Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.193.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Kad vec investiras, da uzmes mozda neki BT zvucnik? Pa ga imas i za izvan auta.

 ma kvaliteta je jos gora...neznam stvarno sta cu, nadam se da nece tako uskoro, barem ne do kraja sezone...

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz

Mali update za auto.

Ako sređivanje limarije bude ispod 450-500km(maks 2k kn) budem ga ostavio

Uz to budem i zadnje amortizere promjenio(cca 400 kuna par), i sredio kvačilo(cca 980 kuna). Zajedno budem dobio popust od 35%(očev kolega s posla ima popuste) + ruke maks 500 kuna i mislim da će durat cirka 2-3 godine. Ionako ne budem prelazio puno s njime.

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da ne otvaram novu temu pa da pitam tu,

imam Peugeot 207 iz 08. i bez obzira stavim li kotačić za svjetlo na 0 ili na Auto ili na kratka svjetla (ovaj dio je normalan, toliko znam haha) mi se dešava da su kratka svjetla i dalje upaljena, za poziciju 0 bi sve se trebalo ugasiti (?) na poziciju Auto bi se trebala paliti kratka samo kada padne mrak (?) a meni su uvijek upaljena na tim opcijama. Može li se tu nešto napraviti ili je preskup zahvat da se to riješi?

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Pozdrav, da ne otvaram novu temu pa da pitam tu,

imam Peugeot 207 iz 08. i bez obzira stavim li kotačić za svjetlo na 0 ili na Auto ili na kratka svjetla (ovaj dio je normalan, toliko znam haha) mi se dešava da su kratka svjetla i dalje upaljena, za poziciju 0 bi sve se trebalo ugasiti (?) na poziciju Auto bi se trebala paliti kratka samo kada padne mrak (?) a meni su uvijek upaljena na tim opcijama. Može li se tu nešto napraviti ili je preskup zahvat da se to riješi?

 Moguće je na računalu namješteno da su svjetla stalno upaljena. Provjeri u servisu.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Di je kolega forumas koji ima type-r Hondu i na njoj je radio upgrade gotovo svih dijelova motora ? Zadnje cega se sjecam je da si svi djelovi stigli ali nisam vidio dali su namontirani 

#fsb
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto je prodao jer je imao nekih privatnih problema ako se dobro sjecam. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@sveupitni

 

Kasniš jedno dvije godine
Ja zadnje šta znam da se prodavala, al nisam ziher jel stvarno otišla...
Ali da, najbolje sređen typer u hrv šta sam vidio
(izvučen je maksimum iz atmosferskog 2.0 motora)

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako izvuci nesto iz atmosferskog? Zao mi je prodati ovog 1.8 kojeg sam slagao... no kako mi se bezinac svidio, naj radije bi kupio 2.0 16v iz golfa 3 gti... ( 150 ks ). Jer trosi isto kao ovaj 1.8 ( ajnšpric ), a 2.0 ima 4 dizne.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavis karbove sa motora ali sve to je ne isplativo jer 8V nije neka baza.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 0:41 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Stavis karbove sa motora ali sve to je ne isplativo jer 8V nije neka baza.

 Dakle nema kruha sa tim motorom. Ajd barem su izdrzljivi, koga god pitam kaze, moze to pola milijuna bez problema.

Neki dan sam vidio tu izdrzljivost

Isao promjeniti antifriz, izbacio sve, ulio novo... No izgleda da se negdje zracni cep stvorio...... i cekam da se odzraci ( radi u leru ), no cudno mi, pocne dimit na cep posude vode.... idem ga ugasit kad ono kazaljka vode blizu crvenog... u picku mater.......

Idem cep otvoriti, nisam ga ni milimetar pomaknuo i cep eksplodirao u zrak i vodopad po cijeloj garazi............ Rekoh ode brtva glave opet

Natocio vode lagano ovaj put, odzracio se,, i sve OK...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 0:47 (Fake_Alert).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je, stari VW 8 ventilci su dosta izdrzljvi, ako je ulje mjenjano redovito rade 400-500k km, na njima je 1.6D baziran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 1:04 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 ma kvaliteta je jos gora...neznam stvarno sta cu, nadam se da nece tako uskoro, barem ne do kraja sezone...

 

Pogledaj neke kvalitetnije/skuplje modele. Zvuk bi te mogao iznenaditi, makar realno u okruzenju poput automobila zvuk nikad nece bit odlican bez velikih ulaganja.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Di je kolega forumas koji ima type-r Hondu i na njoj je radio upgrade gotovo svih dijelova motora ? Zadnje cega se sjecam je da si svi djelovi stigli ali nisam vidio dali su namontirani 

 

ivanzu kaže...

Auto je prodao jer je imao nekih privatnih problema ako se dobro sjecam. 

 

1BIT kaže...

@sveupitni

 

Kasniš jedno dvije godine
Ja zadnje šta znam da se prodavala, al nisam ziher jel stvarno otišla...
Ali da, najbolje sređen typer u hrv šta sam vidio
(izvučen je maksimum iz atmosferskog 2.0 motora)
 

 

nista od navedenog, auto je jos kod njega, ima i preludicu 2,0 crvenu i jeepa cherokeeja, ali vozi fiestu 1,6 tdci remapiranu. preludica ako se dobro sjecam rekao da je na prodaju, cherokee stoji, civica je slozio u turbaka (jedno 450ks je pricao da ce ciljat, minimalno) ali mu mjenjac pre kratak, pa ceka dijelove za produljiti mjenjac...

 

inace moj bratic je to, pa mu kazem da malo napise tu ako stigne :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odlično onda, znam da je auto bio prodavan osim ako to nije bio taj. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hm, tako znači stvari stoje

 
 
A čak nije ni direct injection


BTW:
Ima netko preporuku di napunti/provjerit klimu u Zg-u?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 21:40 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kuharić na Rudešu, ja sam nedavno punio, 300kn. Stariji covjek, pristupacan. Cini mi se skroz korektan.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bit: jebo te pas, pa ne bi sipao 95icu u takav motor...ipak je to zvrk i samo 100tka i miran si

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Dodas na 95icu litru brlje, da vidis kak motor prede.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelju, samo na sjeveru Italije možeš vidjeti u prometu tri CH-Ra jedan za drugim...

 

s tim da je jedan fora, zeleni s fluorescentno žutim obrubima spojlera, i sprijed i straga...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma krivo si vidio, nije ti to C-HR nego Alfa Romeo,

crvena sa pogonom na 8 kotaca.

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a ne, ove tri CH-rke su išle na vlastiti pogon...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da nisu svicarci? Oni imaju oznaku CH.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

 bez brige, dok je popusta, sipam 100-ku skoro pa za cijenu 95ce

 

EDIT:
BTW: benzin ftw

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 17:04 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napokon neki video, vec sam mislio da su odustali.

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svatko svoga konja hvali... i precjenjuje

OGLAS

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

77KW...

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na BMW F20 (2012g) magli mi se prednji xenon far. To se počelo događati nakon onih kiša zadnjih tjedana. Znači vidim kapljice vode skroz sa strane i onda se iznutra zamagli far od tog. Po suncu tokom dana je ok i izgleda normalno ali ujutro i navečer je far opet zamagljen. Far izvana nigdje nije napuknut ni oštećen. Di bi mogla voda ulazit i kako to rješit?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Voda moze bilo kuda ulazit - imas lako rijesenje i sporo rijesenje.

 

Lako rijesenje je da na donjoj strani fara izbusis rupu sa busilicom, promjer do 1cm,

gdje ce visak vode curiti van.

Sporo rijesenje ti je skinut far i naci gdje curi, te pokrpati ga.

 

 

 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo bušenje fara mi se ne čini baš najboljom opcijom, pogotovo da bi sam to radio. Na starijim autima sam prije sam uvijek znao otvorit far i skinuti ga dok na ovom autu to baš i ne znam kad je ksenon i led. Drugi tjedan sam naručen za servis pa ću im reć da i to pogledaju. Zanima me samo dal mogu sam nešto prije napraviti, čitao sam da ima neko ozračivanje pa je moguće da je to zaštopano. E sad, ako neko zna di bi to bilo bi bih vam zahvalan :D

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je auto nov (manje od 5 godina) najcesce je tvornica greska.

Tipa GT86/BRZ su u prvoj generaciji imali problema sa vlagom u straznjim svjetlima.

Rijesenje je bilo stalno reklamirati, pa dobit redizajn svjetala koji nisu imali taj problem,

sam probati polijepit mikro-pukotine, ili najcesce rijesenje je bilo kupovanje aftermarket LED svjetala

te ih dati homologirat.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice