Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 509.756
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ne, TV je spojen žičano na optiku od 200mbit/s, veza nikad ne puca. Ako ništa, spojit ću i zvuk preko optike jer mi se ne da malo malo kupovati HDMI kabel, mada me živcira koristiti više daljinskih,a ne moram.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...

Ne, TV je spojen žičano na optiku od 200mbit/s, veza nikad ne puca. Ako ništa, spojit ću i zvuk preko optike jer mi se ne da malo malo kupovati HDMI kabel, mada me živcira koristiti više daljinskih,a ne moram.

 Ja imam isto spojeno preko ARC-a te mi se zna događat kako zvuk nije usklađen sa slikom, nakon odredenog vremena. Razno razne nacine sam pokusavao kod podešavanja, i kod postavki TVa, i kod postavki BOX-a, i na Soundbaru (iako su tamo opcije podešavanja najmanje). Teoretski dok kasni zvuk to mogu podesiti na plejeru koji koristim tad (sve gledam preko IPTV-a) al nekad dosadi i to. Greska u internetu nije sigurno jer je spojeno žicom i stabilno je (dok nije spojen soundbar, nikad se ne dešava da zvuk kasni za slikom) al nije to poanta svega - želim dobar zvuk koji soundbar pruža (zato ga i imam).

 

PS: probao sam i razno razne HDMI kablove, od jeftinih verzija, do onih ajmo reci "najboljih" .. Uvijek se ponavljao isti "problem".

11 godina
offline
Soundbar-preporuka

iptv zna biti ne sinkroniziran sa slikom. nema to veze sa spajanjem kablova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

A kada slušaš te iste pjesme na zvučnicima od TV-a onda se ne događa to? Koji TV je u pitanju ako smijem pitati? Također, ako smanjiš kvalitetu na YouTube-u je li problem opet prisutan? Ja sam imao problem sa starim TV-om (bez soundbara) da se jednostavno mučio sa svime iznad 1080p jer je imao neki processor em stariji em midrange. 

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

iptv zna biti ne sinkroniziran sa slikom. nema to veze sa spajanjem kablova.

 Nevezano za IPTV, ista situacija je i s Jutubom koji nema veze s IPTV-om.

 

I da, iskljucivo je vezano za Soundbar i sikronizaciju zvuka. Zasto je onda zvuk na TV zvucnicima uvijek dobar prilikom koristenja IPTVa? I to godinama, do trenutka dok nisam poceo koristit soundbar. Nije sigurno nikakav problem u IPTV-u.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...

Ne, TV je spojen žičano na optiku od 200mbit/s, veza nikad ne puca. Ako ništa, spojit ću i zvuk preko optike jer mi se ne da malo malo kupovati HDMI kabel, mada me živcira koristiti više daljinskih,a ne moram.

Obično su rezultati preko optike lošiji. Ne shvaćam ovo sa kabelom, nema se što kabel pokvariti radi normalnog korištenja, a ako dolazi do izgaranja onda je tu nešto ozbiljnije u pitanju.

 

Možeš li spojiti laptop ili računalo na soundbar pa testirati isti taj sadržaj koji ti radi problem kad ide preko TVa, čisto da se eliminira TV iz jednadžbe.

Koji su uopće TV i soundbar u pitanju?

 

Overflow1984 kaže...
dennocro kaže...

iptv zna biti ne sinkroniziran sa slikom. nema to veze sa spajanjem kablova.

 Nevezano za IPTV, ista situacija je i s Jutubom koji nema veze s IPTV-om.

 

I da, iskljucivo je vezano za Soundbar i sikronizaciju zvuka. Zasto je onda zvuk na TV zvucnicima uvijek dobar prilikom koristenja IPTVa? I to godinama, do trenutka dok nisam poceo koristit soundbar. Nije sigurno nikakav problem u IPTV-u.

Teško ti možemo pomoći bez hrpe dodatnih informacija, od modela tv-a i soundbara, načina povezivanja, aplikacije koju koristiš, koji box, audio postavke i zapis koji se šalje na soundbar... Očito se radi o lagu koji se zna pojaviti između slike i zvuka. Na TVu je sve ok jer vjerojatno prima audio zapis u odgovoravajućem formatu, dok na soundbar stiže zapis koji on dodatno konvertira i tada nastaje lag. Može biti i do boxa, možda na TV šalje čisti stereo, a na soundbar DD+ koji mu je prezahtjevan pa se nakon nekog vremena krene throttlati i nije u stanju više dovoljno brzo obraditi i isporučiti audio. Je li ti podešen passthrough? Tako da soundbar radi obradu.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...

Teško ti možemo pomoći bez hrpe dodatnih informacija, od modela tv-a i soundbara, načina povezivanja, aplikacije koju koristiš, koji box, audio postavke i zapis koji se šalje na soundbar... Očito se radi o lagu koji se zna pojaviti između slike i zvuka. Na TVu je sve ok jer vjerojatno prima audio zapis u odgovoravajućem formatu, dok na soundbar stiže zapis koji on dodatno konvertira i tada nastaje lag. Može biti i do boxa, možda na TV šalje čisti stereo, a na soundbar DD+ koji mu je prezahtjevan pa se nakon nekog vremena krene throttlati i nije u stanju više dovoljno brzo obraditi i isporučiti audio. Je li ti podešen passthrough? Tako da soundbar radi obradu.

 Moram ti priznati da mi je ovaj passthrough promakao .. Dao si mi dao za razmisljat, isao sam dodatno podesavat sve i za sad normalno / dobro funkcionira ..

 

Danas i sutra budem nastavio s testiranjem i ako slucajno javi se ta neusklađenost zvuka / slike, javim pa zatražim dodatnu pomoc. Jako moguce da greska bila je na relaciji stereo / DD ..

 

Hvala ti!

12 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

TV je 

LG 55UM7450PLA iz 2020. godine, a soundbar je Samsunga HW A550. Imam komp pored TV-a pa budem probao kad stignem... Šta je najbolje, nisu to neke zahtjevne pjesme niti je velika kvaliteta videa na tim pjesmama jer se često radi o pjesmama za klince... Možda nema veze s tim, ali isto mi zrcaljenje sa moba na TV ne radi kako spada... Odaberem desktop mode na mobitelu tak da gledam sve na TV-u k'o da koristim komp i čim odaberem spotify ili deezer , veza pukne. Mobitel koji koristim je Huawei P30 Pro.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...

TV je 

LG 55UM7450PLA iz 2020. godine, a soundbar je Samsunga HW A550. Imam komp pored TV-a pa budem probao kad stignem... Šta je najbolje, nisu to neke zahtjevne pjesme niti je velika kvaliteta videa na tim pjesmama jer se često radi o pjesmama za klince... Možda nema veze s tim, ali isto mi zrcaljenje sa moba na TV ne radi kako spada... Odaberem desktop mode na mobitelu tak da gledam sve na TV-u k'o da koristim komp i čim odaberem spotify ili deezer , veza pukne. Mobitel koji koristim je Huawei P30 Pro.

 Za spotify i deezer samo se konektaj preko bluetootha na soundbar i onda ne trebaš niti paliti TV i sve bi trebalo raditi ok. Tako ja puštam glazbu na svoj soundbar preko moba.

 

Ovo drugo pogledam čim uhvatim vremena.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Mislim da moja teorija da se to dešava na istim pjesmama pada u vodu. Probao sam neke pjesme di se to dešavalo i sad nije niš prekinulo tak da više nisam pametan. Jednom se desilo na nekoj random pjesmi i to je to, a nekad se znalo dešavat 4,5 puta tokom jedne pjesme/videa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...

Mislim da moja teorija da se to dešava na istim pjesmama pada u vodu. Probao sam neke pjesme di se to dešavalo i sad nije niš prekinulo tak da više nisam pametan. Jednom se desilo na nekoj random pjesmi i to je to, a nekad se znalo dešavat 4,5 puta tokom jedne pjesme/videa.

 Je li tebi podešen passthrough tako da soundbar odrađuje dekodiranje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 15:05 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Je, je .. provjerio neki dan kad si spominjao u drugom komentaru... Šta reć...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
bore1989 kaže...

Mislim da moja teorija da se to dešava na istim pjesmama pada u vodu. Probao sam neke pjesme di se to dešavalo i sad nije niš prekinulo tak da više nisam pametan. Jednom se desilo na nekoj random pjesmi i to je to, a nekad se znalo dešavat 4,5 puta tokom jedne pjesme/videa.

 Je li tebi podešen passthrough tako da soundbar odrađuje dekodiranje?

 

Išao spojiti mobitel sa soundbarom preko Bluetootha čisto iz znatiželje... Stari moj, zvuk je jači minimalno duplo... Bas razvaljuje, ne znam kako je to moguće, očekivao bi da je lošiji preko Bluetootha, a zvuk brutala... Išao odmah naravno usporediti sa arcom i čim sam spojio nazad na arc i pustio pjesmu, zvuk je odmah prekinuo na sekundu

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...

Teško ti možemo pomoći bez hrpe dodatnih informacija, od modela tv-a i soundbara, načina povezivanja, aplikacije koju koristiš, koji box, audio postavke i zapis koji se šalje na soundbar... Očito se radi o lagu koji se zna pojaviti između slike i zvuka. Na TVu je sve ok jer vjerojatno prima audio zapis u odgovoravajućem formatu, dok na soundbar stiže zapis koji on dodatno konvertira i tada nastaje lag. Može biti i do boxa, možda na TV šalje čisti stereo, a na soundbar DD+ koji mu je prezahtjevan pa se nakon nekog vremena krene throttlati i nije u stanju više dovoljno brzo obraditi i isporučiti audio. Je li ti podešen passthrough? Tako da soundbar radi obradu.

 Probao sam sve i svašta kod postavki i problem se ponavlja. I to doslovce ni jedno rješenje do sad nije bilo za stalno, a ni sam ne znam kaj sve nisam isprobao da radi. Probao sam i s passthrough, i s PCM, itd itd itd i molim za savjet, ako ikako moguce je podesiti to da mi se ne dešava da zvuk ne poklapa se sa slikom.

 

Trenutno kako je podešeno je na slikama. Imam Fire Cube, si koristim Wolf Launcher i tamo imam iste postavke za podesit kao i na originalnim postavkama - znaci, na audio postavkama imam 4 moguce opcije - Best available (dobro je u početku, nikad ne traje dugo), PCM, Dolby Digital Plus i Dolby Digital (bez plusa).

 

TV nije visoke kvalitete, al za to kaj mi treba i više nego dobro služi (na drugom TVu, više klase - Samsung - nisam nikad imao problema s zvukom i tamo nemam potrebe za soundbarom). Da napomenem, ovo sigurno nije problem koji proizlazi iz Boxa i toga kaj gledam IPTV na taj nacin zato jer dok je TV spojen samo putem boxa (bez soundbara) zvuk nikad, pa ni onda, nije kasnio za slikom .. Tako da, sigurno nije problem ni u IPTVu ni u Boxu ni u ičim povezanim s tim. Tv je Hisense 55A6BG, Soundbar je Philips TAB 6305 i sve je spojeno putem HDMI (ARC) kabla - sigurno nije problem ni u kablu jer sam ih isprobao nekoliko i uvijek se ponavlja isto.

 

Na postavkama televizora imam 3 mogucnosti HDMI Format-a - Standard format, Enhanced format i Auto. Meni je na Enhanced format.

Audio format mi je stereo (moze jos biti multichannel)

Audio type mi je Normal. Moze jos biti Audio description, Spoken subtitles i All suplementary audio.

 

Na tvu jos imam postavke - Speekers: -

Audio output - ARC, BT Sound bar, TV Speaker, SPDIF Only. Meni je na ARC.

Digital audio output imam opcije: - Auto, Pass Through, PCM, Dolby audio - Dolby Digital, Dolby audio - Dolby Digital Plus. Tu imam trenutno na PCM iako mi je bio i na Pass through.

U postavkama TVa mogu još podesiti Digital audio delay, al to nema nikakvog smisla jer delay nije trajan.

 

Sad ako je do passthrough opcije, kako tocno to podesiti da je sigurno dobro? Svaki savjet je dobrodosao, a lako pošaljem još koju dodatnu informaciju ako treba.

 

Znaci, TV je Hisense 55A6BG, Soundbar Philips TAB 6305/10, Box je Fire Cube, aplikacija koju koristim za IPTV je TiviMate Premium.

 

HVALA

18 mjeseci
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav ekipa. Ako bi mogla preporuka soundbar do 3000 kn. Uglavnom gledanje filmova,netflix itd.Vidim da se dosta hvali denon dht s316. Ali bi volio da podržava dolby atmos i dts x. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...
mzopg kaže...
bore1989 kaže...

Mislim da moja teorija da se to dešava na istim pjesmama pada u vodu. Probao sam neke pjesme di se to dešavalo i sad nije niš prekinulo tak da više nisam pametan. Jednom se desilo na nekoj random pjesmi i to je to, a nekad se znalo dešavat 4,5 puta tokom jedne pjesme/videa.

 Je li tebi podešen passthrough tako da soundbar odrađuje dekodiranje?

 

Išao spojiti mobitel sa soundbarom preko Bluetootha čisto iz znatiželje... Stari moj, zvuk je jači minimalno duplo... Bas razvaljuje, ne znam kako je to moguće, očekivao bi da je lošiji preko Bluetootha, a zvuk brutala... Išao odmah naravno usporediti sa arcom i čim sam spojio nazad na arc i pustio pjesmu, zvuk je odmah prekinuo na sekundu

Moguće je da šalje manje audio kanala... jesi li probao spojiti računalo direktno na soundbar i vidjeti je li sve ok? ili pustiti video preko usb-a?

 

Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...

Teško ti možemo pomoći bez hrpe dodatnih informacija, od modela tv-a i soundbara, načina povezivanja, aplikacije koju koristiš, koji box, audio postavke i zapis koji se šalje na soundbar... Očito se radi o lagu koji se zna pojaviti između slike i zvuka. Na TVu je sve ok jer vjerojatno prima audio zapis u odgovoravajućem formatu, dok na soundbar stiže zapis koji on dodatno konvertira i tada nastaje lag. Može biti i do boxa, možda na TV šalje čisti stereo, a na soundbar DD+ koji mu je prezahtjevan pa se nakon nekog vremena krene throttlati i nije u stanju više dovoljno brzo obraditi i isporučiti audio. Je li ti podešen passthrough? Tako da soundbar radi obradu.

 Probao sam sve i svašta kod postavki i problem se ponavlja. I to doslovce ni jedno rješenje do sad nije bilo za stalno, a ni sam ne znam kaj sve nisam isprobao da radi. Probao sam i s passthrough, i s PCM, itd itd itd i molim za savjet, ako ikako moguce je podesiti to da mi se ne dešava da zvuk ne poklapa se sa slikom.

 

Trenutno kako je podešeno je na slikama. Imam Fire Cube, si koristim Wolf Launcher i tamo imam iste postavke za podesit kao i na originalnim postavkama - znaci, na audio postavkama imam 4 moguce opcije - Best available (dobro je u početku, nikad ne traje dugo), PCM, Dolby Digital Plus i Dolby Digital (bez plusa).

 

TV nije visoke kvalitete, al za to kaj mi treba i više nego dobro služi (na drugom TVu, više klase - Samsung - nisam nikad imao problema s zvukom i tamo nemam potrebe za soundbarom). Da napomenem, ovo sigurno nije problem koji proizlazi iz Boxa i toga kaj gledam IPTV na taj nacin zato jer dok je TV spojen samo putem boxa (bez soundbara) zvuk nikad, pa ni onda, nije kasnio za slikom .. Tako da, sigurno nije problem ni u IPTVu ni u Boxu ni u ičim povezanim s tim. Tv je Hisense 55A6BG, Soundbar je Philips TAB 6305 i sve je spojeno putem HDMI (ARC) kabla - sigurno nije problem ni u kablu jer sam ih isprobao nekoliko i uvijek se ponavlja isto.

 

Na postavkama televizora imam 3 mogucnosti HDMI Format-a - Standard format, Enhanced format i Auto. Meni je na Enhanced format.

Audio format mi je stereo (moze jos biti multichannel)

Audio type mi je Normal. Moze jos biti Audio description, Spoken subtitles i All suplementary audio.

 

Na tvu jos imam postavke - Speekers: -

Audio output - ARC, BT Sound bar, TV Speaker, SPDIF Only. Meni je na ARC.

Digital audio output imam opcije: - Auto, Pass Through, PCM, Dolby audio - Dolby Digital, Dolby audio - Dolby Digital Plus. Tu imam trenutno na PCM iako mi je bio i na Pass through.

U postavkama TVa mogu još podesiti Digital audio delay, al to nema nikakvog smisla jer delay nije trajan.

 

Sad ako je do passthrough opcije, kako tocno to podesiti da je sigurno dobro? Svaki savjet je dobrodosao, a lako pošaljem još koju dodatnu informaciju ako treba.

 

Znaci, TV je Hisense 55A6BG, Soundbar Philips TAB 6305/10, Box je Fire Cube, aplikacija koju koristim za IPTV je TiviMate Premium.

 

HVALA

 Kada šalješ sve na TV onda nemaš problema jer Fire Box šalje audio/video zapis koji TV prima i on sam obrađuje sve i sinkronizira i tu neće biti problema, međutim kad ubaciš u igru soundbar onda TV obrađuje samo video, a audio šalje dalje u soundbar i tu očito dolazi do stvaranja laga. Ukoliko se lag postepeno pojavljuje očito jedan od ta dva uređaja (TV ili Soundbar) pravi problem.

 

Ja bi probao sljedeće.

 

Fire Box na TV preko HDMIa, a zvuk na Soundbar direktno sa Fire Boxa preko Bluetootha, pa javi rezultat.

Zatim bi probao video s kojim postoji problem snimiti na USB i direktno ga pustiti u Soundbar, a video (sliku) poslati sa Soundbara na TV preko HDMIa.

Eto ako imaš volje probaj pa javi situaciju.

 

Dani1980 kaže...

Pozdrav ekipa. Ako bi mogla preporuka soundbar do 3000 kn. Uglavnom gledanje filmova,netflix itd.Vidim da se dosta hvali denon dht s316. Ali bi volio da podržava dolby atmos i dts x. 

Sony HT-G700, podržava Atmos i DTS X i za tu cijenu je odličan za gledanje filmova i serija. Za glazbu je čist ok, tu ima i boljih opcija od njega.

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Uz iznad spomenuti Sony, za mrvu više imaš Samsung HW-Q800B.
Rtings ga je ocijenio dosta bolje:
https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q800b
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...

 Kada šalješ sve na TV onda nemaš problema jer Fire Box šalje audio/video zapis koji TV prima i on sam obrađuje sve i sinkronizira i tu neće biti problema, međutim kad ubaciš u igru soundbar onda TV obrađuje samo video, a audio šalje dalje u soundbar i tu očito dolazi do stvaranja laga. Ukoliko se lag postepeno pojavljuje očito jedan od ta dva uređaja (TV ili Soundbar) pravi problem.

 

Ja bi probao sljedeće.

 

Fire Box na TV preko HDMIa, a zvuk na Soundbar direktno sa Fire Boxa preko Bluetootha, pa javi rezultat.

Zatim bi probao video s kojim postoji problem snimiti na USB i direktno ga pustiti u Soundbar, a video (sliku) poslati sa Soundbara na TV preko HDMIa.

Eto ako imaš volje probaj pa javi situaciju.

 

 Moram ti priznati da bi mozda kakvu drugu opciju, bez tog spajanje preko BT. Nekako nemam povjerenje u to (iako glede zvuka preko JBLa npr nikad nije desilo mi se ikakvo štekanje). To ostavim za zadnju opciju. Jucer sam u Digital (audio) Output-u od TV-a opet umjesto PCM stavio na Pass Through i nije bilo problema. Samo, opet trazim neko konacno / dobro rješenje, a to mislim da nije takvo.

 

Znaš mozda dal postoji kakav HDMI Splitter pomocu kojeg bi potencijalno rješio problem? U slucaju, da mislis kaj bi to pomoglo, di bi spojio "glavni" dio? U soundbar spojim onaj 1 HDMI pa iz soudbara ide 1 HDMI u HDMI ARC a 1 u Fire Cube ili u Fire Cube pa 1 u HDMI ARC i 1 u Soundbar? Splitter bi bio recimo nešto kao ovo sa slike. Ima to ikakvog smisla uopce?

 

Još jednom puno hvala

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...

 Kada šalješ sve na TV onda nemaš problema jer Fire Box šalje audio/video zapis koji TV prima i on sam obrađuje sve i sinkronizira i tu neće biti problema, međutim kad ubaciš u igru soundbar onda TV obrađuje samo video, a audio šalje dalje u soundbar i tu očito dolazi do stvaranja laga. Ukoliko se lag postepeno pojavljuje očito jedan od ta dva uređaja (TV ili Soundbar) pravi problem.

 

Ja bi probao sljedeće.

 

Fire Box na TV preko HDMIa, a zvuk na Soundbar direktno sa Fire Boxa preko Bluetootha, pa javi rezultat.

Zatim bi probao video s kojim postoji problem snimiti na USB i direktno ga pustiti u Soundbar, a video (sliku) poslati sa Soundbara na TV preko HDMIa.

Eto ako imaš volje probaj pa javi situaciju.

 

 Moram ti priznati da bi mozda kakvu drugu opciju, bez tog spajanje preko BT. Nekako nemam povjerenje u to (iako glede zvuka preko JBLa npr nikad nije desilo mi se ikakvo štekanje). To ostavim za zadnju opciju. Jucer sam u Digital (audio) Output-u od TV-a opet umjesto PCM stavio na Pass Through i nije bilo problema. Samo, opet trazim neko konacno / dobro rješenje, a to mislim da nije takvo.

 

Znaš mozda dal postoji kakav HDMI Splitter pomocu kojeg bi potencijalno rješio problem? U slucaju, da mislis kaj bi to pomoglo, di bi spojio "glavni" dio? U soundbar spojim onaj 1 HDMI pa iz soudbara ide 1 HDMI u HDMI ARC a 1 u Fire Cube ili u Fire Cube pa 1 u HDMI ARC i 1 u Soundbar? Splitter bi bio recimo nešto kao ovo sa slike. Ima to ikakvog smisla uopce?

 

Još jednom puno hvala

 Zasto ti passtrough nije rjesenje?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zokisan kaže...
Uz iznad spomenuti Sony, za mrvu više imaš Samsung HW-Q800B.
Rtings ga je ocijenio dosta bolje:
https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q800b

Djeluje odlično, nisam ni vidio taj model, to je nešto novije. Skuplji je od Sonya 10-15%, ali ovako na papiru se isplati platiti malo više. 

 

Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...

 Kada šalješ sve na TV onda nemaš problema jer Fire Box šalje audio/video zapis koji TV prima i on sam obrađuje sve i sinkronizira i tu neće biti problema, međutim kad ubaciš u igru soundbar onda TV obrađuje samo video, a audio šalje dalje u soundbar i tu očito dolazi do stvaranja laga. Ukoliko se lag postepeno pojavljuje očito jedan od ta dva uređaja (TV ili Soundbar) pravi problem.

 

Ja bi probao sljedeće.

 

Fire Box na TV preko HDMIa, a zvuk na Soundbar direktno sa Fire Boxa preko Bluetootha, pa javi rezultat.

Zatim bi probao video s kojim postoji problem snimiti na USB i direktno ga pustiti u Soundbar, a video (sliku) poslati sa Soundbara na TV preko HDMIa.

Eto ako imaš volje probaj pa javi situaciju.

 

 Moram ti priznati da bi mozda kakvu drugu opciju, bez tog spajanje preko BT. Nekako nemam povjerenje u to (iako glede zvuka preko JBLa npr nikad nije desilo mi se ikakvo štekanje). To ostavim za zadnju opciju. Jucer sam u Digital (audio) Output-u od TV-a opet umjesto PCM stavio na Pass Through i nije bilo problema. Samo, opet trazim neko konacno / dobro rješenje, a to mislim da nije takvo.

 

Znaš mozda dal postoji kakav HDMI Splitter pomocu kojeg bi potencijalno rješio problem? U slucaju, da mislis kaj bi to pomoglo, di bi spojio "glavni" dio? U soundbar spojim onaj 1 HDMI pa iz soudbara ide 1 HDMI u HDMI ARC a 1 u Fire Cube ili u Fire Cube pa 1 u HDMI ARC i 1 u Soundbar? Splitter bi bio recimo nešto kao ovo sa slike. Ima to ikakvog smisla uopce?

 

Još jednom puno hvala

To što sam ti napisao nije trajno rješenje već samo kako bi detektirali gdje je problem, bez toga možemo samo nagađati.

 

Za splitter nisam siguran, moraš kupiti model koji istovremeno šalje signal na jedan i drugi izlaz. Kod mene je drugačije jer na soundbaru imam HDMI IN i OUT i onda sam direktno u soundbar spojio Fire Stick, a iz Soundbara samo preko HDMIa u TV/Projektor i to radi super.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...

 Zasto ti passtrough nije rjesenje?

 Zato jer mi se ta neusklađenost zvuka i slike svejedno pojavljala i dok sam to (passthrough) imao ukljuceno (na TVu i u aplikaciji TiviMate).

 

Na svu srecu taj LAG se nije pojavljao tako cesto ko kod drugih postavki..

 

mzopg kaže...

To što sam ti napisao nije trajno rješenje već samo kako bi detektirali gdje je problem, bez toga možemo samo nagađati.

 

Za splitter nisam siguran, moraš kupiti model koji istovremeno šalje signal na jedan i drugi izlaz. Kod mene je drugačije jer na soundbaru imam HDMI IN i OUT i onda sam direktno u soundbar spojio Fire Stick, a iz Soundbara samo preko HDMIa u TV/Projektor i to radi super.

 

Da, puno lakše bi bilo da imam opciju HDMI IN i OUT .. Onda ne bi bilo pretjerane dileme .. Da sad kupujem sigurno ne bi uzimao ovaj Soundbar, al kaj je tu je .. Sad se treba nosit s tim kaj nudi, a to je u svakom slucaju puno bolji zvuk od samog TV-a :)) (kojeg nije teško nadmašit)

 

 

 

PS: cini mi se da bi HDMI Switch, ko ovaj sa slike, možda bio puno bolji izbor. Ne znam ni sam tocno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 13:33 (Overflow1984).
18 mjeseci
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Evo po preporuci mzopg uzeo sony HT-G700.Spajanje vrlo jednostavno preko HDMI arc nekih 10 min sve skupa.Probao nekih pola sata netflix par filmova. Stvarno vrhunski zvuk i doživljaj. Išao sam samo do 50% jačine i trese se cili boravak. Meni bolje ne treba.Zahvaljujem mzopg na preporuci.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ja cu vjerovatno isti taj uzeti. Gdje si kupio soundbar?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Overflow1984 kaže...
PS: cini mi se da bi HDMI Switch, ko ovaj sa slike, možda bio puno bolji izbor. Ne znam ni sam tocno.

 Taj switch ti nije dobar iz dva razloga, prvi je što je to switch što znači da radi 1:1 (barem je to funkcija switcha), znači od svih ulaza ti biraš koji će se u tom trenu poslati na izlaz. Drugi je što koliko sam shvatio tebi treba splitter koji ima jedan ulaz (input) i dva izlaza (output), fire box ide na ulaz, a izlazi idu jedan u TV, a drugi u Soundbar.

 

Dani1980 kaže...

Evo po preporuci mzopg uzeo sony HT-G700.Spajanje vrlo jednostavno preko HDMI arc nekih 10 min sve skupa.Probao nekih pola sata netflix par filmova. Stvarno vrhunski zvuk i doživljaj. Išao sam samo do 50% jačine i trese se cili boravak. Meni bolje ne treba.Zahvaljujem mzopg na preporuci.

Super, drago mi je da si zadovoljan preporukom.

Na Netflixu ima već dosta Atmos sadržaja, vidjeti ćeš ikonicu ATMOS kad gledaš opis serije ili filma.

 

Ono što znam da ima ATMOS je Finding 'OhanaThe Adam Project, u ovom drugom sam guštao samo radi tog Atmosa, probaj ako nisi.

Onaj sivi gumb na daljincu pokreće immersive AE što je super za puno filmova koji su u običnom stereu ili samo u DD, mada ovisi o filmu kod nekih je zvuk pet puta bolji, ali nekim starijim filmovima nema pomoći.

 

amrlji kaže...
Ja cu vjerovatno isti taj uzeti. Gdje si kupio soundbar?

Dok ti kolega odgovori, ovo je gdje sam ih ja pronašao najpovoljnije:

 

2550kn, mislim da su ovo Mađari, nisam kod njih kupovao pa ih provjeri prvo:

https://iponcomp.hr/shop/proizvod/sony-htg700-31-soundbar-crno/1858278

 

3000kn, ali provjerena trgovina:

https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-sony-ht-g700.html

 

ili sad imaš na akciji onaj Samsung za 3400kn koji je kolega ranije preporučio i koji isto djeluje odlično za svoju cijenu, prema opisu i testu trebao bi biti još dobar korak iznad ovog Sonya, ali je i skoro 1000kn skuplji:

https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-samsung-hw-q800b.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2022 20:53 (mzopg).
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
amrlji kaže...
Ja cu vjerovatno isti taj uzeti. Gdje si kupio soundbar?

 Uzeo sam ga u Sancta Domenice.Malo skuplje ali bolje gdje je provjereno.

16 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

pratio sam temu par mjeseci i imao par soundbar favorita za jednu moju lokaciju tipa vikendica.

 

naprasno prelomio i predomislio se.

za 3000kn više nego oduševljen drugim izborom.

 

 

 
 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 14:08 (torrente).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
torrente kaže...

pratio sam temu par mjeseci i imao par soundbar favorita za jednu moju lokaciju tipa vikendica.

 

naprasno prelomio i predomislio se.

za 3000kn više nego oduševljen drugim izborom.

 

   

Lijepo, samo sad bi trebao isprobati par soundbarova u tom cjenovnom rangu da bi mogao napraviti pravu usporedbu.

 

Po meni je ovo super za glazbu i vjerojatno bolje nego što nudi 90% soundbarova slične ili nešto više cijene, ali za filmove nisam siguran, nemaš tu nikakav surround, a kamoli ATMOS efekt.

Na kraju je ipak najbitnije da si ti zadovoljan svojim odabirom, a Denon je uvijek odličan izbor.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
Overflow1984 kaže...
PS: cini mi se da bi HDMI Switch, ko ovaj sa slike, možda bio puno bolji izbor. Ne znam ni sam tocno.

 Taj switch ti nije dobar iz dva razloga, prvi je što je to switch što znači da radi 1:1 (barem je to funkcija switcha), znači od svih ulaza ti biraš koji će se u tom trenu poslati na izlaz. Drugi je što koliko sam shvatio tebi treba splitter koji ima jedan ulaz (input) i dva izlaza (output), fire box ide na ulaz, a izlazi idu jedan u TV, a drugi u Soundbar.

 

 Pronašao sam na netu opcije switch / splitter, u smislu da lako prebacuje se s 2 hdmi inputa u 1 output i suprotno (jedan klik gumba) al navodno na taj nacin gubi se kvaliteta 4k sadrzaja ..

 

Ipak, možda se najviše isplati pricekat izlazak na trziste (kroz mjesec dana) Fire Cube trece generacije .. Tamo bude po 1 output HDMI in i 1 HDMI out.. Kaj je vidljivo iz slike.. Mislis da bi to rjesilo problem neuskladenosti (ponekad) zvuka na relaciji Soundbar - TV ??

Spojio bi Soundbar na Cube i onda Cube na TV .. Na ARC prikljucak?

 

Znam da ni to ne garantira, al mislim da su puno vece sanse da bude dobro radilo nego ne .. (i sad je okej, al nakon nekog vremena se sve zmrda .. To onda mogu podesit u TiviMate aplikaciji pa se uskladi sve, al nema smisla to stalno radit ako vec postoji kakvo efikasnije rješenje).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...
Overflow1984 kaže...
PS: cini mi se da bi HDMI Switch, ko ovaj sa slike, možda bio puno bolji izbor. Ne znam ni sam tocno.

 Taj switch ti nije dobar iz dva razloga, prvi je što je to switch što znači da radi 1:1 (barem je to funkcija switcha), znači od svih ulaza ti biraš koji će se u tom trenu poslati na izlaz. Drugi je što koliko sam shvatio tebi treba splitter koji ima jedan ulaz (input) i dva izlaza (output), fire box ide na ulaz, a izlazi idu jedan u TV, a drugi u Soundbar.

 

 Pronašao sam na netu opcije switch / splitter, u smislu da lako prebacuje se s 2 hdmi inputa u 1 output i suprotno (jedan klik gumba) al navodno na taj nacin gubi se kvaliteta 4k sadrzaja ..

 

Ipak, možda se najviše isplati pricekat izlazak na trziste (kroz mjesec dana) Fire Cube trece generacije .. Tamo bude po 1 output HDMI in i 1 HDMI out.. Kaj je vidljivo iz slike.. Mislis da bi to rjesilo problem neuskladenosti (ponekad) zvuka na relaciji Soundbar - TV ??

Spojio bi Soundbar na Cube i onda Cube na TV .. Na ARC prikljucak?

 

Znam da ni to ne garantira, al mislim da su puno vece sanse da bude dobro radilo nego ne .. (i sad je okej, al nakon nekog vremena se sve zmrda .. To onda mogu podesit u TiviMate aplikaciji pa se uskladi sve, al nema smisla to stalno radit ako vec postoji kakvo efikasnije rješenje).

 Ne vidim da ti išta od toga što si spomenuo može pomoći.

 

Kako misliš spojiti Soundbar na Cube? Soundbar ti ima HDMI IN, a na Cube ti isto ostane samo HDMI IN nakon što ga preko HDMI OUT spojiš na TV.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
Overflow1984 kaže...
mzopg kaže...
Overflow1984 kaže...
PS: cini mi se da bi HDMI Switch, ko ovaj sa slike, možda bio puno bolji izbor. Ne znam ni sam tocno.

 Taj switch ti nije dobar iz dva razloga, prvi je što je to switch što znači da radi 1:1 (barem je to funkcija switcha), znači od svih ulaza ti biraš koji će se u tom trenu poslati na izlaz. Drugi je što koliko sam shvatio tebi treba splitter koji ima jedan ulaz (input) i dva izlaza (output), fire box ide na ulaz, a izlazi idu jedan u TV, a drugi u Soundbar.

 

 Pronašao sam na netu opcije switch / splitter, u smislu da lako prebacuje se s 2 hdmi inputa u 1 output i suprotno (jedan klik gumba) al navodno na taj nacin gubi se kvaliteta 4k sadrzaja ..

 

Ipak, možda se najviše isplati pricekat izlazak na trziste (kroz mjesec dana) Fire Cube trece generacije .. Tamo bude po 1 output HDMI in i 1 HDMI out.. Kaj je vidljivo iz slike.. Mislis da bi to rjesilo problem neuskladenosti (ponekad) zvuka na relaciji Soundbar - TV ??

Spojio bi Soundbar na Cube i onda Cube na TV .. Na ARC prikljucak?

 

Znam da ni to ne garantira, al mislim da su puno vece sanse da bude dobro radilo nego ne .. (i sad je okej, al nakon nekog vremena se sve zmrda .. To onda mogu podesit u TiviMate aplikaciji pa se uskladi sve, al nema smisla to stalno radit ako vec postoji kakvo efikasnije rješenje).

 Ne vidim da ti išta od toga što si spomenuo može pomoći.

 

Kako misliš spojiti Soundbar na Cube? Soundbar ti ima HDMI IN, a na Cube ti isto ostane samo HDMI IN nakon što ga preko HDMI OUT spojiš na TV.

 Trenutno nisam doma (za vikend) da provjerim kako piše iza za HDMI al po manualima online izgleda je tamo samo oznaka HDMI ARC. Uglavnom, mislio sam spojiti soundbar na Cube na hdmi in, dok bi hdmi out spojio na TV. Vrijedilo bi probat al trenutno je to preskupi sport samo za to.

 

Prema tvom mišljenju to sigurno ne bi funkcioniralo?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 22:39 (Overflow1984).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice