Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 509.326
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

na soundbar mislim. da izgleda minimalisticki ispod tva cak i neprimjetno bi se dalo reci. sad dal se isplati dati 6000kn za taj model ili ici na neki jeftiniji koji ce odradjivati isto odlican posao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
steve90 kaže...

Q950A je oznaka za samsung soundbar koji se diči sa citiram: "Istinski 11.1.4-kanalni zvukom".

@dennocro a kakav se malo pristojniji 5.1 sistem može složiti za te novce? Ja vjerujem da većina ljudi (kao i ja sam) idu na soundbar čisto iz razloga jer su kompaktniji i žena-faktora (pa ajd' soundbar još može proći). 

 Ako si meni odogovorio ja i nisam pricao o soundbar vs 5.1 vec tv vs soundbar ili 5.1 Sve je bolje manje vise od zvucnika u tvu....

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...

 Sve je bolje manje vise od zvucnika u tvu....

Ne bih se složio. Imam samsungov Q65 TV i zvuk mu je puno bolji od SONY HT-S350 soundbara.

Jedino što je sony jače ispuštao mutni tutnjavi bas.
Zamijenio sam ga za JBL BAR 2.1 Bluetooth, koji je nešto bolji no i dalje je nekako meh..

Kao što sam već rekao, umjesto (<3000 kn) jeftinijih sounbarova, bolje uzeti neke manje zvučnike od cca 2000 kn.
Osim naravno ako estetika i zauzeće mjesta nisu presudni.

12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pa soundbarovi se vecinom uzimaju zbog estetike i nesto boljeg zvuka..vjerujem da ni jedan zvucnik u TV ne moze parirat kvalitetnijem 2+1 soundbaru od 3+Kkn
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2022 8:51 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
steve90 kaže...

Q950A je oznaka za samsung soundbar koji se diči sa citiram: "Istinski 11.1.4-kanalni zvukom".

@dennocro a kakav se malo pristojniji 5.1 sistem može složiti za te novce? Ja vjerujem da većina ljudi (kao i ja sam) idu na soundbar čisto iz razloga jer su kompaktniji i žena-faktora (pa ajd' soundbar još može proći). 

 Ako si meni odogovorio ja i nisam pricao o soundbar vs 5.1 vec tv vs soundbar ili 5.1 Sve je bolje manje vise od zvucnika u tvu....

 Pa kolega je pitao je li bolji soundbar Q950A ili nekakav 5.1 sustav i ti kreneš pričati o zvučnicima u tv-u i "Ne znam za taj TV..". Prema tome bih rekao da si zamijenio model soundbara za model TV-a (slažem se, slični su) i zato sam napisao da je Q950A soundbar.

3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Evo i mog primjera, imam QN90A telku i spojil sam HW-S60A soundbar. Zvuk je bolji i prostorniji, osjeti se i bas, al to je to ,ne može se to mjeriti sa skupljim sounbarovima, još sam uključio da mi radi i sounbar i tv zvučnici zajedno, meni super.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Soundbar-preporuka

Odlučia sam se kupit soundbar. Za Božić sam uzea samsung Q90T tv is mislim da bi bilo šteta ne iskoristit full potencijal s obzirom da ima eArc, Atmos i ovo i ono.. 

'Problem' je šta nisam nikad ima soundbar niti san uživo ikad čua kako soundbar zvuči, al doslovno. Nijedan. 

Malo čitajući sam doša do zaključka da uzmem Samsung Q800A ili Q900A. 

Ovaj drugi je trenutno 1000 kn skuplji. Ne znam isplati li se. Ne želim da se dogodi da 'pljunem' 4k kn i onda da mi reakcija bude- meh.

Ima li netko da je isprobao oba? Bili možda bilo bolje uzet q800a i nadodat 2 dodatna zvučnika da se stvori 5.1 surround za tu razliku u cijeni? Isplati li se soundbar uopće tolikih novaca?

Namjera mi je gledanje filmova i ponekad muzika.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mostsexy kaže...

Odlučia sam se kupit soundbar. Za Božić sam uzea samsung Q90T tv is mislim da bi bilo šteta ne iskoristit full potencijal s obzirom da ima eArc, Atmos i ovo i ono.. 

'Problem' je šta nisam nikad ima soundbar niti san uživo ikad čua kako soundbar zvuči, al doslovno. Nijedan. 

Malo čitajući sam doša do zaključka da uzmem Samsung Q800A ili Q900A. 

Ovaj drugi je trenutno 1000 kn skuplji. Ne znam isplati li se. Ne želim da se dogodi da 'pljunem' 4k kn i onda da mi reakcija bude- meh.

Ima li netko da je isprobao oba? Bili možda bilo bolje uzet q800a i nadodat 2 dodatna zvučnika da se stvori 5.1 surround za tu razliku u cijeni? Isplati li se soundbar uopće tolikih novaca?

Namjera mi je gledanje filmova i ponekad muzika.

 

 Već sam jednom pisao pa da ponovim svoje iskustvo... TV mi je Sonx 65xh90.

 

Limit mi je bio 400-500 eura, mislio sam se da uzmem 900a, no onda sam su mi predlozili da je bolje za to imati 800a i 9500s tako da je pala odluka na tu opciju...

Surround je dobar. Nemam problema, ako nekoga brine, sony tv vs samsung soundbar. Dosta je bolje nego TV zvučnici, pogotovo kada preko netflixa upalim witchera ili nesto slicno pa onda bas bude dobro. Na nekim drugim i ne bude toliko dobro, ali valjda ovisi kako je koja serija urađena. Gledao sam ligu prvaka prije 2 dana preko satelita ZDF HD i svako malo mi je nešto lupalo, mislio sam da je nešto na ulici, no ispalo je da su bubnjevi od navijača išli preko ova dva pozadinska zvučnika. Glazba preko youtube je dobra, igram ps5, narcosi su isto ok, ponavljam da je witcher najbolji bio. Najviše mi se sviđa što ima minimalno kablova, pogotovo pozadiski, samo ih ukopčam u struju i lako prebacim ako mi negdje drugo više odgovara. Uzeo sam i neki jeftini nosač za njih.

 

E sada da li ovo vrijedi ove novce (sve me došlo oko € 650), rekao bih da nije. Jer 65xh90 sam platio 950 eura, a ovaj set 600+ eura i za ove novce nisam dobio onaj bestbuy efekat ako me razumijes. Dakle zvuk je bolji, ali ne znam da vrijedi ovoliko s obzirom koliko sam platio tv. Ili kada usporedim šta sam dobio sam PS5 za 3200 kn u odnosu na soundbar, onda se za mene još manje isplati.

11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ta kombo dodje 5300 u svijet medija, a u elipso 6000kn 950a, ako se vec daju toliki novci onda bolje dodati jos malo pa uzeti 950a

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja imam kod sebe krk rokit g5 spojene na tv,prije sam ih korisitio na pc-u s posebnom zvucnom i zvuk je stvarno meni osobno odlican.Spojio sam ih na tv i to dvoje je nesuporedivo,ali me kopka kako bi bilo kad bi se usporedili s nekim soundbarom? njeg nisam imao prilike slusati,osim ovih jeftinijih modela koji imaju samo bas pojacan da tutnji i ima neki efekt kod filmova sto i nije nista posebno jer ovi moji krk rokit imaju koliko mi se cini jaci bas od tih soundbarova bez posebnog basa koji je za njih dosta skup,a i u stanu sam pa kad bi ga stavio to bi odjekivalo do prvog kata.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...

Ja imam kod sebe krk rokit g5 spojene na tv,prije sam ih korisitio na pc-u s posebnom zvucnom i zvuk je stvarno meni osobno odlican.Spojio sam ih na tv i to dvoje je nesuporedivo,ali me kopka kako bi bilo kad bi se usporedili s nekim soundbarom? njeg nisam imao prilike slusati,osim ovih jeftinijih modela koji imaju samo bas pojacan da tutnji i ima neki efekt kod filmova sto i nije nista posebno jer ovi moji krk rokit imaju koliko mi se cini jaci bas od tih soundbarova bez posebnog basa koji je za njih dosta skup,a i u stanu sam pa kad bi ga stavio to bi odjekivalo do prvog kata.

Gledam prije par dana nekakvu seriju, glumci šeću kroz park i nešto brbljaju i odjednom čujem pticu sa desne strane, 2-3m od mene, okrenem se i gledam, nema ništa. Mislim se gdje mi je sad uletila ptica u sobu, ostavila žena 100% otvorena vrata od kuće ... eto čisto da ti dočaram efekt koji nećeš dobiti preko klasičnih HiFi stereo zvučnika. Kod njih ćeš imati super kvalitetan zvuk, odlično za slušanje glazbe, ali kad su filmovi u pitanju onda soundbar ima prednost.

 

EDIT: međutim ima tu još jedan problem. Dobar soundbar treba pratiti i veliki, jako veliki ekran ili projektor. Uglavnom gledam preko projektora i tu i tamo kad gledam nešto preko TV-a koji je solidne veličine, 55", jednostavno je zvuk predominantan, preširok i slika kvari dojam jer ne prati tu dimenziju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 0:06 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Koliko sam skuzio problematika slabo čuječeg dijaloga u 5.1 filmovima je nedostatak centralnog zvucnika,

Soundbar to kao rjesava ali uz ne tako kvalitetan zvuk kao neki pošteniji 2.0 zvucnici,

Sto bi se dalo iskombinirati da je pokriven i taj centralni ali uz kvalitetnije zvučnike od gotovog soundbara, neko pojacalo koje podrzava taj dolby ili kak to ide?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2022 22:07 (bgm256).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
bgm256 kaže...

Koliko sam skuzio problematika slabo čuječeg dijaloga u 5.1 filmovima je nedostatak centralnog zvucnika,

Soundbar to kao rjesava ali uz ne tako kvalitetan zvuk kao neki pošteniji 2.0 zvucnici,

Sto bi se dalo iskombinirati da je pokriven i taj centralni ali uz kvalitetnije zvučnike od gotovog soundbara, neko pojacalo koje podrzava taj dolby ili kak to ide?

 Ko to kaze? Oni sto znaju iz kojeg je rudnika bakar u kablovima sto idu od pojacala do zvucnika? Ako nisi od tih dobar soundbar ce ti biti odlican.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Kak vam se čini ovaj

 polk s4 na akciji u linksu za 1800

I kako bi ga uspiredili sa recimo 

Xiaomi 3.1 za 1500 

Ili neki polovni jeftiniji 

Samsung HW-F350
LG SJ5
Sony HT-S350
HW-A650 samsung

6 godina
offline
Soundbar-preporuka

Postoji li bolji soundbar od ovog a da je bez zasebnog subwoofera s nekom normalnom cijenom.

https://www.sony.hr/electronics/tanki-zvucnici/ht-x8500

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bgm256 kaže...

Koliko sam skuzio problematika slabo čuječeg dijaloga u 5.1 filmovima je nedostatak centralnog zvucnika,

Soundbar to kao rjesava ali uz ne tako kvalitetan zvuk kao neki pošteniji 2.0 zvucnici,

Sto bi se dalo iskombinirati da je pokriven i taj centralni ali uz kvalitetnije zvučnike od gotovog soundbara, neko pojacalo koje podrzava taj dolby ili kak to ide?

Uspoređuješ kruške i jabuke, stereo zvučnici su stereo zvučnici, dok većina Soundbarova podržava (nativno ili kroz emulaciju) naprednije audio konfiguracije (DTS, DD+, Dolby Atmos...).

Ne shvaćam gdje se to dijalg u 5.1 audiu slabo čuje? Na soundbaru? To ovisi o audio kanalu, podršci koju soundbar ima itd. Ukoliko se zvuk reproducira i dovodi do soundbara u formatu koji njemu odgovara onda neće biti problema, ali u protivnom se može desiti da se određeni kanal ne čuje kako treba.

 

Ako želiš kvalitetniju opciju treba ti pojačalo, ovisno što želiš 5.1, 7.1, Atmos... o tome će i ovisiti koliko ti treba zvučnika i koje pojačalo. Ukratko, ovo je daleko skuplja opcija od Soundbara.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Jel bi mi mogao izvuc neko 5.1 pojacalo moze i polovno jeftinije , a da pofrzava te nove neke standarde i da moze reproducirat taj čuveni srednji kanal za vokale

 

Sta ne mogu jednostavno uzet neko polukvalitetnije polovno 5.1. kucno kino da iskoristim receiver, spojim ga optikom,

I spojim ova 2 kvalitetnija pasivca od hifi linjje+ također  srednje i surrounde + woofer koje imam otprije od malo skupljeg kucnog kina kojem je izgorio receiver, vjerujem da je to daleko jeftinije od soundbara za 1800 kn a daleko bolje bi trebalo zvučati

 

 

Npr ovo https://www.njuskalo.hr/kucno-kino/lg-dh4530t-kucno-kino-oglas-31486459

Ima hdmi ulaz. Jel to znaci da ce normalni reproducirat ove nove 5.1 standarde na filmovima iako nema taj neki dolby i čuda

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 22:41 (bgm256).
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

ta kombo dodje 5300 u svijet medija, a u elipso 6000kn 950a, ako se vec daju toliki novci onda bolje dodati jos malo pa uzeti 950a

 

 

Ja sam uzeo 950A u Elipsu dok je bio 6500kn u 4mj,, jer sam mislio da je nebu niže ( jer i to je turbo jeftino za taj model ) ali naravno da su ga spustili - uglavnom imao sam 800A prije toga i ovaj 950A me ne prestaje fascinirati, znači soundbar vrijedi svake lipe, jednom kad sub-u nađeš poziciju sistem je gotovo savršen !!

Razlika između 800A koji je isto dobar je drastična baš u tom centralnom jer ovi 900/950  imaju širi soudstage za 3x a i sam zvuk je drastično bolji/efektniji .. 

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

pitanje vezano za filmove i kada je pucanje i "glasniji" zvukovi nego govor da li se moze to podesiti npr da bude ublazeno, da ne moras stalno smanjivati pojacavati zvuk. znam da pokusavaju docarati glasnocu pucanja al uz malu djecu je to previse. dok i oni ne pocnu gledati. 

 

nisam se jos odlucio za kupnju al ciljam na taj model ili ni jedan :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bgm256 kaže...

Jel bi mi mogao izvuc neko 5.1 pojacalo moze i polovno jeftinije , a da pofrzava te nove neke standarde i da moze reproducirat taj čuveni srednji kanal za vokale

 

Sta ne mogu jednostavno uzet neko polukvalitetnije polovno 5.1. kucno kino da iskoristim receiver, spojim ga optikom,

I spojim ova 2 kvalitetnija pasivca od hifi linjje+ također  srednje i surrounde + woofer koje imam otprije od malo skupljeg kucnog kina kojem je izgorio receiver, vjerujem da je to daleko jeftinije od soundbara za 1800 kn a daleko bolje bi trebalo zvučati

 

 

Npr ovo https://www.njuskalo.hr/kucno-kino/lg-dh4530t-kucno-kino-oglas-31486459

Ima hdmi ulaz. Jel to znaci da ce normalni reproducirat ove nove 5.1 standarde na filmovima iako nema taj neki dolby i čuda

Možeš to napraviti, naravno pitanje je hoće li tvoji zvučnici biti "preslabi" ili "prejaki" za taj receiver jer su takvi receiveri obično predviđeni i optimalno rade sa zvučnicima koji dolaze sa njim.

Zvuk neće biti bolji nego na dobrom soundbaru.

 

Imao sam daleko bolji 5.1 sistem od tog sa linka sa jako dobrim pojačalom i kvalitetnim zvučnicima i soundbar srednje klase kad su u pitanju filmovi zvuči daleko bolje.

 

Kvalitetno 7.1 ili 7.2 pojačalo koje podržava Dolby Atmos će te koštati od 6000kn pa na više.

Najpovoljnije što sam našao je 4200kn, to je Sony budget pojačalo koje je dobro za tu cijenu.

https://www.svijet-medija.hr/art/av-receiver-sony-str-dh790-crni/90356

 

Sad na to dodaj još zvučnike i brzo se cijena podupla.

 

dennocro kaže...

pitanje vezano za filmove i kada je pucanje i "glasniji" zvukovi nego govor da li se moze to podesiti npr da bude ublazeno, da ne moras stalno smanjivati pojacavati zvuk. znam da pokusavaju docarati glasnocu pucanja al uz malu djecu je to previse. dok i oni ne pocnu gledati. 

 

nisam se jos odlucio za kupnju al ciljam na taj model ili ni jedan :)

Obično Soundbar ima opciju pojačavanja ili isticanja glasa, naravno ovisi o modelu.

16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Bok svima,

Odlučio sam uzeti soundbar, budžet mi je oko 3k kuna.

Da li je Sony HT G700 najbolje što se može kupiti u tom okvirnom cjenovnom rangu?

Nekak po recenzijama, izlazi da je, od proizvoda koji su kod nas dostupni.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2022 18:01 (HAL).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Soundbar-preporuka

Ja sam ga čuo u živo mislim da u SD ako se ne varam, jako dobar zvuk

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
HAL kaže...
Bok svima,

Odlučio sam uzeti soundbar, budžet mi je oko 3k kuna.

Da li je Sony HT G700 najbolje što se može kupiti u tom okvirnom cjenovnom rangu?

Nekak po recenzijama, izlazi da je, od proizvoda koji su kod nas dostupni.

Imam ga ja pa slobodno pitaj ako te nešto zanima.

 

Po meni je bio bestbuy kad sam ga kupovao, a isto mislim i sada, mada nisam pratio je li sve u međuvremenu pojavio neki drugi model slične cijene i kvalitete.

9 godina
offline
Soundbar-preporuka

Imam soundbar Samsung Hw-a 650.Probao sam ga spojiti preko optičkog kabela i zaključio kako je najbolji zvuk preko HDMI arc-a. Zar ne bi trebalo biti jednako?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ma uzeo sam, zvuk za mene, koji o zvuku pojma nemam (samo znam da me iritirao zvuk sa TV-a) je izvrstan.

Mogu reči da sam fukl zadovoljan.
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Tascam kaže...

Imam soundbar Samsung Hw-a 650.Probao sam ga spojiti preko optičkog kabela i zaključio kako je najbolji zvuk preko HDMI arc-a. Zar ne bi trebalo biti jednako?

 Kako si to zakljucio?

9 godina
offline
Soundbar-preporuka

Općenito je preko hdmi-a bolja zvučna slika i glasnije

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
HAL kaže...
Ma uzeo sam, zvuk za mene, koji o zvuku pojma nemam (samo znam da me iritirao zvuk sa TV-a) je izvrstan.

Mogu reči da sam fukl zadovoljan.

Za filmove je jako dobar, posebno ako gledaš DTS, DD+ ili Atmos sadržaj. Kad radi "konverziju" sterea u DD onda je to dosta lošije.

Za glazbu je čist ok, nije ni približno kvalitetan kao što su dobri HiFi zvučnici, ali manje zahtjevnim slušaocima će biti sasvim dobar i za glazbu.

 

Posmatrač kaže...
Tascam kaže...

Imam soundbar Samsung Hw-a 650.Probao sam ga spojiti preko optičkog kabela i zaključio kako je najbolji zvuk preko HDMI arc-a. Zar ne bi trebalo biti jednako?

 Kako si to zakljucio?

Kod mene je isto tako, ali mislim da je to više do TVa i audio kanala koji šalje na soundbar. Meni je najbolji rezultat kad ubodem Fire Stick direktno u SoundBar onda imam podršku za DD+, DTS, Atmos. Iz TVa to nemam.

12 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav svima i izvinite ako je ovo već netko pitao. Imam LG smart tv i koristim Samsungov soundbar preko ARC-a. Imam problem da mi nakon nekog vremena počne prekidat zvuk, ali samo kad slušam neke određene pjesme na YouTube-u... Čuje se prekid kao da recimo mijenjam mod zvuka na samom soundbaru... Jedan HDMI kabel mi je već roknuo nakon tih problema i sad je počelo na novom. Jel imao tko sličnih problema? Čudi me da mi prekida samom na YouTubeu i to samo na nekim pjesmama... Koristim preko ARC-a tak da mogu sve sa jednim daljincem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
bore1989 kaže...

Pozdrav svima i izvinite ako je ovo već netko pitao. Imam LG smart tv i koristim Samsungov soundbar preko ARC-a. Imam problem da mi nakon nekog vremena počne prekidat zvuk, ali samo kad slušam neke određene pjesme na YouTube-u... Čuje se prekid kao da recimo mijenjam mod zvuka na samom soundbaru... Jedan HDMI kabel mi je već roknuo nakon tih problema i sad je počelo na novom. Jel imao tko sličnih problema? Čudi me da mi prekida samom na YouTubeu i to samo na nekim pjesmama... Koristim preko ARC-a tak da mogu sve sa jednim daljincem.

 je li moguće da ti internet veza nije najbolja pa da youtube automatski mijenja kvalitetu prijenosa, i tada soundbar prima različite audio zapise i naravno kod promjene dolazi do kratkog prekida?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice