Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

poruka: 27
|
čitano: 18.685
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Pozdrav svima

 

Kupio sam kućno kino Sony dav dz 740. Imam TV plazmu Grunding Xephia  koja nema HDMI niti optički izlaz. Spojio sam kino sa scartom i zvuk izlazi iz zvučnika, ali ne i iz TV. Molim pomoć.

Hvala-

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Prvo provjeri da nije nekom opcijom u meniju kućnog kina ili TV-a isključeno slanje zvuka preko scarta, a ako nije u tome problem, probaj s drugim scart kabelom. Pri ovakvom načinu spajanja nema puno mogućih razloga za nedostatak zvuka... još je jedino moguće da taj scart priključak na TV-u ne radi (ali malo vjerojatno).

KaeR
11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
KaeR kaže...

Prvo provjeri da nije nekom opcijom u meniju kućnog kina ili TV-a isključeno slanje zvuka preko scarta, a ako nije u tome problem, probaj s drugim scart kabelom. Pri ovakvom načinu spajanja nema puno mogućih razloga za nedostatak zvuka... još je jedino moguće da taj scart priključak na TV-u ne radi (ali malo vjerojatno).

Isprobao sam na dva televizora,i na dva SCART-a,s PS3 i Xbox360 sve kombinacije.

Samo mi ne ide zvuk iz kućnog kina na oba televizora.

15 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Onda je stvar ili u nekoj postavci na kućnom kinu ili je greška u scart izlazu (a možda je to i namjerno tako napravljeno na tom modelu, s obzirom da zvuk ionako obavezno ide na zvučnike?); provjeri u uputama kućnog kina postoji li kakav reset na tvorničke postavke - možda pomogne.

KaeR
16 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Trebalo bi biti u samom TV-u.

Kod mene je tako. Imam odabir, vanjski izvor zvuka, ili TV zvucnici.

A  iskreno, ako imas kucno kino, sta ce ti zvuk iz TV-a opce??

15 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Da, istina, zanemario sam mogućnost da se radi o zvuku s TV-a (TV programa), a ne s kućnog kina (DVD) - u tom slučaju treba stvarno potražiti postavku na TV-u.

KaeR
16 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Nisam i dalje skuzio problem.

Oces rec da imas zvuk na kucnom kinu dok gledas nesto na samom kucnom kinu, ali kad gledas sami TV program nema zvuka uopce?

11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
KaeR kaže...

Onda je stvar ili u nekoj postavci na kućnom kinu ili je greška u scart izlazu (a možda je to i namjerno tako napravljeno na tom modelu, s obzirom da zvuk ionako obavezno ide na zvučnike?); provjeri u uputama kućnog kina postoji li kakav reset na tvorničke postavke - možda pomogne.

Već sam pet puta stisnuo reset i sve postavke sam promjenio,ali ništa.

Imam nekakve postavke za HDMI ali pošto ga nemam...

Dachande kaže...

Trebalo bi biti u samom TV-u.

Kod mene je tako. Imam odabir, vanjski izvor zvuka, ili TV zvucnici.

A  iskreno, ako imas kucno kino, sta ce ti zvuk iz TV-a opce??

Jako se slabo čuje glas iz zvučnika,osim na subwoferu ako držim stišano,a to je problem kod gledanja filmova navečer.

16 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Imas opcije ziher na kucnom kinu podesavanja svakog zvucnog kanala posebno.

Pojacaj centralni zvucnik, smanji woofer.

11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
KaeR kaže...

Da, istina, zanemario sam mogućnost da se radi o zvuku s TV-a (TV programa), a ne s kućnog kina (DVD) - u tom slučaju treba stvarno potražiti postavku na TV-u.

Ne,ne radi se o zvuku TV-a na zvučnicima,nego kad stavim film u DVD zvuk se čuje samo iz zvučnika,a ne iz TV-a

 

14 godina
moderator
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Jurassic Park kaže...

Ne,ne radi se o zvuku TV-a na zvučnicima,nego kad stavim film u DVD zvuk se čuje samo iz zvučnika,a ne iz TV-a

 

Dakle ovako...ti staviš DVD film u kućno kino i gledaš ga i želiš zvuk na zvučnicima od TV-a?

Zašto pobogu? Nije ti dosta 6 zvučnika?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
XXX-Man kaže...

 

Dakle ovako...ti staviš DVD film u kućno kino i gledaš ga i želiš zvuk na zvučnicima od TV-a?

Zašto pobogu? Nije ti dosta 6 zvučnika?

 

Jako se slabo čuje zvuk na centralnom zvučniku.

Pojačam db do kraja.Glasovi se slabo čuju.

Ne znam možda je problem u konektorima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 20:43 (Jurassic Park).
14 godina
moderator
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Pa onda je problem ili u postavkama ili je neispravno...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Pozdrav,

 

da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje:

Obzirom da imam TV plazmu staru 7 godina , a kućno kino je novo, ne mogu spojiti HDMI kućnog kina sa TV pošto imam samo scart, a trebam nekako prenijeti zvuk.

Postoji li kakav kabal za output HDMI i input scart i gdje ga mogu nabaviti ako ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Kabla nema, možda neki konverter...

 

Kakve još konektore imaš?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
XXX-Man kaže...

Kabla nema, možda neki konverter...

 

Kakve još konektore imaš?

Za TV:DVI ,VGA,komponentni,PC,S-VIDEO,SCART(ne prenosi zvuk na TV-kako mi kažu takvo je kućno kino).

 

DVD-HDMI,SCART(opet, ne proizvodi zvuk),optički(ali ga nemam na TV-u).

 

Čitao sam da postoji konverter SCART-HDMI ali, meni treba obratno.

14 godina
moderator
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Ako i ima neki konverter koji bi radio, neisplativ je...više ti se isplati kupiti drugi DVD player...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Kupio sam ovaj prije 10 dana,da sam to znao sigurno ga ne bi uzeo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Ja sad stvarno ništa ne razumijem...

 

Kupio si kućno kino i ne radi dobro, pa reklamiraj ga...

Ili radi dobro, ali ne znaš podesiti ili spojiti kako treba...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
XXX-Man kaže...

Ja sad stvarno ništa ne razumijem...

 

Kupio si kućno kino i ne radi dobro, pa reklamiraj ga...

Ili radi dobro, ali ne znaš podesiti ili spojiti kako treba...

Odnio sam na servis i njima također nije izlazio zvuk iz TV. Rekli su da je kino ispravno i da je to takav model . Čak su zvali i druge dućane i oni su isto potvrdili da se ne može prenijeti zvuk na TV. Iako u uputama stoji da podržava scart, prenosi sliku ali ne i zvuk, a npr. dok prebacim na funkciju TV normalno ide zvuk iz kina i TV-a. Samo kad gledam filmove i slušam glazbu preko USB zvuka nema.

Jedino što bi sada mogao je taj HDMI- scart konverter koji na E bayu košta tridesetak EURA. Ne znam da li bi to pomoglo i da li ga ima u Zagrebu.

Što se tiče povrata novca od trgovine na žalost traže originalnu ambalažu koju sam bacio i ne znam šta sad.

Pozdrav.

15 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Jurassic Park kaže...
XXX-Man kaže...

Ja sad stvarno ništa ne razumijem...

 

Kupio si kućno kino i ne radi dobro, pa reklamiraj ga...

Ili radi dobro, ali ne znaš podesiti ili spojiti kako treba...

Odnio sam na servis i njima također nije izlazio zvuk iz TV. Rekli su da je kino ispravno i da je to takav model . Čak su zvali i druge dućane i oni su isto potvrdili da se ne može prenijeti zvuk na TV. Iako u uputama stoji da podržava scart, prenosi sliku ali ne i zvuk, a npr. dok prebacim na funkciju TV normalno ide zvuk iz kina i TV-a. Samo kad gledam filmove i slušam glazbu preko USB zvuka nema.

Jedino što bi sada mogao je taj HDMI- scart konverter koji na E bayu košta tridesetak EURA. Ne znam da li bi to pomoglo i da li ga ima u Zagrebu.

Što se tiče povrata novca od trgovine na žalost traže originalnu ambalažu koju sam bacio i ne znam šta sad.

Pozdrav.

-ambalaža nije uvjet za reklamaciju ili vraćanje robe, muljaju te umjesto da rješe stvar.

-kućno kino ima zvučnike, zvuk ide na zvučnike, mora raditi. Čemu slanje zvuka na TV ako imaš kućno kino?

-neobično da na scartu nema zvuka (na TVu), ali možda moguće.

-prolistaj upute, provjeri kablove, npr scart može biti jednosmjeran, može biti neispravan, može TV biti neispravan... testiraj, eliminiraj.. ili reklamiraj (ali se ne daj veslati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 13:21 (ihush).
12 godina
offline
Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a

Stari moj, zašto bi se zvuk slao na TV ako imaš 6 zvučnika koji ih reproduciraju ? 

 

Ne šalje ti na telku zvuk jer to nema smisla, nije ti kućno kino neispravno, jedino nema smisla pored surround zvuka slati sad stereo zvuk na TV

 

I ovo ti je tako dvosmislena rečenica da si mi ljepo možemo mislit kaj ti želiš:

 

Odnio sam na servis i njima također nije izlazio zvuk iz TV. Rekli su da je kino ispravno i da je to takav model . Čak su zvali i druge dućane i oni su isto potvrdili da se ne može prenijeti zvuk na TV.

 

Njima nije izlazio zvuk iz TV-a, a onda su potvrdili da se nemože prenjet zvuk na TV.... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 12:48 (Gigabyte091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Gigabyte091 kaže...

..

I ovo ti je tako dvosmislena rečenica da si mi ljepo možemo mislit kaj ti želiš:

 

Odnio sam na servis i njima također nije izlazio zvuk iz TV. Rekli su da je kino ispravno i da je to takav model . Čak su zvali i druge dućane i oni su isto potvrdili da se ne može prenijeti zvuk na TV.

 

Njima nije izlazio zvuk iz TV-a, a onda su potvrdili da se nemože prenjet zvuk na TV.... 

 

 

- upravo u boldanom je problem, jer to znači da nije (pravi) servis, jer oni nemaju pojma dali to uopće tako treba biti, 'zovu druge dućane'? LOL.

+ abalaža.. pokušavaju odkantati kupca. (možda je ispravno, možda nije, možda samo nije podešeno... možda - bilo što.)

 

Naravno i kupac nešto mora znati, mora barem pročitati upute i tehničke specifikacije (i razumjeti pročitano). Kupac mora znati da trgovac nije ovlašteni serviser, da on ne može znati sve o svim uređajima (previše elektornike). Da su nazvali servis, možda bi dobili pravi odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Bok svima..može pomoc? Spojim grundig tv sa kucnim kinom preko hdmi i ne prenasa mi zvuk sa tva na zvucnike kucnog kina,sta napraviti??
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Bok svima..može pomoc? Spojim grundig tv sa kucnim kinom preko hdmi i ne prenasa mi zvuk sa tva na zvucnike kucnog kina,sta napraviti??
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Molim pomoc
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kućno kino - zvuk ne izlazi iz TV-a
Molim pomoc
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice