Uvod u zvučničke sustave izdvojena tema

poruka: 124
|
čitano: 102.272
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave

zasto sam mislio da ce floorstand biti bolje, jaci su (mogu malo pojacati kad se nakupi ljudi) i biti ce vise basa nego kod bookshelf zvucnika (neko moje misljenje), dosad sam koristio Sony ss-e315v

 

floorstand ce biti na zidu (drzat ce ih kvalitetan rucno radeni nosac, nece pasti sa zida).

 

prostorija u kojima je floorstand velicine je oko 35-40m2 (visine 3m), dok bookshelf oko 20m2 (visine 2.40m). a zvucinke pogoni Pioneer Vsx-417

 pokusaj poslusat skuplje zvucnike pa onda prosudi jesu li bookshelfi dostatni ;) .. Floorstander je naravno jači (čitaj vjerovatno glasniji) od bookshelfa po pitanju basa itd. Ali ako je kvalitetan bookfshelf iznenadio bi se kako moze posramiti floorstandere.. Naravno tu dolazimo do toga koliko mislis dati para opcenito za sustav 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
3 godine
offline
RE: Uvod u Zvučničkim sustavima
Vido kaže...
Lazarus Long kaže...
Father_Dougal kaže...

Nemoj, jer postoji velika vjerojatnost da ćemo se posvađati :)

  Da, pogotovo kada "uskocim" sa tvrdnjom da telefonski kabl (onaj sa bandere) je i moze biti bolji od vecine no name "silikonskih" kablova debelih koliko i uzad koja se koristi za podizanje liftova :)))

 

Ili da lemljenje ili zalemljivanje zica na konektorima nije dobro (: No o tome drugi put, polagano i argumentirano....

Pa među manje bogatim audiofilima i onima koji ne vole bacati pare bezveze je sasvim normalno koristiti mrežni CAT5 UTP kabel kao zvučnički kabel :)

 

A jedno pitanje u vezi lemljenja kad si već spomenuo, je li ok ako zalemiš ali na način da recimo bakar i konektor zvučnika imaju kontakt, a lem služi samo da ih učvrsti? Jer ako kontakt ne ide preko lema, ne kužim zašto bi bilo loše (naravno znam da se lem baš voli razliti po žici ali recimo kad to ne bi bio slučaj).

Možeš nama laicima po tom pitanju malo pojasniti CAT5 UTP i kako ih spojiš na AV receiver i na zvučnike?

Trenutno imam obične bakrene kablove koji su poprilično debeli (2mm) pa skupa sa izolacijom je to još više poprilično debelo.

 

 

16 godina
offline
RE: Uvod u Zvučničkim sustavima

Pa u biti ništa posebno... UTP kabel ima 4 parice (ukupno 8 vodiča). Izabereš 4 za + i 4 za -, sve plus spojiš skupa na oba kraja, isto sa svim -. I dobiješ kabel koji možeš spojiti na zvučnike. Ako želiš koristiti bi-amping možeš i to, samo onda izabereš 2 vodiča za jedan plus, dva za drugi i isto tako za minuse.
Kabel kao kabel, fora je samo u tome što CAT 5 (ili bolji) kablovi koriste kvalitetan bakar. Ima naravno i drugih stvari tipa definirana impedancija linija, ali to u audio spektru frekvencija ne igra ulogu.

3 godine
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
sseennoonn kaže...

 pokusaj poslusat skuplje zvucnike pa onda prosudi jesu li bookshelfi dostatni ;) .. Floorstander je naravno jači (čitaj vjerovatno glasniji) od bookshelfa po pitanju basa itd. Ali ako je kvalitetan bookfshelf iznenadio bi se kako moze posramiti floorstandere.. Naravno tu dolazimo do toga koliko mislis dati para opcenito za sustav 

 Po tvom mišljenju, kakav je spoj Onkyo 717 -> NAD C356BEE -> KEF R300?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice