Što učiniti kad slušalice krče dok svira bas

poruka: 1
|
čitano: 7.613
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Što učiniti kad slušalice krče dok svira bas

Nerijetko sam vidio da ljudi prodaju / bacaju inače ispravne slušalice koje krče na jednom ili dva kanala dok svira bas (bas gitara, bubanj i sl.). Ne, nisu slušalice krepale, nije se membrana podrapala, uzrok je vrlo jednostavan u 95% slučajeva - ušla je dlaka u dio sa driverom, te driver krči u doticaju sa dlakom.

 

Procedura za vađenje dlake razlikuje se od modela do modela - uglavnom je potrebno imati jak izvor svjetla (stolna lampa je obavezna!), dobar vid ili pomoć povečala, te pinceta i mirna ruka.

 

Treba skinuti spužvu / kožu / što već imate, te ako je ikako moguće ogoliti driver, da se vidi membrana. Mnogi proizvođači (a pri tome poglavito mislim na Sennheiser, jer imam loša iskustva sa njima) ne daju nikakvu mogućnost da se dođe do drivera; PX100 ima metalni poklopac preko drivera sa relativno krupnim rupama, ali koji se ne da skinuti. Ako imate sreće, dlaka će biti vidljiva ispod neke od rupa pa ju možete sa pincetom izvaditi; no 212 Pro ima pokopac preko drivera sa sitnim rupicama koji se ne da skinuti, a kroz koje doslovno može samo dlaka proći. Ovisno od modela do modela, ova procedura može biti ili vrlo jednostavna ili iznimno frustrirajuća... :)

 

Dakle, dobro provjeriti vidi li se dlaka; ako se ne vidi, nježno puhnite prema driveru da se dlaka pomakne, te ju, nakon što bude vidljiva, nježno izvucite pincetom.

 

Problem je češći kod ljudi sa čvrstom kosom te kućnim ljubimcima... no kad bas zaronda, nemojte još bacati slušalice.

Nadam se da sam nekom pomogao.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2012 12:12 (Father_Dougal).
Moj PC  
3 0 hvala 5
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice