Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

poruka: 14
|
čitano: 7.471
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

pozdrav svima naime imam SONY KDLw 705 kojeg bi htio spojiti s av recieverom..Pa ovako imam par pitanja.

Naime do sada sam imao tv spojen sa soundbarom (mislim da bi ga i dalje ostavio spojenim) ali evo razmisljam o kupnji AV RECIEVERA i dva zvučnika NOVE BOJE ZVUKA imaju trenutno odličnu kaciju http://www.24sata.hr/akcija-koju-niti-jedan-zaljubljenik-u-zvuk-nece-odbiti-446049 odnosno: AV reciever yamaha RX-V379 i zvučnici yamaha NSF51 svo to je spusteno s 4780kn na 3990..stvarno bi htio kvalitetan zvuk za gledanje filmova (vjerojatno bi kasnije kupio jos 3 zvucnika i sub) i igranje PS3/4 pa me zanima dali bi ovaj moj tv mogao sprovesti zvuk kak spada jer vidim da u recenziji na HDTELEVIZIJI ne podrzava DTS??? odnosno DOBLY DIGITAL iako pise u recenziji da podrzava bar jedan od ova dva izvora.. Htio bi znaci kasnije imati 5.1 surround..i jos nesto kao je vec tv ne moze pustiti 5.1 moze li ps ako je spojen direktno na reciever baciti van zvuk 5.1 odnosno stereo dok ne kupim ostala 3 zvuznika i sub za vise od sterao zvuka

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

U tvom slučaju nije bitan televizor i njegove audio mogućnosti jer ćeš PS3/4 spojiti direktno putem HDMI kabla prvo na Yamahu pa iz Yamahe u TV. Tv će biti prvenstveno zadužen samo za sliku. Tako da je bitno što podržava PS3/4 i Yamaha. Ukratko, sve će ti raditi i podržani su svi audio formati preko Yamahe. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

znaci ti smatras da nema veze to mi tv ne moze baciti DTS zvuk?

12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

Da, može biti samo ako je izvor interni media player od TV, ali i to ovisi o postavkama media playera. Kak ti sad reproducira filmove s DTS-om s usb-a?  

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

citao sam na HD televiziji http://hdtelevizija.com/2014/04/05/sony-kdl-42w705b-w705-full-hd-tv-recenzija/(recenzija ovoga tva koji ja posjedujem) u komentarima je sljedece 

PITANJE: Da li netko moze potvrditi da li ovaj tv podrzava repordukciju DTS- zvuka u punom sorround-modelu ako je konektiran sa home cinema recieverom preko digitalnog izlaza. Neki vlasnici tvrde da je jedino stereo zvuk moguce dobiti iz DTS zapisa. moje upit se odnosi na mkv filmove (nisam siguran sto je mkv kao format), kako sa lokalne USB-medije (preko ugeadenog media-playera(to je sto točno) tako i na DLNA- streama.

ODGOVOR: ako imas TV optikom povezan na reciever van dobijes DD/AC3 ali DTS ne. DTS TV dekodira i dobijes stereo. I to vrijedi za sve modele. I ne znam da li ima koji TV koji daje DTS passtrough. I ne znam zasto je to takav problem da se to omoguci. Ne znam kako stvari stoje ako imas ARC kompatibilni reciever jer ja nemam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

znaci koliko sam skuzio ima se za kupiti razni media playeri koji se spoje na tv i preko usba ili HDD pustam filmove raznih formata... i oni u pravilu podrzavaju DTS? 

ja sve to pokrecem preko TV-a jer mi savrseno funkcionira jedino ne znam gdje mogu porvjeriti dali skinuti filmovi imaju DTS u sebi da bi ti mogao odgovoriti kako mi to funkcionira

12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

mTamorf, daj vidi na svojem TV jel ima koji HDMI priključak s oznakom ARC? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

cim dodem s posla iako mi se cini da televizori svi od 2013 pa nadalje to imaju serijski..tak da bi trebao imati i moj

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

Evo provjerio sam doma i ima ARC

12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

Evo probao sam par videa s DTS 5.1 i Dolby Digital 5.1 na svom Panasonicu preko internog playera koji isto ne podržava DTS i  sve je reproducirao na Yamahu kao Dolby Digital 5.1. Probao sam DTS HD i Dolby Digital True HD ali njih uopće ne može reproducirati. Prepotstavljam da će i tebi tak radit, bitno da ide van kao 5.1,a ne kao stereo. Kaj se tiče plejke moja trojka pušta sve audio formate na Yamahu, ali nemre reproducirat mkv datoteke pa moraš imat neki blu ray.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 18:48 (G20Titan).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

daj mi samo reci razlika izmedu DTS-a i DD je samo u tome sto je DTS kvalitetnije reproduciranje zvuka..Interni player je taj od Panasonica, jel?

Da li si plejku posebno spajo sa yamahom?

12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

Ne znam koja je točno razlika između DTS-a i DD-a. Da player je od Panasonica i plejka je spojena preko HDMI na Yamahu. Sve uređaje imam spojeno (HTPC, STB i PS3) na Yamahu koja ima 4 HDMI ulaza i 1 HDMI izlaz koji ide u TV (onaj s oznakom ARC) i onda samo mjenjaš ulaze na Yamahi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

odlicno. mislim da mi je sve to sad malo blize..Daj mi samo reci jel imas kakav savijet sto se tice ove moje kupovine, vrijede li ovi zvucnici i pojacalo tih novaca ili za te novce mogu dobiti nesto bolje, kvalitetnije?

12 godina
offline
Re: Spajanje TV-a s av recieverom (podrška)

Pojačalo sigurno vrijedi, ja imam stariji model i super sam zadovoljan, a kaj se tiče zvučnika, pogledaj ako imaju neku akciju za 5.1 zvučnike iako ja sam prvo koristil neke od prastarog kućnog kina pa sam poslije kod njih uzeo Yamahin set 5.1 na akciji. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice