Soundbar-preporuka

poruka: 160
|
čitano: 69.867
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Soundbar-preporuka

Malo si mi previše otišao kaj se cijenovnog ranga tiče. 😆

Sony HT-G700 mi izbacuje cijenu od oko 3.000 pa na više, a Samsung HW-Q800A sam našao tek oko 4.500 kn. Ovaj moj koji sam naveo na linku Samsung HW-Q60T EN sam našao za "samo" 1.800 kn.

Kaj se recenzije tiče, to mi sve tak odgovara kak je navedeno, samo me zanima hoću li moći povezati i TV i PC istovremeno, tj.kad mi se gleda film da prebacim da reproducira zvuk s TV-a, a kad mi se sluša glazba na PC-u da prebacim da reproducira zvuk s PC-a. 😁

10 godina
becks_23 kaže...

Malo si mi previše otišao kaj se cijenovnog ranga tiče. 😆

Sony HT-G700 mi izbacuje cijenu od oko 3.000 pa na više, a Samsung HW-Q800A sam našao tek oko 4.500 kn. Ovaj moj koji sam naveo na linku Samsung HW-Q60T EN sam našao za "samo" 1.800 kn.

Kaj se recenzije tiče, to mi sve tak odgovara kak je navedeno, samo me zanima hoću li moći povezati i TV i PC istovremeno, tj.kad mi se gleda film da prebacim da reproducira zvuk s TV-a, a kad mi se sluša glazba na PC-u da prebacim da reproducira zvuk s PC-a. 😁

Nemam pojma u što sam gledao kad sam provjeravao cijenu za Samsung HW-Q60T. Meni je izbacilo preko 3000kn. 

Ovaj Sony sam našao za 2550kn, vidim sad da ga više nema za tu cijenu, a Samsung Q800A je bio u Sancte za 3400kn dok nije krenula black friday ponuda onda su to povukli i sada za istu cijenu možemo kupiti lošiji model Q700A, prava black friday akcija. 

U svakom slučaju to je daleko od 1800kn, moja greška. Za tu cijenu mi taj Samsung djeluje skroz ok.

Javi dojmove ako ga kupiš.

Zaboravio odgovoriti na pitanje, kako misliš povezati uređaje? Ako ćeš TV preko kabela, a komp preko Bluetootha onda samo na daljincu prebaciš što želiš slušati. Ako ćeš oboje preko Bluetootha onda ćeš prvo morati "spariti" uređaj koji želiš slušati preko soundbara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 22:25 (mzopg).
12 godina

Pa djeluje mi ok a i piše da je to već nekakav 5.1 sistem.

Mislio sam spojit TV na onaj HDMI ARC, a PC preko bluetootha, tak da ssmo šaltam na daljinski kaj želim slušat.

Kaj se kvalitete tiče, ne mora to biti ugođaj ko u kinu, al čisto da malo upotpuni ugođaj koji TV nikak ne može proizvest.

Kaj se kupnje tiče, pričekat ću do vikenda, možda snize još koju kunu, nikud mi se ne žuri... 😉

3 godine
Soundbar-preporuka

q700a u elipsu 2999 kuna, gledao ga pred par dana u istoj trgovini bio 2840.

q800a sam danima gledao i sancti i bio je ispod 3300 do dolaska ovih blackića i onda mu ke cijena otišla 200 kn gore...

naravno ovo su cijene tijekom cijele godine, tako da o black nečemu nema ni riječi

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
mzopg kaže...
rapajic_st kaže...

ima kakav soudbar za cca 100€ trenutno na BF akciji? 

tek da nadogradim malo samsung tv (serije 8) ..

ili neka preporuka za isti.. da ima bluetooth povetivanje..

gledam ovo al ne kuzin vrijedi li išta:

https://www.mall.hr/kucna-kina/jbl-cinema-sb120-soundbar

JBL je provjereno dobra marka, a za te novce ne vidim da ćeš pronaći nešto puno bolje, ako uopće i ima nešto bolje.

becks_23 kaže...

Pozdrav, također bih molio nekakvu preporuku za zvučnike/soundbar za TV i PC, u istoj su prostoriji pa ak je moguće da bude povezano oboje na isto.

TV je Samsung Q70T65.

Trenutno mi je zapelo za oko ovo:

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SAMSUNG-HW_Q60T-EN/

Jel bi to funkcioniralo na tom soundbaru?

Imaš ovdje recenziju:

https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q60t

Ja sam se mislio između Samsung HW-Q800A i Sony HT-G700, na kraju se odlučio za Sony jer će mu glavna namjena biti gledanje filmova i serija, a on je tu nešto bolji od Samsunga koji ti gledaš i ovog Q800A uz to je jeftiniji par stotina kuna.

moze malo dojmova o Sonyu, ja sam ga isto mislio kupit pa nakraju odustao 

koji TV koristis, kak ces ga spajat, koje medije gledas itd... fala 

5 mjeseci
rapajic_st kaže...

gledam ovo al ne kuzin vrijedi li išta:

https://www.mall.hr/kucna-kina/jbl-cinema-sb120-soundbar

Prva prednost mu je što je dosta širok 95 cm, dakle skoro metar.

Ako si prikladno udaljen od tv-a do 3m osjetit ćeš stereo, što kod kraćih modela 2.1, s odvojenom bas jedinicom, a s kratkom od 60 cm koja ide ispod tv-a nećeš.

Imaš osjećaj da ti je zvuk mono, ili se moraš približiti na metar od tv-a.. 

Dolby Atmos je druga priča.

Osim toga s JBL, Sony, ne možeš fulati u kvaliteti čistoće zvuka..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
10 godina
Spike1983 kaže...

Može, samo prvo da stigne i da ga isprobam. 

10 godina
mzopg kaže...
Spike1983 kaže...

Može, samo prvo da stigne i da ga isprobam. 

Aaa sorry, ja mislio da ga vec imas 

moze, bas me zanima kak radi taj virtualni dolby atmos jer nigdje nisam vidio da ga netko iz HR ima pa da podjeli svoje utiske, hvala ti unaprijed 

12 godina
Samsung Q900A za nešto malo više od 4kKN? Iskreno nisam mislio ovoliko potrošit, htio bi s vrimenom imat što bolji surrond setup dodavanjem wireless stražnjih zvučnika.
Od pustih recenzija Samsung jakooo hvale da je mimo punokrvnog kućnog kina (avr + zvučnici) daleko najbolje rješenje.
Nisam pametan
BTW spajao bih ga na LG C9 55” OLED
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice