Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.884
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Crocopzmaj12 kaže...

ništa od toga, najvjerojatnije se tv "otkači"

 Blesavo...

A da probas drugi ap? 

Recimo mobitel i njegov hotspot....

Ja ne bih odustajao tako lako....

12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Jel valja što onaj Sharpov soundbar iz Plodina?

 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Soundbar-preporuka

Pozdrav svima, trebao bih pomoć ukoliko se netko dovoljno razumije u soundbarove.

Živim u stambenoj zgradi gdje je zvučna izolacija relativno loša tako da se čuje svaki k kako bi rekli 

 

Trebao bih neki Soundbar do cca 2000 kn koji nema još dodatni subwoofer!

Bio bi ispod TV-a 50"

Da se također može spojiti na mobitel i puštati tako muzika.

 

Ima li netko preporuku?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 12:51 (Alchemist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
Crocopzmaj12 kaže...

ništa od toga, najvjerojatnije se tv "otkači"

 Blesavo...

A da probas drugi ap? 

Recimo mobitel i njegov hotspot....

Ja ne bih odustajao tako lako....

 spojio na mob i tv se ne "otkači", tako da me zajebava repeter...

5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Crocopzmaj12 kaže...
Posmatrač kaže...
Crocopzmaj12 kaže...

ništa od toga, najvjerojatnije se tv "otkači"

 Blesavo...

A da probas drugi ap? 

Recimo mobitel i njegov hotspot....

Ja ne bih odustajao tako lako....

 spojio na mob i tv se ne "otkači", tako da me zajebava repeter...

 Eto sad barem znas u cemu je problem. Repater je nesto sto nikad vise u moju kucu nece uci. Jednom probao i vidio koje je to smece koji ni teoretski ne radi kako treba.....

12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kupio ovaj soundbar:https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/HISENSE-HS214/

 

Nije loš, ali niti nešto posebno...malo bolji od zvučnika na TV-u, ima bas koji se može podešavati. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
tomislav10 kaže...

Kupio ovaj soundbar:https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/HISENSE-HS214/

 

Nije loš, ali niti nešto posebno...malo bolji od zvučnika na TV-u, ima bas koji se može podešavati. 

Za 600kn teško možeš i očekivati nešto puno bolje, tako da si dobio upravo ono što si platio, malo bolje TV zvučnike. Iskreno mislim da je ispod 1500kn teško naći Soundbar sa nešto boljim zvukom po pitanju jačine i kvalitete, a kad je u pitanju Dolby Digital, Atmos, DTS onda ta cifra ide na minimum 2500kn.

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...

Za 600kn teško možeš i očekivati nešto puno bolje, tako da si dobio upravo ono što si platio, malo bolje TV zvučnike. Iskreno mislim da je ispod 1500kn teško naći Soundbar sa nešto boljim zvukom po pitanju jačine i kvalitete, a kad je u pitanju Dolby Digital, Atmos, DTS onda ta cifra ide na minimum 2500kn.

Sta preporucujes za ovo podebljano?

hw-q700a,dht-s316,hgt700 ovi se dosta preporucuju koliko sam upratio.

Meni osobno su ti soundbarovi vecinom sluze da pojacaju bas i fora je kod filmove,jos dobro izgleda kad je tv na zidu.

Osobno imam krk rokit zvucnike i zvuk je stvarno odlican pogotovo dok sam ih koristio na pc-u u z dodatnu zvucnu,a sad su mi na tvu spojeni.

Zenu malo zivcira izgled,a i sve ih manje palim jer su dosta glasni radi susjeda ih ne pojacavam bas puno,jbga :D

 

Pa sam kontao mozda njih prodati,a nabavit neki sound bar.

 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
mzopg kaže...

Za 600kn teško možeš i očekivati nešto puno bolje, tako da si dobio upravo ono što si platio, malo bolje TV zvučnike. Iskreno mislim da je ispod 1500kn teško naći Soundbar sa nešto boljim zvukom po pitanju jačine i kvalitete, a kad je u pitanju Dolby Digital, Atmos, DTS onda ta cifra ide na minimum 2500kn.

Sta preporucujes za ovo podebljano?

hw-q700a,dht-s316,hgt700 ovi se dosta preporucuju koliko sam upratio.

Meni osobno su ti soundbarovi vecinom sluze da pojacaju bas i fora je kod filmove,jos dobro izgleda kad je tv na zidu.

Osobno imam krk rokit zvucnike i zvuk je stvarno odlican pogotovo dok sam ih koristio na pc-u u z dodatnu zvucnu,a sad su mi na tvu spojeni.

Zenu malo zivcira izgled,a i sve ih manje palim jer su dosta glasni radi susjeda ih ne pojacavam bas puno,jbga :D

 

Pa sam kontao mozda njih prodati,a nabavit neki sound bar.

 

 Sva tri su dobra za svoju cijenu. Ja sam se isto mislio između njih, s tim da mi je od Samsunga u igri bio model 800a, bio je na nekakvoj akciji pa je cijena bila tu negdje. Na kraju sam se odlučio za Sonya jer su mi prioritet bili filmovi, a on je tu najjači od te trojke. Za sada sam jako zadovoljan i dobio sam i više nego što sam očekivao. Za glazbu je čist ok, ako je nekome glazba prioritet onda mu je bolje za te novce uzeti dva kvalitetna zvučnika. Ali po pitanju filmova mu ti zvučnici nisu ni do koljena.

 

Baš sam nekidan gledao The Adam Project, malo odvrnuo na nekih 60%, preko toga nema smisla jer se sve trese i uživao u filmu. Surround efekt naravno nije kao kad imaš 7 ili više zvučnika sa onima na plafonu, ali je za jedan soundbar više nego dobar. Dobije se širina zvuka i prostornost, osjeti se i kretanje zvuka oko tebe, tako da je skroz ok. Sad da tražim upgrade to bi vjerojatno bio Q900, ali on i košta duplo više. Vjerojatno ga uzmem čisto da mogu napraviti usporedbu. 

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Uzmi. 😁
Zanimala bi me usporedba jer i ja bacam oko na q900. 😄👍
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zokisan kaže...
Uzmi. 😁
Zanimala bi me usporedba jer i ja bacam oko na q900. 😄👍

 Imaš ovdje u temi dvoje troje kolega koji su ga već kupili, pa pitaj ako te nešto zanima jer ja neću kupovati prije jeseni, jednostavno ne stignem odvojiti vrijeme za spajanje i testiranje. :(

11 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Lijep pozdrav

Vidio sam da se dosta spominjao Q900 soundbar,  pa sam odlucio kupit i isprobat.

Nadam se da ce stici sad prije Uskrsa pa da mogu malo i isprobat kako radi.

Jel imate kakve preporuke kako ga spojiti?

Jel jednostavno spojim preko HDMI ARC i to je sve ili nesto drugacije? (optika)

Hvala

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa, posto nisam zadovoljan kvalitetom zvuka koju mi daje TV, razmisljam o nabavci soundbara. 

 

Budget mi je do 2500kn (iako bi puno rađe da je ispod 2000kn). U najuži izbor su mi ušla 2 JBL BAR-a.. JBL BAR 5.0 MultiBeam i JBL Deep Bass 2.1..

Kakva su vasa mišljenja o tome? Jel vrijede te novce? Ima koji od ta dva prednosti pred drugim? Imate sto drugo za preporucit?

JBL Bar 5.1 mi je na žalost pre skupi.

 

Unaprijed hvala za svaki savjet. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Soundbar-preporuka

Molim soundbar oko 500 kn tek toliko da je bolji od obicnog vivax TV zvuka za moje starce. Razumljivost goovora je kljucna stavka

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ja sam dugo vagao treba li mi soundbar uopće ili je to još jedan od nepotrebnih gadgeta u stanu :) Na kraju uzeo Denon DHT-S316 kojeg ste već preporučavali u temi i moram priznat da sam oduševljen, čista 10ka! Za moje potrebe zvuk je savršen, već 3 dana ga ne gasim. Spajanje jako jednostavno preko HDMI arc, Night mode super stvar, napokon navečer mogu gledat film sa malo zvuka dok djeca spavaju :) većinom se vrti netflix, youtube i deezer na google chromecastu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Soundbar-preporuka

Bok ljudi, imam par pitanja oko soundbarova.

 

Imam LG oled CX 55'' na kojem uglavnom igram PS5, gledam Netflix i gledam sport, klasika jel. Dobar mi je zvuk na njemu, ali bih htio nešto malo bolje plus da mogu preko mobitela na njemu puštati muziku.

 

E sad, ne kužim se previše u to, al imam zapravo jedno ključno pitanje: Isplati li se dati 1000 ili 1500 kn više za soundbar koji ima dolby atmos? Budžet mi je oko 2500 kn i u "atmos" kategoriju ulaze, koliko vidim, LG SN7Y, Sony HT-X8500 i Samsung HW-Q600. Čitao sam neke reviewove, ali moram priznat da nisam neku sliku dobru dobio. Te jedan nema dovoljno dobar bass, ovaj nema dobru povezivost itd...

 

Je li bolje imati LG-jev soundbar na LG-jevu televizoru ili je bogu i vragu svejedno? Kažem, ako Atmos ne igra TOLIKU ulogu, onda je jeftinijih opcija koliko hoćeš. Ako igra, onda čisto pitam ako netko zna koji od ova tri se pokazao najboljim?

 

Puno fala svima

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
stef_zg kaže...

Bok ljudi, imam par pitanja oko soundbarova.

 

Imam LG oled CX 55'' na kojem uglavnom igram PS5, gledam Netflix i gledam sport, klasika jel. Dobar mi je zvuk na njemu, ali bih htio nešto malo bolje plus da mogu preko mobitela na njemu puštati muziku.

 

E sad, ne kužim se previše u to, al imam zapravo jedno ključno pitanje: Isplati li se dati 1000 ili 1500 kn više za soundbar koji ima dolby atmos? Budžet mi je oko 2500 kn i u "atmos" kategoriju ulaze, koliko vidim, LG SN7Y, Sony HT-X8500 i Samsung HW-Q600. Čitao sam neke reviewove, ali moram priznat da nisam neku sliku dobru dobio. Te jedan nema dovoljno dobar bass, ovaj nema dobru povezivost itd...

 

Je li bolje imati LG-jev soundbar na LG-jevu televizoru ili je bogu i vragu svejedno? Kažem, ako Atmos ne igra TOLIKU ulogu, onda je jeftinijih opcija koliko hoćeš. Ako igra, onda čisto pitam ako netko zna koji od ova tri se pokazao najboljim?

 

Puno fala svima

 Na tvom mjestu bih uzeo neki na koji mozeš dodati bas kasnije i koji ima povezivost koja ti treba. Atmos obavezno.... Glupo je sad kupovati bez toga..... 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ma nekako je i meni bedasto možda ipak bez Atmosa kupovati...znači, u biti je svejedno koja je marka u odnosu na televizor, ako sam dobro shvatio? A na što ih je najbolje povezati, optički kabel, hdmi?

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-samsung-hw-q700a.html

 

ovaj mi se čini kao dobra opcija?

al vidim da ih nema više...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 9:57 (stef_zg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
stef_zg kaže...

Ma nekako je i meni bedasto možda ipak bez Atmosa kupovati...znači, u biti je svejedno koja je marka u odnosu na televizor, ako sam dobro shvatio? A na što ih je najbolje povezati, optički kabel, hdmi?

 Nemam iskustva sa sound bar ali hdmi arc bi trebala biti najbolja opcija radi koristenja daljinskog od tva za sound bar...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Overflow1984 kaže...

Ekipa, posto nisam zadovoljan kvalitetom zvuka koju mi daje TV, razmisljam o nabavci soundbara. 

 

Budget mi je do 2500kn (iako bi puno rađe da je ispod 2000kn). U najuži izbor su mi ušla 2 JBL BAR-a.. JBL BAR 5.0 MultiBeam i JBL Deep Bass 2.1..

Kakva su vasa mišljenja o tome? Jel vrijede te novce? Ima koji od ta dva prednosti pred drugim? Imate sto drugo za preporucit?

JBL Bar 5.1 mi je na žalost pre skupi.

 

Unaprijed hvala za svaki savjet. 

Uskoro će recenzija za ovo čudo, a cijena je tu do 2500kn.

https://www.bug.hr/zvucnici/sonos-prosirio-asortiman-dosad-najkompaktnijim-soundbarom-nazvanim-ray-27173

 

Za ostale preporuke imaš već dosta spomenutih modela cijenom do 2500kn da se sad ne ponavljam.

 

Bubabug kaže...

Molim soundbar oko 500 kn tek toliko da je bolji od obicnog vivax TV zvuka za moje starce. Razumljivost goovora je kljucna stavka

 Ovako nešto, samo ne očekuj čuda. Kod nas je oko 450kn.

 

https://www.techweekmag.com/reviews/speakers/hisense-hs205-review/

 

stef_zg kaže...

Bok ljudi, imam par pitanja oko soundbarova.

 

Imam LG oled CX 55'' na kojem uglavnom igram PS5, gledam Netflix i gledam sport, klasika jel. Dobar mi je zvuk na njemu, ali bih htio nešto malo bolje plus da mogu preko mobitela na njemu puštati muziku.

 

E sad, ne kužim se previše u to, al imam zapravo jedno ključno pitanje: Isplati li se dati 1000 ili 1500 kn više za soundbar koji ima dolby atmos? Budžet mi je oko 2500 kn i u "atmos" kategoriju ulaze, koliko vidim, LG SN7Y, Sony HT-X8500 i Samsung HW-Q600. Čitao sam neke reviewove, ali moram priznat da nisam neku sliku dobru dobio. Te jedan nema dovoljno dobar bass, ovaj nema dobru povezivost itd...

 

Je li bolje imati LG-jev soundbar na LG-jevu televizoru ili je bogu i vragu svejedno? Kažem, ako Atmos ne igra TOLIKU ulogu, onda je jeftinijih opcija koliko hoćeš. Ako igra, onda čisto pitam ako netko zna koji od ova tri se pokazao najboljim?

 

Puno fala svima

 Imaš i Q700A za 2500kn, on ima i zaseban bass.

https://www.harveynorman.hr/soundbar-samsung-hw-q700a-en

 

Onda Sony HT-G700 trenutno je oko 2800kn, ali zna često biti na akciji oko 2500kn.

 

Ljudi svašta pišu, ja sam za svoj Sony čitao da se bass ne osjeti, da stalno gubi vezu s njim i bla bla nakon dužeg korištenja i to svakodnevnog niti jednom nije izgubio vezu, a bass sam smanjio jer previše trese. Normalno da taj 160mm bass nije u rangu ozbiljnog 300mm ili većeg subwoofera, ali je za svoju namjenu više nego dovoljan.

 

Marka TVa i soundbara ne mora biti i ista i nema nikakve veze ili utjecaja na kvalitetu zvuka.

 

stef_zg kaže...

Ma nekako je i meni bedasto možda ipak bez Atmosa kupovati...znači, u biti je svejedno koja je marka u odnosu na televizor, ako sam dobro shvatio? A na što ih je najbolje povezati, optički kabel, hdmi?

 Svejedno, a povezivanje za max kvalitetu zvuka preko HDMIa. Od ATMOSa na 2500kn soundbaru nemoj previše očekivati, ima efekta, ali naravno da to nije poput pravog ATMOSa sa zvučnicima na plafonu. Ja sam zadovoljan, filmovi su potpuno drugi doživljaj, čak i oni koji nisu u ATMOSu nego DD5.1 ili DTS.

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

Evo, uzeo Q800A za 1950 kn, za tu lovu sam ga morao uzeti. Vjerujem da će za moje potrebe biti top. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
stef_zg kaže...

Evo, uzeo Q800A za 1950 kn, za tu lovu sam ga morao uzeti. Vjerujem da će za moje potrebe biti top. 

 Izvrsna cijena. Javi dojmove. 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
stef_zg kaže...

Evo, uzeo Q800A za 1950 kn, za tu lovu sam ga morao uzeti. Vjerujem da će za moje potrebe biti top. 

 polovni ?

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

jok, novi.

 

susjed mi ga dobavio ispod cijene debelo, jer je zadnji komad bio kod njega na lageru. uglavnom, prezadovoljan sam so far :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 16:04 (stef_zg).
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Baš sam htio napisati da ja imam Q800A i da sam prezadovoljan. Stvarno čist zvuk, čak i kada je poprilično pojačan. Za filmove mi je također super, jedino što bih možda uzeo one dodatne zadnje zvučnike ako bi ih uspio upecati na nekoj akciji (1500kn) mi je ipak previše. Kako ti radi soundbar s tim LG-jem? Ja trenutno imam samsung u dnevnom i podržava one njihove Q-symphony i ostale gluposti a razmišljam njega prebaciti u sobu (krepao mi tv u sobi) a za dnevni uzeti OLED samo što ne znam jel bi izgubio nešto što se zvuka tiče.

BTW ako ima kolega slučajno još jedan po toj cijeni, javi 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pozdrav svima. Zanima me da li se isplati kupiti ovaj soundbar zbog poklona koji se dobije: https://www.sancta-domenica.hr/televizori/soundbarovi-i-ostali-av-uredaji/soundbar-samsung-hw-s50a.html ?

Ako netko ima tu kombinaciju ili neku informaciju? Hvala unaprijed.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Dal netko ima q950a i kako je zadovoljan sa zvukom naspram np 5.1 ili 7.1 sustavom da li je velika razlika, vidim da je cijena 6000kn, jel bude kakvih akcija na njih ili drze cijenu?


jel se isplati npr uzeti neki soundbar pa naknadno uzeti zadnja dva satelita pa ih spojiti bezicno ako ima te mogucnosti uopce.

 

nosaci za zid su "nevidljivi" iza soundbara ili se vide iza.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2022 11:42 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

Dal netko ima q950a i kako je zadovoljan sa zvukom naspram np 5.1 ili 7.1 sustavom da li je velika razlika, vidim da je cijena 6000kn, jel bude kakvih akcija na njih ili drze cijenu?


jel se isplati npr uzeti neki soundbar pa naknadno uzeti zadnja dva satelita pa ih spojiti bezicno ako ima te mogucnosti uopce.

 

nosaci za zid su "nevidljivi" iza soundbara ili se vide iza.

 ne znam za taj tv ali niti jedan tv ne moze imati zvuk kao imalo pristojniji 5.1 sistem. Jednostavno u tvu nema prostora za pristojne zvucnike....

15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Q950A je oznaka za samsung soundbar koji se diči sa citiram: "Istinski 11.1.4-kanalni zvukom".

@dennocro a kakav se malo pristojniji 5.1 sistem može složiti za te novce? Ja vjerujem da većina ljudi (kao i ja sam) idu na soundbar čisto iz razloga jer su kompaktniji i žena-faktora (pa ajd' soundbar još može proći). 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice