Preporuka gramofona i zvucnika-

poruka: 15
|
čitano: 12.348
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Pozz.Uskoro mi stari ima rodjendan i posto je veliki roker,planiramo mu uzeti gramofon.Pa ako netko se kuzi dal se moze nabaviti dobar gramofon sa zvucnicima do 2500kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

mislis ovak nekaj u kompletu

  ili da gramofon i zvucnici idu posebno tj pojacalo vec imas?lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-
Nemam nista.Samo neki stari gramofon sigurno 30god.A kakav je taj gramofon?Jel dobar?Koja je cijena?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-
Lako se moze desit da tvoj stari gramofon uz strucan servis i zamjenu igle, glave nude bolji nego ovaj plasticni low end gore.

Uz to, ima teorija da ovi jeftikaneri lagano 'poderu' stare ploce, 'usvirane' na dobrim starim gramofonima..

Baci pogled na vinyl forumima ako t zanimaju detalji, i kakav je to stari roker bez starog pojacala sa gramofonskim ulazom? :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Za tu cifru teško možeš nekaj pametno nać da je novo, najsretnije rješenje je gram - pojačalo - zvučnici

 

Audio Technica AT-LP60USB to ti je neki minimum što se gramofona tiče a da je dobar i Alesis Elevate 5 bi trebali solidno zvučat,

sad kak zvuče aktivni monitori i gramofon zajedno, ne znam, moraš poslušat, al ovo bi trebala bit ok kombinacija, malo će basa jedino falit.

 

 

 

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-
Jer stari mi ima Tosca 21.Ok budem pogledao
14 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

ljudi sorry što ovo postavljam ovdje ali nemam pojma gdje drugdje staviti

 

trebam preporuku radia starinskog tipa kao što je ovaj (obična skala  dugme prebaci am/fm  pojačaj  uključi i isključi ) 

 

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-playeri/GRUNDIG-MUSIC60TURQ-SILVER/

 

maksimum do kojeg mogu ići je 250 kuna

 

ako je moguće dajte mi preporuku iz trgovina u slavonskom brodu ili osijeku

 

 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Pozzz ljudi.Sada za vikend idem za Zagreb,pa bih vas molio da mi napisete u koje trgovine bi mogao naci prodaju gramofona?Napisao sam si par music shopova,ali nisam siguran dal cu tamo naci gramofone.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-

probaj u Sonus art dućan, gore ti je kolega stavia link sa audiotehnica modelom.. ja sam isti taj model uzea tu preko interneta i zadovoljan sam za svoj prvi gramofon

11 godina
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-
xDISORDERx kaže...

probaj u Sonus art dućan, gore ti je kolega stavia link sa audiotehnica modelom.. ja sam isti taj model uzea tu preko interneta i zadovoljan sam za svoj prvi gramofon

 Sonus Art ne radi subotom 

11 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Evo,vratio sam se iz Zg jucer i imam par ponuda koje su mi oni slozili.Pa bih molio vase misljenje o koja je najbolja.

 

 

Audio Artist d.o.o.(ponuda prva)

 

1-Teac TN-200,GRAMOFON,CRNI-1520kn

2-Jamo P 404,zvucnici,crna-2000kn

3-nas dragi PDV 25%

UKUPNO-4400kn

 

 

Audio Artist d.o.o.(ponuda druga)

 

1-Teac TN-200,GRAMOFON,CRNI-1520kn

2-Jamo DS4,aktivni zvucnici,crni-1080kn

3-nas dragi PDV 25%

UKUPNO-3250kn

 

Audio Dream-(meni osobno najbolja kombinacija,ali zato i skuplja)

 

1-ONKYO-A9010 Integrirano pojacalo-1295kn

2-PSBALPHAB1 zvucici-1583kn

3-SCANVINYLUSB5 gramofon-1360kn

4-nas dragi pdv PDV 25%

 

napomena(ovi nazivi su nekakava britanska marka)

 

UKUPNO-5300kn

 

Audio pro

 

1-AT LP120 BLACKUSB TURNTABLE-2792kn(audio tehnica marka gramofona)

2-M-AUDIO STUDIOPHILE BX5 D2 par-1432kn

3-PDV ukljucen

 

UKUPNO-4224kn

 

Ronis pokreni pare(moze i kartice)

 

1-Set linija DENON RCD-M40+Zvucnici BOSTON-2999kn

2-Gramofon AUDIO-TEHNICA AT-LP60 USB-1149kn

3-nas dragi PDV 25%

 

UKUPNO-4148kn

 

 

Eto...Ovo je sta su mi ponudili od oovh 4 trgovina.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Pozdrav,
znači nemam nikakva iskustva sa gramofonima, počeo sam malo istraživati ali sam se samo pogubio kolko toga ima pa bih trebao vašu pomoć. Tražim nekakav stroj do 1500 kn, nemora biti ništa fensi (može i rabljeni) samo da šljaka solidno. Spomenuo bih da nemam ni zvučnike niti ništa osim ploča koje čekaju slušanje, pa bi se "isprsio" i do 2000 kn ako treba.. :))

Na njuškalu mi je ovaj zapeo za oko iz čistog razloga jer je u drvenom kučištu :) https://www.njuskalo.hr/gramofoni/gramofon-dual-1226-prodajem-nov-nekoristen-raritet-1600-kn-oglas-31455078


Hvala svima i ugodan dan!

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka gramofona i zvucnika-
Greenman kaže...

Pozdrav,
znači nemam nikakva iskustva sa gramofonima, počeo sam malo istraživati ali sam se samo pogubio kolko toga ima pa bih trebao vašu pomoć. Tražim nekakav stroj do 1500 kn, nemora biti ništa fensi (može i rabljeni) samo da šljaka solidno. Spomenuo bih da nemam ni zvučnike niti ništa osim ploča koje čekaju slušanje, pa bi se "isprsio" i do 2000 kn ako treba.. :))

Na njuškalu mi je ovaj zapeo za oko iz čistog razloga jer je u drvenom kučištu :) https://www.njuskalo.hr/gramofoni/gramofon-dual-1226-prodajem-nov-nekoristen-raritet-1600-kn-oglas-31455078


Hvala svima i ugodan dan!

 

Znači ovako, da bi to funkcioniralo tebi treba:

 

1. gramofon

2. integrirano pojačalo

3. zvučnici

 

S time da ako integrirano pojačalo nema phono stage odnosno gramofonsko pretpojačalo onda trebaš još i to

 

E sad, ako kupuješ novo nekakav entry level ili početni modeli, a da nije baš zadnje smeće ti je otprilike 2000kn za gramofon, 2000kn za integrirac i 2000kn za nekakve zvučnike + još 700-800kn za phono stage ako je potreban, problem je taj da ti nemaš nikaj, a gradit sistem od nule baziran na gramofonu nije jeftino, tak da ti tu 1000eura odleti dok si rekao keks, a u biti nemaš niš posebno, samo zadovoljavajuće ajmo reć, jbg gramofon je skup sport

 

Sad ako misliš ić na rabljeno to je dvosjekli mač pogotovo ako se ne razumiješ, a i ljudi traže za polovne uređaje skoro koliko novi koštaju, uz to prodaju se razna prastara smeća koja vrijede 50kn, dok specijalci traže 20X više

 

A ovu starudiju sa njuškala za tu paru neću komentirat

12 godina
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Dobri su ovi likovi za 40 godina star gramofon (NOV) traze 1400 kn, 

lik je takav kupio za 45$ cca 250 kn

 

https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=67311

 

ili 5$ 

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/new-dual-1226-any-dual-fans-out-there.532/

 

I bas me zanima kako se ti prastari uredjaji spajaju na novije komponente

 

Imam jedan dual radio star 40 god i zvucnici imaju zanimljiv nacin spajanja (samo gurnes zice)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 14:24 (agramTango).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka gramofona i zvucnika-

Puno vam hvala, sve mi se čini da ću onda ganjati neki noviji :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice