Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 341.518
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pojačalo sa spaja između radija i  zvučnika preko ISO konektora.

 

Uzmi Auditor slobodno, nećeš vidjet razliku.

 

Set u prednjim vratima se spaja na 2 kanala, zato imaš skretnicu u kompletu.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
16 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

https://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-dieci-dsk-1653/78000143/product/
Našao Hercove zvučnike, ovi bi trebali bolji bass imat pošto idu do 50Hz a i osjetljivost je odlična (93dB), a trebali bi bit bolji od Auditora a skuplji od potonjeg 100tinjak kn..

Jel imaš iskustva s Hertzom možda?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 18:32 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Tu su negdje s auditorom po zvuku, malo su bolji za spajanje direktno na radio od auditora.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
16 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Tu su negdje s auditorom po zvuku, malo su bolji za spajanje direktno na radio od auditora.

 Možeš malo pojasnit to?

 

Al su lošiji zvučno od onih Focala? Mada je Focal duplo skuplji, pitanje je, dal je i duplo bolji.

11 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Otišao mi jedan prednji zvučnik( 16.5/17 cm) u Golfu 4 i sad gledam ove  ili netko ima neki drugi prijedlog? Trenutno imam kenwood kdc w3037 HU i a zvučnici su tvornički (2 tweetera i 2 mid/bass drivera) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Malo su glasniji i malo više basa na radiju, dok se s pojačalom ne vidi ta razlika.

Nebitno što piše u specifikacijama...

 

Lošiji su od Focala, to je sigurno. Ne ide to baš usporedno s cijenom, više je cijena *2 = zvuk + 10%

 

Treba najprije odlučiti ide li se na pojačalo ili ne. Bez pojačala Hertz svakako. Uz pojačalo možemo razmišljat o Auditoru i Focalu (ista firma zapravo).

S druge strane treba imati na umu i auto u koji to ide, koliko znam taj auto nije baš najbolje zvučno izoliran tako da to opet igra veliku ulogu u tome da nema smisla platiti više kad to ne možeš čuti.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
ZooZ kaže...

Otišao mi jedan prednji zvučnik( 16.5/17 cm) u Golfu 4 i sad gledam ove  ili netko ima neki drugi prijedlog? Trenutno imam kenwood kdc w3037 HU i a zvučnici su tvornički (2 tweetera i 2 mid/bass drivera) .

 Koliko znam Golf ima komponentne zvučnike, ne koaksijane tako da ti linkani ne odgovaraju.

Vidi ove o kojima pričamo u zadnjih par postova.

 

Trebaju ti i adapteri za zvučnike jer ne odgovaraju na šaraf, te moraš kemijati oko visokotonca.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ok hvala, ali nebi mijenjao visokotonce, adaptere sam našao u ronisu, jel ima nekih dobrih zvučnika do 300 kn ili da tražim negdje tvorničke jer mi se neda dati više od 300kn za zvučnike u takvom auto.

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Onda nađi i zamijeni taj jedan koji ti ne radi i gotovo.

 

Tog bar ima gdje hoćeš po otpadima.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
16 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Malo su glasniji i malo više basa na radiju, dok se s pojačalom ne vidi ta razlika.

Nebitno što piše u specifikacijama...

 

Lošiji su od Focala, to je sigurno. Ne ide to baš usporedno s cijenom, više je cijena *2 = zvuk + 10%

 

Treba najprije odlučiti ide li se na pojačalo ili ne. Bez pojačala Hertz svakako. Uz pojačalo možemo razmišljat o Auditoru i Focalu (ista firma zapravo).

S druge strane treba imati na umu i auto u koji to ide, koliko znam taj auto nije baš najbolje zvučno izoliran tako da to opet igra veliku ulogu u tome da nema smisla platiti više kad to ne možeš čuti.

 Tnx.. A ne znam, razmišljam još, ma gle, ak bi s Hercom dobio značajno poboljšanje, išao bih na njega, a ak bi dobio još bolji zvuk sa pojačalom, onda bih možda uzeo Auditor i ono pojačalo od Pioneera, a sad, što se tiče zvučne izolacije, relativno je dobra, mada nemam tolko iskustva s tim da bih mogao napravit usporedbe sa ostalim autima..

Inače, te Auditore imam u Cliu 2, al tam je bolji HU (Kenwood) i ok se čuju, visokotonci nisu baš nekaj ekstra al zato na području bassa su odlični..

 

Sad gledam kaj uglavit u Focusa i koje su kombinacije za neveliku lovu, uglavnom, cilj bi mi bio da složim sistem koji će bit bolji od postojećeg

 

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Da sam na tvojem mjestu...

 

Uzeo bih Auditor pa onda ako mi nije dosta ubacio još pojačalo. Ako bude ok, spremiš te novce.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
7 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav, treba mi preporuka za prednje zvucnike do 500kn.

U vratima su 13cm zvucnici, i na ploci idu ti mali tweeteri  ( pretpostavljam da su oni uvijek iste velicine ) , sve bi islo na solidni JVC radio , nazad na ploci imam stavljene LG neke zvucnike koji me sluze jako dobro ali naprijed mi je sve pri kraju pa bih komplet sve promijenio, hvala puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav, u svom A3 8PA Sportback, kupio sam Pioneer MVH-A210BT 2din te bih na njega spajao zvučnike u vratima. E sad, promjenio bih serijske i kupio za prednja i zadnja vrata neke od ova dva sljedeća:

ALPINE SPG-17CS ili HERTZ Dieci DSK 165.3, oni bi išli preko Pioneer, a u bunker još gledam ALPINE SWR-8D2 s kutijom s ebaya za bočnu stranicu bunkera link, za pojačalo imam Kenwood KAC-9104D .

 

Koja od ova dva para zvučnika uzeti za prednja i zadnja vrata?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav ekipa, evo uzeo sam si polovni Clio, 2011. godište te mi je prednji desni zvučnik u vratima izgorio. Zamijenio bi ga i po mogućnosti odma i lijevoga. Njihova veličina je 130mm ja mislim. Može preporuka neka za zvučnike do 300 kuna?

Hvala vam i ugodan dan želim 😊

Zeppe :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 14:10 (Zeppe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav...

Trebam pomoć za odluku o kupnji.

Da li je netko možda ima ili je slušao ili zna..

koliko je bolji INFINITY REFERENCE 5030CS od HERZ DIECI DSK 130.3 osim u cijeni?

 

ukratko: ugradnja u zadnja vrata astre H  ... znam da nije predviđeno za tw ali budem ih ugradil.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Za spajanje na radio kupite si Hertz i nemate brige :)

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

pozdrav,trenutno imam VW Polo 2011 i u njemu je RNS 310,specifikacije zvucnika neznam(trazim objasnjenje kaj moram gledat kod kupovine),upravo mi je riknuo desni prednji zvucnik u vratima i sad me zanima kakav zvucnik moram kupiti,malo sam trazio po netu i nasao da je bitno taj neki RMS a meni pise da je 4x20 ali posto sam ja totalni blento dali mi moze neko pomoci koji da kupim ili cisto da znam kaj moram gledat kad kupujem ili mogu vidjet na starome zvucniku koje su specifikacije(to mi je malo problem jer morarm skidat cijeli panel od vrata da bi dosao do zvucnika pa bi radije odma da kupim pa da ga onda montiram)  i dali ako mjenjam desni dali moram i lijevi zvucnik zbog razlike u zvuku?

EUNE LOL: frenkySTYLE
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 17:32 (Ryder007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav svima!

Trebam savjet(e) oko nabavke auto zvučnika za super održavanu Vectru '98.god.
Potrebni su mi za umjereno glasno (znači nikakvo nabijanje s otvorenim prozorima) slušanje kvalitetno snimljene glazbe u kojima ima puno detalja te se podjednako čuju i visoki i srednji i bas tonovi. Npr neki jazz funk pop, soul, do trip hopa itd...
Plan je zamijeniti dva prednja i dva stražnja zvučnika. Ne planiram stavljati pojačalo, iako može sugestija i oko toga. Kupujem i radio Pioneer 110UBG (oko toga isto može sugestije, iako sam u tu kupovinu dosta sigurna).
Prodavač iz poznate trgovine tom opremom mi toplo preporučuje Hertz marku za zvučnike, te početni model - dcx 130 i 165 kao sasvim dovoljan za moje potrebe.

S obzirom da ne planiram stavljati pojačalo, taj prodavač mi kaže da je bolja opcija Hertz, nego npr. Alpine koji također razmatram.
Govorim o jeftinijim modelima obje marke.

Zanima me što vi mislite - da li da bez pojačala idem na Hertz po preporuci prodavača? Da li ići na dcx ili dsk seriju Hertza?
Ili Alpine sxeC2 ili spgC2 seriju?

Eto to su mi dileme pa vas molim za pomoć.





 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
A bas neku toliku kvalitetu nemozes ocekivati za entry level ...ja sam u bivsu corsu svoju stavio focal 165 2 sistem naprijed i iza 130 coax na dls pojacalo plus aktivni alpine 20cm sub...a sad u astri imam tvornicke zvucnike i samo onaj aktivac i razlike u zvuku ima ali je premala da bi opet mjenjo sve zvucnike i pojacalo stavljo jer bi pare daba potrosio.... Plus sto sam u corsi dampirao vrata... Ja bi tu samo te Hertze stavio napred i nazad plus neki mali aktivac... Odlicno se cuje mjuz.... https://www.ronis.hr/subwoofer-za-auto-alpine-swe-815-aktivni-s-pojacalom/SWE-815/product/
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 14:41 (jocommb).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Koje misliš pod "te" hertzove, dcx?
Pojačalo bi izbjegla, taj trošak ne bi u ovaj auto sad ulagala, ako mogu dobiti solidnu kvalitetu sa 4 nova zvučnika i novim radiom. Ne očekujem super kvalitetu, svjesna sam da je to sve početni level... Ali bi da se čuju detalji ipak solidno, tj da se čuju... Ako je moguće to dobiti, to me zanima :)
Znači primarno me zanima opcija BEZ pojačala ako to uopće ima smisla, i u toj opciji da li hertz ili alpine i koji zvučnici od 4 koja sam navela u prvom postu.
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Kod mene u getzu prednji Hertz DSK 165.3 i zadnji Hertz DCX 165.3 bili su korišteni s Pioneer 310BT a bitna razlika je došla s promjenom HU na Pioneer X8700BT.Sve bez pojačala ali za puni dojam treba ipak sub.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Znači ti imaš sub ipak još uz te zvučnike?

Radio koji sam spomenula da planiram uzeti znači po tebi neće dati ni blizu dobar zvuk, tj bolji radio s tim zvučnicima bi dao puno bolji zvuk?
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Prodan je sub i pojačalo prije 10mj.Ja kupujem s njuške jer 1200kn za radio je puno ali 400 pod garancijom .Za dojam o kvaliteti zvuka snimi pjesmu koju dobro znaš MP3 i FLAC kvalitet i ako ne uočiš razliku možeš uzeti i jeftiniji radio.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Što se tiče zvučnika, hertz i alpine, (modeli koje sam navela u prvom postu) - jel znaš ti ili netko drugi razliku možda, pogotovo što se tiče kombinacije s radiom s ugrađenim pojačalom i nekim jeftinijom radiom...
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Hertz jednostavno treba radi bolje iskoristivosti(osjetljivost) manja ulazna snaga.Alpine koje si navela 87-89 a Hertz koji imam 93 dB.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ma te Hertz za 500-600kn... Skuplje nevrijedi uzimat jer se mora ic i na mjenjanje i radia i sasta nesta da ih iskoristis.... Kolega ti je dobro rekao uzmi dsk plus dcx i amen...ako ti nebude dosta na njusku i aktivni sub ubacis...nikako pojacalo i nez sta... Ja sam alpinca tamo uhvatio za 700kn... Za te pare najbolje poboljsanje zvuka koje mozes dobit...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 0:14 (jocommb).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Znači razmatram skuplji radio, zato me zanima s obzirom na to isto. Razmatram pioneerove koji imaju pojačalo u sebi. I Bluetooth koji mi treba. Pa s obzirom na odličan radio, i dalje Hertz dcx mislite ili?
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Da... Netreba ti skuplje... Jer
ako uzmess skuplje pa radio nemoze poterat kako treba i zvuci ti skoro isto kao i jeftiniji... I ond opet daj pojacalo pa ovo ono.... Da sam na tvom mjestu ako tvornicki nisu osteceni samo bi uzeo aktivni sub i radio eto s bt i bog te veselio...
VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Odlučila sam se za radio pioneer mvh 510 ili 520 bt. Još vijećam oko izbora kolutića, u tome je i jedina razlika... Možda netko ima iskustvo, da li je ugodnije, funkcionalnije sa zupčastim ili glatkim kolutićem?

Zasad ostavljam sadašnje zvučnike pa ću vidjeti kako to zvuči.

Sub mi zvuči vrlo primamljivo, samo su cijene ko pola mog auta 🙂 Ipak, da li imate preporuku za solidan sub nižeg ranga, koji bi se slagao lijepo s tim radiom, bez dodatnog pojačala?
Ili možda preporuka što da pratim na njuškalu, koje karakteristike sub-a su mi bitne za svrhu koju trebam?

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
needforhelp kaže...
Odlučila sam se za radio pioneer mvh 510 ili 520 bt. Još vijećam oko izbora kolutića, u tome je i jedina razlika... Možda netko ima iskustvo, da li je ugodnije, funkcionalnije sa zupčastim ili glatkim kolutićem?

Zasad ostavljam sadašnje zvučnike pa ću vidjeti kako to zvuči.

Sub mi zvuči vrlo primamljivo, samo su cijene ko pola mog auta 🙂 Ipak, da li imate preporuku za solidan sub nižeg ranga, koji bi se slagao lijepo s tim radiom, bez dodatnog pojačala?
Ili možda preporuka što da pratim na njuškalu, koje karakteristike sub-a su mi bitne za svrhu koju trebam?

 novo https://www.ronis.hr/subwoofer-za-auto-alpine-swe-815-aktivni-s-pojacalom/SWE-815/product/

 

njuskalo  https://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/subwoofer-auto-alpine-oglas-30392276  sasvim dovoljno da se super cuje...

i to je aktivni...pojacalo je u njemu... netrebas noi pojacalo ni kablove...ima sve.... imas i takav veci pa vidi https://www.caraudioempire.hr/subwooferi/subwoofer-alpine-swe-3200-30cm-4ohm-aktivni

 

VenAtoR#2231
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice