Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

poruka: 59
|
čitano: 32.690
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje HI-FI sustava

Ovako da počem priču,

Imam 16god i zanimaju me neka vaša mišljenja. Inače jako uživam u muzici i dobrom zvuku. Trenutno imam kućno kino sony dav-dz110 koje je već staro koju godinu i s vremenom kako slušam puno muzike počeo sam osjećati ne kvalitetu tog sustava, strašno. I tako sam počeo razmišljati o HI-FI sustavu. Odmah da kažem da nisam jedan od onih koji opali cajku na youtubeu na nekoj quadro liniji od 2000W i xetrasuperdupermega bassom i hvali se kakav zvuk ima.

Zanima me mišljenje znalaca što trebam gledati kod kupnje pojačala (to bi prvo kupovao, a kasnije bi polako zvučnike). Najviše razmišlajm o marantzu i dao bi oko 3000kn, do 3600 ako je stvarno osjetno bolje. I kakvi su bassevi koji rade samo na zvučnicima, jer vidim da ni jedno pojačalo nema izlaza za sub, da li je sub uopće potreban?

Također me zanima šta napraviti sa starcima koji ti kažu na takvu odluku "ne gnoji, kao da ti osjetiš neku razliku, ne bacaj pare na takve gluposti, nisi ti neki muzičar da daješ toliki novac za kućno kino". Znam da bi sad mogao doći rafal spama koji će govoriti šta glumiš tu ovo, ono, zbog mojih godina...

Eto bio bi zahvalan ako netko ozbiljan može odgovoriti na ova pitanja. Unaprijed hvalaNamigiva

 

EDIT: molio bi modove ako mogu promijeniti naslov teme da bude isti kao i naslov poruke, greškom sam krivo napisao, hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 22:38 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje HI-FI sustava

koliko para misliš dati,a firme koje proizvode dobra pojačala za malo love su ;nad,yamaha,denon,rotel,cambridge audio,onkyo,marantz,a za zvučnike sve ovisi kolika ti je soba,ako ti je manja onda su oni koji se stavljaju na nosače a ako je veća onda samostojeći a dobre marke su ;b&w,dali,mordaunt short,kef, i još miljun ostalih,što se tiče snage pojačala sasvim je dovoljno 50 W naravno da sve ovisi i o osjetljivosti zvučnika,nisam nikad slušao marantza ali za ove marke što sam nabrojio znam da daju dobar zvuk za mali novac

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje HI-FI sustava

za 3000 kuna imaš u tehnomaxa marantz pojačalo,ali bi ti bilo najbolje da prvo malo čitaš po internetu i da poslušaš pojačalo koje ti misliš kupiti,što se tiče basa koji zvučnici daju sve ovisi o zvučniku i veličini sobe ako dobro pogodiš neće ti trebati sub,bar meni ne treba

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

A za šta uopće služi to pojačalo? o.O

OĆU NOVI NICK!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

@blackalbum soba je 4x5m u potkrovlju tako da je dosta niska pa gubi volumen. Kažeš da zvučnici mogu dati sasvim dobar bas. Stvarno me začudilo kad sam pogledao denonova i marantzova pojačala a nemaju sub out, zašto to ne rade?

 

@dr.zlo pojačalo je centralna jedinica na koju spajaš zvučnike i sve dodatne koponente(cd player, dvd itd.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

zato jer su ta pojačala namijenjena kvalitetnom slušanju glazbe a na buci i eksplozijama,a što se tiče kvadrata ne mogu napamet govoriti možda bit ti bilo najbolje da pojačalo i zvučnike uzmeš na kućni test pa bi vidio koji ti točno zvučnici odgovaraju ne znam napamet

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala
blackalbum kaže...

zato jer su ta pojačala namijenjena kvalitetnom slušanju glazbe a na buci i eksplozijama,a što se tiče kvadrata ne mogu napamet govoriti možda bit ti bilo najbolje da pojačalo i zvučnike uzmeš na kućni test pa bi vidio koji ti točno zvučnici odgovaraju ne znam napamet

Kućni test? Ajde me uputi malo molim te Osmijeh

14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

odeš u trgovinu ostaviš polog i odneseš doma komponente na kućno slušanje i još nešto izbjegavaj audiofil net jer će te tamo samo zbuniti sa svojim savjetima i vjerovatno će ti savjetovati da kupiš polovno,a polovne stvari znaju biti skuplje od novih

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 23:06 (blackalbum).
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Da li to nude samo specijalizirane trgovine za to ili i ove velike kao technomax?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

gdje živiš

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Rijeka

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

pogledaj malo po netu tko u rijeci prodaje hi-fi opremu ,mora postojati trgovina koja ti daje da doma odneseš komponente na slušanje

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

imaš u puli audio cinema art oni ti nisu daleko

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=5073

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 23:11 (blackalbum).
15 godina
protjeran
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala
BORN kaže...

Rijeka

I daj čovjeku hvala, ipak se potrudio Nevinašce

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala
APazinjan kaže...
BORN kaže...

Rijeka

I daj čovjeku hvala, ipak se potrudio Nevinašce

Ja i zaboravim da to postoji, naravno da sam jako zahvalanNamigiva

16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Malo sam pogledao linkove, slijedeći tjedan idem malo prođirati pa vidjeti šta ima i kako. Još jednom puno hvala.

 

Čitao sam neke reviewove i marantz je jaako nahvaljen s onim što nudi za te cijene. Budem još vidio(poslušao) po tim trgovinama Namigiva

BTW nisu mi jasni ovi izlazi. Imaju A i B sistem ukupno za 4 zvučnika, znači centralni i sub otpadaju. I da li uopće A i B sistem mogu raditi paralelno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 23:27 (BORN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

nemoj se nikud žuriti s kupovinom i nemoj dopustiti trgovcima da ti isperu mozak sa savjetima,ne vjeruj im previše oni samo žele prodati,i što više toga pročitaj na internetu prije kupnje

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Malo sam gledao i najvjerovatnije će pasti Marantz PM 7003 za jedno mjesec dana. Još ću dobro razmisliti o tome....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Koju muziku slušaš i sa čega slušaš, tj. u kojem formatu?

 

Mislim, daleko od toga da ti neću preporučiti da kupiš nešto takvo, ali pitanje je je li ti potrebno tj. bi li čuo razliku između 3.5k kn pojačala i sad bubam, 2k kn zvučnika i 2k kn pojačala i istih zvučnika.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala
Vido kaže...

Koju muziku slušaš i sa čega slušaš, tj. u kojem formatu?

 

Mislim, daleko od toga da ti neću preporučiti da kupiš nešto takvo, ali pitanje je je li ti potrebno tj. bi li čuo razliku između 3.5k kn pojačala i sad bubam, 2k kn zvučnika i 2k kn pojačala i istih zvučnika.

Inače slušam sve žanrove pomalo ali uglavnom kvalitetne pjesme a ne fuševe čega je danas previše. Ono što slušam je isključivo u FLAC ili WV formatu jer su mi mp3ce preloše kvalitete, zvuk je bez detalja i zagušen nekakav.

 

Ovo pojačalo od marantza sam vidio da je nahvaljeno na sve glasove, mislim nahvaljeno je 7001 ali govore da je 7003 prepakirani 7001 tako da je to isto.

16 godina
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Obavezno poslušaj prije kupnje, to je sve što ti mogu reci. Ali poslušaj i jeftinije modele.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Prvo moram reći da mi je drago da još uvijek postoje mladci koje zanima uistinu slušati glazbu.....samo pazi, jednog dana kad ti to postane stil života, mogao bi se uhvatit u situaciji da plaćaš skuplje hi-fi komponentu nego što si platio auto Osmijeh vjeruj na riječ..........

 

Vidim da si u jednom trenutku spomenuo sobu, i upravo to je pravi način na koji krećeš kad misliš slušati glazbu onakvom kakva je uistinu snimljena.

 

 

Zvučnici su ti (skoro) sve - a najviše koliko imaju smisla u tvojoj sobi. Kreni od njih, a zatim kupuj pojačalo, izvor zvuka (jednog dana ćeš kupiti samostalni CD player - vidjet ćeš), a zatim kablovi i sve ostalo.

 

Inače, nabrzaka, Marantz je dobar izbor, a za više informacija pročešljaj audiofil.net, ili audiopuls........

 

Obavezno odi u recimo taj Audiocinema Art, ili dođi sljedeći vikend na HI FI sajam u Esplanadu u Zagreb, i onda računaj s koliko novaca raspolažeš........

 

Pozdrav.

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Puno hvala na savjetuNamigiva

 

Evo baš neki dan sam jaaako povoljno dobio, 2 zvučnika od sonya i aktivni sub od jama. Sub je predobar, ima jako mekan i ugodan bass, zvučnici (sony made in germanyIznenađen) su dosta stari ali su korišteni toliko da nisu ni usvirani jadniSmijeh. Zvuk je koliko toliko dobar, ali mislim da je to zbog kablova koji su ko končići. Što se mene tiče za sad samo još pojačalo i dobre kablove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala
BORN kaže...

Puno hvala na savjetuNamigiva

 

Evo baš neki dan sam jaaako povoljno dobio, 2 zvučnika od sonya i aktivni sub od jama. Sub je predobar, ima jako mekan i ugodan bass, zvučnici (sony made in germanyIznenađen) su dosta stari ali su korišteni toliko da nisu ni usvirani jadniSmijeh. Zvuk je koliko toliko dobar, ali mislim da je to zbog kablova koji su ko končići. Što se mene tiče za sad samo još pojačalo i dobre kablove.

 Tako si dobro krenuo i ond na kraju ovakvo razocaranje Mršti se

 

Kakvi Sony zvucnici ???  Kakav sub ? Neodlučan

Dvije promasene investicije !

 

Pa ako si krenuo s namjerom da slozis neki dobrozvuceci sistem cemu ovo sto si kupio, to nema veze s hifom ?

Prvo se kupuju posteni zvucnici, pomogucnosti samostojeci , nikakav sub i sl. ne treba kad se sustav ispravno poslozi od pocetka.

Nako njih odabires pojacalo koje ima pase.

Da  imam ovo sto si uzeo, ja bi platio nekome da mi odveze Smijeh

I jos mislis na to spojiti dobre kablove ?

Cemu si opce trazio savjete ako si ovakvu glupost napravio ?

 

14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

to sam i ja pomislio,totalno promašena investicija,sony i još stari zvučnici + sub ,nema smisla

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

a mogao monitor audio bronze 2 za nekih 1600 kuna eto to je dobar početak,ili je mogao uzeti br 5 za 3500 kn,mogao je mordasunt short za sitne pare,b& w polovne itd

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Nije ulupan novac jer nisam ni dao nešto novca, to me došlo 100kn(što potrošim inače u 2 dana) a dobio sam puno bolji zvuk od starog dok ne skupim lovu za boljeNamigiva Još je sub skoro nov, a cijena mu je bila preko 1500kn. Ali pošto je to bliska rođačka veza, bila je samo simbolična svota novcaNamigiva

 

Sub inače koristim za filmove i za glazbu ga stavim na minimum tek toliko da smekša oštar ton iz ovog shita od pojačala

 

Ako bog da marantz PM7003 dolazi oko 20.10. ako ne onda sredina 11.Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 15:57 (BORN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

već sam se prestrašio da si ulupao lovu u sony,ali kao što sam ti rekao ako dobro sklopiš sistem neće ti trebati sub

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Potrudit ću se da bude dobarNamigiva Sad je sub potreban jer ovo pojačalo ne daje bas na zvučnike.

15 godina
neaktivan
offline
Par pitanja oko kupnje kvalitetnijeg pojačala

Moja preporuka za tranziciju sa pleh kucnog kina dok nebudes novcano potkovan pa kao sto je tu neko napomenuo poceo trositi vise neg za auto je

 

posto si naveo flacove

 

Obavezno soldina zvucna e-mu 0404 usb 2.0 ili slicna pristojnih D/A konvertera ,snra 1500nova 1000 i manje rabljena

kablovi neki normalni 150-200kn u prvu ruku izmedju zvucne i pojacala

Nema potrebe za samostojecim zvucnicima na ovoj razini jer pristojniji su 4tisuce na vise kuna

stoga bookshelli diamondi od wharfedale-a ili naci polovne b & w 60x modele cirka 1000-1500kn

i neko low end Nadovo pojacalo probat nac 325 ticu jer 326 ima preveliku cijenu 325 se daju naci po 1500-2000 kn po njuskalu i glazbenim oglasnicima

ako ne moze i bas low end 316

 

To bi ja preporucio za tranziciju uzevsi u obzir da konzumiras flacove

 

 

 

Ili jeftinij rjesenje mozda manje atraktivno izgledom e-mu 0404usb upareno sa nekim monitorima (imas u audio prou izbor)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 16:37 (Tcherot).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice