Ozvučenje za dnevnu

poruka: 6
|
čitano: 6.515
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ozvučenje za dnevnu

Bok ekipa

 

Htio bi si u dnevnu ubacit neki tip ozvučenja koji bi povezao sa TVom za gledanje filmova te bi isto koristio i za glazbu koju bi puštao preko nekog vanjskog izvora (usb, prijenosni HDD ili neka druga mogućnost). Ovi današnji TVi i nemaju baš neku kvalitetu zvuka pa bi to htio popravit sa nekim dodatnim uređajem ili setom uređaja.

Pošto nisam neki audiofil i nemam nekog znanja u ovom području zanima me što vi preporučujete za početak da se uzme, znači neki best buy za početak.

Bio sam gledao neke soundbarove te neke kombinacije pojačala i zvučnika. Što uzet, koliko love izdvojit da bi se dobila neka kvaliteta, a da ne plaćam cifre od kojih boli glava?

Na neko 5.1 kućno kino nebi išao, nego ne neki jednostavniji raspored ozvučenja.

 

Svaki savjet dobro došao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 21:44 (Flameseeker).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ozvučenje za dnevnu

Soundbar i  gotovo... A sad koji ovisi o tvom buđetu..Ako zelis bolji sub  i opcenito jaci soundbar to ti je od 2k na dalje.  Samo pazi ima kvalitetnijih soudbarova koji kostaju i po 2500+ a dolaze bez suba .. znam da ima jedan JBLov soundbar koji udara posteno  ali mislim da je 3000+. A to je ukratko najjednostavniji po pitanju prostora  i jednostavnosti

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ozvučenje za dnevnu

Ak bi gledo soundbar dal da gledam ove koji imaju odvojeni sub od ove glavne komponente ?

Zasad nebi nešto snažno uzimao jer sam u stanu i ne želim tjerat susjede da slušaju kvalitetne stvari.

 

EDIT:

Našao ovu ponudu

JBL Bar 2.1

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 22:58 (Flameseeker).
16 godina
offline
Re: Ozvučenje za dnevnu

Moja preporuka ti je da radije ides na stereo sistem (2 zvucnika + pojacala)...ako nisi vec kupio nesto...

 

Evo ovako nesto npr. (cca 4800kn)

YAMAHA R-N303D  (Mrežni audio player)

ACOUSTIC ENERGY AE10 (zvucnici, ima i u drugim bojama malo skuplje)

 

...mozda ce ti se ciniti skupo ali ces dobiti puno bolji zvuk i puno vise opcija slusanja i spajanja komponenti (ovo gore je samo primjer, naravno da ima i drugih kombinacija)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Ozvučenje za dnevnu

Poštovanje gospodo,

 

u potrazi sam za AV solucijom za spavaću sobu. S obzirom da sam prilično nov u ovom polju, svaka preporuka i savjet su dobrodošli.

U dosadašnjem istraživanju sam došao do zaključka da će mi biti dovoljan neki 2.1 sustav zvučnika uparen sa AV receiverom. Budžet mi je nekih 4-5000 kn.

Na receiver planiram spojiti HTPC, 4K tv, satelitski receiver te uskoro planiram nabaviti i neki novi gramofon. 

 

Nove Boje Zvuka primjerice imaju u ponudi Yamaha AV receiver i samostojeće zvučnike (bez subwoofera) u setu za oko 4 milje, koliko mi je bitan sub ukoliko imam par samostojećih zvučnika? Ili je možda bolje uzeti dva manja zvučnika koji bi stajali kraj televizora i odvojeni subwoofer koji bi se smjestio negdje na podu?

 

Unaprijed hvala na informacijama

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ozvučenje za dnevnu

Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje

 

Trebao bi neki 5.1 sistem za boravak dim 3x4m, prvenstveno za filmove...max do 4500kn

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice