Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

poruka: 153
|
čitano: 107.708
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Pixel kaže...

  Nitko nije niti rekao da tvrdiš da su najbitniji, ali pogledaj naslov teme !

Ja se s time nikako ne slažem, a to potvrđuju i činjenice.

Kablovi nisu beznačajni, ali reći da su punopravni mi se čini malo previše.

  Jesu komponenta. Najpasivnija, strukturno najednostavnija ali ipak jesu. Dok, kao sto kazes ti, interkonekti zbog svoje duljine ne utjecu bas na zvuk zvucnicki kablovi utjecu ohoho...mada i ovdje ima preterivanja u pogledu cijena i konstruktorske preverzije

Znaci, da rezimiram, sve do nekog cjenovnog razreda, ajmo reci prihvatljivog, vrijedi ulagati u kablove ako nista drugo onda kablovi nece degradirati zvuk niti izmedu komponenata niti od pojacala prema zvucnicima ...ako su zvucnicki kablovi razumne duljine.

 

Ajmo prihvatiti da lemlenje i stavljanje zlatnih ili ne znam kakvih terminala ne doprinosi degradaciji zvuka. Ali kablovi, pogotovo, zvucnicki imaju interakciju sa ostatkom sustava.

Rak rana kablova je skin effect koji kod danasnjih brand name kablova je doveden prakticki do "istreblenja" (iako je jos prisutan ..i bit ce sve dok rabimo bakar)

Molim vas da procitate jos jednom fizicke osobine kablova na pocetku teme.

 

 

 

propade mi jedna potencijalno sticky tema zbog nepotrebnih rasprava

 

BTW

 

Hi-Fi sistem je onoliko jak koliko mu je jaka najslabija karika, nekad je to bio tuner ili, ako niste koristili tuner, to je bio gramofon. Sada je CD player koji sa danasnjom tehnologijom je donesen do savrsenstva ili bar onoliko koliko mu dozvoljava standard za Audio CD ili red bookovi..kako hocete

 

 

 

P.S

Imam namjeru pisati ponesto o napajackom sklopu amplifikacije (transformatori, kondenzatori....zasto da/ne toroidi itd.) ali nista ne obecavam. Pozdrav

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 18:41 (Lazarus Long).
15 godina
neaktivan
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

Nemojte se prestati svađati molim vas, jako puno sam naučio i nasmijao se do suza par puta. Još kada bi postojala ovakva tema za zvučnike i receivere, mojoj sreći ne bi bilo kraja. Hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
the economist kaže...

  Još kada bi postojala ovakva tema za zvučnike i receivere, mojoj sreći ne bi bilo kraja. Hvala.

  Vec sam napisao 3 teme i nalaze se na ovom podforumu:

 

Doduse nisam napisao nijednu temu o tunerima (ili integriranim pojacalima sa tunerom) a mogao bih.....

██████████████████████
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Lazarus Long kaže...
the economist kaže...

  Još kada bi postojala ovakva tema za zvučnike i receivere, mojoj sreći ne bi bilo kraja. Hvala.

  Vec sam napisao 3 teme i nalaze se na ovom podforumu:

 

Doduse nisam napisao nijednu temu o tunerima (ili integriranim pojacalima sa tunerom) a mogao bih.....

Baš sam pročitao podforume, super korisno i poučno. Kako to da se uvijek sa istim ljudima prepucavaš/raspravljaš?

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

...... Kako to da se uvijek sa istim ljudima prepucavaš/raspravljaš?

  Ah, sta ja znam...valjda je u pitanju generacijska razlika. Ko ce znati...

Kada nisam imao (normalan) internet jedina zabava i hobi u slobodno vrijeme mi je bio Hi-Fi sustav i petljanje oko njega. Sada umem satima biti ispred PC-a i raditi u Photoshopu i slusati mp3 kodirane na 128 kb/s na 2.0 PC zvucnicima. Jednostavno nemam vremena

 

Poenta ovoga mi je bila da danasnji ljudi jednostavno "skoce" na internet , procitaju kakav forum ili tvrdnje nekoga i sve to apriori uzmu zdravo za gotovo. Ja sam, svojevremeno, bio prisiljen vjerovati novinarima iz te tematike i u svoj razum.

██████████████████████
16 godina
online
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Lazarus Long kaže...

Poenta ovoga mi je bila da danasnji ljudi jednostavno "skoce" na internet , procitaju kakav forum ili tvrdnje nekoga i sve to apriori uzmu zdravo za gotovo.

Takvi ljudi, naravno, ne korste svoj zdravi razum? Naravno, nitko od njih ni ne pogleda ponuđena mjerenja na malo boljim stranicama...

 

Lazarus Long kaže...

Ja sam, svojevremeno, bio prisiljen vjerovati novinarima iz te tematike ...

Novinarima kojima plaće osiguravaju ti isti proizvodi i proizvođači koje ovi dižu u nebesa u recenzijama (2+2=?), bez ikakvih mjerenja.

 

Lazarus Long kaže...

...i u svoj razum.

All hail Lazarus Long! :0)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Elles D. kaže...

Takvi ljudi, naravno, ne korste svoj zdravi razum? Naravno, nitko od njih ni ne pogleda ponuđena mjerenja na malo boljim stranicama...

  Ma koriste ga ..nije da ga ne koriste. Ali vecina se nije pomakla sa Yamahe ili Sonya. Kada evoluiras u istinskog Hi-Fi zanesenjaka (citaj potrosio si brdo novca) onda prestanes se slepo rukovoditi prema novinarskim clancma i pocinjes da slusas svoj sistem i traziti mu mane sve u cilju poboljsanja istog. Kada vidis da se tvoji zvucnici jednostavno "ne vole" sa pojacalom (X razloga za ovo) ides prvo srediti stvari na relaciji pojacalo-zvucnici a ne kupujes ultra skupe kablove 

Elles D. kaže...

Novinarima kojima plaće osiguravaju ti isti proizvodi i proizvođači koje ovi dižu u nebesa u recenzijama (2+2=?), bez ikakvih mjerenja.

  A ti izgleda lagano zaboravljas na to sto "tadasnji" novinari nisu bili opremljeni sa toliko preciznim mjernim instrumentima kao sada. Kada kazem tadasnjim onda mislim na novinare i entuzijaste koji su pisali u/do periodu sve do 98-2000 godine kada pocinje i sam internet i forumi na njemu, jel?

I tada, uostalom i sada, je bilo moguce koristenjem bar polovine sive mase u mozgu nanjusiti placene novinare koji dizu u nebesa brand name proizvod ili bilo je i takvih kojima se nije svideo "americki" ili "japanski" zvuk...jednostavno su bili pristrasni ..bez razlike da li je komponenta   iz Japana, Amerike ili Europe. Najvise pamtim recenziju Philips pojacala (ne sjecam se modela..bilo je oko 1997 god.) kada je novinar bukvalno popljuvao isto, a 2 broja prije toga isto takvo pojacalo je nosilo ime Marantz (sa identicnim komponentama) i bilo je "melodicno" , "sa rezervom snage" ..."pevljivo i melodicno".

I na kraju ...uzmite da citate bilo koji auto magazin i gle cuda...europski auti imaju dusu, japanski nemaju design, italijanski imaju lepu liniju ali nisu kvalitetni, americki su brdo lima i sirove konjske snage..takoder bez dusu.

Poanta usporedbe mi je da kazem da se nigde toliko ne preteruje kao kada se recenzira Hi-Fi sustav/komponenta ili auto. Sve je nemerljivo, sve je zona sumraka i naravno ne moze se objektivno izmjeriti

 

██████████████████████
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Lazarus Long kaže...
.

  A ti izgleda lagano zaboravljas na to sto "tadasnji" novinari nisu bili opremljeni sa toliko preciznim mjernim instrumentima kao sada. Kada kazem tadasnjim onda mislim na novinare i entuzijaste koji su pisali u/do periodu sve do 98-2000 godine kada pocinje i sam internet i forumi na njemu, jel?

 

 

Ja sam mislio da je net puno stariji ;)

 

 

:)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
logic kaže...

Ja sam mislio da je net puno stariji ;)

 

 

  Nije, gledao sam na vjestima :)))

 

Ma htio sam reci da pocinje masovnije koristenje interneta ili pojava ISDN, DSL....

 

 

 

 

*bes ga! kako li smo surfali na 22 kb/s??? Jel` sam tada imao vise strplenja ili sam bio mladiji? ;)

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 15:40 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Sjecas li se gopfera VAX-ova i sl ;)

:)
16 godina
online
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Lazarus Long kaže...
Elles D. kaže...

Takvi ljudi, naravno, ne korste svoj zdravi razum? Naravno, nitko od njih ni ne pogleda ponuđena mjerenja na malo boljim stranicama...

  Ma koriste ga ..nije da ga ne koriste. Ali vecina se nije pomakla sa Yamahe ili Sonya. Kada evoluiras u istinskog Hi-Fi zanesenjaka (citaj potrosio si brdo novca) onda prestanes se slepo rukovoditi prema novinarskim clancma i pocinjes da slusas svoj sistem i traziti mu mane sve u cilju poboljsanja istog. Kada vidis da se tvoji zvucnici jednostavno "ne vole" sa pojacalom (X razloga za ovo) ides prvo srediti stvari na relaciji pojacalo-zvucnici a ne kupujes ultra skupe kablove  

 

 

Trebao bi, ali hoće li? Vidi reklamu "ovaj kabel čini vaše visokotonce čistim" i pomisli kako je to rješenje :) Kupi, "čuje" razliku i krene preporučati poznanicima... i tako u krug, jer nitko neće priznati da ne čuje razliku. Ili stvarno uvjere sebe da ima razlike...

 

Lazarus Long kaže...
Elles D. kaže...

Novinarima kojima plaće osiguravaju ti isti proizvodi i proizvođači koje ovi dižu u nebesa u recenzijama (2+2=?), bez ikakvih mjerenja.

  A ti izgleda lagano zaboravljas na to sto "tadasnji" novinari nisu bili opremljeni sa toliko preciznim mjernim instrumentima kao sada. Kada kazem tadasnjim onda mislim na novinare i entuzijaste koji su pisali u/do periodu sve do 98-2000 godine kada pocinje i sam internet i forumi na njemu, jel? 

Bah, a kao danas jesu? Svi današnji HiFi magazini jednostavno pršte objektivnim mjerenjima, zar ne? Možda su imali izgovor 1980, ali nakon toga ne. Danas definitivno nemaju izgovora, pa opet recenzije zvuče isto.

 

Lazarus Long kaže...

Poanta usporedbe mi je da kazem da se nigde toliko ne preteruje kao kada se recenzira Hi-Fi sustav/komponenta ili auto. Sve je nemerljivo, sve je zona sumraka i naravno ne moze se objektivno izmjeriti 

Slažem se s prvim dijelom, ali audiofili su sami krivi za to jer su zadovoljni neobjektivnim recenzijama. Njihove recenzije nitko ne provjerava i testovi nisu ponovljivi. Dakle, vrijednost takve usporedbe je 0. I to je određenim ljudima dovoljno dobro?! Meni nije...

 

Dušu auta ne možeš izmjeriti, ali da ću na osnovu toga kupiti auto? Bome neću :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

VAX sam samo jednom vidio u "zivo" a gopher i NCSA Mosaik sam malo koristio. Gophera sam samo iz znatizelje, tek da vidim kakav je to "cudan" protokol.

 

Bilo pa ne ponovilo se :)

 

IE i Opera vise ne vole gopher. Mozda FF zna otvoriti ovo gopher://gopher.floodgap.com/0/v2/vstat

██████████████████████
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Uredno otvara ;)

Ja sam tak krenuo sa netom tamo negdje 1994 ;)

Vecina forumasa je tada sisalo ako i to ;)

:)
14 godina
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

ja  mislim da je bolje lovu koju smo mislili potrošiti na kabele da je bolje potrošiti na cd-e i ploče sa amazona,na malo bolji zvuk ćemo se nakon nekoliko desetaka sati samo naviknuti pa će nam opet nešto faliti a cd-i i ploče ostaju da uživamo u njima,treba uživati u glazbi  i bit glazbofil a ne audiofil tj tehnofil gdje nam uvijek nešto fali u zvuku,ja slušam glazbu skoro pola života i nešto sam primjetio ako je glazba zabavna i dobra tada mi ne smeta ako sistem ne zvuči savršeno ali ako je glazba dosadna i nezanimljiva tada mi stalno nešto na sistemu fali

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

ja sam sustav spojio sa kabelima od kvadrat i pola, 10 kn po metru, to mi je dosta, nekako mi je logičnije baciti pare u što kvalitetnije zvučnike

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
blackalbum kaže...

ja   mislim da je bolje lovu koju smo mislili potrošiti na kabele da je bolje potrošiti na cd-e i ploče sa amazona,na malo bolji zvuk ćemo se nakon nekoliko desetaka sati samo naviknuti pa će nam opet nešto faliti a cd-i i ploče ostaju da uživamo u njima,treba uživati u glazbi   i bit glazbofil a ne audiofil tj tehnofil gdje nam uvijek nešto fali u zvuku,ja slušam glazbu skoro pola života i nešto sam primjetio ako je glazba zabavna i dobra tada mi ne smeta ako sistem ne zvuči savršeno ali ako je glazba dosadna i nezanimljiva tada mi stalno nešto na sistemu fali

  U Hi-Fi svijetu vrijedi zlatno pravilo a to je  Garbage In - Garbage Out. Mozete imati i najskuplji sistem ali sve propada ako je snimka lose masterirana. Nije bilo rijetkost naici na fazno obrnutu snimku koja je bila proizvod tadasnjeg Yugotona ili Sokoja. Na zalost vrlo je rijetko naici samo na audiofila koji nije tehnofil odnosno da nije opsjednut tehickim podacima...i ja sam bio takav..besciljno lutanje u krug trazeci sve bolji (citaj skuplji) i bolji sustav a pri tom zaboravljajuci na cilj a to je slusanje muzike i naravno uzivanje u njoj.

Cudnovat je to svijet, ponekad i slusalice koje dolaze sa mobitelom "ispune" vase Hi-Fi normative...sve u zavisnosti trenutnog raspolozenja.

Ja imam prijatelja u ovom "svijetu" koji idu u krajnosti. Jedni su pasionirani ljubitelji glazbe sa fonotekom od 300 kg (bukvalno) i zadovole se sa kakvim Japansko koncipiranim sustavom a drugi imaju 50-60 CD-a i ganjaju herze i decibele i slobodno vrijeme provode grebajuci pod sa zvucnickim stalcima na kojim ima high end siljke....   :)

the economist kaže...

ja sam sustav spojio sa kabelima od kvadrat i pola, 10 kn po metru, to mi je dosta, nekako mi je logičnije baciti pare u što kvalitetnije zvučnike

  Kvalitetni zvucnici traze i kvalitetne kablove, ne skupe ali kvalitetne sa dobrim konektorima bar na strani koja ulazi u zvucnike. Kupis jednom i zaboravis na njih. Samo treba paziti da ih ne gnjecis

██████████████████████
16 godina
neaktivan
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

posto sam vas jednom uputio kvalitetnom konekcijom skoro u materinu... imam jedan primjer za ove sto vole konzumirat "kontejner-level" konekcije.

 

ostavimo se zvuka...ajmo se sad prisjetiti protekla dva desetljeca videa.

nije bilo vhs-a ,a bome ni dvd-a koji nije imao problema na slobodnom tv av kanalu.

probijanje drugog signala i dupliranje.

naravno svi su na scartu od 2€ koji se i sada u dvbt eri dava gratis uz gulas tunere.

gledas film i vidis kako se u pozadini reflektira sjena dnevnika sa prvog programa.

 

odes u trgovinu i kupis hebeni scart kabel od 300- 400 kuna i tog shita vise nema.

mozes prislonit bilo kakvog "ometaca" uz taj kabel, nista ga ne ometa.

 

imam jedan iz starije serije ove klase.

http://www.ixos.co.uk/shop/ixos-shop-item.asp?ITEM=350

ako u postu ne podrzavas misao nekih moderatora, to znaci da trolas! http://a.imagehost.org/0175/epic.jpg
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Očito je jedini pravi odgovor na ove rasprave osobno iskustvo svakog od uključenih..........evo sad se i ja uključujem, jer je moje iskustvo da čujem kablove, i gotovo........

 

Nedavno sam dobio pod račun handmade silvere, i razlika u odnosu na QED Qnect 2 koji sam imao je očita, čak i mojoj ženici....

 

Uglavnom, neki od konkretnih pokazatelja jesu da sam morao promjeniti filter na playeru (sa "fast" na "slow" - Audiolab 8000 CDE), jer je fast filter u mom sustavu zvučao preanalitično, ali sam zato dobio odličan omjer rezolucije i niže razine glasnoće - ukratko, na nekoj razini glasnoće na kojoj je moguć normalan razgovor uz slušanje glazbe, dobio sam puno više detalja nego sa QEDom...I to mi je bio i cilj, obzirom na činjenicu da živim u stambenoj zgradi, a  novi player je pružao neusporedivo više od starog - dakle samo je falilo malo rezolucije na nižim glasnoćama.

 

I naravno, uz to sad sve zvuči više "glatko", "protočnije"  i puno ugodnije - manje grubosti u zvuku u odnosu na prije.

 

Recimo da je uloženo  u ovu razliku otprilike vrijednosti 100 Eura  - obzirom da sam podmirio sve račune, nisam gladan, bolestan niti mi je hladno, niti ikome od moje obitelji, takav iznos sam dao bez pogovora u ovome trenutku, a mislim da sam za dugo vremena riješio pitanje kablova za svoj sustav, odnosno hobi (ili stil života - kako vam drago)..........

 

Eto, that´s my five cents........

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
goddard kaže...

..I to mi je bio i cilj, obzirom na činjenicu da živim u stambenoj zgradi, a  novi player je pružao neusporedivo više od starog - dakle samo je falilo malo rezolucije na nižim glasnoćama.

 

 

  S obzirom da zivis u zgradi malo je specificno ocjenivati sustav danju a skoro je nemoguce ocjenivati dinamiku nocu zbog remecenja mira.

 

Danju je s[ecificno/nemoguce ocjenjivati nesto suptilno kao sto su kablovi iz vise razloga.

Krenimo od psiho-fizickog stanja danju (umor, koncentracija...) ,spoljna buka koja prodire u stan ma koliko ovaj bio prigusivan i sticen od spoljne buke i najbitnije: fluktacije u gradskoj mrezi i prljanje iste (pogotovo u zgradama) sa jalovom strujom/snagom zbog elektricnih motora (klimatizeri, transformatori, razni elektromotori ili sve sto nije cist ohmski potrosac kao sto su klasicne zarulje i grijaci gde je λ=1 ili 100% iskoristenost)..sve ovo dok, kako kazu u Bosni, dernek ne utihne.

 

Nocu, pak, napon gradske mreze je cistiji osobito (opet) u zgradama sa mnogo korisnika. Nazalost ovo nije nikako moguce iskorjeniti (osim sa prigusenjem stana) ili spreciti u napajackom sklopu Hi-Fi komponente

██████████████████████
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
kako da spojim da preko mobitela puštam muziku na liniji:

Mobitel ima 3.5 mm audio izlaz,a linija ima 2 chinch audio ulaza (lijevi i desni) (zvuk može biti i mono što se mene tiče) ?
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Tebi treba ovakav kabel kao na slici. Ne preteruj sa volumeom od mobitela kada pustas signal prema liniji i iskljuci EQ na mobitelu da ne preopteretis ulaze na liniji

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
16 godina
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Mislim da ti treba ovo (šifra kabela je A49, drugi odozdo). Pa sad, gdje ga već uspiješ pronaći.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
znači eq na stock postavke? A mogu li staviti zvuk na mobu na 60% a pojačit na liniji na 20-tak? Jel to ok?

Hvala obojici :)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Stelaj mobitel na pola glasnoce ili manje. Ja preporucam negde oko30 - max.40% glasnoce na mobitelu a EQ definitivno na flat ili kako se vec zove u postavkama mobitela. Ako imas namjeru koristiti mobitelov EQ (ne vidim zasto) onda  nije preporucljivo, cak je i stetno koristiti EQ na liniji ili ako imas dugme za by pass ukljuci ga.

 

Primjer

Ako na mobitelu imas stelano +10db za bass a na liniji isto tako +10db za bass onda trazis od linije da poveca zvuk za +20db sto vodi do vrlo cujnog izoblicenja zvuka a ako slusas vrlo glasno onda i do pregaranja zvucnika i izlaznog stupnja linije.

Cak moze doci i do pregaranja ulaza...pogotovo na jeftine ili no-name linije

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
16 godina
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
Veliki Brat kaže...
bed kaže...

s tim kablom od metar mašinerija će biti tik do zida, gdje su ionako slobodne žice, neopletene u plastičnom bužiru na putu za razvodnu kutiju. Drugim riječima, bacio novce i trud u vjetar.. Blago nama dok ima ovako pametnih..

No sad, hajde, hajde, ionako vjerojatno ima posebnu kuću s posebnim trafom za audio sustav :)

@bed - što je tu čudno, jednostavno htio je malo smanjiti oscilacije na ulazu struje, iako generalno bi bilo bolje da je npr za 2000 kn kupio neki bolji UPS i na uštekao komponentu... baterija bolje pegla "lošu stroju"

15 godina
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav
gkelekov kaže...
Veliki Brat kaže...
bed kaže...

s tim kablom od metar mašinerija će biti tik do zida, gdje su ionako slobodne žice, neopletene u plastičnom bužiru na putu za razvodnu kutiju. Drugim riječima, bacio novce i trud u vjetar.. Blago nama dok ima ovako pametnih..

No sad, hajde, hajde, ionako vjerojatno ima posebnu kuću s posebnim trafom za audio sustav :)

@bed - što je tu čudno, jednostavno htio je malo smanjiti oscilacije na ulazu struje, iako generalno bi bilo bolje da je npr za 2000 kn kupio neki bolji UPS i na uštekao komponentu... baterija bolje pegla "lošu stroju"

 

UPS nija najsretnije rješenje za uređaje koji vole cuclati puno struje i imaju ceste i nagle potrebe za puno struje (pojacala).

Baterija ne pegla struju, struju pegla filter.

 

16 godina
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

Opet ja :) I opet vezano uz kablove. Trenutno imam Logitech Z-2300. Htio bih produzit kablove na satelitima. Znaci ne mislim nista lemit i sl. nego samo produzit drugim kabelom. Trebam 2 produzna RCA kabla, zenski ulaz i muski izlaz. Predlozite mi neke kvalitetnije, a da nisu skuplji od 150 kn. Duljina od 2 m je dosta.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

Trebal bi ovakvog nesto, ali u kvalitetnijoj verziji.

 

Evo, jel bi ovaj bil ok ? Jel bi sateliti mozda izgubili na snazi zbog produzenog kabla ?

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2010 9:09 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustav

Duzi kabel = veci otpor koji se nadoknadi sa snagom pojacala. Posto spajas zvucnike odnosno sustav koji nije high fidelity namjene mislim da nemas frke oko kvalitete zvuka u smislu tacnosti reprodukcije. Ionako 5.1 sustavi su namjenjeni za uzitak uz film.

 

Ipak najvaznije je, neovisno o proizvodacu kabela, da kabel bude mehanicki dobar na mjestima gdje ce se savijati. U ovaj slucaj vrijedi pravilo deblje je bolje.

Bandridge je okay

Comodo is like the Soviet Union was in the late 70's. They spent 95% of their GDP to look good at the expense of their own people - Nepoznat autor ;)
14 godina
offline
Kablovi - Punopravna komponenta u HI-FI sustavima

Vidim da je ove tema zamrla, što je prava šteta, ukratko imao bi jedno pitanje/savjet.

Trebao bi neki bolji interconnect kabal, znači kabal od cd playera do pojačala(2para chincha s obje strane), samo problem je što trebam 5 metara(znam da je predugačko ali trebam toliko).

Vidim na ebayu ina ixosa "jefitnih", također i audioquesta, međutim poštarina je koliko i sam kabal, tako da mi je to neisplativo.

Imam solidan HI FI sustav, cd player i pojačalo Harman, Energy pro 4.5 zvučnike(sve je cca 10tak godina staro, i nebi mjenjao nizašta, prezadovoljan sam), te sam sada kupio asus xonar essence st, koju rabim isključivo preko  burr brownovog daca u kartici, i zvuk mi je vrlo dobar, međutim spojeno je s teškim jeftilenom od chincha, te bi to htio zamjeniti.

Da sumiram, molio bi info ima li gdje u HR kupiti dovoljno kvalitetan navedeni interconnect, ili možda netko zna osobu koja ih izrađuje,

 

Zahvaljujem,

 

Lp

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice