DVD Video snimač iznutra!

poruka: 10
|
čitano: 4.974
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DVD Video snimač iznutra!

Kog intresira kak izgleda jedan klasican DVD Snimač ispod poklopca evo dole par fotki.{#} Inace radi se o JVC DR-M10 modelu, star je nekoliko godina i još uvjek radi normalno malo sam ga cistil prije izvjesnog vremena i napravil par fotki pa ko oce nek pogleda kaj drugo.{#}

 

http://jdl.jvc-europe.com/site/de/images/press/dr-m10.jpg

 

http://min.us/mvpdVGE#1

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!

da, i ja sam došao na ideju da očistim svoj (sony 710) koji neprekidno radi od 2005 i to bezprijekorno. No nisam siguran da mogu HDD zamijeniti sa većim zbog kompatibilnosti. Ne zelim ništa čačkati da ne pokvarim ovo što je OK.

Kako stoje stvari sa JVC?

16 godina
neaktivan
offline
DVD Video snimač iznutra!

osim sto ih mozemo cistit ,mozemo ih i bacit u smece bez dvb tunera.

ajde ja moga panasonica jos koristim u svrhu capturinga, DV na HDD preko firewire.

lol to mu je desno prekriven komadom late ad/da converter...proc sklon grijanju u ranijim fazama, stoga i ima cooler.

ovim zadnjima je cooler na kucistu vise zbog hdd-a, premda i tu vise ne treba.

yap, jos jedna epoha...uvijek sam se pitao kako ste se snalazili bez hdd-a na tim ladicarima.

imas u standard modu 2h i 20 min mpag2 i kako editirat nesto (osim ako nije rw disc)  lol

na hdd-u lako sve iskidas-spojis-napravis menu i sl, te onda u ladicu prazni dvd.

 

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/HNK_Hajduk_Split
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 15:45 (torrente).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!
cassini kaže...

da, i ja sam došao na ideju da očistim svoj (sony 710) koji neprekidno radi od 2005 i to bezprijekorno. No nisam siguran da mogu HDD zamijeniti sa većim zbog kompatibilnosti. Ne zelim ništa čačkati da ne pokvarim ovo što je OK.

Kako stoje stvari sa JVC?

Ovaj moj JVC nema nikakav disk unutra, to je samo DVD snimac pa to se vidi na fotkama a sam uređaj koji snima izgleda ko ATA DVD pržilica za komp kaj ne{#}. To ustvari i je samo sa drukcijim karakteristikama i malom brzinom snimanja kaj drugo normalno.{#}

torrente kaže...

osim sto ih mozemo cistit ,mozemo ih i bacit u smece bez dvb tunera.

ajde ja moga panasonica jos koristim u svrhu capturinga, DV na HDD preko firewire.

lol to mu je desno prekriven komadom late ad/da converter...proc sklon grijanju u ranijim fazama, stoga i ima cooler.

ovim zadnjima je cooler na kucistu vise zbog hdd-a, premda i tu vise ne treba.

yap, jos jedna epoha...uvijek sam se pitao kako ste se snalazili bez hdd-a na tim ladicarima.

imas u standard modu 2h i 20 min mpag2 i kako editirat nesto (osim ako nije rw disc)  lol

na hdd-u lako sve iskidas-spojis-napravis menu i sl, te onda u ladicu prazni dvd.

 

 

Normalno tuner je Analogni pa se moš fuckat, ali može se iskoristit uređaj da na drugi nacin se razme kaj drugo. Recimo ak pustiš original CD, s jednog ovakvog DVD Snimaca spojenog preko Optickog ili Coaxial Audio izlaza na neki AV Receiver dobit ceš sigurno itekak kvalitetniji zvuk. U odnosu da pustiš CD s kompa spojenog Analogno, na takav AV Receiver preko obicne zvucne kartice koja nema digitalni Audio izlaz a smetnje koje utjecu na zvucnu karticu u kompu i analogno spajanje da ne spominjemo.{#}

 

Ja sam na tom snimacu puno koristil DVD-RAM, znaci snima se na DVD disk jedno a ti gledaš nekaj drugo s tog diska snimljeno ranije.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
DVD Video snimač iznutra!

Ja imam neko s*anje zvano Focus. Snima na DVD+R medije u VOB formatu. Moj model nema podršku za HDD. Ovisno o kvaliteti, na DVD 4.7 medij stane od 1-8 sati snimke. Upropasti mi svaki 5. medij (od prvoga dana) tako da ako se netko dvoumi da ga kupi (novog nađeš za 200-tinjak kuna)- što dalje od njega. Katastrofalan je i ne podržava hrv. dijakritičke znakove kod divx reprodukcije.

Inače imam na njega scartom spojio max tv prijemnik pa mi dobro dođe da snimim filmove i dokumentarce koje bih inače propustio.

Vjerojatno ću za neko vrijeme uzeti nešto poput NotOnlyTV-a koji je jeftinija verzija medija playera, ima mogućnost snimanja na usb i da se nadograđivati. A Focus ću tada pokloniti onom koga ne volim da se malo pati s njime (ili ga baciti s balkona pa ću i ja znati kako izgleda iznutra).  :)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!
Micek kaže...

Ja imam neko s*anje zvano Focus. Snima na DVD+R medije u VOB formatu. Moj model nema podršku za HDD. Ovisno o kvaliteti, na DVD 4.7 medij stane od 1-8 sati snimke. Upropasti mi svaki 5. medij (od prvoga dana) tako da ako se netko dvoumi da ga kupi (novog nađeš za 200-tinjak kuna)- što dalje od njega. Katastrofalan je i ne podržava hrv. dijakritičke znakove kod divx reprodukcije.

Inače imam na njega scartom spojio max tv prijemnik pa mi dobro dođe da snimim filmove i dokumentarce koje bih inače propustio.

Vjerojatno ću za neko vrijeme uzeti nešto poput NotOnlyTV-a koji je jeftinija verzija medija playera, ima mogućnost snimanja na usb i da se nadograđivati. A Focus ću tada pokloniti onom koga ne volim da se malo pati s njime (ili ga baciti s balkona pa ću i ja znati kako izgleda iznutra).  :)

 da...ti koneski vulgaris su imali problema sa kompatibilnosti medija...

i naravno nisu bili trajni...ali su bili spas kad su ovi brandovi koštali po 2000 kn pa više (bez HDDa). ja sam se pitao zašto ljudi bacaju 1500 (ili manje kn) za tako nešto.

 

a svaki DVD/HDD se može iskoristit iako nema mpeg2 tuner - za 200kn kupit zaseban prijmenik i spojit na uređaj i opet more snimat i programirat.

bolje i to nego snimat na USB sa tog mpeg2 prijemnika - em nemaš dosta mjesta, em nemreš editirati.

tako ja radim.

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!

Može li se izvaditi hard i prebaciti nekako podatke,tj. video sa čim manje komplikacija? nema usb-a,model snimača je pioneer dvr 545

14 godina
protjeran
offline
DVD Video snimač iznutra!

nevjerujem..snimi to na DVDRW i u kompu prebaci na HDD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!
torrente kaže...

ajde ja moga panasonica jos koristim u svrhu capturinga, DV na HDD preko firewire.

Bez heklanog 'tabletića' nije to - to.. Samo ti fali ona plastična gondola na tabletiću..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVD Video snimač iznutra!

više od 100 gb na dvd-e {#}

nema nikakav drugi način?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice