Da li 100w pojacalo moze izdrzati 200w rms zvucnik

poruka: 8
|
čitano: 2.912
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Snaga pojacala

Ovako zanima me da li pojacalo (slika) koje je 100w moze da izdrzi zvunik od 15 inca koji je 200w rms probao sam na denon pma 700v koje je 100w po izlazu i odlicno je pjevalo da li istu snagu moze dati ovo pojacalo?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Snaga pojacala
Adoxxxxxsdi kaže...

Ovako zanima me da li pojacalo (slika) koje je 100w moze da izdrzi zvunik od 15 inca koji je 200w rms probao sam na denon pma 700v koje je 100w po izlazu i odlicno je pjevalo da li istu snagu moze dati ovo pojacalo?

 Koje su to brije, pa pojačalo goni zvučnik, ne obrnuto, možeš ti spojiti na njega i zvučnik od 3 kw.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga pojacala

Pa znam da ce goniti ali zanima me da li ovo pojacalo sa slike ima snagu kao i denon na kojem sam testirao

14 godina
offline
Re: Snaga pojacala

Ako su to divlja indijska pojačala vjerojatno nemaju snagu 20W. Daj napiši model pojalača.

I radit će zvučnik samo neće bit glasno.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga pojacala

TPA3116DA pise da je 100w 

14 godina
offline
Re: Snaga pojacala

Iza 8minute imaš rezultate svih snaga na 8,6,4,2 i 1,6ohm. Zapravo je solidno pojačalo za taj keš.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga pojacala

Pa dobro jeste za te pare ali izgleda mi kao da to nije 100w  mislim da ne moze biti kao neko pojacalo od 100w

8 godina
offline
Da li 100w pojacalo moze izdrzati 200w rms zvucnik

Povodi se logikom . Ako je neki jeftilen i zvucnika  i pojacala  upitno je da  li uopce zvucnim ima 200w  i  da li to pojacalo ima 100w . U vecini slucajeva je  bolje ako je pojacalo jace od zvucnika ..Npr moj aktivni sub ima  30cm  225w rmsa driver  i gura  ga pojacalo od 220ak w snage.  Ja imam zvucnike od 125w  i amp koji na 6ohma daje 180w+  . Radili su i na ampu od 100w na 6 ohma ali nije to to..Nije ih moglo kvalitetno tjerat ali da ce svirat. Hoce samo ga nemoj u clipping terat

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice