[TUT] Open Broadcaster Software izdvojena tema

poruka: 56
|
čitano: 30.577
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform)
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Puls3 kaže...

Hvala na tutorialu ! Ali tako dugo dok mnogi od nas ne mogu imati brži inernet ništa od svega toga 

 Prema YouTubeu, za njihov stream je minimum 300kbps.

Pa pogledaj

http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/tut-gameplay-stream-youtube-gaming/229974.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
10 godina
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

sinoć mi OBS crasha nekoliko puta...

kad sam tražio OBS jedino sam mogo instalirat beta verziju (0.655) jer mi je za multuiplatform stalno izbacivao poruku: your system is missing runtime components...ustvari: Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013...koji skinem (iako imam instaliran) i svejedno idem u krug...innstaliram beta verziju i stream radi ~tjedan dana ali sinoć puca nekoliko puta

dva-tri puta je zaustavilo OBS a jednom čak smrznulo računalo tako da nisam pametan što dalje

ako se netko susreo sa sličnim problemom volio bi čuti rješenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
bivsi branitelj kaže...

sinoć mi OBS crasha nekoliko puta...

kad sam tražio OBS jedino sam mogo instalirat beta verziju (0.655) jer mi je za multuiplatform stalno izbacivao poruku: your system is missing runtime components...ustvari: Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013...koji skinem (iako imam instaliran) i svejedno idem u krug...innstaliram beta verziju i stream radi ~tjedan dana ali sinoć puca nekoliko puta

dva-tri puta je zaustavilo OBS a jednom čak smrznulo računalo tako da nisam pametan što dalje

ako se netko susreo sa sličnim problemom volio bi čuti rješenje

 Možeš li priložiti screenshot postavki ?

mmm bili čiku ?
8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

 Imam onaj stariji monitor. 1024x768

12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

 Imam onaj stariji monitor. 1024x768

 Kako onda mislis 16:9? Rastegnuta slika? Ili odrezana?

Jesi probao rucno upisati neku 16:9 rezoluciju pod Custom?

Npr 1280x720?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 11:22 (CyberDemonVZ).
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Jel mogu namjestit da mi snima 16:9? meni je cijelo vrijeme 4:3

 Koje rezolucije ti je monitor?

 Imam onaj stariji monitor. 1024x768

 Kako onda mislis 16:9? Rastegnuta slika? Ili odrezana?

Jesi probao rucno upisati neku 16:9 rezoluciju pod Custom?

Npr 1280x720?

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

 Da, to sam i ja napravio :D

 

Nego, probaj upisati 1280x720 i onda u opcijama od snimanja odaberi stretch image.

Ja imam ovako za Battlefield 4:

 

 

I isprobaj Ignore aspect ratio.

 

Naravno, ako snimas igru.

Ak snimas nesto drugo, tamo se poigraj s opcijama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 12:12 (CyberDemonVZ).
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

 Mislim da imam rastegnutu sliku. Probao sam sad ručno upisat, al mi ne snima kak treba pošto mi monitor najbolje radi u 1024x768

Imam ga vec prek 10 godina. A niš izgledada je došlo vrijeme da kupim novi, moderniji :)

 Da, to sam i ja napravio :D

 

Nego, probaj upisati 1280x720 i onda u opcijama od snimanja odaberi stretch image.

Ja imam ovako za Battlefield 4:

  

I isprobaj Ignore aspect ratio.

 

Naravno, ako snimas igru.

Ak snimas nesto drugo, tamo se poigraj s opcijama.

 Ej tnx, sad mi već puno bolje snima

8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

Još me dvije stvari zanimaju.

 

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

 

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...

Još me dvije stvari zanimaju.

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

 1. Ako snimaš s Monitor capture, staviš Region capture i igraš se s brojkama

2. premali upload speed (koliki ti je?) ili preslab procesor za obradu podataka  pa preskoči nekoliko slika.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
CyberDemonVZ kaže...
Rai kaže...

Još me dvije stvari zanimaju.

1. Kad snimam monitor kako da namjestim da mi ne snima cijeli nego samo sredinu (bez onog dole), znači da sam namjestim koji dio monitora želim snimat.

2. Probam snimat online igricu (preko web stranice) znači samo monitor opet snimam i kad idem pogledat snimku u par navrata onak zašteka.

 1. Ako snimaš s Monitor capture, staviš Region capture i igraš se s brojkama

2. premali upload speed (koliki ti je?) ili preslab procesor za obradu podataka  pa preskoči nekoliko slika.

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

9 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

 http://www.speedtest.net/

...My life, My game, My rules...
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
SoynTech kaže...
Rai kaže...

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

 http://www.speedtest.net/

 Mislim da nije do toga. Jer probao sam i sad igricu igrat NBA2k15, pa dok igram mi normalno radi igra, al kad idem pogledat snimku koda je slika onak usporena malo.

12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...
SoynTech kaže...
Rai kaže...

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

 http://www.speedtest.net/

 Mislim da nije do toga. Jer probao sam i sad igricu igrat NBA2k15, pa dok igram mi normalno radi igra, al kad idem pogledat snimku koda je slika onak usporena malo.

 Pa pošalji link na snimku da vidimo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...
SoynTech kaže...
Rai kaže...

 di to mogu pogledat, da ti kažem?

 http://www.speedtest.net/

 Mislim da nije do toga. Jer probao sam i sad igricu igrat NBA2k15, pa dok igram mi normalno radi igra, al kad idem pogledat snimku koda je slika onak usporena malo.

Upload ti je i više nego dovoljan za 720p stream.. Probaj preko ovih uputa namjestit postavke.

 

I kakav pc imaš? Trebao bi imati dobar proc za streamanje... 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 15:32 (MacTheBig).
8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

Sa prvog posta jedino nisam skužio ovo:

 

Advanced Options
Use custom x264 parameters: Enabled
Custom x264 parameters: crf=X

 

Ja to nemogu naći...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 19:17 (Rai).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

Evo kako izgleda moj komp, jel to pre loše da bi mogao snimat igrice?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Rai kaže...

Evo kako izgleda moj komp, jel to pre loše da bi mogao snimat igrice?

 Ni ja ne znam gdje je ono iz prve poruke, sto si pitao prije koji dan. Upisi u Google pa trazi. mozda ovisi o verziji OBSa, ili se pojavi promjenom neke druge opcije.

 

Na jednoj slici je i5, na drugoj g4400... cudno.

Ako ne pretjeras s opcijama, ovo bi trebalo biti biti dosta za stream.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Moze mi netko ako zna pomoci?
Do sad sam igrao na full hd.Sad imam.1440p i sada mi strim trza.Da li netko zna mozda u cemu je caka.Znaci spustim skalu za 2.na 720p i opet.Da li trebam umjesto 1440p ukucat gire 1080.Neam pojma.trazio sam tutoriale na yt.ali ne nailazim za 1440p rezoluciju.Hvala
Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
Pringgles kaže...
Moze mi netko ako zna pomoci?
Do sad sam igrao na full hd.Sad imam.1440p i sada mi strim trza.Da li netko zna mozda u cemu je caka.Znaci spustim skalu za 2.na 720p i opet.Da li trebam umjesto 1440p ukucat gire 1080.Neam pojma.trazio sam tutoriale na yt.ali ne nailazim za 1440p rezoluciju.Hvala

 Ovisi o previše detalja da bi ti netko mogao ovako na brzinu pomoći.

Koja igra, koji detalji, dal ti se kodira preko procesora ili grafičke, koja ti je brzina veze, koji bitrate si složio, ?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
[TUT] Open Broadcaster Software

mene zanima da li je itko uspio ukloniti zvuk tipkovnice iz videa? Probao sam sve i opet se čuje ko mutavo? možda da kupim neku drugu tipkovnicu? koja je tipkovnica najbolja da se tipke ne čuju. Znači probao sam sa reaper pluginima, noise gate, noise supression. Fanovima se ne čuju recimo ali tipkovnica i miš se čuju. Ako itko zna išta o tome bio bi mu vrlo zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
gamer88 kaže...

mene zanima da li je itko uspio ukloniti zvuk tipkovnice iz videa? Probao sam sve i opet se čuje ko mutavo? možda da kupim neku drugu tipkovnicu? koja je tipkovnica najbolja da se tipke ne čuju. Znači probao sam sa reaper pluginima, noise gate, noise supression. Fanovima se ne čuju recimo ali tipkovnica i miš se čuju. Ako itko zna išta o tome bio bi mu vrlo zahvalan.

 Misliš na live stream?

Ili običan video, obraditi i staviti na npr. YouTube?

 

Ako je ovo prvo, mislim da nejde 100% jer ima dosta profesionalnih youtubera kojima se čuje klikanje, pogotovo s mehaničkim tipkovnicama.

Jedino što možeš napraviti je tiša tipkovnica, promijeniti položaj mikrofona, ili čak drugi mikrofon koji recimo ne skuplja zvukove iznad sebe i staviš ga između ustiju i tipkovnice. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software

za video recording i stavljanje na youtube....ne uređujem videa. Znam da možeš u audicity-u to uraditi. Jel možda znaš koji miš i tipkovnica su tihi?

12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software
gamer88 kaže...

za video recording i stavljanje na youtube....ne uređujem videa. Znam da možeš u audicity-u to uraditi. Jel možda znaš koji miš i tipkovnica su tihi?

 Pitaj u temama za miševe i tipkovnice.

 

Ako imaš mehaničku, ovak se utišava:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice