Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.593
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Resolve ima i besplatnu verziju (tj. Resolve je besplatan, Resolve Studio se plaća).

 

Brijem da bi dovoljno bilo da u postavkama projekta pod Color Management za Color science odabereš DaVinci YRGB Color Managed, za Input Color Space Rec.2020 (ima ih nekoliko ponuđenih - probaš koji će ti davati najvjerniju sliku), a za Timeline i Output Color Space odabereš Rec.709 Gamma 2.4.

15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

(možda brijem.. no kad me to spriječilo) :))

za boje na 'običnom' ekranu ne bi rekao da je kriv hdr nego vga .. tj da podržava tad bi pravilno (vjerojatno) bio poslan signal, npr uzmeđu geforce i quadro za acad je razlika u driveru tj omogućeno 8-10 bitna obrada gamma i sl. nvidia od 9xx-1xxx podržava hdr, koliko se sjećam radeonke nešto drugačije i prije.. i često je razlika u kategoriji (jača-slabija) tj u samom driveru koji kroz klasu nešto o(ne)mogući mada bi možda čitava serija to mogla, pa do tog da se u driveru podesi kvaliteta-preciznost na max-high vs fast..

-vjerojatno i player može utjecati na prikaz (korigirati, filter.. u letu), no to je ipak nešto novije pa .. vidjeti pod 4k-hdr i sl. opis. Najmanje bi trebalo ovisiti o monitoru osim same preciznosti koju što god radili ne može prikazati-gradirati..

 

konverzija bi trebala to eliminirati.. tad teoretski svaki soft to može ako pravilno čita-hendla/codec podatak ali to ne možeš vidjeti na ekranu prije nego konvertiraš.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
ihush kaže...

radeonke nešto drugačije i prije.. i često je razlika u kategoriji (jača-slabija) tj u samom driveru koji kroz klasu nešto o(ne)mogući mada bi možda čitava serija to mogla, pa do tog da se u driveru podesi kvaliteta-preciznost na max-high vs fast..

-vjerojatno i player može utjecati na prikaz (korigirati, filter.. u letu), no to je ipak nešto novije pa .. vidjeti pod 4k-hdr i sl. opis. Najmanje bi trebalo ovisiti o monitoru osim same preciznosti koju što god radili ne može prikazati-gradirati..

 

konverzija bi trebala to eliminirati.. tad teoretski svaki soft to može ako pravilno čita-hendla/codec podatak ali to ne možeš vidjeti na ekranu prije nego konvertiraš.. :)

No, evo i tri primjera, pa da vidiš veselja... :)

 

Prva je BakaMP (kao i VLC2, bez ikakvih korekcija, očito, tako slika izgleda sirovo na običnom monitoru. Druga, MVP, je khm, pokušaj ali u krivom smjeru. Treća je VLC3, koji radi konverziju kako spada za obične monitore.
Softver mora odraditi konverziju OTF jer inače ništa od cijele priče.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

capture je iz video memorije.. .. dakle razlika je kako se dekodira, player.

spominje se npr h265 i mp-classic da to radi ispravno s hdrom. No ako to radi ok, tad bi svaki palyer morao jednako moći (osim možda potrebnih podešavanja opcija).. a prva stvar koja mi je tad 'sumnjiva' je upravo driver+directx.. jer ga mpc vjerojatno pravilno koristi a tad je opet povezano s vga-driverom. Možda winver, možda update.. mada je blesavo da OS s time ima veze (npr w10 bez dx9 ili w7 bez dx11-12.. koja od tih stvari radi OK).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Resolve ima i besplatnu verziju (tj. Resolve je besplatan, Resolve Studio se plaća).

 

Brijem da bi dovoljno bilo da u postavkama projekta pod Color Management za Color science odabereš DaVinci YRGB Color Managed, za Input Color Space Rec.2020 (ima ih nekoliko ponuđenih - probaš koji će ti davati najvjerniju sliku), a za Timeline i Output Color Space odabereš Rec.709 Gamma 2.4.

Probao sam - free verzija nema podršku za HDR konverziju, no možeš isprobati kao demo. Nabaci ti veliki watermark :)
Uglavnom, konverzija sa 1000 nitsa na gamu 2.4 funkcionira. No 300 dolara mi je ipak too much trenutno za tu igru, pričekat ću da to implementiraju u ffmpeg ili avisynth...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
protjeran
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Molim pomoć

Imam media player Mede8er 500x koji podržava 

 

Video Formats Supported: AVI / BDMV Light / BDISO Light / MKV / TS / TP / TRP / M2TS / MPG / MP4 / MOV / M4V / VOB / ISO / IFO / DAT / WMV / ASF / RM / RMVB / FLV resolution up to 720p / 1080i / 1080p


Video Codecs Supported: MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 SP /ASP /AVC (H.264) / XviD / DivX / WMV9 (VC-1) / RealVideo 8/9/10 (up to 720P)

 

Prebacio sam snimke sa stare Sony DV video kamere(jedNA kazeta od 60min/12GB)  i sad imam problem jer player ne podržava tj. neće pokrenuti dv file

Koji je najbolji i najjednostavniji program za konvertiranje i u koji format trebam konvertirati da mi kvaliteta bude dobra i da mogu pokrenuti sa tim media playerom

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Probaj nastavak dv preimenovati u mpg.

Programa za konverziju ima milijun i valjda većina su ih zapravo samo grafička sučelja prema ffmpegu. Probaj recimo Handbrake ili AviDemux koji ti omogućava i neku rudimentarnu obradu (deinterlace, resize, rezanje). Za video kodek odaberi H.264, za audio AAC, a format datoteke MP4. Bitrate recimo 4 Mbps - to bi trebalo biti dovoljno za dobru sliku relativno niske rezolucije.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 15:04 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Father_Dougal kaže...
Probao sam - free verzija nema podršku za HDR konverziju, no možeš isprobati kao demo. Nabaci ti veliki watermark :)

Uglavnom, konverzija sa 1000 nitsa na gamu 2.4 funkcionira. No 300 dolara mi je ipak too much trenutno za tu igru, pričekat ću da to implementiraju u ffmpeg ili avisynth...

Kad ti nabaci veliki watermark? Uvijek, odnosno samim time što si ubacio HDR video?

16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Kad ti nabaci veliki watermark? Uvijek, odnosno samim time što si ubacio HDR video?

Ne, nego kad odlučim raditi konverziju HDR-SDR. Tada mi javi da za igranje HDRom moram uzeti Studio verziju, no i dalje mi dopušta da isprobavam - samo mi stavi ogroman watermark preko cijele slike.
Rezuckati klip mogu - samo ne smijem raditi ništa specifično HDRu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ne kužim što misliš s tim kad odlučiš raditi konverziju HDR-SDR - kako to radiš? Misliš samo na korištenje HDR 3D LUT-a? Ako je stvar samo u tome, video bi vjerojatno mogao i ručno srediti. Znači, smanjiti saturaciju ako je prevelika, smanjiti gain ako treba (ako svijetli tonovi koje želiš sačuvati izlaze iz REC.709), srednje tonove ako je slika i dalje presvijetla...

15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Halo ekipa!

 

Želim si kupiti neki program za obradu videa, no limitiran sam s dvije stvari: novcem i konfiguracijom (tko bi rekao :D ). Tražim povoljnu varijantu softvera koji bi radio s i3 i 4 GB RAM. Isprobavao sam neke free verzije komercijalnih programa:

 

- Lightworks - najviše mi se svidio, ali free verzija podržava samo 720p upload na YT. Pro verzija je jednostavno preskupa.

- Da Vinci Resolve - jako dobar program, ali kolje mi komp.

- Shotcut - nije me baš impresionirao, ima daleko manje mogućnosti nego prva dva (ovaj je, doduše, free).

 

Tražim program u kojem, između ostalog, mogu jednostavno dodavati tekst i imati dosta opcija za njegovo oblikovanje. Naletio sam na Pinnacle, koji me prije svega privlači cijenom (117 USD košta Full verzija). Po video-tutorialima sa službenog YT kanala čini se ok, mada ne mogu naći trial za posljednju inačicu da ga isprobam prije kupnje. Imate li iskustva s ovim programom? Preporučate li možda neku alternativu u tom cjenovnom rangu?

 

Hvala na savjetima! 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

umjesto traženja novih-aktualnih verzija, potraži nešto primjereno HW-resursima, današnji video editori traže sve, ram, cpu, vga, .. i hd ekran + adekvatan storage s transferom za odgovarajući radi. S 4GB nemaš ništa ni približno takvim requirementsima.

-Pinnacle je iz doba prije sonya.. vrijeme DVDova, bio popularan, jednostavan. cca oko 2000te. Danas je samo ostatak.

Npr novi w10 upravo ovih dana bi trebao biti dostupan novi/stari moviemaker, nekad w7 iz live paketa .. probaj, mora raditi, mogućnosti će biti prema HWu ali vjerojatno nema teže requirementse.

ili fremaker, konverter.. ali nudi dovoljno za manju obradu..

Danas svi soft koriste GPU za akceleraciju.. cpu je manje važan, dovoljan je i3 (osim soft kao adobe AE i sl.).

-upload na yt zapravo nema veze sa softom.. to može i (fuj-pljuc, mastadont) Nero.. (burning rom..)

-što je želja/cilj? upload nečeg iznad 720p? .. -možda nepotrebno? Odnosno, ako ti treba neki pro-soft, tad cijena 117$ nije puno (kućni ili komercijalni korisnik).. oderdi kriterije, realne potrebe ili dodaj RAMa (8-16GB većina requirementsa.. + ostalo). Video i upload na YT nisu stvar koje su recimo nužne korisniku, pa čak za učenje-test.. dok za gameplay nema smisla :)

kao i rečenica, 'nije te impresionirao'.. :)) a zašto bi to neki soft trebao, free? Adobe i sl. ima 30day trial.. probaj, ali vidi prvo requirements i prilagodi se (ili želje ili HW, jer neće soft biti prilagođen tebi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Marko_244 kaže...

Halo ekipa!

 

Želim si kupiti neki program za obradu videa, no limitiran sam s dvije stvari: novcem i konfiguracijom (tko bi rekao :D ). Tražim povoljnu varijantu softvera koji bi radio s i3 i 4 GB RAM. Isprobavao sam neke free verzije komercijalnih programa:

 

Hvala na savjetima! 

 Evo ti jeftina i odlična Filmora te free Video Pad

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 0:13 (andi.cro).
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
ihush kaže...

Danas svi soft koriste GPU za akceleraciju.. cpu je manje važan, dovoljan je i3 (osim soft kao adobe AE i sl.).

S ovim treba jako oprezno. Dio zadataka se offloada na GPU, ali CPU i dalje radi dio toga. Koliko toga, ovisi o konkretnom softveru. Adobe i Blackmagic imaju veće resurse za optimiziranje za GPU-ove. Mislim da kod Premierea dio efektata ni dalje ne koristi GPU, znam da starije verzije nisu podržavale hardversko dekodiranje popularnih kodeka (a nisam siguran da nove koriste).

 

Resolve svu obradu slike radi na GPU-u, ali za dekodiranje videa koristi CPU (za to nisam bio siguran pa sam zavirio u uputstva i to u njima eksplicitno piše). Za Full HD video to nije problem (osim možda za multi-cam sekvence), ali za 4K jest, a pogotovo ako bi se koristio H.265.

 

Osim o konkretnom softveru, korištenost GPU-a ovisi i o starosti/generaciji softvera (novije verzije programa više toga prebacuju na GPU), ali i o mogućnostima/starosti GPU-a.

 

Također, ako se netko voli više zabavljati zvukom, pogotovo ako koristi VST efekte, tada mu je CPU posebno važan. Za multimediju brijem da ne bi trebalo ići ispod i5, po mogućnosti s 4 jezgre. A dobra ideja bi mogli biti i Ryzeni - nisam probao, ali kako se čini, zbog često većeg broja jezgri od Intelovih pandana, i drugačije arhitekture, za istu lovu su bolji za multimediju.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 0:52 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
ihush kaže...

-što je želja/cilj? upload nečeg iznad 720p? .. -možda nepotrebno? Odnosno, ako ti treba neki pro-soft, tad cijena 117$ nije puno (kućni ili komercijalni korisnik).. oderdi kriterije, realne potrebe ili dodaj RAMa (8-16GB većina requirementsa.. + ostalo). Video i upload na YT nisu stvar koje su recimo nužne korisniku, pa čak za učenje-test.. dok za gameplay nema smisla :)

kao i rečenica, 'nije te impresionirao'.. :)) a zašto bi to neki soft trebao, free? Adobe i sl. ima 30day trial.. probaj, ali vidi prvo requirements i prilagodi se (ili želje ili HW, jer neće soft biti prilagođen tebi).

 

Bavim se snimanjem recenzija raznih gadgeta, koje potom uploadam na YT. U principu to može odraditi gotovo svaki free program, ali bih podigao stvari na malo višu razinu. Pritom se 1080p podrazumijeva, što, primjerice, ne mogu dobiti s Lightworksom čija free verzija dopušta 720p max. Što točno trebam - e pa to ni sam ne znam točno, budući da nikad nisam radio s takvim programima.

 

Otprilike bi izgledalo ovako:

- snimanje videa

- spajanje sekvenci, dodavanje odgovarajućeg efekta pritom

- izrada uvodnog dijela videa

- dodavanje teksta, njegovo uređivanje (fade efekt i slično)

- obrada i dodavanje fotografija (rudimentarna obrada trenutno, što odradim s paint.net), video u video

 

Vrlo vjerojatno ću ovaj dio naknadno proširiti, ali ovo je što mi trenutno treba. Kućni sam korisnik, još je to sve daleko od neke komercijalizacije, ali ovakvi programi u rangu 150-200 dolara su sasvim u skladu s mogućnostima. Danas je lako snimiti video i šibnuti ga na YT ali, kao što sam rekao, ipak bih polako dodao notu kvalitete i profesionalizacije. Puno hvala na inputu!

 

@Wondershare Filmora? Čuo jesam, radio s tim programom nisam. Hvala na savjetu, bacit ću oko. Osim toga, cijena je super-povoljna u odnosu na konkurenciju.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

-da, zato napomena za svaki soft, čitati requirementse.. to je jedino relevantno.

 

-premiere.. od 5 koristi gpu (jedva), od 6 standardno, upotrebljivo, kao prije s posebnim videokarticama (namjena editiranje, tranzicije.. matrox, raptorRT i sl.). Freemaker i sl. soft koristi za transkodiranje i osjeti se na brzini višestruko. Kako je s recimo novijim codecima, 4k, 265.. vjerojatno početni problemi, nepotrebno dublje ulaziti dok nema konkretne kombiacije-pitanja-potrebe (jer se ne mogu predvidjeti sve kombinacije i možda sutra neki novi codec npr 266..), pogotovo u kontekstu pitanja, i3-4GBRAM.. i maglovite želje, nezadovoljstvo 720p itd.. to mi govori da nije problem u aplikaciji nego u željama-očekivanjima ili realnosti. :))

-vst .. pa sad, ovisi .. pa do tog koji hdd-ssd, koliko rama, naravno i CPU, no sasvim dobro je radio u vrijeme prvih corea, 2-c, tako da današnji 2-4t i više, to rade relativno lako, bar za neke realne potrebe. Ako se pretjera s brojem kanala, stari način, exportaš uradak u jedan, nastaviš dalje dodavati.. ako se moglo prije desetljeća, danas je lakše, ne teže.. jedino je 'bahatost' appsa i juzera povećana. Preofesionalcu koji ima radno vrijeme, naravno preporučiti npr i7, uz sve ostalo.. amateru, može celeron, za učiti je dovoljno, može. Nešto drugo bi bilo da ne može.

-s intel-amd izborom.. hmm, oprezno, avx/mmx/simd je daleko važniji i tu intel za sad razvaljuje (ne po clocku ili broju jezgara.. hoće li dvostruki broj jezgara pomoći? .. ne, jer i dalje to rade simdovi.. jedino što će sys lakše disati, dok vuče nekoliko fielova s diska, skenira antivirus, surfa s otvorenih 50 tabova.., to raci cpu-jezgra, ili se jezgra konkretno zaposli kao cinebench-render i tad ima prednost čistom matematikom ili bruteforceom).

 

-oni koji rade na 'višem' (profi, komercijala.. nešto) nivou, imaju odgovarajuću opremu-resurse. Njima vjerojatno nije namjenjena tema u kojoj se većinom vrte početnička pitanja ili 4GB..

-što jači, preporuka svima koji nešto konkretnog rade, naravno, koliko se raspolaže novcem. Kod skupih stvari, lako se nabere 20-30kkn i više, tu ograničavati na intel-amd.. ne vidim smisla, odnosno, može biti problem-rizik ići na npr ryzen.. (threadriper-zen, dual xeon.. su tad izbor, ako novac dozvoljava), jer ušteda od parsto kn u cijeni ryzen-i7.. je tad nevažna. Intel je ok, Amd je možda.. no zbog npr pci-ex staza (ovisno o cpu-mbo, i7=x16), može biti razlog uzeti amd platformu, npr zbog diska-storagea, m2.. i mogućeg transfera koji je također bitan (kad vučeš hrpu pluginova i vsta..). Za kategoriju workstationa se često iz tog razloga uzme server MBO.. ne štedi se tad 1000kn na pogrešnom-rizičnom mjestu, jer tad možda stroj od 30kkn, daje rezultate kao onaj od 10kkn.. rizik i playsafe kad se već troši i kad se posao treba raditi par godina, stabilno, bez iznenađenja.. ili Mac PC. (jer kupuje se platforma, ne jedna zasebna komponenta..).

-kategorija koja s gornjim pitanjem nema skoro nikakve veze, osim što je sve to PC :) fićo-ferrari, oba dovezu od a-do-b, za učenje (autoškola/pc škola) je dovoljan..

 

Marko_244 kaže...
..

 

Otprilike bi izgledalo ovako:

- snimanje videa

- spajanje sekvenci, dodavanje odgovarajućeg efekta pritom

- izrada uvodnog dijela videa

- dodavanje teksta, njegovo uređivanje (fade efekt i slično)

- obrada i dodavanje fotografija (rudimentarna obrada trenutno, što odradim s paint.net), video u video

 

..

- snimanje, stvar kamere ili capture ekrana, oboje ne treba tražiti unutar videoeditora (švicarski nožić je praktičan-univerzalan, ali ništa zapravo ne možeš njime napraviti osum u nuždi..).

- ostalo može svaki editor.. pa i freemaker koji nije editor nego konverter. Probaj, možda zadovoljava ili barem brzinom-resursima. Svaki ostali 'ozbiljan' soft je nešto što se tad slaže čitav PC-radna stanica, za tu konkretnu namjenu. Kao što morot ferrarija može biti u autu, kamuonu, traktoru.. nije ista namjena i ništa ne znači ako se pogrešno složi sys-platforma.

- za početak, zadovolji se s 720, vremenom se sve razvija, ne treba žuriti ili ako moraš biti prvi, tad to košta, kupi sad najskuplji i7.. i usporedi cijenu istog CPUa za recimo 2god. S 4GB ne možeš imati nerealne uvijete ili moraš koristiti npr stariji soft iz vremena kad je to bilo dovoljno za requirementse. Realnost.

- provjeri i ms moviemaker. Teoretski je svejedno koji soft koristiš, osnove su iste. Neki posebni fičersi ili prednost su stvar koju ćeš moći razlikovati tek kad više tog prođeš. Tek tad znaš jel tebi neki fičer treba ili ti je beskoristan, pri tome se često radi početnička greška i procjenjuje se da je cijena softa pokazatelj što je bolje.. a ne vidi se za što/koga/koji slučaj-potreba. Npr Resolve free verzija ili ms-moviemaker.. navedeno može svaki. Tek radom ćeš znati koji je tebi stvarno bolji za tvoje potrebe. Rezolucija je samo rezolucija, kodec je samo kodec.. ako nije danas uključen, bit će za koji mjesec ili će biti neki noviji.. tak da skoro svaki soft može skoro sve. .. OSOBA je ta koja je recimo talent, koja ima neku redateljsku žicu u sebi, koja će dobro napraviti pizzu, film, sliku.. ili traljavo. Cijena PCja i količina rama su za učenje manje važni. Važno je da si ti za taj job. Recenzije ne spadaju u taj rang (pivthepju klipići..) nego amatersko yutubarenje. Gledati u tome 4k je onak, .. ako možeš, go for it, meni svejdno, no nećeš s k4 biti kvalitetan reporter, bit ćeš jednako (ne)zanimljiv kao na 720p.. nije CPU ili RAM onaj koji daje gledanost nego sadržaj-kvaliteta. No možda griješim i ignoriraj.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 10:51 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Molim vas, pomoć.

Imam .mpg MPEG-2 PS snimljenog HRT1 programa, veličine 1,7GB i 1:35:20, samo želim skratiti video na seriju od 0:43:40.

Probao skoro sve freeware programe: Avidemux neće da indeksira, blender prekompliciran, nema opciju da samo skrati video bez rendanja.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Skini si trial Adobe Premiere Pro i odradi kaj trebaš...imaš 30 dana fore...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ili "free"  VideoPad   

 

Navodnici su zato kaj su neke mogučnosti nedostupne u "free" verziji ali mnogo toga nije!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 18:41 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala SVIMA!

Niti VideoPad niti Lightworks ne podržavaju ovaj naš DVB-T MPEG-2 PS stoga Windows Movie Maker Adobe 30 dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Također imaš Avid Media Composer First koji je skroz free....

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Žohar kaže...

Hvala SVIMA!

Niti VideoPad niti Lightworks ne podržavaju ovaj naš DVB-T MPEG-2 PS stoga Windows Movie Maker Adobe 30 dana

 Kako VideoPad ne podržava???

 

Daj detalje te datoteke!

 

btw: Kaj nema VLC te bazične opcije rezanja videa?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 21:18 (andi.cro).
6 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

VideoPad Video Editor olakšava uređivanje videozapisa. Ovaj potpuno opremljen video uređivač omogućuje izradu profesionalnih videozapisa s prijelazima, glazbom i pripovijedanjem u nekoliko minuta, pomažući vam da iskoristite svoje snimljene uspomene i stvorite filmove s kojima ćete se ponositi dijeliti s obitelji i prijateljima. izvor iz http://www.videoconverterfactory.com/tips/vpj-to-mp4.html 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

CyberLink PowerDirector 15 LE je dostupan besplatno do isteka promocije!


GIVEAWAY RULES:Imamo neograničen broj licenci ali požurite - licencu trebate preuzeti i aktivirati prije isteka ove promocije!
Kako biste dobili svoju besplatnu licencu morate podijeliti ovu promociju na socijalnim mrežama ili pričekati 300 sekundi kako bi se ponuda automatski prikazala!

 

download.hr

 

      

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 16:35 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Trebam pomoc.

Dakle, treba mi program za obradu videa u koji mogu ubaciti snimku ekrana snimljenu dok igram neku igru na mobitelu.
Stvar je u tome sto na S8 kad nesto snimam i objavim na youtube, snimka bude samo u sredini na youtube, a sa strane sve bude crno jer dosta igara ne podrzava igranje vodoravano.

Meni treba program gdje bih mogao ubaciti video u sredinu, sa obe stane po jednu sliku ili nesto, tako da video lako mogu pretvoriti u HD 1280x720 ili 1366x768 posto mi je to rezolucija laptopa.
Za primjer cu vam dati ovaj gameplay video i mislim da ce vam sve biti jasno


Hvala unaprijed
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Bilo koji ozbiljniji video editor to može.

 

Evo post iznad tvojeg ti je jedan a drugi vrlo jednostavan ti je i Filmora.

 

Potraži TUT na googlu i sve bu ti jasno 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala na oba prijedloga za video edit :)

Sad me jos zanima neki dobar program koji mi sluzi za konvertiranje videa, tj. za promjenu rezolucije videa.

Npr sa Full HD 1920x1280 u HD 1280x720.

Znam da to mogu i sa Vegasom i Camtastio, al me bas zanima neki program koji bi sluzio bas za to.

Hvala

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mp3david kaže...

Hvala na oba prijedloga za video edit :)

Sad me jos zanima neki dobar program koji mi sluzi za konvertiranje videa, tj. za promjenu rezolucije videa.

Npr sa Full HD 1920x1280 u HD 1280x720.

Znam da to mogu i sa Vegasom i Camtastio, al me bas zanima neki program koji bi sluzio bas za to.

Hvala

 Evo pa si izaberi...

The best free video converter 2018

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
6 godina
protjeran
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mp3david kaže...

Hvala na oba prijedloga za video edit :)

Sad me jos zanima neki dobar program koji mi sluzi za konvertiranje videa, tj. za promjenu rezolucije videa.

Npr sa Full HD 1920x1280 u HD 1280x720.

Znam da to mogu i sa Vegasom i Camtastio, al me bas zanima neki program koji bi sluzio bas za to.

Hvala

Kad nekome trebam napraviti divix i ugravirati titlove koristim od besplatnih (TEncoder nije na listi tzv najbolji free konvertera a od većine je bolji).

Nema reklama, podržava višejezgrene procesore, kad konvertirate samo jedan film max troši 25% bez obzira kako je kodiran (mislim na h264 ili mp4 u divix)

To se ne odnosi na h265.

Ako enkodirate 3 filma odjednom, CPU ode na samo 75% te vam još ostane snage CPU za druge poslove.

Ostali konverteri odmah zakucaju CPU na od 80 do 100% s dva filma.

 

Ne bih ga koristio za konvertiranje u H264, H265 jer je za te namjene LOŠ. (prespor)

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2018 23:44 (Anđeo bez falinge).
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imaš ovdje primjer uz neke druge programe:

 

A ovdje pomoću After Effectsa:

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice