Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.589
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
logic kaže...

cubase? Kakve veze cubase ima sa obradom videa? Ili si na nesto drugo mislio.

Znam da nema nikakve veze s obradom videa ali ekipa se zali na njega isto da ima problema pa sam odlucio ga skinuti i vidjeti dali ce meni radit s obzirom da i on treba direct x plugins-e ,ali nije ni on radio kao ni navedeni.

15 godina
offline
Mijenjanje zvučnog kodeka u par sekundi

Danas ću napisati kako promjeniti zvučni kodek kod filmova visoke rezolucije.

Imate DTS audio a vaš televizor ili blue-ray player nečita DTS onda evo rješenja :

DOWNLOAD

 

To je program s kojim možemo brzo i lako promjeniti zvuk kod mkv-a.

Kad ga instaliramo, pokrenimo ga.

Otvorit će se ovo :

 

Kliknimo YES i rješimo se dodatnih muka.

 

Namještanje programa :

 

 

Meni je najbolje konvertirati DTS u AC3 jer se ne gubi na kvaliteti

 

Imamo kućicu File Specification, tu odaberemo izvor (source) i mapu za spremanje (target)

Najbolje je odabrati directory, pa ostavimo kako je.

 

U desnoj kućici imamo za izabrati koji zvučni kodek dekodiramo.

Ako je originalni DTS onda odaberemo : Convert to Dolby Digital, pa zatim Cleanup DTS track before re-encode i odaberemo : always

 

Zatim odemo na VORBIS tab i stavimo kvaćicu na Convert OGG/VORBIS itd.

 

Odaberite AC3, i željeni bitrate, za pokretanje konverzije stisnemo run.

 

Pogledajte target mapu, kad vidimo da je u programu dođe do RE-ENCODE to znači da je konverzija pri kraju, neki put dođe do RE-ENCODE a ustvari je već gotova

 

TO JE TO !

Ako imate pitanja recite ili posjetite ovu stranicu

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 13:24 (Mitch).
 
5 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

treba mi neki program za izvući zvuk iz avi clipova, znači neki clip sa youtuba da izvadim zvuk za recimo tu melodiju staviti u mob kao pozivnu melodiju, ako m je netko razumio :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
the economist kaže...

treba mi neki program za izvući zvuk iz avi clipova, znači neki clip sa youtuba da izvadim zvuk za recimo tu melodiju staviti u mob kao pozivnu melodiju, ako m je netko razumio :)

AoA Audio Extractor FREE 

15 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam problem sa 'izvozom' videa iz Adobe Premiere Elements na YouTube. On ima mogućnost direktnog uploada na YT, ali kad upišem username i password za YT acc., on izbaci da ne valja username ili password, a siguran sam da je točno napisano.

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Šef kaže...

Imam problem sa 'izvozom' videa iz Adobe Premiere Elements na YouTube. On ima mogućnost direktnog uploada na YT, ali kad upišem username i password za YT acc., on izbaci da ne valja username ili password, a siguran sam da je točno napisano.

Sta ti nije bolje renderirat video i onda uppat normalnim putem na YT? Takav problem ti ima i DVD free stupudio s kojeg mozes skidat videe s YT-a i ostale gluposti a i mozes uplodat videe na YT i isto neradi,ali ako hoces,evo sto sam nasao

16 godina
protjeran
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Fake_Alert kaže...

Znam da nema nikakve veze s obradom videa ali ekipa se zali na njega isto da ima problema pa sam odlucio ga skinuti i vidjeti dali ce meni radit s obzirom da i on treba direct x plugins-e ,ali nije ni on radio kao ni navedeni.

imao sam i cubase 1 i 2 i 3 i 4, sad sam na petici i nikad nisam imao problema s pluginsima, pa ni s directx-ima

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
15 godina
offline
Upoznavanje sa MKVMerge

MKVMerge je najbolji program za muxanje MKV-a.

 

DOWNLOAD

 

Nema podršku za mijenjanje audio/video kodeka, ali zato radi "kontenjere".

 

Slika programa :

 

Danas ću vam pomoć kako splitati film u MKV u 2 ili više dijela.

To će vam pomoći ako imate FAT32 disk na kojeg nemožete prebaciti file veći od 4 gb.

 

1. Korak - Dodavanje datoteka

 

Kliknemo na add i označimo datoteke koje želimo dodati.

 

 

2. Korak - Izrada "kontenjera"

 

Pod "Tracks, chapters and tags" stavimo kvačicu na ono što će biti u "kontenjeru".

 

Ako smo dodali titl, onda kliknimo na na njega pod "Tracks, chapters and tags"

Zatim kliknemo na Format Specific Options i pod chartset odaberemo : WINDOWS-1250

Sada imamo hrvatski chartset.

 

3. Korak - Split

 

Kliknemo na "Global" kao što je na slici :

Zatim stavimo kvačicu na Enable Splitting...

Onda odaberemo nakon čega će se podjeliti :

a)- Nakon određene veličine -

Tu upišemo nakon koje veličine će se podjeliti npr. ako želimo nakon 3 gb onda upišemo 3G, ako želimo nakon

700 mb onda upišemo 700M

 

Znači za megabajte upišemo veličinu pa znak M

- za gigabajte veličinu G

 

b)- Nakon određenog vremena -

Tu upišemo nakon koje minute, sekunde ili sata će se file podjeliti.

Npr. Želimo nakon jednog sata, 30 minuta i 30 sekundi.

Onda ćemo napisati ovako :

 

01:30:30, znači HH:MM:SS (sati:minute:sekunde)

 

To je to !

Dolje odaberemo gdje ćemo ga spremiti, i onda kliknemo Start Muxing.

 

 

Ako imate pitanja recite Namigiva

 

 

 

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2010 14:02 (Mitch).
 
2 0 hvala 8
14 godina
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Bugofil kaže...
Fake_Alert kaže...

Znam da nema nikakve veze s obradom videa ali ekipa se zali na njega isto da ima problema pa sam odlucio ga skinuti i vidjeti dali ce meni radit s obzirom da i on treba direct x plugins-e ,ali nije ni on radio kao ni navedeni.

imao sam i cubase 1 i 2 i 3 i 4, sad sam na petici i nikad nisam imao problema s pluginsima, pa ni s directx-ima

E pa vidis ja imam,ali imam problem sa Cubase-om(sto nije uopce bitno jer neradim s njim ali koristi direct x pluginse) i sa Sony Vegasom,neznam vise sta da radim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2010 16:53 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ok ekipa,sutra,radim TUTORIAL JER MI JE SONY PRORADIO...Znao sam kad tad da ce "govno" proradit samo od sebe.Cool

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Jedva cekamo tutorial za program za koji autor tutorijala kaze da je govno :)
Salim se. Samo dajte tutorijale.
:)
14 godina
offline
Sony Vegas 7.0 Tutorial!

Sorry na triple postu,ali tut je gotov(djelomicno),nisam htio ici jako duboko u opcije Sony Vegasa jer nevidim bas neku zainteresiranost za njega pa da nebi bezveze pisao i pisao,a da nitko ne radi na njemu.Molio bi sve koji rade s njim i imaju pitanja da napisu u ovoj temi i rado cu vam odgovoriti(znam dosta stvari u Sony-u,ali pol toga nisam u tutorialu napisao radi razloga gore). C/P s worda! (ispricavam se ako ima nekih gresaka jer je ovo cisti C/P  iz worda preko kojeg sam radio

 

 

Pozdrav!

Kako sam zaprimio molbu na PM ako bi mogao napraviti tutorial za Sony Vegas,tako sam se i bacio na izradnju tutoriala za Sony Vegas.Danas cu vam pokazati neke „osnove“,ako nekoga zanima u kojem Sony Vegasu radimo onda je to Sony Vegas 7.0 verzija(sve verzije su skoro iste ali novije imaju neke minorne dodatke)

Nego da pocnemo,kada upalite Sony Vegas,vidite mnostvo opcija,gumbova i koje kakvih gluposti,a neznate kako pocet.

 

RAD PROGRAMA

Ako zelite video ubaciti u Sony ima opcija drag and drop,samo video oznacite i prenesete ga u „timeline“ (timeline-dio gdje se nalazi vasi „dijelovi“ videa,glazba i njezini „dijelovi“ moze se editirati i slicno)

Znaci,ubacili smo video u „timeline“ i sada vidite da su otvorene dvije trake,jedna je „VIDEO TRACK“ ,a druga „AUDIO TRACK“ .Mozete i sami naslutiti o cemu je rijec,o videu i audio,znaci video i zvuk iz videa.

(Sada to ovako izgleda)

 

 

EFEKTI

Efekata ima na pretek,ali uvijek morate logicki ici pa tako i sa efektima,ima par caka kako efekte napraviti boljima.Prvo,kliknite na tipku „video FX“,tamo imate sveg i svaceg,od blur-a,filmskih efekata pa do izokretanja slike i ostalog,sve sta vam srce pozeli.Pa pocnimo sa efektima,kliknite opet na „video FX“,odaberite sekciju „Color Corrector“ i odaberite „blue midtones“ i napravite „drag and drop“ na video i efekt ce se ucitati u video.Pogledajte „video preview“,primjecujete promjene? Odlicno,sada zelimo promjeniti taj efekt da bude vise realisticniji.Pogledajte kraj videa,kliknite na tipku „event FX“ i otvorit ce vam se prozor slican ovome.Dio sa postavkama nemogu napisat jer bi trajalo dugo tako da samo pogledajte sliku i tako namjestite „Color Corrector“ u „event Fx-u“ videa i bit ce „bolje“ i imat ce „zivlje“ boje vas video.

 

 

 

TEKST U VIDEU.

Tekst u videu moze biti bilokakav,moze biti na gornjem dijelu videa i pisati nesto o videu,a i moze pisati slicno kao balon kada neko prica(kao stripovi,balon i unutra se nalazi tekst sta covjek prica).Dio sa tektsom gore se moze napraviti ovako.Kliknite na „insert“ (nalazi se u gornjem dijelu Sony Vegas panela),kliknite na „text media“ (slika izgleda ovako nakon klikanja),a sada vam se pojavio prozorcic na kojem pise „Video Event FX“ (ispod toga „Video Media Generator“).Pogledajte di pise „Simple Text“,tamo napisite zeljeni text i kliknite „Placement“(place ment sluzi za odredivanje pozicije teksta),sada slobodno mozete namjestiti gdje da vam text bude,ali pazite na font da nebude velik pa da nejde preko cijelog videa(video preview mozete vidjeti ako pomaknete taj „Video Event Fx“ prozorcic i gledate „Video Preview“ na Sony main prozoru.)Kao sto vidite,sada znate premjestit tekst di hocete po videu,ali sta ako je naprimjer pozadina crna ili bijela pa se tekst nevidi ? Zato,kliknite „Effects“ i nadite opciju „Draw Shadows“ ,time ce te ukljuciti sjene i moci ce se slova ocrtavati,naravno,mozete mjenjati boju slova,dali ce biti sjene guste ili rijetke,gdje se sjene na videu biti i slicno(experimentirajte).Sada slobodno mozete kliknuti „X“ na kraju prozora i text ce se sam spremit na video pa ce te ga moci mjenjati,ali mozete i mjenjati poziciju texta kojeg ste napravili i duljinu texta tako da kliknete na kraj ili pocetak videa i skratite ga do zeljene duljine(brzinu videa/texta/audia mozete povecati/smanjiti tako da drzite CTRL i misem kliknete i drzite dio videa,to bi ovako i ovako izgledalo.

 

 

 

Lagani dio je gotov sa textom gore ili negdje na videu,sada ide tezi dio,text iznat necije glave i prati glavi 

 

 

Postupak je isti,ali ovaj put moramo smanjiti font texta na otprilike „16“i pomocu keyframe-ova cemo micati text tijekom videa.Pitate se sta je keyframe? WTF?!,pogledajte svoj text (Generated Media,text koji smo napravili i koji je na „timeline“-u) i kliknite „Generated Media“,otvorit ce vam se isti prozor s kojim editirate text,ali sada ce te moci vidjeti dole „key frame“-ove.Kliknite na „Create Keyframe“,sada ce te vidjeti jedan „cetverokut“ na timelineu (ne glavnom nego timeline-u od tog prozora malog „Video Event FX“),keyframovi su kljucni za ono na cemu se radnja odvija,kreiranjem prvog keyframe-a,taj ce keyframe zapamtiti:polozaj texta,boju,font,efekte ma,skoro sve ce zapamtit.Mjenjanjem i dodavanjem keyframe-a mozete promjenit polozaj texta,ALI morate paziti na VRIJEME,pogledajte video u Sony prozoru (cca 10:05:24 min) a na „Video Event FX“ prozoru pise 0 i keyframe je na 0.Sada kliknite na „Vdieo Event Fx“ prozor i dole na timeline,scrollajte da zoomirate timeline dok ne dode ovako.Dalje se upustati u key frame necu iz razloga jer je umorno i izcrpno ,a ima stvarno dosta stvari koje bi trebalo objasnit,textualnim putem je to tesko tako da cu vam ovaj

prilozit pa naucite neke osnove keyframe-a.

 

TO BE CONTINUED!...(danas izcrpno,sutra budem updateal post)

Bez "Color Corrector"-a Bez "Color Corrector"-a
Sa "Color Corrector"-om Sa "Color Corrector"-om
Bez "Color Corrector"-a Bez "Color Corrector"-a
Sa "Color Corrector"-om Sa "Color Corrector"-om
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 21:25 (Fake_Alert).
Moj PC  
4 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vegas 7.0 Tutorial!
Fake_Alert kaže...

ako nekoga zanima u kojem Sony Vegasu radimo onda je to Sony Vegas 7.0 verzija(sve verzije su skoro iste ali novije imaju neke minorne dodatke)

 ...ipak, tutorijale je najbolje raditi na zadnjoj verziji programa.

 

usput, nebi bilo lose podjeliti / napisati savjetnik u tri dijela.

Jedan za pocetnike s osnovama.

Drugi za malo naprednije,

i... shvacas ?

 

p.s. palac gore za tutorijal jer Adobe premijer ne treba biti svaciji izbor. Namigiva

rendering video...
14 godina
online
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam malo početničko pitanje u vezi sony vegasa 9.0. Kako ću ukloniti neki efekat kad ga stavim? Npr. stavim jedno 10 efekata i neki mi se ne sviđaju, kako ću to uklontiti?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Na svakom video klipu imas s desne strane oznaku za video efekt. Kad je kliknes , otvorit ce se prozor u kojem su video efekti po nekom redosljedu i svaki uz sebe ima kvacicu. Nju maknes na onom sto ne zelis ...ili nepotrebni efekt uklonis s tipkom na desnoj strani.

rendering video...
14 godina
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
captain_soap_McTawish kaže...

Imam malo početničko pitanje u vezi sony vegasa 9.0. Kako ću ukloniti neki efekat kad ga stavim? Npr. stavim jedno 10 efekata i neki mi se ne sviđaju, kako ću to uklontiti?

Odes u Video Even FX pokraj videa i imas kvacicu ko na ovoj slici i maknes je.

14 godina
offline
RE: Sony Vegas 7.0 Tutorial!
Durango43 kaže...
Fake_Alert kaže...

ako nekoga zanima u kojem Sony Vegasu radimo onda je to Sony Vegas 7.0 verzija(sve verzije su skoro iste ali novije imaju neke minorne dodatke)

 ...ipak, tutorijale je najbolje raditi na zadnjoj verziji programa.

 

usput, nebi bilo lose podjeliti / napisati savjetnik u tri dijela.

Jedan za pocetnike s osnovama.

Drugi za malo naprednije,

i... shvacas ?

 

p.s. palac gore za tutorijal jer Adobe premijer ne treba biti svaciji izbor. Namigiva

Je al ak niko nema zanimaciju za njega(kao sto vidim i niko i nema) zasto onda bezveze pisat ogroman tutorial(a stvarno zahtjeva mnogo pisanja i rada skup s vremenom nego pogledat video),vise shvate na videu nego pisanju,ali ako netko ima pitanja i zanima ga nek me PM-a pa cu doradit tutorial s novim opcijama.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Vegas 7.0 Tutorial!
Fake_Alert kaže...

 hvala za trud, ako netko bude trebao pomoć lako će postaviti upit.

14 godina
online
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Fake_Alert kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Imam malo početničko pitanje u vezi sony vegasa 9.0. Kako ću ukloniti neki efekat kad ga stavim? Npr. stavim jedno 10 efekata i neki mi se ne sviđaju, kako ću to uklontiti?

Odes u Video Even FX pokraj videa i imas kvacicu ko na ovoj slici i maknes je.

 Hvala na odgovoru no možeš li mi odgovoriti na sljedeća pitanja.

1. Čemu služi onaj alat trimmer? Vidim da u njega mogu staviti video gledati no služi li on ičemu?

2. Kad zoomiram neki dio putem event pan/crop mogu li namjesiti da mi on odjednom zumira? On mi polako zoomira tj. pstpuno približuje sliku. Ja bi želio samo da odjednom zoomira sliku.

3. Kako rastegnuti ili zbiti video? Kad sad ručno rastegnem video na onoj traci gdje se nalazi zapis on umjesto da produži zj uspori video da dužetraje natavi video prikazivati ispočetka nakon što prođe zadano vrijeme videa. Ili kad naprimjer mišem suzim video na recimo sa 60 na 50 sekundi, vegas umjesto da nekako ubrza video on prikaže sam orginalnih tih 50 skeundi i prestane

4. Kad primjenim neki efekat na video vegas taj efekat primjeni na samo jednu traku videa. Npr. imam šest videa bez zvuka, svi su poredani jedan ispod drugog na traci, ja kad stavim efekat on primjeni efekt na samo jedan video. Može li se nekako napraviti da on to učini na svim videaima ili da sve videoe poredam u jedan red/traku?

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
14 godina
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
captain_soap_McTawish kaže...
Fake_Alert kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Imam malo početničko pitanje u vezi sony vegasa 9.0. Kako ću ukloniti neki efekat kad ga stavim? Npr. stavim jedno 10 efekata i neki mi se ne sviđaju, kako ću to uklontiti?

Odes u Video Even FX pokraj videa i imas kvacicu ko na ovoj slici i maknes je.

 Hvala na odgovoru no možeš li mi odgovoriti na sljedeća pitanja.

1. Čemu služi onaj alat trimmer? Vidim da u njega mogu staviti video gledati no služi li on ičemu?

2. Kad zoomiram neki dio putem event pan/crop mogu li namjesiti da mi on odjednom zumira? On mi polako zoomira tj. pstpuno približuje sliku. Ja bi želio samo da odjednom zoomira sliku.

3. Kako rastegnuti ili zbiti video? Kad sad ručno rastegnem video na onoj traci gdje se nalazi zapis on umjesto da produži zj uspori video da dužetraje natavi video prikazivati ispočetka nakon što prođe zadano vrijeme videa. Ili kad naprimjer mišem suzim video na recimo sa 60 na 50 sekundi, vegas umjesto da nekako ubrza video on prikaže sam orginalnih tih 50 skeundi i prestane

4. Kad primjenim neki efekat na video vegas taj efekat primjeni na samo jednu traku videa. Npr. imam šest videa bez zvuka, svi su poredani jedan ispod drugog na traci, ja kad stavim efekat on primjeni efekt na samo jedan video. Može li se nekako napraviti da on to učini na svim videaima ili da sve videoe poredam u jedan red/traku?

  1. Trimmer ti sluzi slicno kao "timeline",ali ti ga on zamjenjuje naprimjer ovako:Imas jedan video npr :Cod 4 frag move i sve si napravio i sad trebas ubacit dijelove nekog filma ili spot neki iz pjesme,e sad,ti nezelis sad sebi cijeli "timeline" zeznuti da bi ubacio spot/dio filma u svoj "timeline" da bi ga sjeckao i editirao pa ga samo ubacis u trimmer i iz trimmera mozes oznacit dio spota(kad drag and drop napravis u trimmer tamo ti se pojavi i video i zvuk) tako da drzis ljevu tipku i vuces po videu na trimmeru.Pomocu trimmera mozes izvuc samo audio ili samo video(ovisi sta zelis).Kratko receno,trimmer ti pomaze u editiranju videa/audia to jest sjeckanju i doradi,a da timeline ne upropastavas time.
  2. Nemozes,da je to tako lako onda ti nebi preporucavao Sony jer ipak sony je nesto kompliciraniji od ostalih programa za editiranje/montazu (govorim nesto tima kao windows movie maker),ako zelis da ti on odjedanput zoomira onda moras koristiti keyframe-ove a to valjda znas koristit.Caka ti je ova,smanji "timeline" od keyframe-a na milisekunde to jest kako je na mom tutorialu pokazano i tako postupno stavljas keyframe-ove i priblizujes sliku,ali to moras radit lukavo da neispadne ocito previse da se prebrzo priblizava,kao da par frame-ova fali.Namigiva
  3. Neznam na sta tocno mislis,ali tipke CTRL + ljevi klik misa (u dodiru sa krajem videa) s tom opcijom ti mozes ubrzat video bez da ga upropastavas,znaci ne krati se,ali zvuk malo ostaje deformiran(to cu ti obasnit kako sredit).
  4. Efekti ti se dijele samo na jedan video,ako imas jedan video koji nije rezan (rezes sa slovom "S") onda samo na njega ide,ali evo caka.Ako je tih 6 mini videa prije bilo u jednom videu onda mozes ubacit efekt u taj veliki video pa ih izrezat i oni ce se podjelit i ostat u svakom.Pitanje jedno,nije u vezi ovog tvog,zasto imas videe jedan ispod drugog? Sta ti nije lakse imat u jednoj traci jer ako imas videe jedan ispod drugog onda ti se svih 6 jedan preko drugog ucitavaju.

 

Zvuk

 

Kako popraviti zvuk nakon rastezanja videa(CTRL + Ljevi klik misa po kraju videa vuc)

Sada kada vam je video rastegnut (vise ili manje),sada kliknite na audio videa (desni klik) i odaberite opciju "Properties"

Otvorio vam se mali window na kojem ima par opcija,ali nije bilo opcije prije rastezanja koja se zove "Lock to sterch",kliknite na tu opciju i zvuk videa kojeg ste rastegnuli ce kolko tolko na nesto licit.

 

To bi bilo to.

Ako imas/imate pitanja pitajte.

16 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Bok.

 

Bavi li se itko ovdje ozbiljnije color korekcijom, i ako da, koje softvere koristi? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Zodiac kaže...

Bok.

 

Bavi li se itko ovdje ozbiljnije color korekcijom, i ako da, koje softvere koristi?

 ovisi što smatraš pod ozbiljnije se baviti - ako te zanima dobar software pogledaj ovdje http://www.redgiantsoftware.com/

13 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nevezano uz ontopic ali vezano uz produkciju softwarea.

 

Ima li netko od vas 2 proca na maticnoj , ako ima gdje se kod nas to moze kupiti ''maticna sa socketima'' i isplativost , znaci dali 2 quada 3.0ghz rade bolje od ponajboljeg i5 sto se tice rendiranja full hd materijala i opcenito bodova u maksu

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
crocro23 kaže...

Nevezano uz ontopic ali vezano uz produkciju softwarea.

 

Ima li netko od vas 2 proca na maticnoj , ako ima gdje se kod nas to moze kupiti ''maticna sa socketima'' i isplativost , znaci dali 2 quada 3.0ghz rade bolje od ponajboljeg i5 sto se tice rendiranja full hd materijala i opcenito bodova u maksu

 ne kužim te, matična koja na sebi ima dva procesora?

13 godina
protjeran
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
robisierra92 kaže...
crocro23 kaže...

Nevezano uz ontopic ali vezano uz produkciju softwarea.

 

Ima li netko od vas 2 proca na maticnoj , ako ima gdje se kod nas to moze kupiti ''maticna sa socketima'' i isplativost , znaci dali 2 quada 3.0ghz rade bolje od ponajboljeg i5 sto se tice rendiranja full hd materijala i opcenito bodova u maksu

 ne kužim te, matična koja na sebi ima dva procesora?

Ploča sa LGA1366 staviš 2 I7 i imaš 12 utora za rame tj. za svaki proc po 6 utora triple chanel,i 7 PCIe X16(valjd X16 ulazi) ploča ispod 3500kn se nemože naći.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Svjetleci Ventilator kaže...

Ploča sa LGA1366 staviš 2 I7 i imaš 12 utora za rame tj. za svaki proc po 6 utora triple chanel,i 7 PCIe X16(valjd X16 ulazi) ploča ispod 3500kn se nemože naći.

  nisam se još susretao s time..

13 godina
protjeran
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
robisierra92 kaže...
Svjetleci Ventilator kaže...

Ploča sa LGA1366 staviš 2 I7 i imaš 12 utora za rame tj. za svaki proc po 6 utora triple chanel,i 7 PCIe X16(valjd X16 ulazi) ploča ispod 3500kn se nemože naći.

  nisam se još susretao s time..

Ja sam tu ploču u nekoj trgovini preko web shopa vidio,sad neznam točno u kojoj,predivna ploča,mali rudnik zlata je.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Svjetleci Ventilator kaže...

Ja sam tu ploču u nekoj trgovini preko web shopa vidio,sad neznam točno u kojoj,predivna ploča,mali rudnik zlata je.

 dobro, ti si hardware freak - ti pratiš takve stvari Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

To je serverska matična sa 2 utora za procesor KLIK

Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Software za video obradu - pitanja&odgovori

To su serverske ploce i kostaju poprilicno i nisu ni predvidjene za kucnu upotrebu. Na newsima preporucuju cini mi se links za takve stvari. Nisam iz RH pa ne pamtim.

:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice