Preporucite mi sto bolji video editor !

poruka: 75
|
čitano: 36.554
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Pozdrav svima, posjedujem video kameru te par originalnih programa koje sam dobio s njom ili kupio, no ti su programi podosta stari,..

Zelio bih da mi preporucite sto bolji video editor sa sto vise funkcija ! Po mogucnosti, stavljanje titlova, ubacivanje scena, ako je moguce ; i crtanje po videu te recimo zatamnjivanje ili "zamagljivanje" odredjenog dijela slike !

Molim vas da mi sto brze date neke prijedloge, ako vam nesto nije jasno, pitajte!

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 23:10 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Sony Vegas

oko za oko,pasta za zube
 
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
dncrmt kaže...

Sony Vegas

 jel taj Sony Vegas ima recimo to zamagljivanje odredjenog dijela na slici, recimo tablice vozila?

14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

sony vegas je tak-tak. uzmi radije edius s njim ti rade na HRT-u, i sa njim sam imao samo ugodna iskustva (pogotovo ako si amater; jako je jednostavan, a sdruge strane profići se isto zadovoljit). samo ti treba dobar komp (mislim da je minimalna konfa 2.0GHz ili tako nešto ali za 'prave' stvari ti je ipak malo jača zvjerčica potrebna). i btw čita MPEG2 format što JAKO pomaže onima koji su kupili sony kamkoder (jer oni snimaju u MPEG2 formatu, a niti jedan program osim ediusa ga ne podržava, tj. gubi na kvaliteti, a u ediusu je čak i bolja -ne šalim se!).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Kamera ima rezoluciju 720x576 ja mislim..preporucite mi jos takvih programa, edius nisam nigdje u full verziji nasao..molim vas za pomoc

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 10:39 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

canopus edius...najbolji...ja oduvijek radim u njemu!

01010100 01001001 01001111
 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Sony Vegas 9.0 ti je najbolji video editor uz malo truda  do savršenih filmskih efekata....Ako se odlučiš za  njega na detonation films imaš svakakve efekte(Explozije,muzzle fleshova,itd....)

veki146
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Da je ovo forum o autima i da netko napiše ovako nešto: "Imam nekoliko auta ali svi su već pomalo zastarjeli (pa i onaj od prošle godine) pa vas molim da mi preporučite najbolji auto iz 2009. godine, cijena nije bitna" svi bi ga smatrali za provokatora i luđaka i nitko mu ne bi odgovorio. Ali kada se radi o "software"-u onda je sve dozvoljeno, cijena nije bitna (zašto???)

 

Ajde ti koji tražiš ovakav savjet a da nisi napisao s koliko novaca raspolažeš (ili misliš investirati u kupnju programa) napiši imena tih programa za video editiranje za koje kažeš da si ih kupio i navedi koja im je bila cijena (tu se ne računa 30 kuna za CD sa nelegalnim programima). Jer da si i 300 kuna dao za neki program, u ovoj recesiji bi ga i dalje nastavio koristiti.

 

Canopus Edius sa pripadajučpm Video Editing CardPCI počinje od cijene 3,360.00 dolara (tko si to može priuštiti?).

Grass Valley EDIUS 5 Video Editing - $650 + shipping (kutija sa programom)

Sony Vegas Pro 9 video editor - najniža cijena od 600 dolara

Adobe Premiere Pro CS4 - početna cijena $799

Na stranici http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx  imaš njihov AVS Video Editor po cijeni od 60 dolara (nekakva akcija je pa usput možeš dobiti i ostale njihove alate besplatno). Pitanje je da li si i to možeš priuštiti, ali možeš skinuti program, isprobati ga pa se tek onda odlučiti za kupnju.

 

Za kraj, ovaj što tvrdi da oduvijek koristi Canopus Edius, neka napiše koliko ga je platio i da li mu se isplatio (koliko je zaradio na video obradama jer je to zbog cijene alat samo za profesionalce). Da li ga je kupio preko interneta - karticom ili u nekom domaćem dućanu - u kunama. Da li je dobio popust na plaćanje u gotovini ili ga je kupio na rate (obročno plaćanje)?

 
3 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Sony Vegas 9, ja sam početnik i lako sam ga skužio, a ima i dobre mogučnosti

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 22:41 (BLOBO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
ninek_zg kaže...

Da je ovo forum o autima i da netko napiše ovako nešto: "Imam nekoliko auta ali svi su već pomalo zastarjeli (pa i onaj od prošle godine) pa vas molim da mi preporučite najbolji auto iz 2009. godine, cijena nije bitna" svi bi ga smatrali za provokatora i luđaka i nitko mu ne bi odgovorio. Ali kada se radi o "software"-u onda je sve dozvoljeno, cijena nije bitna (zašto???)

 

Ajde ti koji tražiš ovakav savjet a da nisi napisao s koliko novaca raspolažeš (ili misliš investirati u kupnju programa) napiši imena tih programa za video editiranje za koje kažeš da si ih kupio i navedi koja im je bila cijena (tu se ne računa 30 kuna za CD sa nelegalnim programima). Jer da si i 300 kuna dao za neki program, u ovoj recesiji bi ga i dalje nastavio koristiti.

 

Canopus Edius sa pripadajučpm Video Editing CardPCI počinje od cijene 3,360.00 dolara (tko si to može priuštiti?).

Grass Valley EDIUS 5 Video Editing - $650 + shipping (kutija sa programom)

Sony Vegas Pro 9 video editor - najniža cijena od 600 dolara

Adobe Premiere Pro CS4 - početna cijena $799

Na stranici http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx  imaš njihov AVS Video Editor po cijeni od 60 dolara (nekakva akcija je pa usput možeš dobiti i ostale njihove alate besplatno). Pitanje je da li si i to možeš priuštiti, ali možeš skinuti program, isprobati ga pa se tek onda odlučiti za kupnju.

 

Za kraj, ovaj što tvrdi da oduvijek koristi Canopus Edius, neka napiše koliko ga je platio i da li mu se isplatio (koliko je zaradio na video obradama jer je to zbog cijene alat samo za profesionalce). Da li ga je kupio preko interneta - karticom ili u nekom domaćem dućanu - u kunama. Da li je dobio popust na plaćanje u gotovini ili ga je kupio na rate (obročno plaćanje)?

 

 

Pa gle ovak..kamera je kupljena ak te bas zanima u ljetu 2005, kvalitetna kamera koja ima odlicnu sliku te je onda kostala oko 4.500-5.000 kuna, od originalnih programa za videobradu imam nesto stariji pinnacle te ulead video studio (cijene navedenih programa se nesjecam .. Meni netreba recimo original Edius ili neki drugi takav program jer se ne bavim takvim poslom i takvi programi su skupi, zelim sto vise nauciti raditi u tom programu tako da mi posluzi kada snimim recimo "filmic", rodjendan ili tako nesto..Posto svi hvale Sony Vegas Pro 9, probat cu ga nabavit. Ocekujem da cu dobit jos koji pozitivan komentar, bez provokacija  i neznam ni ja cega. Pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Isuse, pa ovdje se covjeku ne moze ni program preporuciti a da se ne rijeckate. Moj ti je savjet da proucis sve ovdje navedene programe, to jest odes na stranice proizvodjaca i pogledas sta pise o njegovim mogucnostima itd. Nakon toga obidji nekoliko specijaliziranih foruma vezanih uz temu obrade videa, i pogledaj sta se tamo kaze o tim programima. Jos bolje, potrazi forum namijenjen bas korisnicima odredjenog programa, vjerovatno ces naci.

 

Nakon toga razmisli sta zelis i sta ti treba, te pogledaj koji ti program to nudi, a ako ih ima vise razmisli i o tome koji ti nudi najbolji omjer ulozenoga i dobivenoga, jer to nisu jeftini programi.

 

Nadam se da sam pomogao.

 

P.S. Drago mi je sto zelis kupiti softver, a ne koristiti piratski, jer softver je proizvod kao i sve ostalo sto nazivamo proizvodom.  Pa ako vec nisi ukrao tu kameru ( ;) ) , nemoj ni softver. Pozdrav

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Situacija je ovakva..probao sam Adobe Premier Pro CS4 i  Sony Vegas Pro 9..Sony Vegas pro 9 mi video od minutu i pol u formatu .avi zauzme 329 mb.!?  U premiere-u neznam nista koristit, dobro bi mi dosli neki tutorial tipa step by step, trazio sam malo po google, ali nisam nasao nista -.- .. Molim za pomoc

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 15:41 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
lg-viewty kaže...

Situacija je ovakva..probao sam Adobe Premier Pro CS4 i  Sony Vegas Pro 9..Sony Vegas pro 9 mi video od minutu i pol u formatu .avi zauzme 329 mb.!?  U premiere-u neznam nista koristit, dobro bi mi dosli neki tutorial tipa step by step, trazio sam malo po google, ali nisam nasao nista -.- .. Molim za pomoc

pa jesi probao edius???

01010100 01001001 01001111
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

molio bih vas da ovdje ili preko privatnih poruka da mi posaljete linkove od tutoriala za sony vegas pro 9 , edius 5, adobe after effects..hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 17:37 (lg-viewty).
15 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Adobe After Effects ili Sony Vegas

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

molio bih vas da ako znate za neke tutoriala za sony vegas pro 9 , edius 5, adobe after effects da mi tu napisete..hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2009 18:22 (lg-viewty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

adobe after effects i još skineš neke efekte i najmoćniji si.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Adobe Premiere Pro CS4, ja ga koristim za video obrade vec par god (koristio sam i prethodnike) i jos nemam nijedan prigovor.

Jedino nije za totalne pocetnike, ali je ipak doista intuitivnije napravljen od sony vegas.

i will never be the same again i will keep on fighting til the end i can walk on water, i can fly i will keep on flying til i die
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
lg-viewty kaže...

Sony Vegas pro 9 mi video od minutu i pol u formatu .avi zauzme 329 mb.!?

Ne zauzme ti Vegas, nego tip filea i količina kompresije. Inače je nekomprimirani avi (24) oko 1.8GB/min, što znači da si ti koristio neki od codeca.

Premiere ili Vegas, potpuno je svejedno, princip je isti, ostalo su nijanse. Osobno preferiram Premiere, a koliko vidim po količini znanja dovoljan ti je i taj Ulead studio koji si dobio uz kameru, kad nisi siguran niti koje je rezolucije kamera. Imam i ja taj program, dobio uz jvc kameru i sasvim je upotrebljiv za te varijante kućnih uradaka.

After effects je program drugačijeg tipa i nije namjenjen linearnoj niti nelinearnoj montaži, već izradi efekata na videu, pa mislim da ga možeš preskočiti barem dok ne svladaš osnove..

A moram priznati da mi niti ti tutorijali nisu baš omiljeni niti jasni; otvoriš help u programu a ono vidi čuda, sve piše kako se radi.. Prvo ti kaže dobar dan, a druga stavka je 'working with adobe after effects' npr. u mojoj 6-ici, pa zatim i sve što te zanima preko search-a. I šta će ti tutorijal uz takve helpove uz svaki program?

14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Evo moga mišljenja.Imam ove editore na kompu.Adobe AE (After Effects) CS4,Magix movie edit pro,pinnacle studio ultimate.

 

Koji je bolji?Adobe AE,u njemu ne radim baš puno pa mi baš i nije nešto,magix movie edit pro-njega najviše koristim i po meni je super program,slika nakon exporta u .avi format izgleda fenomenalno,slika je čista i nema nikakvih točnica ni bilo čega drugoga.Pinnacle studio je isto super program sa stvarno gomilom mogućnosti.

 

Preporučam:Magix movie edit pro i pinnacle studio,ali AE nije za baciti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

činjenice same govore, u premiere-u rade filmove i serije, i on i avid su 'prvi do boga', tj. mac-a.

btw sa avidom rade peter jackson

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

KOJi je najbolji program da koristim za snimanje rada na pc..npr..kao kad ljudi na youtube postave video..npr..kak nesh napravit ili sl..na pc

crna muha bijele boje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Nvidia maniak kaže...

KOJi je najbolji program da koristim za snimanje rada na pc..npr..kao kad ljudi na youtube postave video..npr..kak nesh napravit ili sl..na pc

FastStone Capture on nije besplatan kao ni Camtasia Studio, ali su odlični za to što tražiš. Ako tražiš besplatan program tu je TipCam koji je podosta lošiji od ostala dva programa.

I don't need sex government fuck me everyday.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2009 11:49 (Razer_Copperhead).
14 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

U Windowse ti je implementiran "Moviemaker". Besplatan je, već instaliran (ako ti je OS Windows), implementirani su efekti, titlanje, eksportiranje u više formata, "podlaganje" mjuze, importiranje videa sa kamere...

Nauči u njemu raditi a čitaj o mogućnostima ostalih. Lako ćeš se snaći u kompliciranijim programima ako počneš "od početka"!

Jednostavan je i za tvoje potrebe više nego dovoljan (za sada).

 

BTW, ima milijardu tutoriala i milion odličnih. Evo

U "YouTube" ukucaj "Windows moviemaker", skuhaj si kavu i već za dva sata budeš montirao svoj video!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 0:09 (Mrljavi).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Canopius Edius

Sony Vegas 9,0

Pinacle Studio 12

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Još kad bi rekao kave veze imaju ova dva programa jedan s drugim?

 

Osim što su namjenjena obradi videa, namjene su im dijametralno suprotne!

 

I osim toga jedna je teško profesionalni alat, a drugi za malu djecu!

ZoK
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Adobe premiere elements. Ima sve sto ti treba u samom programu. Skidanje sa kamere (ako koristis mini DV kasete i firewire), obrada, export u dosta formata ili na dvd. Imas izradu menija natpisa i sl. Manje vise sve sto ce ti ikad trebati kao amateru. Preporuka je da skines verziju 3 jer se moze naci sa sablonima za DVD dok kasniej verzije su uglavnom an netu bez tih sablona. Svakako isprobati.

14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Adobe premiere elements?

 

Cijena: 140$

Za početnika i home-made usera i nije baš neki jeftilen!Cool

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 10:04 (Mrljavi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Nigdje nije rekao da hoce jeftino ;)

Ali je i to puno jeftinije od programa koje mu gore preporucuju ;)

15 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

skinia sam sony vegas trial i trebam napravit novi video, akrobacija, sad bi triba malo rizat ubacivati tako

to malo efekata... pa jel ima neko neki tutorial da mi da ili nešto...

Najbolji osjećaj je upala mišića........
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice