Preporucite mi sto bolji video editor !

poruka: 75
|
čitano: 36.552
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Fajl *.vob je kontejner u kojemu su smješteni audio, zvuk, tekst i sl.

MPEG-1 je najlošija varijanta i usporediv je sa "starim" video-CD-om. Kvaliteta MPEG-2 ovisi kako je finalno kodiran (bit rate). Sve to pada u vodu ako dobiješ materijal za montažu na VHS-u.Bogataš Dakle, ne biraš ti materijal za montažu nego montiraš od onoga što ti je doneseno za smontirati. U svakom slučaju, nikakva razlika nije ako VHS materijal isfura na DV traku (25Mit/s) ili ga eksportira kao MPG-2 na 8 Mbita.

 

 Ovdje se traži savjet za program za home-made video video montažu.  Tu  je bitno jedino to da odabrani program ima nekoliko (dobrih) kodeka sa kojima će obraditi sliku/zvuk i sve to zapakirati na DVD (MPG1/MPG2) ili h262/264...

Netko je ovdje dobro spomenuo Windows movie maker. Za kućnu upotrebu tipa "narezati" video i dodati mjuzu, titl i neki efekt, program je i više nego dovoljan. Treba se interesirati o teoriji montaže, slike...Ako to znaš onda možeš i prilog za televiziju napraviti u MovieMakeru. Ionako nigdje na ekranu ne piše sa kojim si programom radio.

 

Mislim da je amaterima najbitnije jednostavno sučelje i lako dostupne opcije. Ne vjerujem da će netko podešavati audio na "propisane" decibele ili raditi korekciju chroma/luma key. Imaš ono, "stišaj/pojačaj" mjuzu i "potamni/posvijetli" sliku i amen. Tvoj video sa subotnjeg tuluma spreman je za YouTube.

Cool

 

 

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...

Fajl *.vob je kontejner u kojemu su smješteni audio, zvuk, tekst i sl.

MPEG-1 je najlošija varijanta i usporediv je sa "starim" video-CD-om. Kvaliteta MPEG-2 ovisi kako je finalno kodiran (bit rate). Sve to pada u vodu ako dobiješ materijal za montažu na VHS-u.Bogataš Dakle, ne biraš ti materijal za montažu nego montiraš od onoga što ti je doneseno za smontirati. U svakom slučaju, nikakva razlika nije ako VHS materijal isfura na DV traku (25Mit/s) ili ga eksportira kao MPG-2 na 8 Mbita.

 

 Ovdje se traži savjet za program za home-made video video montažu.  Tu  je bitno jedino to da odabrani program ima nekoliko (dobrih) kodeka sa kojima će obraditi sliku/zvuk i sve to zapakirati na DVD (MPG1/MPG2) ili h262/264...

Netko je ovdje dobro spomenuo Windows movie maker. Za kućnu upotrebu tipa "narezati" video i dodati mjuzu, titl i neki efekt, program je i više nego dovoljan. Treba se interesirati o teoriji montaže, slike...Ako to znaš onda možeš i prilog za televiziju napraviti u MovieMakeru. Ionako nigdje na ekranu ne piše sa kojim si programom radio.

 

šta da ti kažem? - slažem se s tim što si tu pisao, makar sam ja 'taj' koji je spomenuo movie maker, tako da ipak - budimo realni - nitko ne radi u movie makeru i spomenuo sam ga samo kao primjer programa za početnike ili one koji se ne žele baviti sa montažom, već samo napraviti video vjenčanja/tuluma/nečeg drugog.

14 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Nešto moramo priznati! Da imamo Internet kao prije 15 godina, svim kućnim korisnicima bio bi dovoljno dobar MovieMaker. U današnje vrijeme (amaterima) se predlažu profi proizvodi (PS, Avid, AE, Liquid, Edius, Corel...) ali samo zato što je sve "na dohvat ruke", ispiratizirano. Kao, ako ti trebaju novine i pljuge poslije 23h, razbij prozor kioska u Domjanićevoj jer, i mi se tako snabdijevamo...Neodlučan

 

Kome bi palo na pamet predložiti nekome kupovinu PS-a za 7.000 Kuna ako treba program za obrezat fotke i smanjiti ih? Svi odmah uletavaju sa prijedlozima PS, Corel i sl. Malo je onih koji će predložiti Picasu ili u Windowse već ugrađen "editor" za slike. Siguran sam da 80% ekipe ovdje, ima i PS i Corel i Edius i AF...radi preseravanja. Da se vidi ikona na desktopu! A spomenute aplikacije koriste jednako koliko i ja znanje o aktivnom ugljiku! Znam ćemu služi i gdje se koristi.

 

Eto, zato sam spomenuo da je MovieMaker biser za video-montažu. Besplatan je a u konačnici dobiješ video smontiran točno onako kakav ti treba. Bez 23 miliona dodatnih opcija i "mogućnosti".

Uostalom, za cca 500 kuna, naprednijim korisnicima biti će i više nego dobar, primjera radi, Pinnacle Studio Ultimate. Od montaže do izrade Blue-ray-a.

 

p.s.

Hmmm...Standardi su porasli i više ne možeš nekome uvaliti svadbu smontiranu u MovieMakeru. Tome ipak nije dorasao. Mada, vidio sam smontirane svadbe koje izgledaju kao da ih je netko radio u MovieMakeru, kad ono, montirano u recimo - Ediusu! Cool

Kužiš?

 

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 19:43 (Mrljavi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...

Kome bi palo na pamet predložiti nekome kupovinu PS-a za 7.000 Kuna ako treba program za obrezat fotke i smanjiti ih? Svi odmah uletavaju sa prijedlozima PS, Corel i sl. Malo je onih koji će predložiti Picasu ili u Windowse već ugrađen "editor" za slike. Siguran sam da 80% ekipe ovdje, ima i PS i Corel i Edius i AF...radi preseravanja.

Pa nije naslov teme što jeftiniji program, nego što bolji!

Mada stoji dio o piratizaciji, movie maker i sl. su jednostavno kućna varijanta, ionako su dio operativnog sistema i zašto bi ih uopće preporučivao?

14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Pa WMM uopće nije loš,jedino mu treba vremena za spremanje videa ako nije wmv.Mada bila  bi dobra i sugestija kako podesiti spremanje u WMM,koje bi bile"recimo donekle"dobre(mislim na odabir formata).Mada mene zanima i to enkodiranje.Da li je bolje onda iz"gotovog DVDa"uzeti potreban materijal u WMM ili ga prvo spremiti na komp,pa tek onda odrađivati potrebne radnje?Jer kako je netko rekao ponekad iz nekog starog materijala,koji je snimljen na DVD,pokušavamo izvaditi dio koji nam je potreban.Pa ponekad je i to sama muka,jer je DVD-CD prestar ili preoštećen da bi se skinuli podaci,anema se druge opcije(a većina programa za povrat podataka sa starih DVDa-CDa isto tako nije svemoguća)...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...

Nešto moramo priznati! Da imamo Internet kao prije 15 godina, svim kućnim korisnicima bio bi dovoljno dobar MovieMaker. U današnje vrijeme (amaterima) se predlažu profi proizvodi (PS, Avid, AE, Liquid, Edius, Corel...) ali samo zato što je sve "na dohvat ruke", ispiratizirano. Kao, ako ti trebaju novine i pljuge poslije 23h, razbij prozor kioska u Domjanićevoj jer, i mi se tako snabdijevamo...Neodlučan

 

Meni je u ovakvim raspravama uvjerljivo najjači trenutak kad netko preporuči After effectse za montažu, LOL.

 

Treba mi nešto da porežem nokte, gledam tamo škarice a vidio sam i namo grickalice, e a onda mi uleti znalac i preporuči ovo:

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

A dobro, klinci hoce da klipove sa moba prebace na youtube a ciju ovdje da ima neki adobe da to super radi pa instaliraju CS4. A sa ce prijeci na cs5 jer su culi da u PS cs5 mogu skinuti grudnjak sa slika sa nekom funkcijom u pS-u ;)

14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

A dobro, klinci hoce da klipove sa moba prebace na youtube a ciju ovdje da ima neki adobe da to super radi pa instaliraju CS4. A sa ce prijeci na cs5 jer su culi da u PS cs5 mogu skinuti grudnjak sa slika sa nekom funkcijom u pS-u ;)

 

Nekada se tako to i radilo.

Danas je dovoljno u Google ukucati: "cice", ili još bolje, "bez grudnjaka" i, kliknuti na slike! Smijeh

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 10:41 (Mrljavi).
14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
General Zed kaže...

Pa WMM uopće nije loš,jedino mu treba vremena za spremanje videa ako nije wmv.Mada bila  bi dobra i sugestija kako podesiti spremanje u WMM,koje bi bile"recimo donekle"dobre(mislim na odabir formata).Mada mene zanima i to enkodiranje.Da li je bolje onda iz"gotovog DVDa"uzeti potreban materijal u WMM ili ga prvo spremiti na komp,pa tek onda odrađivati potrebne radnje?Jer kako je netko rekao ponekad iz nekog starog materijala,koji je snimljen na DVD,pokušavamo izvaditi dio koji nam je potreban.Pa ponekad je i to sama muka,jer je DVD-CD prestar ili preoštećen da bi se skinuli podaci,anema se druge opcije(a većina programa za povrat podataka sa starih DVDa-CDa isto tako nije svemoguća)...

 

Nisam baš skužio pitanje ali načelno, to ide ovako:

 

Ako si planirao nešto prebaciti u *.wmv, dovoljno je da na hard iskopiraš video fajlove, učitaš ih u Moviemaker, skratiš, dodaš mjuzu itd. i klikneš "export". Koliko se sjećam, postoji i dobar wizard pa treba kliknuti na predefinirani template (predložak) i to je to. Mislim da možeš odabrati i "custom" exportiranje pa odrediš rezoluciju videa koji ti je potreban (za video cd, web, monitor, slanje mailom...) Računaj da video koji je niske rezolucije, nećeš poboljšati ako mu povećaš rezoluciju. To je kao i sa fotkom. Ako je veličine 640x480, nećeš dobiti bolju ako ju povećaš na 1024x 768.

To što kažeš da programu "treba vremena za spremanje" je normalno. I konverzija iz (audio) *.wav u *.mp3 će potrajati. Program treba odbaciti "suvišne" dijelove pjesme, stitnuti nastale praznine...Samo što su video fajlovi puno veći kapacitetom pa je procesoru potrebno više vremena da obavi kodiranje ali princip je (načelno) isti. Na vrijeme kodiranja utječe količina RAM-a ali i snaga tvog procesora. BUG-ovim riječnikom to bi bilo: "veće je bolje" Cool

 

I BUG je svojevremeno imao temu o obradi videa pa klikni tražilicu na novom DVD-u.

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Lijepo objašnjeno kad kužiš o čemu se radi.

Ne nije bilo pitanje prebacivanje u wmv.nego kako najbolje namjestiti da se ne gubi na kvaliteti,mislim na spremanje videa.Postoji opcija da on sam odabere,a to je najčešće wmv.Mislio sam da li postoji neka bolja opcija za spremanje,pogotovo što se tiče kvalitete.Ima raznih opcija tamo,a ja se baš ne snalazim.Slika 2 ima ss koje su opcije još ponuđene,pa me zanima ima li koja bolja opcija za spremanje i ne gubljenje kvalitete.

Znam da ako je nešto lošije kvalitete,da se nemože baš popraviti-ovim običnim programčićima,ali je pitanje za one koji sa tim programom rade ili su radili,pa znaju njegove mogućnosti,pa da malo pobliže objasne sve te vrste spremanja koje su predložene.Naravno da znam za osnovne koji je za mob i to,al ove druge baš ne kužim..

Slike su bile pa nestale,pa sam morao ih ponovno uploudati,neznam stvarno zašto...

ono kaj on predlaže ono kaj on predlaže
mogućnost izbora mogućnost izbora
1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 21:10 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

@Mrljavi

 

Dvije male ispravke. Usporedba mp3 kodiranja sa video kodiranjem neprimjerena jer su to bitno razlicita načina kodiranja. Bliza bi bila uporedba sa jpeg kompresijom samo sa puno vise slika

Druga ispravka bi bila da na kodiranje najvise utice procesor a kolicina RAM-a vrlo malo. Kolicina rama dolazi do izrazaja prilikom obrade videa ali kod kodirnja je najvazniji procesor.

14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

@Mrljavi

 

Dvije male ispravke. Usporedba mp3 kodiranja sa video kodiranjem neprimjerena jer su to bitno razlicita načina kodiranja. Bliza bi bila uporedba sa jpeg kompresijom samo sa puno vise slika

Druga ispravka bi bila da na kodiranje najvise utice procesor a kolicina RAM-a vrlo malo. Kolicina rama dolazi do izrazaja prilikom obrade videa ali kod kodirnja je najvazniji procesor.

 

Kao što vidiš, audio i video kodiranje spomenuo sam u kontekstu "zašto tako dugo traje kodiranje". A s druge strane, dodirnih točaka ima. U audio fajlu "baca" se "višak" i režu špice a u videu recimo, pri kodiranju se računa "višak boje, luminance, krominance"...Audio kodiranje sam naveo kao primjer jer gotovo svatko zna o čemu se radi.

 

A što se tiće RAM-a za potrebe kodiranja, djelomično si u pravu (cache HDD-a, page file, RAM, GPU...)...ali nije ovdje to nije tema za raspravu.

 

U svakom slučaju, prihvačam ispravak. Namigiva

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Pa nisam bas siguran da bas svako zna kako radi kodiranje u mp3 i sta se tu u stvari izbacuje i da su upoznati sa pojmovima frekventno i vremensko maskiranje ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Pa nisam bas siguran da bas svako zna kako radi kodiranje u mp3 i sta se tu u stvari izbacuje i da su upoznati sa pojmovima frekventno i vremensko maskiranje ;)

ček pa kako radi audio kodiranje?

12 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Pozdrav znalcima,

ja sam osobno trenutno tutlek (čitaj sirotinja) u poznavanju montiranja videa. (što ne znači da nisam uporan i odlučan da nešto naučim), Zato me zanima dali postoji neki program u koji recimo ubaciš svoju snimku tipa 

koja je snimljena u jednom kadru i sa stacioniranom kamerom. Dakle program koji bi sam izrezao video na više isječaka ( ali da radi po principu prepoznavanja promjene pokreta) , i onda te iste isječke montira kao neki video spot tipa ,preklapanje,slika u slici, i sl. (ali da to radi po principu prepoznavanja glazbene podloge) dakle da automatski montira isječke kako se mijenja ritam na glazbenoj podlozi.

Naravno princip je da to program radi samostalno, automatski, ne da sam tražim i režem kadrove,spajam,upisujem prijelaze i podešavam spojeno da odgovara na glazbenu podlogu.

 

Slične programe sam našao za foto , ono tipa hrpa fotki, jedan klik i program ti ih umiksa sa svojim prelazima, na glazbenu podlogu koju mu zadaš.

E sad dali postoji nešto slično i za video, koji bi to isto napravio sa gore predloženoim videom.

 

Hvala

WE ARE NOT THE BEST, WE ARE UNIQUE
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2011 17:54 (paradoxdance).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice