Preporucite mi sto bolji video editor !

poruka: 75
|
čitano: 36.568
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Makić kaže...

skinia sam sony vegas trial i trebam napravit novi video, akrobacija, sad bi triba malo rizat ubacivati tako

to malo efekata... pa jel ima neko neki tutorial da mi da ili nešto...

Ako imaš flat - YouTube je pun filmića sa tutorijalima za efekte u Vegasu...

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Koja je zadnja verzija ovog Ediusa? 5.12?

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
boxer kaže...

Koja je zadnja verzija ovog Ediusa? 5.12?

rađe si uzmi premiere CS5 ili bilo koji drugi ako se hoćeš malo ozbiljnije bavit s montažom i filmovima. edius je u principu više za vijesti i tv postaje (hrt ga koristi jer je jako jako brzi program, ali jednostavno je kod rađenja filmova bolji premiere). al neznam, ja imam edius 5 i dobar je a za novu verziju neznam.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Kao Ediusom se radi neozbiljno?

Edius je brz na svom hardwareu i to je razlog zašto ga koriste. I postoji lepeza proizvoda za različite korisnike. A Adobe nema svoj hardware uparen s programom za 'real tme editing', već postoje kojekakve 'third-party' video kartice s driverima za Premiere. I to je razlika, sad bolji lošiji, princip je isti, ostalo su nijanse..

14 godina
neaktivan
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

editing = avid, premiere pro  (vegas i edius isto rade dobro al nemam iskustva)

 

zamagljivanje i ostale special fx fore = after effects

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
window-u-sobi kaže...
boxer kaže...

Koja je zadnja verzija ovog Ediusa? 5.12?

rađe si uzmi premiere CS5 ili bilo koji drugi ako se hoćeš malo ozbiljnije bavit s montažom i filmovima. edius je u principu više za vijesti i tv postaje (hrt ga koristi jer je jako jako brzi program, ali jednostavno je kod rađenja filmova bolji premiere). al neznam, ja imam edius 5 i dobar je a za novu verziju neznam.

Ma ne planiram se ozbiljno baviti montažom, nego eto više iz hobija i što me to interesuje pa bi probao Edius da vidim kakav je. Inače sada malo radim sa Sony Vegasom i teški sam početnik.

It's good to be smart - It's smarter to be good
14 godina
protjeran
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Avid najprofesionalniji

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
boxer kaže...

Ma ne planiram se ozbiljno baviti montažom, nego eto više iz hobija i što me to interesuje pa bi probao Edius da vidim kakav je. Inače sada malo radim sa Sony Vegasom i teški sam početnik.

Sve ti je to slična priča, nema tu neke drastične razlike kod ovih top alata za NLE. Uzmi onaj koji ti 'legne', kod kojeg ti je sučelje logično i u kojem se najbolje snađeš. Mogućnosti su više manje iste ili slične, a tebi te sitne razlike ionako ne znače ništa.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Daniman123 kaže...

Avid najprofesionalniji

i jako jako težak za naučit, ali je najprofi je. al avid recimo ne čita format MPEG2, što je = sh*t ako radiš sa bilo kojom sony handycam kamerom koja snima na HDD/DVD/Flash, jer uopće nemožeš importat videe.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Nijedan profi program ne radi sa mpeg2 daotetakama jer te datoteke su predvidjene da budu krajnje datotekee a ne za dalju obradu. Sh.t je kupiti kameru koja snima u mpeg2 jer to sigurno nije profi ili ni nalik profi kamerama i to je idiot kamera sa kojom snimas, izvadis i gledas dvd.

Mada tamo nemas mpeg2 datoteke vec vob datoteke. Preimenuj ih u mpg pa onda uvezi. ALi tada ne mozes pricati o profi radu jer imas dvostruko kodiranje a to sigurno nije prfi.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Nijedan profi program ne radi sa mpeg2 daotetakama jer te datoteke su predvidjene da budu krajnje datotekee a ne za dalju obradu. Sh.t je kupiti kameru koja snima u mpeg2 jer to sigurno nije profi ili ni nalik profi kamerama i to je idiot kamera sa kojom snimas, izvadis i gledas dvd.

Mada tamo nemas mpeg2 datoteke vec vob datoteke. Preimenuj ih u mpg pa onda uvezi. ALi tada ne mozes pricati o profi radu jer imas dvostruko kodiranje a to sigurno nije prfi.

govorim za onog koji je postavio temu, za slučaj da nema profi kameru nego običnu handycam (ja sam kupio takvu dok sam tek počinjao sa filmaštvom jer nisam znao, sad radim sa drugom). a što se tiče toga da profi programi ne podržavaju mpeg2 to nije točno (avid je izuzetak), premiere pro, edius i vegas - svi podržavaju mpeg2 i nisam 100%, al mislim da i novi final cut podržava.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

da, ali slažem se da mpeg2 nije dobar za profi rad, ali sony isto baš i nije ok pod tim pitanjem, jer oni još uvijek izdaju nove kamere koje snimaju u mpeg2.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Te kamere imaju svoje kupce. Nema svako ni volje, ni znanja da radio video editing svojih snimaka. Oni hoce da snime izvade, ubace u DVD i gledaju. DV je jos uvijek najbolji format za nsimanje ko hoce da to malo sredi poslije. Recimo po mani za kucnog korisnika koji hoce da se malo poigra sa svojim snimcima najbolja kombinacija je neka DV kamera i premiere elements.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Te kamere imaju svoje kupce. Nema svako ni volje, ni znanja da radio video editing svojih snimaka. Oni hoce da snime izvade, ubace u DVD i gledaju. DV je jos uvijek najbolji format za nsimanje ko hoce da to malo sredi poslije. Recimo po mani za kucnog korisnika koji hoce da se malo poigra sa svojim snimcima najbolja kombinacija je neka DV kamera i premiere elements.

istina. pa kad se stekne elementarni skill i upoznaju formati ides dalje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

To je ono sto ja uvijek govorim. Nije dobar put za pocetnika da odmah uzme najmocniji a ujedno i najkomplikovaniji program pa nabada. Kad tad ce doci do trenutka kad jednostavno nece moci napredovrati jer ne zna osnove i to teorijske osnove. JA se bavim kompovima vec 15 godina i nikad nisam imao photoshop jer jednostavno to je overkill za 99% korisnika. Ja sam ucio na ovaj gore nacin. PRvo premiere elements koji je dovoljno jednostavan za kucnog korisnika a sa druge strane mogu se sasvim pristojne stvari napraviti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

offtopic:

 

@logic - morati ću razgovarati sa svojim prijateljima u adobe, da ti daju koji sponzorski euro, jer si postao glavni ambasador reklamiranja premiere elements  Namigiva podržavam te naravno 100 posto  Osmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Onda mi logitech treba dati put na havaje najmanje ;)

P.S. Imas prijatelje u Adobeu? ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2010 13:09 (logic).
15 godina
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Imam mali problem sa Sony Vegasom. Naime imam hrpicu plugina ali za 32 bitni Vegas 8, sad sam skinuo trial verziju Sony Vegas Pro 64 bit i koristim Win7 64 bitni i ne mogu ih iskoristiti jer ih Vegas ne prepoznaje.

Bio bih zahvalan ako mi bi netko poslao link na PP da pronađem kvalitetne plugine koji bi radili na ovoj 64 bitnoj verziji jer je dosta stabilna za razliku od prijašnjih, kao npr. NewBlue, Spicemaster, Magic Bullet itd.

Ako netko ima za preporučiti još neke kvalitetne bio bih mu zahvalan.

 

 

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

To je ono sto ja uvijek govorim. Nije dobar put za pocetnika da odmah uzme najmocniji a ujedno i najkomplikovaniji program pa nabada. Kad tad ce doci do trenutka kad jednostavno nece moci napredovrati jer ne zna osnove i to teorijske osnove. JA se bavim kompovima vec 15 godina i nikad nisam imao photoshop jer jednostavno to je overkill za 99% korisnika. Ja sam ucio na ovaj gore nacin. PRvo premiere elements koji je dovoljno jednostavan za kucnog korisnika a sa druge strane mogu se sasvim pristojne stvari napraviti.

ja sam počeo na movie makeru xD. prepresmješan mi je program danas kad ga gledam. veliki mozgovi iz microsofta, u movie makeru za XP su pomiješali efekte i prijelaze, pa su tako 'fade in' i 'fade out' u mapi efekti XD

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

Hehehhehe

Ali kad si pocinjao nisi znao razliku. Eto iz prve ruke reci jel treba poceti sa jednostavnim pa onda na napredne programe ici ili odmah u premiere pa se snalazi.

14 godina
protjeran
offline
Preporucite mi sto bolji video editor !

Adobe Pemier je dosta dobar nije težak probaj affter efects

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Hehehhehe

Ali kad si pocinjao nisi znao razliku. Eto iz prve ruke reci jel treba poceti sa jednostavnim pa onda na napredne programe ici ili odmah u premiere pa se snalazi.

pa treba početi sa jednostavnim, ali kad jednom skužiš movie maker treba ići dalje a ne sad u beskonačno sa bazičnim, jer ni onda ništa ne naučiš. ja sam experimentirao (probao skoro pa sve moguće video editore al su mi najbolje pasali edius i premiere. sad koristim premiere zbog after effectsa, soundbootha itd., ali edius je isto supp, pogotovo ako si skužio movie maker, a premiere je prekompliciran, mislim da je najbolje onda montirati sa ediusom jer ima najjednostavnije sučelje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !

@Doniman123

 

Ta dva programa rade razlicite stvari. A da pocetniku premiere nije tezak ne bh se bas slozio. Kad ti otvori samo prvi ekran ap te pita hoces li pal ili NTSC pa jel 4:3 ili widescreen pa jel zvuk ovakav ili onakav pa...

PA se ptvori more prozora pa sta je timeline, sta je item pa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2010 22:28 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
window-u-sobi kaže...
logic kaže...

Hehehhehe

Ali kad si pocinjao nisi znao razliku. Eto iz prve ruke reci jel treba poceti sa jednostavnim pa onda na napredne programe ici ili odmah u premiere pa se snalazi.

pa treba početi sa jednostavnim, ali kad jednom skužiš movie maker treba ići dalje a ne sad u beskonačno sa bazičnim, jer ni onda ništa ne naučiš. ja sam experimentirao (probao skoro pa sve moguće video editore al su mi najbolje pasali edius i premiere. sad koristim premiere zbog after effectsa, soundbootha itd., ali edius je isto supp, pogotovo ako si skužio movie maker, a premiere je prekompliciran, mislim da je najbolje onda montirati sa ediusom jer ima najjednostavnije sučelje.

PA to i ja govorim. Krenuti od jednostavnijih da se nauce osnove pa polako prema najboljim. A da ne pricam o ucenju rada sa kamerom jer ni to nije upali zumiraj i snimaj.

14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
logic kaže...

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

 I *.vob se učitava bez problema u (neke) programe za video obradu. Recimo, Avid Liquid, Pinnacle Studio.... Namigiva

Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
14 godina
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
window-u-sobi kaže...
logic kaže...

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

da, ali slažem se da mpeg2 nije dobar za profi rad, ali sony isto baš i nije ok pod tim pitanjem, jer oni još uvijek izdaju nove kamere koje snimaju u mpeg2.

 

 

 

 mpeg2 nije "dobar" za profi rad??  Bogataš
Jedini hrvatski ArmA2 klan! Prijave za regrutaciju na www.mrcine.org -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...
 mpeg2 nije "dobar" za profi rad??  Bogataš

Nije.

U profi varijanti se koristi mpeg I-frame. Mpeg generalno nije namjenjen editiranju, već kao krajnji format.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...
logic kaže...

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

 I *.vob se učitava bez problema u (neke) programe za video obradu. Recimo, Avid Liquid, Pinnacle Studio.... Namigiva

Preimenujes ga u mpg i radi u svakom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporucite mi sto bolji video editor !
Mrljavi kaže...
window-u-sobi kaže...
logic kaže...

Ispravka. Podrzava. Mislio sam na vob datoteke sto i napisah u drugom dijelu i sam sebe pobih ;)

Al svejedno to je daleko od profi rada.

da, ali slažem se da mpeg2 nije dobar za profi rad, ali sony isto baš i nije ok pod tim pitanjem, jer oni još uvijek izdaju nove kamere koje snimaju u mpeg2.

 

 

 

 mpeg2 nije "dobar" za profi rad??  Bogataš

Da. Niko ko se profi bavi tim poslom nece  uzimati za sirovi materijal bilo sta drugo osim DV. Mpeg je vec kompresovan i ako se propusti jos jednom kroz encore recimo imaces dva kodiranja i to je sve samo ne profesionalno odradjeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice