Kako promijeniti audio u MKV

poruka: 14
|
čitano: 11.048
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako promijeniti audio u MKV

Imam novi TV Samsung , koji podrzava full HD . Imam i nekoliko filmova u mkv full HD rezoluciji .

A sada problem . TV daje sliku i titl a nema zvuka jer TV ne podrzava taj audio codek . A nemogu ga nadgraditi jos jer nema softvare a . Sada vidim jedinu mogucnost promijene audia u filmu .

Dali netko zna nesto o tome i dali je to moguce , da promijenim zvuk u neki stariji format .

 

 

Unaprijed hvala

 

P.S. Kupio sam i PS3 Konzolu pa opet problem jer vanjski disk mora biti formatiran u FAT32 a on ima limitirane faile do 4 Gb a videi su svi vise od toga .

 

 

Help please

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Mkv možeš demuxati i muxati s mkvtoolnix, a dts, truehd, eac3 možeš s eac3to pretvoriti u npr. ac3 koji bi tv trebao podržavati.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Svaka cast eac3to . Instaliral sam ga ali sad mogu samo gledati . Ima toliko postavki da se ja tu ne mogu snaci godinu dana . Tko mi moze dati upute za one silne postavke i kvacice . Dakle ja bi samo promijenio audio i nista drugo . Film moze ostati u mkv file u . HELP

16 godina
offline
Kako promijeniti audio u MKV

http://www.videohelp.com/tools/PopCorn_MKV_AudioConverter

 

to ti je predobar program ja ga licno koristim kad skinem neki fullhd film, a on npr ima dts zvuk...

sa ovim programom za 15-20 min rekodira komplet film sa ac3 zvuk i onda ga mogu gledati na svom samsung tv-u

a i jednsotavan je za koristenje...

hmmm...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Moze molim vas postavke detaljnije . Nisam informaticar a engleski razumijem ko Bandic .

Input file znam a onda postavke dalje ................................................

15 godina
neaktivan
offline
Kako promijeniti audio u MKV

Filmovi ti sigurno imaju višekanalni DTS zvuk. Tu ti nikakav firmware za TV ne može pomoći jer za to treba

hardverski dekoder. Oko konverzije zvuka sam se i ja mučio, ali sam odustao... Jednostavnije je

ponovo skinuti film sa zvukom u AC3 nego konvertovati i gubiti vrijeme i živce IMHO.

Možeš i kupiti neki BD player sa USB štekerom i DTS HD podrškom, ali pošto već imaš PS3...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

ovajonaj    , kaze da se moze konvertirati zvuk .................. Sad mi nista nije jasno . Uglavnom znam da DviX mogu normalno gledati na TV a zasto onda HD ...??? Mora postojati nacin . Da mi barem netko tko zna da broj telefona , ja ga nazovem i zajedno rijesimo postavke za dekoder .

14 godina
neaktivan
offline
Kako promijeniti audio u MKV
Evo za Popcorn MKV postavke. Ovo "Preserve DTS track" možeš maknuti kvačicu jer ti player ne podržava taj zvuk i dobit ćeš datoteku manje veličine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 11:18 (geko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Sve sam napravio kako je na slici ali mi neda RUN

 

16 godina
offline
Kako promijeniti audio u MKV

ma ne znam napamet proceduru ali vjeruj mi niko mi nije objasnavao kako da koristim popkorn ali mi je proradio iz prve...ubacio film i stavio kod outputa da mi je ac3 5.1 zvuk

i to je to

zavrsi za 15-20 minuta i sve isto samo zvuk u drugom formatu i sve ostane fino sinhronizirano...

ja prije imao neki program trebalo mu 8 sati da prekodira zvuk u ac3 format a ovaj to odradi bas brzo..

sad sam na poslu ali eto mogu kad odem kuci pogledati tacno kako ide pa cu ti objasniti ako ne uspijes do tad sam napraviti..

i glupost ti je skidati novi rip samo zbog zvuka, vidjeces kad skontas ovaj program kako je jednostavno to odraditi i sto je najvaznije brzo se odradi.

hmmm...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako promijeniti audio u MKV

Dakle molim nekoga tko zna kako pretvorit audio i tko poznaje neki program dami posalje svoj broj telefona i vrijeme kad ga mogu nazvati da preko telefona pokusam realizirati problem . Unaprijed hvala .

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Hvala svima , rijeseno i radi .

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promijeniti audio u MKV

Molim te,ako možeš objasni mi kako si riješio problem pošto imam sličan problem?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako promijeniti audio u MKV

Ultra Video converter je dobar alat u kojem se sa nikakvim gubitkom u kvaliteti slike i zvuka može prekodirati dts u mp3 ac3 i sl. i video u razne formate

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 14:12 (guzdo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice