Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.508
|
čitano: 7.150.577
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dino91 kaže...

Radi normalno preko A1, ali preko HT - mobilnog interneta ni jedan kanal skoro ne radi

 Ma ja sam u njemackoj i uparvo testiro net ide punom snagom 200 mb.

Ali steka da je negledljivo

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Puno europskih ruta je totalno zaguseno. Moze se procitati na raznim portalima, kao i oficijelnim stranicama velikih carriera... Tako da u datacentru traze rute koje nisu zagusene...

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
jozef kaže...

AFAIK maxTV također kasni i to čini mi se 10-15 sekundi. Može ti IPTV imati sliku čak i prije MaxTV-a. Koliko kasni IPTV? Nemoguće je reći. Može ti bit kod istog providera da imaš na dva programa prijenos u živo i da je razlika i minutu među njima.

 Mogu raci jer mi je komp odmah do TV-a i tocno vidim koliko kasni IPTV liste u odnosu na A1 kabelske koju gledam na TV-u.

Da se razmijemo kabelski i IPTV provajdei kasne za zemaljskim TV programima koji se gledaju sa odasiljaca uz pomoc vanjske antene za cca 15 do 30 sekundi, a onda IPTV liste u odnosu na kabelske (B.net - A1) i IPTV provajdere (T-com - Max TV) kasne jos 1 do 2 minute.

Ne govorim o tome koliko pojedinoj listi kad kliknes na odredjeni TV program treba vremena da se taj TV program pokrene, za to isto treba odredjeno vrijeme, neki se dignu odmah a nekima traba par sekundi.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Bugov moljac kaže...
jozef kaže...

AFAIK maxTV također kasni i to čini mi se 10-15 sekundi. Može ti IPTV imati sliku čak i prije MaxTV-a. Koliko kasni IPTV? Nemoguće je reći. Može ti bit kod istog providera da imaš na dva programa prijenos u živo i da je razlika i minutu među njima.

 Mogu raci jer mi je komp odmah do TV-a i tocno vidim koliko kasni IPTV liste u odnosu na A1 kabelske koju gledam na TV-u.

Da se razmijemo kabelski i IPTV provajdei kasne za zemaljskim TV programima koji se gledaju sa odasiljaca uz pomoc vanjske antene za cca 15 do 30 sekundi, a onda IPTV liste u odnosu na kabelske (B.net - A1) i IPTV provajdere (T-com - Max TV) kasne jos 1 do 2 minute.

Ne govorim o tome koliko pojedinoj listi kad kliknes na odredjeni TV program treba vremena da se taj TV program pokrene, za to isto treba odredjeno vrijeme, neki se dignu odmah a nekima traba par sekundi.

 Različite tehnologije, logično da će biti kašnjenja.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
9 godina
online
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
kameni_zg kaže...
FileFicho kaže...

Upravo zbog toga sam i prešao na legalno...tu se plaća 11€ za ilegalnu listu gdje svaka treća utakmica šteka, sramota. Maxtv je skup, daleko od toga, ali barem uvijek radi, i nema brige hoće li štekati ili biti loop. Ovdje za 10+€ mjesečno se živi u strahu hoće li prijenos biti na razini. 

 

Dobro, nama koji koristimo tvviet ovaj komentar izgleda ko pretjerivanje, jer tvviet zna imat problem ali generalno jako malo problema u godinu dana, nije ko svaki drugi iptv pruzatelj da cim je neka veca tekma, odma se nemozes spojit :) Ali dobro, nigdje nisi napisao tvviet, nego opcenito za ilegalu..zato si po meni, u globalu u pravu. IPTV usluge i ove reseller liste su u principu sve iste. Tvviet mi je drugaciji jer fakat imaju malo problema i generalno to radi jako dobro.

 

Ove liste po 5-6-7 eura koje se nude po raznim forumima to vam je sve isti pimpek..

Zato sam ja reko, kad nebude tvvieta, pravac tcom, i mogu potpisat da me prce 24 mjeseca i jos im platim,
Osnovni 75kn, prosireni 49kn, sportski plus paket 89kn jos ako hoces HBO (a zena hoce) 39kn...

 

.....a do onda, tvviet i 230kn svaka 3mj. :)))

 NOVA lista 5 eur, nikad problema, tako da nisu sve slicne i ne valjaju...ne znam kad na NOVA nesto nije radilo ok bolje reci

13 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Zasto na tvviet svako jutro u 5h zablokira na 5-10min? Pitam zato jer gledam UFC na BT1 i svaki put u 5 kad je main event nestane slike.

Hvala

call of duty mw2
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Testiram tvviet listu i kvaliteta i ponuda kanala izgleda super, ali imam problem sa stekanjem, ne znam da li je do interneta (optima, 60/10mbps) ili do same liste, vecinu dana radi dobro, ali navecer jednostavno steka, playa 1s i onda 1-2s buffering, stoji pa onda opet playa i tako stalno, ne gledljivo. Ima li itko drugi na optimi (podrucje Rijeke) da koristi tvviet i ima iste probleme?

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Backdraft kaže...

Testiram tvviet listu i kvaliteta i ponuda kanala izgleda super, ali imam problem sa stekanjem, ne znam da li je do interneta (optima, 60/10mbps) ili do same liste, vecinu dana radi dobro, ali navecer jednostavno steka, playa 1s i onda 1-2s buffering, stoji pa onda opet playa i tako stalno, ne gledljivo. Ima li itko drugi na optimi (podrucje Rijeke) da koristi tvviet i ima iste probleme?

Uzmi si reddevils. Ja ga imam skoro 3 godine...još od početka kad je čovjek krenuo. Dovoljno govori o usluzi kad ga nisam mjenjajo. 

Ima kompletnu uslugu odličnu.

 

U slučaju da nešto zašteka ali rijetko - pošalješ mu e-mail i za par minuta ti odgovori i sredi problem.

12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ova slina hvalisanja Tvvitea dovoljno govore o usluzi. Pratim i svako malo neki problem. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Nego Lucluc od prije par dana kad si rekao da ce novi filmovi i serije za dan dva nista od toga.Ucemu je problem ili izbaci videoteku
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Sinoc kome god u hr je stekao tvviet, morala je stekati bilo koja usluga. nisu stekale usluge gdje su kanali oko 2mbps sto je moglo proci sa sinocnjim stanjem... dakle problemi sa tcom, optima, iskon i slicno koji su bili sinoc prisutni nisu nikako do tvviet...

 

Videoteku pripremamo osvjeziti i kasnimo zbog druge tehnologije koju planiramo koristiti, o tome cemo naknadno pisati. Videoteka ce biti azurirana do kraja mjeseca i od tada ce se redovno azurirati

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
R36 kaže...

Ova slina hvalisanja Tvvitea dovoljno govore o usluzi. Pratim i svako malo neki problem. 

 Otkud to da svako malo neki problem?

8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
cod__kiLL3r kaže...

Zasto na tvviet svako jutro u 5h zablokira na 5-10min? Pitam zato jer gledam UFC na BT1 i svaki put u 5 kad je main event nestane slike.

Hvala

 u 5h se radi kompletan restart sistema - kompletne platforme... Vidjet cu da se pomjeri vrijeme restarta

14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

U vezi kašnjenja: 
A1 kabelska: samo 6-7 sekundi(!)
piratski IPTV: testirao sam sad nekoliko providera. Najmanje kašnjenje sam vidio na jednom britanskom serveru 35-41", tipično kašnjenje je minutu (55"-1'05"), a najveće koje sam vidio je 1'20. 

Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Znaci i ostalim korisnicima IPTV, neovisno o listi su trebala biti ocita stekanja i problemi sa nasim ISP-ovima sinoc?

Moze li tko to od ovih na ostalim listama potvrditi? Bandwidthplace test prema fra serveru je uredno pokazivao punu brzinu i mali ping, youtube i twitch su uredno radili.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ovi carrieri su bili zaguseni sinoc i svaka lista je morala stekati ako je bitrate veci od par mbps:

 

there was some temporary issue, between Croatia telecom  => HE and Telia.
Now the quality looks fine and we will check it after peak time.
This temporary issue affected the latency of these destinations:

 

AS34594
185.xxxx
AS13046
213.xxxx
89.xxxx
CroatiaT
93.143.xxxx
93.136.xxxx
78.2.xxxx
CroatiaT, AS62161
176.61.xxxx
CroatiaT, AS44377
185.121xxxx
193.19.xxxx

 

Ako su vam ip adrese bile u tom opsegu, prekidalo je bilo koja lista. Ako se veceras ponovi, sto smatram da nece, automatski ce biti uradjeno reroutiranje preko drugih carriera. Nadam se da se sjecate scene od prije par godina kada je svima prekidalo, a mi smo pronasli rjesenje. Tako ce biti i ovaj put ako se nesto slicno ponovi

 

Isto tako zelim da obavijestim da su u toku instalacije 20 backup servera u raznim zemljama i dijelovima zemalja. Kada sve bude gotovo, po vasoj ip adresi, sistem ce odluciti na koji server da vas spoji. Na taj nacin ce se smanjiti latencija prema bilo kojem korisniku

 

Serveri ce biti limitirani na 400-500 mbps i na taj nacin ni jedan isp nece prepoznati servis kao prijetnju i usporavati bilo sta kod njihovog peak time...

 

Inovacije i trud = sretni korisnici :-))

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 16:01 (lucluc).
 
11 0 hvala 9
15 godina
online
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
jozef kaže...

U vezi kašnjenja: 
A1 kabelska: samo 6-7 sekundi(!)
piratski IPTV: testirao sam sad nekoliko providera. Najmanje kašnjenje sam vidio na jednom britanskom serveru 35-41", tipično kašnjenje je minutu (55"-1'05"), a najveće koje sam vidio je 1'20. 

 Sve OK, izvjesno je da kasnjenja ima, nisam mjerio sa stopericom pa sam naveo od 1 do 2 minute.

15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Svaka cast na transparentnost, znaci ulazete u CDN, pametna investicija :D

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 2
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Lucluc, znaci prvo osvrt na SK 4K za Liverpool - Chelsea, kvaliteta slike fantasticna, bez ikakvih prekida, stabilno kroz cili utakmicu, jedino se dogodilo par puta u kratkom periodu da bi na djelic sekunde dogodilo trzanje, kao dropped frame, ali to je vec trazenje dlake u jajetu.

A sad par pitanja. Postoji li mogucnost da uvedes jos koji 4K kanal pod testiranje, npr. da ima zasebna kategorija u kojoj ce biti samo 4K test programi? Znam da postoje jos neki portugalski kanal  u 4k, takodjer eurosport, imaju neki ruski, ja mislim i poljski, naravno BT Sport i Sky . Imas li mogucnost da nekako nabavis te stream-ove pa da vidimo kako funkcionira? MIslim na sportske programe.

Druga stvar, spominjao si adaptive bitrate da bi ubrzo moga bit u funkciji. Kada bi to tribalo bit aktualno, i opcenito ako se napravi da li pod adaptive mislis na povecanje bandwitha na postojecim kanalima ili ovako kakvo je sad stanje pa ako neko ima slabiji net neka mu se bitrate smanji?

i zadnje, da li je mozda moguce ukomponirati HEVC sa adaptive bitrate pa da npr. sa vecim bandwithom i HEVC-om imamo bolju sliku, ili mozda zasebno samo HEVC liste? Znam da si vec rekao za hevc da dosta korisnika ne podrzava, ali npr. postoji li mogucnost da se ako korisnik zatrazi HEVC da se samo njemu isporuci takva lista?

 

 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pozdrav. hvala na lijepim rijecima. Ako bih dodavao te postojece 4k kanale, to bi onda bio restream, a u tom pravcu ne bih isao... Pokusat cu u dogledno vrijeme mozda eurosport uhd preko satelita ili neki sky kanal. Sto se tice hevc, nazalost nemam nikakve isplativosti da ponudim recimo sve u hevcu jer u biti kompletnu ponudu bih morao transcodirati u hevc sto je ipak previse ulaganja. adaptive bitrate ce poceti vjerovatno od sljedeceg mjeseca na najgledanijim kanalima. Ti kanali ce imati jos veci bitrate, a korisnici koji imaju slabiji intenret, ti kanali ce biti ponudjeni na 2 i 4mbps. Tako da bi svi trebali biti zadovoljni. Postepeno ce se sve vise kanala dodavati u adaptive bitrate i postojeci povecavati bitrate. Najbolje bi bilo da je sve u hevc, ali eto nazalost trenutno nije kompatibilno sa vecinom uredjaja koje korisnici koriste...

 
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Moze pomoc kako da aktiviram titlove u perfect playeru ovo je red devil lista kako god promjenim ne prikazuje
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pitanje za sve koji mogu pomoc jel neko zna aplikaciju za tizen os da mogu ukljucit titlove za redovu listu zvuk mogu mjenjat u siptv aplikaciju ali titlove nikako hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
J2222 kaže...
pitanje za sve koji mogu pomoc jel neko zna aplikaciju za tizen os da mogu ukljucit titlove za redovu listu zvuk mogu mjenjat u siptv aplikaciju ali titlove nikako hvala

 

Mislim da ti je do nešto do samog kodiranja filma prije dizanja na server. Znam da kod nextgena isto nisam mogao uključiti titlove na nekim filmovima na Samsungu i onda je on nešto prekodirao i ponovo ubacio te filmove (koliko sam ga shvatio) i sad radi.

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Vezano uz prijedloge za TVViet;

Ni slučajno ne širiti ponudu! Trenutna ponuda je zaokružena, TOČKA.

Šta možete gledati na poljskom sportskom kanalu, a ne možete na jednom od ovih koji su sad u paketu?

 

Svaki dodatni kanal je jedna briga više za praćenje da li dekodiranje ide ispravno, da li zatrzava, i slično... Više kanala, manja mogučnost i manje vremena za svaki kanal, a to onda dovodi do sranja.

 

Ovo što je u ponudi je skroz dovoljno i ima za svačije preferencije dovoljno svega! I mislim da je trenutno stanje skroz ok, kao i smjer kojim se ide.

 

Ono što nebih imao ništa protiv, je da se u dogledno vrijeme poveća broj 4K kanala, ali samo sportskih koji su već prisutni u paketu i samo gdje i izvor ide u 4K, ali ima vremena i za to...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2020 14:08 (ZdravacVZ).
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
J2222 kaže...
Moze pomoc kako da aktiviram titlove u perfect playeru ovo je red devil lista kako god promjenim ne prikazuje

 Na perfect playeru treba prebaciti na harware + ili hardware,nisam siguran.Ali kad si vec na androidu instaliraj tivimate aplikaciju i sve je lako.

11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
J2222 kaže...
pitanje za sve koji mogu pomoc jel neko zna aplikaciju za tizen os da mogu ukljucit titlove za redovu listu zvuk mogu mjenjat u siptv aplikaciju ali titlove nikako hvala

 Za tizen i ostale smart tv OS ne znam.Verovatno ima u nekim aplikacijama da se ukljuci,samo treba procackati malo.Na android iptv aplikacijama u vecini treba da bude player na hardver ili hardver+ kako gde je to.Da bi dobio mogucnost menjanja tih dvb titlova ili kako se vec zovu.

4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ZdravacVZ kaže...

Vezano uz prijedloge za TVViet;

Ni slučajno ne širiti ponudu! Trenutna ponuda je zaokružena, TOČKA.

Šta možete gledati na poljskom sportskom kanalu, a ne možete na jednom od ovih koji su sad u paketu?

 

Svaki dodatni kanal je jedna briga više za praćenje da li dekodiranje ide ispravno, da li zatrzava, i slično... Više kanala, manja mogučnost i manje vremena za svaki kanal, a to onda dovodi do sranja.

 

Ovo što je u ponudi je skroz dovoljno i ima za svačije preferencije dovoljno svega! I mislim da je trenutno stanje skroz ok, kao i smjer kojim se ide.

 

Ono što nebih imao ništa protiv, je da se u dogledno vrijeme poveća broj 4K kanala, ali samo sportskih koji su već prisutni u paketu i samo gdje i izvor ide u 4K, ali ima vremena i za to...

 

Pa nisam mi rekao za sirenje ponude, nego ako postoji mogucnost da napravi test kategoriju di ce bit ti 4K kanali. Mozda me nisi razumio, ali sam spominjao poljske, portugalske itd... kanale zato sta znam da postoje 4K sportski kanali. Ovo sta govoris da nebi ima nista protiv da se poveca broj 4K kanala, to je u sustini ono sto sam ja predlozio, a te strane kanale sam spominjao zato sto koliko sam upucen nema "nasih" 4K sportskih kanala osim SK, zato sam i spominjao te strane, ako postoji mogucnost izvornog signala.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Mozda pomaknut na 7h ujutro u nedjelju.
Mislim da tada stvarno nema puno aktivnih korisnika, Hvala ti i ako bi mozda mogao to napraviti vec sad do nedjelje jer je UFC adesanya costa pa da ne moram placat skystreamhub svaki put. :)
call of duty mw2
10 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nakon godinu i pol svratim i ništa novo u temi.. 

Htio sam samo se javit luc luc..  :)

 

Prijatelju cijena je i dalje 7 eura mjesec a i dalje radim,nema problema. 

Reko si da nema šanse za to, da će ovo, da će ono, da svi sa tim cijenama neće opstati i da se eto javim za godinu.. 

 

 

Pozdrav od Next-tv... 

Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
manipulator kaže...

Nakon godinu i pol svratim i ništa novo u temi.. 

Htio sam samo se javit luc luc..  :)

 

Prijatelju cijena je i dalje 7 eura mjesec a i dalje radim,nema problema. 

Reko si da nema šanse za to, da će ovo, da će ono, da svi sa tim cijenama neće opstati i da se eto javim za godinu.. 

 

 

Pozdrav od Next-tv... 

 Pohvalno. 12 eura tvvieta je previše s obzirom da zna u ključnim utakmicama koje sam gledao ovaj mjesec štekati. Za tu cijenu čovjek očekuje da smireno odgleda utakmicu, a ne s grčem u trbuhu. Ne znam kako Next tv radi, jel šteka, kvalitetu slike, ali ajde bar je manja cijena.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice