Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.522
|
čitano: 7.167.306
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Da, ovo je testno i planiram sad zasad pustati tu neku utakmicu koja je tu vecer bas gledana... Sad trenutno me zanima kako vam izgleda kanal, vidi li se razlika izmedju tog kanala koji je u h264 i slicno

 Vidi se razlika, h265 je nekako još svijetliji, jasniji nevidim da se pixelizira niti kod brzih scena. Još samo da bude neka najava za vaterpolo, ili plivanje da vidim kak izgledaju pokreti vode (to je dobar test).

 

Nemam nikakve zamjerke na sliku, što se mene tiče, može odmah sve na h265   :)

 

 

Upravo gledam na FireTV Stick 4K + Panasonic plazma TV, aplikacija TiViMate (hardwersko dekodiranje). Radi sve fluidno, stvarno bez ikakve greške.

 

 

Dodatno, složio sam tu aplikaciju i na drugi AndroidTV uređaj (Amlogic Tanix m3 mini). I on dekodira h265, no ova aplikacija je za njega preteška (nije do h265, nego baš aplikacija). Čekam da staviš na onu tvoju AKIPTV app, pa ćemo vidjeti. Taj uređaj mi je spojen na neku žblj 720p LCD TV, pa nije baš za testiranje.

 

Inaće, ona statistika koju si naveo, mislim da ima još i više korisnika iz HR, jer evo ja sam u HR , ali preko NordVPN fingiram da gledam iz Austrije.

Nemoj da te začudi ako u statistici vidiš da imaš gledatelja i u Indiji, hahahaha!!

 

PS

Dosta testiranja, žena oće gledat DOMA-TV   grrrrr...

 

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala na feedback. Drago mi je da je ocita razlika. Pratit cemo jos kako se razvija situacija :-))

 

Napominjem da je potrebno jos dosta raznih podesavanja da bi se izvukao max iz hevc... Tako da ako je i ovo dobro, onda ce ovih dana biti jos bolje

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 21:25 (lucluc).
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ne mogu, a da ne pohvalim lucluc što je prvi na exyu prostorima u IPTV ponudi stavio h 265 sa vrlo visokim bitrate-om .Ovo konkurentima moze doci dobro da i oni krenu ovim stopama.

Pozdrav.

 
4 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Brate mili 5-6 Mb/s bitratea u HEVC-u ce biti slika fenomenalna. To je priblizno ekvivalentno 8-9 Mb/s H264. Slika sa tim bitrateom jednostavno mora biti odlicna. Dokumentarni kanali su i sada sa H264 odlicnog kvaliteta slike, mogu da zamislim samo kakko ce to izgledati ako se prebaci na HEVC.

 

Svaka cast za potez iskreno, ali otom potom. Treba pratiti odziv korisnika, mada ja iskreno mislim da ce vecina moci gledati HEVC.

 
3 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

x96 air tivimate app s905x3 4/32 H265 arena radi odlicno cekam kad ce biti pusteno za mag pa da pogledam i na mag322 posto on takodje podrzava hevc on mi je povezan na drugom tv.

 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Splićanin kaže...

Ne mogu, a da ne pohvalim lucluc što je prvi na exyu prostorima u IPTV ponudi stavio h 265 sa vrlo visokim bitrate-om .Ovo konkurentima moze doci dobro da i oni krenu ovim stopama.

Pozdrav.

 Nextgen vec dosta dugo vremena ima HTR1 i HRT2 te nekoliko njemackih sportskih programa u hevc-u.

3 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nije poenta samo u HEVC-u.

 

Ja sam Arenu 1 u mojoj listi vec zamenio sa HEVC Arenom. Ne da je razlika samo u kotejneru u kom je enkodovan video vec i u bitrate-u. HEVC Arena 1 ide na 6,7 Mb/s overall bitrate-a dok h264 ide na 5,2 Mb/s. Na mom 43" tv-u gde gledam slika je fenomenalna. Najvise se vidi razlika kod brzih kadrova gde se slika ni najmanje ne kocka.

 

6 Mb/s u HEVC-u, trebalo bi da bude nekih 9-10 Mb/s u H264.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 12:44 (zimizamizum).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
bezimeni kaže...
Splićanin kaže...

Ne mogu, a da ne pohvalim lucluc što je prvi na exyu prostorima u IPTV ponudi stavio h 265 sa vrlo visokim bitrate-om .Ovo konkurentima moze doci dobro da i oni krenu ovim stopama.

Pozdrav.

 Nextgen vec dosta dugo vremena ima HTR1 i HRT2 te nekoliko njemackih sportskih programa u hevc-u.

 Tocno ima jos IPTV provajdera na ovom prostoru koji vec neko vrijeme pustaju neke TV programe u HEVC-u sa FPS 50 i Bitrateom izmedju 2,5 i 4 mb/s

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hevc je zasad za vecinu, govorim o domacim iptv plaforma ne isplatljiva...

Prvo covjek nema sta staviti u hevc, vi frikovi koji gledate ovu temu niste bezze ovde, jer eto mi pisemo poezije i pjesmice, vec ste upravo napredni dio populacije koji se interesuje za isto..

Takvi je bajo moj 1%.... Zato kazem da bi neko prilogodjavao opremu i dodavao resource, a dobio minimalac za nekih 1%.. no profit...

Ljudi sad jedva prepoznaju HD od FHD a, da ne govorim o onom nabildanom HD ili pravom HD... Kakvi bitrate i FPS fazoni...Balkan brate..

 

Uz duzno postovanje svima nama, jer i ja se nabrajam u ovu 1% publiku, mi bi trebali okusiti osirni qvantni skok u naredne 3-4 godine..

Tek tad dolazi nam pristupacnostr 5G mreza  (brzina neta)

Za te iste godine 95% te ostale populacije ce imati h256 uredjaje ili cak h266.

Za same iptv providere h266 ce tek imati smisla..Zasad je, : haj ono da imam hevc.. ;=)

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Odličan h265, krenuo i na android app, sad bi bilo maestralno prebaciti sve sportske kanale u h265

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Izvinjavam se mozda i gresim jer za ovo oko pretvaranja bitrejta nisam bas siguran.

 

HEVC, ono sto sigurno znam, smanjuje velicinu fajla istog kvaliteta koji je u H264 kontejneru. Ali nisam siguran da li ovo sto sam pisao tipa 6 Mb/s bitrate-a u HEVC-u je ekvivalentno nekih 9 Mb/s u H264 je tacno? Verovatno tu gresim. Moguce da je 6 Mb/s bitratea kad se pogleda i HEVC i H264 potpuno isto glede kvaliteta slike, s tim sto ce HEVC video traziti manje resursa nego H264 za isti kvalitet slike.

 

Zato se recimo 4K filmovi trpaju u HEVC jer je bitrate ogroman i kad bi bio u H264 trazio bi verovatno i 3x vise prostora za skladistenje.

 

Ono sto znam sigurno sada je da ova FHD HEVC Arena 1 bolje izgleda nego FHD H264 i da HEVC Arena 1 ima veci protok od H264 Arene 1.

 

Znaci logika neka bi isla ovako. Recimo da se jos neki kanal prebaci u HEVC lupam Nat Geo FHD koji trenutno ide u 6 Mb/s bitratea u H264. Isti taj kanal u HEVC bi mogao da se pusti na 9 Mb/s bitratea i da trosi isto onoliko resursa koliko trosi sada Nat Geo H264 na 6 Mb/s. Mislim da je ta logika mnogo uverljivija. :)

 

Jos jednom sorry na vrlo verovatno pogresnim informacijma, nisam hteo da sirim dezinformacije, vec ni meni nije bilo najjasnije kako to ide kad se strimuje nesto. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 18:22 (zimizamizum).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Lucluc, jesi li provjerio za onu isporuku epg kanalima DTX, DISCOVERY SHOWCASE I SCIENCE?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

HEVC je pogodan za smanjenje bitrate, a da kvaliteta ostane ista ili isti bitrate, a veca kvaliteta... Recimo arena1 hevc 6mbps je ekvivalent arena1 10-12mbps h264... Ili recimo nat geo h264 u 6mbps bi isto izgledao kao nat geo h265 3-3.5mbps

 

U biti sad zasad nemam plan da pustam puno h265 kanala, nego imati par kanala na kojima ce biti odredjeni zanimljivi sadrzaji (utakmice i slicno) u visokom bitrate - cisto za ljude sa ogromnim tv, dobrim okom za te stvari i slicno... 60% korisnika ne moze gledati hevc, a od tih 40% koji mogu, nemaju potrebe da gledaju... Tako da ce h265 sad zasad ostati za ljude koji i uzivaju u tome

 

Eventualno bih uradio u buducnosti ovako:

Sve kanale koje imam u full hd i hd vezijama napraviti ovako: full hd kanale prebaciti u hevc, a ove hd varijante podesiti u full hd h264 sa adaptive bitrate. Na taj jedino nacin nikoga ne bih zakinuo i dosao u stiuaciju da netko izgubi kanal koji gleda i da ne mora investirati u dodatnu opremu...

 
4 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pmiloica kaže...

Lucluc, jesi li provjerio za onu isporuku epg kanalima DTX, DISCOVERY SHOWCASE I SCIENCE?

 To sam zaboravio. Pogledam ujutro

4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Malo sam jucer i danas ispratio Arenu u HEVC-u, postoji napredak, primjetno je poboljsanje, ali takodjer i dalje postoji mali sum, kao i blagi nedostatak ostrine. Pogotovo na svijetlijim povrsinama blizu tamne podloge. Ali da se razumijemo, to je vec trazenje dlake u jajetu. Takodjer kao i da slika nije fluidna 100%, ali mozda me to oko vara, tribam to jos ispratit. Sve u svemu, nije slika dobra kao na BT sportu, ima mista za napredak, ali je korak naprid
 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, potrebno je jos "dostimavanja" da bi se dobila formula koja vrijedi za taj izvor signala... Jer u biti odredjene postavke su dobre za izvor preko kablovkse, a ne preko satelita, neke za sport, druge za doku, trece za film i slicno... Sto se tice fluidnosti, to ne bi trebalo da je do nas... moguce je da je nedovoljna procesorska snaga na uredjaju...

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

HEVC je pogodan za smanjenje bitrate, a da kvaliteta ostane ista ili isti bitrate, a veca kvaliteta... Recimo arena1 hevc 6mbps je ekvivalent arena1 10-12mbps h264... Ili recimo nat geo h264 u 6mbps bi isto izgledao kao nat geo h265 3-3.5mbps

 

U biti sad zasad nemam plan da pustam puno h265 kanala, nego imati par kanala na kojima ce biti odredjeni zanimljivi sadrzaji (utakmice i slicno) u visokom bitrate - cisto za ljude sa ogromnim tv, dobrim okom za te stvari i slicno... 60% korisnika ne moze gledati hevc, a od tih 40% koji mogu, nemaju potrebe da gledaju... Tako da ce h265 sad zasad ostati za ljude koji i uzivaju u tome

 

Eventualno bih uradio u buducnosti ovako:

Sve kanale koje imam u full hd i hd vezijama napraviti ovako: full hd kanale prebaciti u hevc, a ove hd varijante podesiti u full hd h264 sa adaptive bitrate. Na taj jedino nacin nikoga ne bih zakinuo i dosao u stiuaciju da netko izgubi kanal koji gleda i da ne mora investirati u dodatnu opremu...

odlična ideja, a uskoro bi i hevc mogao postati standard pa neće biti ove dileme.

nemam za potpis
10 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pridružujem se pohvalama, 90+ % vremena sve radi super. Jedino zadnjih dana imam problem s HR Arenama, svakih par sekundi trzne na sekunu. SR rade normlano. i EPGa nema na većini kanala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Taj hevc 265 nebu mogao u SIPTV?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
x18x05x kaže...

Taj hevc 265 nebu mogao u SIPTV?

meni radi

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tenac kaže...
x18x05x kaže...

Taj hevc 265 nebu mogao u SIPTV?

meni radi

 Sad našao na njihovoj stranici. Uredno radi.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Lucluc, poslao i vašoj službi, ali možda i griješim. Titlovi u videoteci, nekako su tanji i zgusnuti za razliku od filmskih programa. Ja bih najrađe da su žuti titlovi, ali to možda i ne paše svakome:)
Evo slike za primjer...
1.HBO
2.Videoteka
Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

luluc... Ako moze od 18-20.00 komedija kakvih na onim CINEMA , tam posle 20.00 nabrijanih njekakvi akcija, i plz posle 00.00 horrore , al ove 2000g pa vamo gore da me zena stisne, a bgm i ja nju....

I  da, molim te ujutro mi djeca ustaju u 9.00 i gledaju njekakvu pascaduriju sa sljemovima na NICKjr , ako nema to onda mikimaus (posto sma u .at, pozeljna sa njemackom sinhronizacijom)

...tenkju

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

e jesi car  svaka čast , kaj je je , doktor si za videoteku   daj pošalji nešto private da raja gleda koja je ostala bez posla zbog korone 

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 20:46 (fukavac).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
fukavac kaže...

e jesi car  svaka čast , kaj je je , doktor si za videoteku   daj pošalji nešto private da raja gleda koja je ostala bez posla zbog korone 

 Opet ti kazem, da me mjenjas;)

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Moja isprika  , ma znaš raju snaći će se ona sama 

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 21:29 (fukavac).
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Provjerio sam ovaj slucaj i to je problem sto se slika izduzi u internom playeru na nekim uredjajima... Rjesenje je da se podesi externi player u postavkama aplikacije i nema problema...

 

Korisnik koji ima gresku sa epg, moze se javiti korisnickoj sluzbi da se provjeri... Vjerovatno lista nije ispravno ucitana, odnosno epg nije ucitan ispravno

 
1 0 hvala 2
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Lucluc, još jedno podsjećanj× na onaj epg Discovery kanala, pošto ništa ne javljaš

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Danas stigao kući nakon tjedan dana i jedva dočekao da vidim kako izgleda kanal u h265. Gledam na ekranu od 65". Prvo sam ga morao naci u kategoriji filmskih (?) kanala i radi bez greške (pogledao prvo poluvrijeme psg-ol) i malo mijenjao kanal između 265 i arene FHD. Nije da sam primijetio neke očigledne razlike i nisam siguran da mi netko okrene kanal da bi znao pogoditi koji je iz prve (iz druge bi mogao ziher), no čini mi se 265 malo fluidniji. Ono što mi na oba programa fali je malo oštrine s obzirom da se radi od FHD, jer mi na kablovskoj HD izgleda oštrije od FHD na IPTV (pisao sam već o tome, to je stara tema...)...😬 Pohvale liclucu na uvođenju 265!!👍
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Pogledaj malo bolje i vidjet ćeš da kanal s  h265 NE RADI. Ja sam htio gledati PSG-Lyon kad ono nula bodova.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 23:20 (simontemp).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice