Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.508
|
čitano: 7.150.616
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Hvala na iskustvu.
Samo koliko mogu pročitati za ovakve uređaje koje ste naveli korisnici istih govore da za gladak rad bez trzaja trebaju i dobre internet brzine poviše 60mbit/s pa me to malo obeshrabruje

Nije to istina. Ja imam max 38 Mbit/s i moj Beelink radi k'o sat. Inače, svaki box je bolje povezati žicom nego preko Wi-Fi.

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Dodali smo kanal RTL fhd 50fps 6mbps. Uzivajte

 
8 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Dodali smo kanal RTL fhd 50fps 6mbps. Uzivajte

 Još hrt i nova tv u 50fps

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Dodali smo kanal RTL fhd 50fps 6mbps. Uzivajte

 Automatsko ažuriranje za SIPTV?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, jeste

 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

@luc luc ne bi bilo lose da se malo podigne bitrate na hrt kanalima za tvod. dosta pikselizirano je to na 65"

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Provjerimo ujutro, pa cemo srediti sta se moze :-))

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Dodali smo kanal RTL fhd 50fps 6mbps. Uzivajte

 kako ažurirati na SIPTV?

The more things change, the more they stay the same.
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ako vam nije ucitan link koji se automatski azurira, samo se javite korisnickoj sluzbi i bit ce ucitano

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Dodali smo kanal RTL fhd 50fps 6mbps. Uzivajte

 Bravo Luc probaj i Novu tv tako srediti jer to su uz HRT najgledaniji kanali na dvb-t mreži...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

siptv app mi ima odlicnu opciju da mozes gledati i direktno dvbt-2 kanale koje hvatas preko antene. ja sam si tako poslozio nase kanale da su mi preko dvb-t2 a ostalo preko tvviet, sve na istoj favorit listi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 17:14 (punkrockos).
3 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Jel' zna netko kontakt za kupiti vipmax listu?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Pozdrav ponovo snima.
Neka mi admin ne zamjeri ali primjetio sam da na ovom forumu ima dosta susretljivih ljudi a pritom znaju puno o tehnici a ja se u mojim starij godinama baš ne snalazim.
Da li postoji neki uređaj a da nije ruter sa sim karticim koji bi unutar kuće primao 4g lte signal od antene instalirane na balkonu ili krovu kuće i putem wifi-a davao mobitelu 4g signal
Naime u samoj kući brzine koje se hvataju su skromne dok već na balkonu su super.
Zašto opcija homebox pokućni int od A1 ili drugog ne igra, jer moram uzeti njihov ruter koji je jadan i aktivirat pretplatu od 180 kn.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Pozdrav ponovo snima.
Neka mi admin ne zamjeri ali primjetio sam da na ovom forumu ima dosta susretljivih ljudi a pritom znaju puno o tehnici a ja se u mojim starij godinama baš ne snalazim.
Da li postoji neki uređaj a da nije ruter sa sim karticim koji bi unutar kuće primao 4g lte signal od antene instalirane na balkonu ili krovu kuće i putem wifi-a davao mobitelu 4g signal
Naime u samoj kući brzine koje se hvataju su skromne dok već na balkonu su super.
Zašto opcija homebox pokućni int od A1 ili drugog ne igra, jer moram uzeti njihov ruter koji je jadan i aktivirat pretplatu od 180 kn.

 https://www.protis.hr/products/details/mikrotik-sxtr-r11elte6-sxt-device-with-built-in-cat6-lte-modem/150426

Postoji ti ovakva opcija, router u koji ide SIM kartica i lan kabelom se spaja u router ili switch unutar kuce. "Problem" kod ovog uredja je to sto vrlo vjerovatno se neće postići velike brzine zbog toga sto je to cat6 router ( da ne duljim previse tehnički, laički objašnjeno, lošije hvata signal od drugih routera sa većim brojem npr. Cat 12). I dosta toga ovisi o lokaciji i odašiljačima, al da ne duljim. Drugi problem je cijena, mišljenja sam da se za te novce može naći "unutarnji" router koji bi trebao biti puno bolji i praktičniji za korištenje, tipa Huawei b715s, pa čak i b525s-23a iako je i on cat6, a ako cijena nije bitna onda nesto tipa b818.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Tomy92 hvala na odgovoru.
Konkretno ne mislim na router u kojeg ide sim kartica jer istu moram registrirat i uzet pretplatu u operatora X, Y
Znam za router poput huawei 818 koji je jako dobar
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Laičklm rječnik tražim pojačivač LTE( znači ne Wifi signala) signala koji bi mogao biti vanjskog tipa ili unutarnjeg tipa a onda povezan antenom- naravno ako takav uređaj uopće ima.
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Laičklm rječnik tražim pojačivač LTE( znači ne Wifi signala) signala koji bi mogao biti vanjskog tipa ili unutarnjeg tipa a onda povezan antenom- naravno ako takav uređaj uopće ima.

 Prema tvome opisu, ti bi htio postaviti mini repetitor na svoj krov!  :)

 

Ali neide to baš tako!

 

Ono što možeš, je uzeti vanjske antene npr. Iskra P56, koje imaju 10-ak metara antenskog (koaksijalnog) kabla, i taj kabel od antene vani provući do routera u kući u kojem ti je sim kartica.

 

Druga mogučnost je postaviti 4G router vani di ti je najbolji signal, i od njega provući ethernet kabel do drugog uređaja - WIRELESS AP koji ti po kući odašilje wireless signal. (većina routera se može postaviti u AP mode)

 

Jbg, nemoš kemijati nešto što nije zamišljeno da se kemija u kućnoj varijanti   :)

4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Onda kao sto je Zdravac rekao, Iskra P56 antene ili naći neku gotovu LTE antenu, ali sritno s tim i kineskim antenama i specifikacijama
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Zdravac VZ.
Hvala na odgovoru.
Znam da je kemijanje😆 ali eto nadobudno se nadao da ima neki uređaj kao hot spot koji se spaja sa vanjskom antenom a da nije ruter.
Šta ćeš kad živimo u zemlji monopola t- coma koji nije ulagao u razvoj infrastrukture pa sad imamo fikisni internet iz 20 st a onda radimo eksperimente svake vrste.
Ništa, onda će i dalje ponekad mobitel biti u pitaru sa cvijećem i širiti svoju ljubav tj internet televiziji unutra, 🙈😆
Hvala svima na odgovorima
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

melcisedec Ček polako! Bio sam i ja u sličnom problemu ko i ti. I kod mene su već i bakrene prehistorijske parice zahrđale.  :)))

I ja sam osuđen na 4G internet.

 

Koji ti internet koristiš trenutno i od koga?

Koja ti je brzina trenutno?

 

Da li ti je dostupan A1 4G signal na tvome području i imaš li neku A1 sim karticu da provjeriš brzinu?

 

Možeš i ovako; sklopi "ugovor na daljinu" s A1 za flatbox uslugu, nazovi ih telefonom, i dobiti ćeš 15 dana da odjaviš ugovor i vratiš router.

 

Nakon toga, odeš u A1 centar i kupiš router sa Flatbox uslugom, ali naglasiš da NEČEŠ UGOVORNU OBAVEZU.

 

Ako bi htio veće brzine, kupiš bolji router, a ovaj koji dobiješ prodaš na njuškalu za 150, 200 kuna.

 

Nekakav optimum ti je Huawei B715 koji može spajati 3 frekvencije i Iskra P56 antene.

 

Na kraju ti je to investicija od cca 1000 kn, ali vjerujem da ćeš biti zadovoljan brzinom.

 

Ako ti se da, baci oko na ove teme;   routeri   A1 flatbox

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 15:54 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ZdravacVZ puno hvala na ovim linkovima za forum.
Probao sam flatbox od a1( bez ugovorne obveze) i onaj njihov ZTE ruter je teško smeće u kući mi je davao brzine od 7-8 mB/s, znači moj mobitel oppo u kući hvata bolje. Vratio ga i zahvalio se.
Ono što ste rekli je kao sveto pismo.
Trebao bi opet kod a1 uzeti flatbox, prodati taj zte ako bi ga itko htio uopće, uzeti B715 ili onaj B818 i spojiti taj ruter antenom.
Ono što je teži dio je provlačenje kabela i instaliranje antene gdje je dobar signal a bas tamo dere bura za p.. Izdit.
Na netu sam našao lika koji je iz Rijeke i koji instalira ruter na dijelu krova gdje je dobar signal ubaci ga u kutiju da ga zaštiti i sprovede kabele u kući ali opet sranje ja sam u Kaštelima kraj Splita i daleko je to čoviku dolazit a u moj kraj a kod mene nitko se ne bavi tim.
Tako da ili se dat u investiciju 4g i suočit Iskru s burom ili će se Vip- T- com smilovat i sprovest bolji internet u zadnje vrijeme bar ih regulative EU pritišću ali mislim da će prije moj unuk dobit dicu tj ja postat pradjed nego to dočekat.
Ono najkomičnije što je a1 sproveo optiku u susjednu ulicu 100m zračne linije i tamo stali i onda susjed dođe na kavu i spominje kako ima masu programa i brz internet a meni para iz ušiju i sam se sebi smijem kad stavljam mobitel u pitar cvića i izvodim bijesne gliste ne bi li bar malo ubrzao internet lte hotspot točkom kad gledam iptv televiziju jer punica u prizrmlju gleda maxtv i onda internet preko parice uspori i internet se svodi na buffering🙈
Sad ću na onom drugom forumu da ovdje ne gnjavim vidit malo kakva su iskustva.
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Pozdrav ponovo snima.
Neka mi admin ne zamjeri ali primjetio sam da na ovom forumu ima dosta susretljivih ljudi a pritom znaju puno o tehnici a ja se u mojim starij godinama baš ne snalazim.
Da li postoji neki uređaj a da nije ruter sa sim karticim koji bi unutar kuće primao 4g lte signal od antene instalirane na balkonu ili krovu kuće i putem wifi-a davao mobitelu 4g signal
Naime u samoj kući brzine koje se hvataju su skromne dok već na balkonu su super.
Zašto opcija homebox pokućni int od A1 ili drugog ne igra, jer moram uzeti njihov ruter koji je jadan i aktivirat pretplatu od 180 kn.

 ako živiš u kući, ovo ti je rješenje (okreneš prema odašiljaču i imat ćeš signal bolji nego ikad):

https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

nemam za potpis
4 godine
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Onda sa susjedom podilit racun na pola, instalirat 2 p2p antene i miran si :D

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Tenac hvala, antene su zanimljive
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

ja sam imao sličan problem sa slabim signalom za mobitel i kako se radilo o više pretplatničkih linija (pa je HT bilo u interesu da ne izgubi pretplatnike), HT je dosao i postavio unutar zgrade svoj pojačivač HT mobilnog signala (voice&data).

Radilo se o običnoj anteni, malo debljoj, koja je cini mi se, trebala biti ukopčana u struju, veličine cca 30ak cm.

 

 

Ne mislim da će tebi doći operater i to postaviti, samo hoću reći da takvi uređaji postoje.

 

Ne znam jel se mogu kupiti mimo operatera (možda je to mini odašiljač koji je kolega već ranije spomenuo?)...mislim i da su dosta skupi (spominjali su da dosta košta) - a baš su ga zvali - pojačivač mobilnog signala.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tomy92 kaže...

Onda sa susjedom podilit racun na pola, instalirat 2 p2p antene i miran si :D

 Da, ovo sam ja taman sad htio predložiti. Imaš li vidljivost susjedove kuće iz te ulice?

 

Ja nemam iskustva s tim, ima kolega koji to bolje znaju, ali evo ti slike čisto da vidiš kako funkcoionira. Jedna ide na kuću od susjeda, a jedna na tvoju. Dalje u tvojoj kući staviš router koji hočeš.

 

Jednom ti to netko dođe složiti, i miran si.

 

Ova slika je samo za primjer, ima toga za razne brzine i razne udaljenosti.

 

EDIT;

Pogledaj ou temu na jednom drugom forumu. Mislim da bi se to baš moglo kod tebe primjeniti.   TEMA

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 20:52 (ZdravacVZ).
10 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ima ko možda preporuku za IPTV listu koji sadrži Australijske i US programe?

The more things change, the more they stay the same.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
viksaur kaže...

Ima ko možda preporuku za IPTV listu koji sadrži Australijske i US programe?

 Aliexpress liste imaju sigurno US, vjerovatno i Australce.

14 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Cableguy je imao dobre US kanale sa 50-60 fps. Jel ima slična lista sa US kanalima?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
viksaur kaže...

Ima ko možda preporuku za IPTV listu koji sadrži Australijske i US programe?

aliexpres ako ti nije stalo do neke podrske i boljih kanala i ako neces gledati na tvu vece dijagonale, jer uglavnom su to 720p kanali, sa 25 fpsa


inace ja bas testiram jednu koja ima medu ostalim i neke us programe, meni je podrucje interesa uglavnom sport, gledat cu ju na tvu tako da trazim isto neku koja ce imat podrsku bar nekih 50 fps kanala... tek sam poceo testirati pa javim ovdje kroz dva tjedna ako je neka sreca

 

nego da pitam vas sve tu, koji epg koristite, jel ko se bavio time i isstrazivao ili uglavnom uzmete ono sto vam posalje provider?

 

meni je epg koji mi da provider dosta nestabilan, tocan je kad postoji, al zna imat dana kad uopce epg ne radi tj nema informacija vezano za vecinu programa...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice