Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.516
|
čitano: 7.157.303
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...

iscitao zadnja 4-5 dana , bome za 12 eur mjesecno nesto TV Viet puno steka?? 

 Treba dić' cijenu na 20€ mjesečno pa da mu ostane para i za DDOS zaštitu. ;-)

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

 

fakat

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...

iscitao zadnja 4-5 dana , bome za 12 eur mjesecno nesto TV Viet puno steka?? 

 Ja placam net na akciji 48.90eu  (500mbits), inace je oko 70 + neka pausala godisnja.. (t-com/magenta)

Prije sedmicu-dvije, 2-3 puta down, 10x router restart.. Cak i novine pocele pisati o njima..

Kontam ono, jebote pa istekao mi ugovor ode sebi uzeti drugi provider Fiber-net njakav, malo skuplje, al kazu beton (A1), kad ono zadnji sedam dana 2 x totala black out, opet novine pisale...

Mislim oni su giganti, njima se to moze desiti, ljudi raspolazu samo sa par milijardi (nemaju budzeta ebiga).. Zelis da ih zovnes i naravno sve linije preopterecene, na holdu mi prica teta i pusta muziku vise od 1h...

I onda mi zena na to sve kaze, kod majstora nikad nista ne radi...Ja se lafo nesto razumjem u to sve;)

 

Pa cek, malo ljudi jer vi stvarno ocekujete da za 10-12eu bude prefekcija..???

Pa ljudi nije Tvviet ili bilo koji privatni IPTV neki Netflix ili Amazon prime, DAZN koji ima 10 000 neki cloout T1 servera i iza kojeg stoji vojska tehnicara i profesionalni ljudi koji svojih 8h samo misli o boljem performensu platforme..

Ovde pricamo o LIVE streaming, nije ovo Buffer youtube ili neka video platforma.. Ovde je svaka ebena sekunda bitna..

 

Jeste vi svjesni sta vi uopste dobivate za te pare ?...

Uzmite 10 Sat resivera sa legalnim preplatama , kupite T90 antenu/multifeed, kupite neki hdmi switch da sve svodi na jedan tv, i neki univerzalni remote daljinski (da nenosite kesu uvjek sa sobom) i pripremite 1000eu+ mjesecno/predplate pa mozda donekle

i budete imali svoj mir...

..

Usput; dobro jutro,,,..

 

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pa cek, malo ljudi jer vi stvarno ocekujete da za 10-12eu bude prefekcija..???...

 

ocekujem , a znas zasto, jer mi free liste rade savrseno, a ne neka od 12 eur, toliko o tome...naravno da ocekujem, razumijem da se desi problem 1x mjesecno, ali zadnjih 4-5 dana vidim steka svako malo...izvini, za 12 eur OCEKUJEM da radi ko urica, pa nije 2 eur kao kineska, koja radi jako lijepo, naravno sa stekanjem, ali za 2 eur who cares

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 11:45 (dadotb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...

Pa cek, malo ljudi jer vi stvarno ocekujete da za 10-12eu bude prefekcija..???...

 

ocekujem , a znas zasto, jer mi free liste rade savrseno, a ne neka od 12 eur, toliko o tome...naravno da ocekujem, razumijem da se desi problem 1x mjesecno, ali zadnjih 4-5 dana vidim steka svako malo...izvini, za 12 eur OCEKUJEM da radi ko urica, pa nije 2 eur kao kineska, koja radi jako lijepo, naravno sa stekanjem, ali za 2 eur who cares

 

Znaci Ti gledas kineske i free liste inace, tvviet imas kao backup?.. Kad mozes 100% reci kako one rade na 24h ili duze...

Zamisli sad tu neku listu tamo free ili kinesku i zamisli procentalno da ih ima istu kao ovde na forumu tvviet, pa ovde bi urnabes bio...

 

Jutros u 5.15 (ako ces tacno) je jedan veliki dio jednog DC u EU bio u opsajdu. Da bude stvar smjesnija, to je bio planski maintenance, al eto sjebalo se nesto vise pa se odljuilo na 9.00

I nije samo zahvatilo mnogo ajpijovce vec je zahvatilo i dosta drugog saobracaja koji je lezao na tom putu...

 

Danas bude ova lista, sutra ce biti druga... Ja ne poznajem nikoga sa scene da nema neke probleme.. Ko se fali da ih nema :: LAZE...

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

neee, ja ne koristim TV Viet, nego sam iscitao zadnjih 4-5 dana temu, vidim gomila zalbi...ja koristim 6-7 free listi preko STB emu i preko SF playera, koje rade savrseno ako se uzme da su free. Imam regularan IPTV placen od providera, ali nemam N1 kanale, niti jos neke sportske i filmske, i zato koristim piratske IPTV liste

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
SretenZujkic kaže...
Nisam se zalio već sam predočio da se kvalitet promenio. Toliko mi je bitno da li je srb ili hrv prevod da nisam ni primetio.
A inače sam prezadovoljan kvalitetom usluge tvvieta i to nije bila zlonamerna već dobronamerna konstatacija ako oni nisu primetili, pa ako to treba da se ispravi.

 Slažem se s tobom. Od te dvije opcije FOX Movies, uvijek ću gledati FHD, svejedno mi je za titl i tu je slika savršena . A sada koja nijansa slike je bila na onom rezervnom kanalu FOX Movies koji ide za ljude sa slabijim internetom, nije mi bitno jer te rezervne kanale ne pratim. Njima je i potrebnija nešto slabija slika za nesmetano praćenje. 

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dadotb kaže...

neee, ja ne koristim TV Viet, nego sam iscitao zadnjih 4-5 dana temu, vidim gomila zalbi...

 Ja mogu potvrditi trenutno da svi kanali tvviet na svim playerima te na njihovoj app rade savršeno. 8 godina prezadovoljni pretplatnik s dvije pretplate. Bila je jedna utakmica prije nekoliko dana (Real) gdje je bio problem koji ne pamtim da sam doživio na tvviet, ali to se ispravilo i dalje nisam vidio probleme. Fućka mi se kakva je slika na FOX Movies rezervnom kanalu , ako imam FOX Movies FHD. SIPTV, njihova app i Kodi Simple IPTV Client te njihov Kodi addon -na njima pratim uslugu 

12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ja sam korisnik pa ima 2 godine - prije tvvieta probao kojekakve reseller liste, ukratko; nema do tvvieta

 

lucluc je svoje vec rekao, ovi koji su platili ddos napad u sustini nista nisu postigli... najvise ce ih boljet kad za par dana,godinu, dve dodju tu na forum, a TvViet i dalje jedini provider o kojem se raspravlja hahahahaha

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 13:20 (kameni_zg).
 
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Trebam setupirati IPTV roditeljima, glavna im je stvar gledanje prijenosa F1. Uzela sam A95X F3, sad me zanima koju aplikaciju preporučate, a da je čim jednostavnija za upotrebu. Dakle, nije problem ubaciti ili editirati listu, to ću im ja, nego da je pokretanje i prebacivanje čim jednostavnije. Uz to, neka lista koja pouzdano radi za F1? Tvviet je ok? (ne znam na kojim kanalima ide) 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

tvviet + njihova aplikacija se meni pokazala najbolja za moje ako gledas da im bude jednostavno za koristit, nije neka moderna aplikacija ali je fakat jednostavna za koristit. imas cak i gledanje programa unazad, moji su to brzo pohvatali isto..

za formulu imas sky sport f1 od stranih a nasih ima arena sport. Nemoj me drzat za rijec ali mislim da ide i na srpskom sport klubu formula (imas i to), ali nisam 100% siguran.

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala svima na lijepim rijecima i sugestijama. Jutros od 6-9 nije radilo jer je u datacentru radjena nadogradnja routera i nesto su zeznuli. Fox movies hd verzija - pogledam koja je greska... Fullhd je nepromijenjena i neki drugi kanali su sada u jos boljoj rezoluciji

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

@kameni_zg: Kako nisi siguran, onda bas i nisi neki veliki ljubitelj F1.

 

Dobro si napisao, na tvvietu ide F1 na ta tri programa koja si naveo.

Na Arena Sport-u u Hr komentaru, a na SK u Sr komentaru a na Premium Sportu 1 u orginalnom Eng. komentaru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 14:47 (Bugov moljac).
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

eh, :-P

za proslu godinu bih bio sto posto siguran,, za ovu sam jedva docekao utrku nisam nijednom promjenio program tokom utrke da vidim druge prijenose haha 

 

@lucluc hvala jos jednom kaj si nam sredio SKY F1 program! cijeli vikend je bilo sadrzaja, naravno ne pricam o treningu niti o qualifikacijama, ali opcenito sarzaj, intervijui, pogotovo onaj dio s hamiltonom di su komentirali kako je to bilo nekad, i gledali stare utrke, to mi je bilo bas super. (mozda sad zvucim glupo onima koji taj program imaju duze) meni je novi.. haha. Isto tako direktno javljanje christiana hornera iz pita....taman se javio da kaze za albona da ce napast i onda hamilton sjebe albona..kakav tajming..Sky Sports taj cijeli vikend odvede na visu razinu, odlicno je bilo.. od sad svaki put sky sports f1...jos sam pod dojmom, jedva cekam drugi vikend..

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ja koristim tvviet evo vec dva meseca i stvarno sam zadovoljan kako radi. Ne mogu da ne budem zadovoljan kad sam svasta nesto gledao bez ikakvih problema. Da ne pominjem sto je slika na svim bitnijim kanalima odlicna. Desi se da zasteka, nekada nije problem do nas korisnika, ali nekada i jeste. Recimo oni koji koriste svoje boxove/uredjaje preko wifi mreze mogu da zastekaju i izbace iz streama. Ja sam imao tih problema recimo sve dok nisam povezao android box i ruter mreznim kablom. Od kad sam to uradio mnogo manje problema imam generalno sa streamom. Eto ako neko koristi wifi za stream, a ima problema, da zna sta moze da bude. Jer za stream je potrebna konstantna veza a wifi ne moze to da obezbedi. Ja to recimo nisam znao do skora, mislio sam da je samo blizina od rutera do uredjaja koji prima wifi signal bitna, ali ocigledno da nije samo to.

 

 

Imam jos jednu listu koju mi je ustupio jedan korisnik foruma (zna on ko je ) i neizmerno mu hvala na tome, lista radi kao svajcarski sat, prezadovoljan sam. I nju koristim za vecinu stranih kanala. I ako bih upooredio sa ovom koje sam pretplatnik, tvviet i ovom kojom sam dobio za dzabe i jedna i druga su mi prilicno pouzdane i posluzile kao kablovska sto bi. Tako da sa te strane razumem neke koji kazu da mogu dobiti to isto samo za dzabe. Ali tvviet nikog ne prisiljava da bude njihov pretplatnik. Mislim ono probas i ili si zadovoljan ili ne. S obzirom da je usluga zaista kvalitetna i to za novce koji se traze, normalno je po meni da ima mnogo zadovoljnih korisnika. 

 

Ne razumem one koji zele nama, koji zelimo da platimo takvu uslugu, da otvaraju oci kako tamo imaju neki Kinezi koji za 2,3 eura mozes platiti i imati to isto. Prva stvar ima nas kojima broj kanala nije bitan. Sta ce meni 50 kanala iz Belorusije, Indije, Alzira itd.? Druga stvar retko koja lista pruza 6-7 Mb/s protoka na skoro svim FHD kanalima. Sa takvim protokom slika je odlicna. Jasna razlika se vidi izmedju toga i bezbroj lista koje daju FHD kanal na 2-3 Mb/s protoka. Tvviet bas to pruza, sliku priblizno kablovskoj ili IPTV-u. Znaci kad neko vidi sliku moze da kaze da je to kvalitet koji FHD pruza i to na vecim ekranima tipa 40" pa vece. Mogu da zamislim koliko dobro izgleda na 32" onda, a i dalje je dosta onih koji imaju televizore te dijagonale. I treca stvar pouzdanost koja je i pored stekanja ponekad i dalje na veoma visokom nivou. Koliko sam samo odgledao tekmi i na BT Sportu i Sport Klubu i Arenama i Sky Sport Bundesligi bez sekunde trzaja ili prekida. Isto vazi i za filmove i dokumentarce. Sve uredno, da se zaboravi da nije kablovska a ne "neka" m3u lista. 

 

I jos nesto nisam upoznat sa ovom nasom "IPTV scenom" i ne znam da li je bilo nekih sukoba, nesuglasica ranije ili je samo ljubomora u pitanju, ali stvarno je jadno napadati tako nekog ko se trudi da radi dobro svoj posao ddos napadima. I onda kao aha eto steka IPTV. Mislim bezveze je.

 
4 0 hvala 2
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala na lijepim rijecima. Tvviet je usluga koja se bazira na exyu kanalima i tu tezimo da izvucemo bukvalno maximum... 72 full hd kanala, 65 HD kanala... Veliki broj servera, vlastite centrale i slicno su nas dovele tu gdje jesmo... Cijena jeste veca od ostalih ponudjaca, ali zaista i kosta puno da bi se sve ovo ukomponovalo i isporucivalo u visokoj stabilnosti... Kineske liste, ove - one liste su u biti sve iste jer koriste i iste izvore signala... Na cijenu uglavnom utice to od kojeg ressellera kupite ili ako kupite listu od nekoga tko je ukomponovao restream kanale na svoj panel... Vidjao sam slucajeve gdje resselleri prodaju po cijeni nizoj od koje vlasnik panela prodaje... Isto tako vidjao sam resselllere koji prodaju listu po 10e mjesecno, a ona se zapravo prodaje po 4eur mjesecno... Takodjer, ne mozete ocekivati da imate nesto novo sa takvim listama. Usluga koja se bazira na restreamu, moze uticati samo na kvalitet mreze  nabavkom sto kvalitetnijih servera, ulaganjem u tu sferu, ali dzaba i to kada se ne moze uticati na rad samih kanala jer dolaze sa 100 razlicitih izvora...

 

Isto tako kao sto je iznad receno, govorite exyu jezike, strani vas ne zanimaju i onda kazete da tvviet ima malo kanala... Ne razumijem koja je poenta imati na listi kanale koje ne gledate zar ne?

 

Cast izuzecima i mogu nabrojati samo par kolega koji zaista ulazu u kvalitet i izdvajaju se... Dokle god je tako, za tvviet i te kolege nema zime :-))

 
10 0 hvala 2
12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

luc, kad bi mogao doci onaj nov blok kanala koje si najavio pocetkom 6.mj?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Vidjet cemo u toku ove sedmice.

 
2 0 hvala 3
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

ko su te kolege koje ulazu u kvalitet?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Hvala na lijepim rijecima. Tvviet je usluga koja se bazira na exyu kanalima ....

 

Cast izuzecima i mogu nabrojati samo par kolega koji zaista ulazu u kvalitet i izdvajaju se... Dokle god je tako, za tvviet i te kolege nema zime :-))

 

 

Što je onda NovaTV odnosno luxmedia? Čiji su oni? Što se općenito o njima može napisati?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tomislav10 kaže...
lucluc kaže...

Hvala na lijepim rijecima. Tvviet je usluga koja se bazira na exyu kanalima ....

 

Cast izuzecima i mogu nabrojati samo par kolega koji zaista ulazu u kvalitet i izdvajaju se... Dokle god je tako, za tvviet i te kolege nema zime :-))

 

 

Što je onda NovaTV odnosno luxmedia? Čiji su oni? Što se općenito o njima može napisati?

 Imao sam dva meseca Nova Iptv, nisu losi ali kvalitet slike i stabilnost nije ni priblizno tvvietu. Nije bilo moguce gledati na dva uredjaja u isto vreme bez stekanja, na svakih 5 sekundi slika se ukoci na nekoliko sekundi, dok kod tvvieta mogu na tri u isto vreme bez ikakvog trzaja. Imaju dobru videoteku, mada nisu mnogo cesto ubacivali nove stvari. Kod nekih kanala gde je pisalo da su HD primetno je bilo da je ispod tog kvaliteta, pogotovo kod sportskih kanala ( kod kretanja igraca se dogadjala pikselizacija). Dakle, nova iptv je solidna, cena je kod nekih 5e mesecno a kod nekih cak 8e sto je previse za taj kvalitet, bolji su od onih kineza, ali nisu u tom rangu kao tvviet i reddevils (za sport).

15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

nije ni tvviet bas previse bajan ... preksinoc gledao viasat history i slika je zapinjala svako par minuta ...

sinoc je bilo dosta bolje ... neznam da li je pomoglo to sto sam povecao buffer na 10 sekundi u smartIPTV aplikaciji ...

 

pratit cu jos malo .... na prvu je sve super... dosta kanala sve izgleda jako lijepo posloženo ... ali ako se bude ponavljalo ovo trzanje onda nema smisla ..

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Koristim Mag 322 i imam liniju više od dvije godine,savršeno radi.Videoteka se stalno obnavlja.Ko je zainteresiran nek se javi na pp. Voljan sam pomoći.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
BoTiA kaže...

nije ni tvviet bas previse bajan ... preksinoc gledao viasat history i slika je zapinjala svako par minuta ...

sinoc je bilo dosta bolje ... neznam da li je pomoglo to sto sam povecao buffer na 10 sekundi u smartIPTV aplikaciji ...

 

pratit cu jos malo .... na prvu je sve super... dosta kanala sve izgleda jako lijepo posloženo ... ali ako se bude ponavljalo ovo trzanje onda nema smisla ..

 To se javi službi za korisnike i problem bude riješen odmah. 

9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
 
2 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Dan1234567890 kaže...

 Mozda jednostavno preskoce 265 i pređu odmah na 266 😁

Sad ce past cijene svim 265 dekoderima pa ce brze i ici ta transformacija

15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tuškanac07 kaže...
BoTiA kaže...

nije ni tvviet bas previse bajan ... preksinoc gledao viasat history i slika je zapinjala svako par minuta ...

sinoc je bilo dosta bolje ... neznam da li je pomoglo to sto sam povecao buffer na 10 sekundi u smartIPTV aplikaciji ...

 

pratit cu jos malo .... na prvu je sve super... dosta kanala sve izgleda jako lijepo posloženo ... ali ako se bude ponavljalo ovo trzanje onda nema smisla ..

 To se javi službi za korisnike i problem bude riješen odmah. 

 TVVIET, sinoc opet problemi sa zamrzavanjem slike na par programa, poslao mail službi za korisnike i nakon 10 min su riješili, do njih je bilo

 

drago mi je da postoji podrška ... ali nije mi drago da nakon 3 dana korištenja dva puta imam problem ....

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 8:47 (BoTiA).
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Cuo si za djecje bolesti, e pa to ti je to, kad steknes imunitet vise te nece napadati-zamrzavati, ali tu su i brzi doktori-podrska.

 

Mozes misliti kako je onima sa kungfu listama, koje ako uopce dobis njihovu podrsku moraju prekopavati po listi trezeci gdje im je ex-yu-balkan lista (medju 10000 linkova), a to sredjivanje traje i traje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 10:09 (Bugov moljac).
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, bas kao sto sam vec pisao, sistem je kompletan vracen u normalu, ali postoje neki izolovani slucajevi... U ovom trenutku pratimo i testiramo i ne vidimo zamrzavanje ni na jednom vise... odnosno pratimo kanal po kanal, ali ne mozemo pratiti 204 kanala istovremeno 24h, pa zato molim korisnike da jave korisnickoj sluzbi ako imaju smrzavanje na nekim kanalima. U biti kroz monitoring mi vidimo da li je problem sa uptime na nekom kanalu, bitrate, rezolucijom i slicno, ali ne vidimo ako neki kanal prekida u radu ako ga i sami ne gledamo. Recimo sve kanale koji su prijavljeni i ispravljeni su i nece se vise desavati. Tako da smatram da moze mozda jos danas biti prekida na nekim nasumicnim kanalima, ali kada i njih uocimo, nece se vise ponavljati na istim...

 
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Meni je počeo štekat IPTV na adsl-u od Hrvatskog Telekoma, skoro neupotrebljivo(buffering), probao i kod susjeda, spojim se na Tele2 ili A1 I radi bez problema.

 

Jel još tko zamjetio probleme na HT? Jel moguće da su počeli throttlati nešto? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 17:32 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice