Windows server i Wireless

poruka: 4
|
čitano: 3.626
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows server i Wireless

Dakle imam jedno tehnicko teoretsko pitanjce.
Nakon Cisca polako pokusavam se strebanjem prebacit na Server i imam jednu masinu na koju bi instalirao nativno server 2016 (imam studentsku MSDNA licencu). E sad je problem sta na mjestu na kojem bi trebao stajat stroj nemam UTP-a pa bi trebao bit spojen na wireless, a na njemu bi se radilo RDP-om.
Znam da mu moram dat wireless rolu, samo koje su mrezne kartice podrzane? Bili radila EDIMAX EW-7612PIn v2.0 ili TP-LINK TL-WN781ND li neka druga?
E da i Windows 10 sa hyper-v ili server 2016 sa hyper-v rolom. Na MSDNA imam licence za oboje pa mi je svejedno.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows server i Wireless


Ako ti wireless kartica radi na win10, raditi ce i na Windows Server 2016.

 

Na kakvu Wireless rolu mislis? :)

 

Also, ako planiras kreirati virtualni switch na wireless adapteru, baci oko na ovo: https://blogs.msdn.microsoft.com/virtual_pc_guy/2015/02/02/hyper-v-and-wireless-networking/

http://www.winblogs.net
12 godina
neaktivan
offline
Windows server i Wireless

Pa na server 2012 wireless ne radi out of the box, nego medju rolama treba dodat wireless.

Pretpostavljam da je tako i na 2016

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows server i Wireless
chuspy kaže...

..
 Znam da mu moram dat wireless rolu, samo koje su mrezne kartice podrzane? Bili radila EDIMAX EW-7612PIn v2.0 ili TP-LINK TL-WN781ND li neka druga?
 ..

 -stvar je postojanja drivera, ne mrežne kartice, dakle, provjeri koji driveri postoje, ostalo je identično (za bilo koji OS). (+koristi bez neke utils-apps, čisti driver, jer apps može biti OS osjetljiva).

+ wlan + powermanagment.. wlan inače nije preporučljiv za mrežni server, previše problema u odnosu na žicu. Opis problema, da nema mrežnog priključka.. ono, pa pomakni ga, server-kanta može biti gdje ti odgovara..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 16:49 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice