Pracenje raspolozivosti kucnog interneta

poruka: 4
|
čitano: 6.631
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pracenje raspolozivosti kucnog interneta

Bok,

 

htio bih pratiti kad mi je kucni router spojen na internet.

Dogodilo mi se da mi je izuzetno spor ili da nema vezu prema internetu, a meni javlja da je spojen na internet.

 

Ima li neka ideja kako bi se to moglo pratiti. 

Notifikacije pozeljne

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pracenje raspolozivosti kucnog interneta
Možda Glasswire?
12 godina
offline
Re: Pracenje raspolozivosti kucnog interneta
robogo kaže...
Možda Glasswire?

 Ovo je firewall?

 

 

Ma nasao sam neke  Dyn DNS-ove besplatne, ali mi ih router ne podrzava.

Ma nije toliko kriticno, da bi se isao zezati i trositi vrijeme i novce.

15 godina
offline
Re: Pracenje raspolozivosti kucnog interneta

- u routeru/modemu bi trebao biti i dio s logovima, sva spajanja.. no operaterov soft je često ograničen + reset-brisanje. Ovisi o firmwareu uređaja tj što je sve operater izmijenio u odnosu na original, pogotovo za reset jer tad nemaš baš nikakvu kontrolu-dokaz npr prekida osim operaterovih ispisa a to nije regulirano nekim pravilnikom hakoma mada se može inzistirati-tražiti a po logici i dobiti.

- s druge strane bi sve trebalo biti u specifikacijama mjesečnog računa, papirnato ili online.. tj i do je dio koji mora postojati jer se obračunava-tarifa, čak i kad je flat, tj mora biti minutaža-cjenik itd. i ne samo internet nego tlefon-tv.. jer su dio uobičajenog paketa usluge, cjenika i mjesečnog računa koji dobiješ.. npr poziv u inozemstvo izvan paketa-tarife ili plaćanje parkinga.

 

+ brzina, opterećenje mreže, po pravilima (hakom) u vršnom opterećenju moraju isporučiti 70% nazivne-ugovorene brzine, problem je samo mjerenje x-dana.. za prihvaćanje kao argumenta + odnosi se samo na fixnu, ne na mobilnu liniju.

- ako postoji problem, ako prijaviš problem, ako ga operater ne otkloni u roku od 15 dana, tad možeš po toj osnovi tražit naknadu, hakom, 10kn sat, 240kn dan.. i počneš zarađivati na šlampavosti operatera dok ne otkloni problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 19:39 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice