﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?><rss version="2.0"><channel><copyright>Copyright 2003-2026 Bug &amp; dizzy.hr</copyright><ttl>30</ttl><pubDate>Wed, 24 Jun 2026 02:14:10 GMT</pubDate><managingEditor>pisma@bug.hr</managingEditor><language>hr</language><lastBuildDate>Sun, 24 May 2026 19:27:02 GMT</lastBuildDate><description>Tema unutar podforuma Komentari članaka s naših web stranica</description><title>Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo ugla</title><link>http://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/312513.aspx</link><image><url>http://www.bug.hr/images/forum-rss.gif</url></image><item><title>Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo ugla</title><description>Uz malo treninga i volje se može lijeva ruka koristiti kao desna ali ima ljudi koji jednostavno nisu mogli napisati ni jedno jedino slovo lijevom uz svu moguću volju.</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932703.aspx</link><pubDate>Sun, 24 May 2026 19:27:02 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">d0d8447e5bd8792a010c9b6c5cdba276</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>&amp;nbsp;Moja pseudoznanstvena hipoteza je da su nekoć praljudi lovili mamute i ostalu megafaunu prilazeći im iz smjera Sunca, tj. sa&amp;nbsp;juga na sjevernoj Zemljinoj polutki gdje je većina kopnene mase ...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932688.aspx</link><pubDate>Sun, 24 May 2026 17:26:01 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">f4dce7c169642d5a4ca60e64f06c2f96</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>-jasno ti je kako je teško do nemoguće napraviti 'kvalitetnu' znanstvenu studiju, test po svim pravilima.. ? npr za testiranje bebe?-tako da je većina zaključaka stvar mišljenja, kvalificiranog-stručn...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932249.aspx</link><pubDate>Fri, 22 May 2026 08:53:18 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">43c01bad271ea2f5e851f44f4c791ca9</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>&amp;nbsp;Bebe vrlo rano pokazuju preferenciju tako što češće koriste jednu ruku za hvatanje, prije nego što se odgojem može intervenirati, a kopiranje ponašanja iz okoline nije tako snažno i svemoguće da...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932217.aspx</link><pubDate>Fri, 22 May 2026 06:34:30 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">416c026a94d8d30c69b51bbeba683e24</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>Zamišljam kako je to nekad bilo , tata uči sinčinu bacati koplje , ovaj primi koplje u lijevu ruku i dobije čvrgu</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932208.aspx</link><pubDate>Fri, 22 May 2026 04:40:08 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">b671c0598932a52435bf68806340dbed</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>&amp;nbsp;-upravo suprotno.. nema nikakve veze u kojem dijelu mozga se javlja misao, ruka kojom nešto koristimo je primarno stvar učenja, roditelj-djeca.. naučena navika, a iz tog razloga alat za jednu ru...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932182.aspx</link><pubDate>Thu, 21 May 2026 19:36:54 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">0427811ac11d6d4fd2860a8d5ea47121</guid><category /></item><item><title>Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo ugla</title><description>Kod većine ljudi, lijeva polutka mozga zadužena je za procesiranje jezika, govora i fine motoričke radnje.&amp;nbsp;Budući da lijeva polutka mozga kontrolira desnu stranu tijela, prirodna evolucija povukl...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932064.aspx</link><pubDate>Thu, 21 May 2026 09:13:01 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">c4baa794f27dd7bd47e89ccf104dc4ae</guid><category /></item><item><title>Re: Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo </title><description>&amp;nbsp;-neznajući si ekšli na tragu odgovora :) ... 'preferirano'.-tj kao za talent, gen-nasljedno.. često se pogrešno misli da je to tako, 'bogom dano', no to je stvar čiste prakse i praktičnosti, npr...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6932003.aspx</link><pubDate>Wed, 20 May 2026 22:23:36 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">f24c2de6da05f45ca7f11ddb87c92d36</guid><category /></item><item><title>Imamo li napokon odgovor na pitanje zašto smo ugla</title><description>Dvaput pročitao i ne vidim neke veće poveznice zašto preferiramo desankom.Znači duže noge , kraće ruke i veći mozak je razlog. U redu zašto onda desna noga, Osobno sam dešnjak no lijeva ruka je dosta ...</description><link>http://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-nasih-web-stranica/imamo-napokon-odgovor-pitanje-zasto-ugla/6931994.aspx</link><pubDate>Wed, 20 May 2026 20:25:27 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">e923fd0e47070df8ec25922bc5a2b211</guid><category /></item></channel></rss>