Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.069.308
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel postoji normalan Xiaomi 4g ruter? Imam bezicni, prijenosni, ali mi je dosta slab signal kroz 2 zida. Ili mogu uzeti normalni pa povezati nekako sa ovim malim?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nema bas 4G router ali postoji Xiaomi Mi3 wi-fi router sa usb portom (https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-wifi-router-3-white/), podrzava 2,4G i 5G wi-fi. Ja sam u njega ubo USB internet dongle i tako dobio 3G router (dongle podrzava samo 3G).

Cak sam ga uspio flashati sa novim firmwarom od Asusa i dobije se jos mocniji router :-)

6 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Evo na gearbestu popusti na xiaomi mobitele. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cri.Lu99 kaže...

Evo na gearbestu popusti na xiaomi mobitele. 

 Da ali na to idu još dodatna davanja pošto nije EU skladište ako sam dobro shvatio...

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

Nema bas 4G router ali postoji Xiaomi Mi3 wi-fi router sa usb portom (https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-wifi-router-3-white/), podrzava 2,4G i 5G wi-fi. Ja sam u njega ubo USB internet dongle i tako dobio 3G router (dongle podrzava samo 3G).

Cak sam ga uspio flashati sa novim firmwarom od Asusa i dobije se jos mocniji router :-)

 Asus?? Koji?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

ASUS RT-N56U

Evo i uputstvo kako flash-ati: 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

ASUS RT-N56U

Evo i uputstvo kako flash-ati: 

 Hvala!

 

Nego, kak je to moguće? Xiaomi ima 100Mbps LAN, a ASUS ima gigabitne konektore. Hardverski bi trebali biti potpuno isto da mogu dijeliti firmware.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

Nema bas 4G router ali postoji Xiaomi Mi3 wi-fi router sa usb portom (https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-wifi-router-3-white/), podrzava 2,4G i 5G wi-fi. Ja sam u njega ubo USB internet dongle i tako dobio 3G router (dongle podrzava samo 3G).

Cak sam ga uspio flashati sa novim firmwarom od Asusa i dobije se jos mocniji router :-)

 Znaci, ja bi mogao tako sa ovime?

 

https://banggood.com/Original-Xiaomi-ZMI-MF815-7800mAh-120Mbps-3G-4G-Wireless-WiFi-Router-Power-Bank-p-1022541.html

 

11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
SimeKZ kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Jel ima ovdje netko SW Amazfit ? Zanimaju me iskustva kakva imate sa njim. Takoder me zanimaju BT Slusalice. 

 

Hvala ! 

 Ako mislis na amazfit smartwatch imam ja od ovoga ponedeljka. kao sto vidis nemam ga dugo ali mogu ti napisati par dojmova.

 

Dosao je stvarno lijepo zapakiran i bez ikakvih ostecenja na kutiji. Znaci sve 5. cijena 107 dollara + 230kn carine. narucio sam ga 16.7 a stigao je 31.7. u zagrebu je bio vec 25.og ali dok su se rijesile svari sa carinom ode par dana. Kupio sam ga na aliexpresu i stvarno sto god da kupim tamo mi dode jako,jako brzo, sa stvarima sa ebaya imam suprotna iskustva a stvarno sam narucio cuda stvari online. al dobro da ne duljim ajmo malo o satu.

 

Sat je lijep,dobro slozen, nije tezak, remen je gumeni sto mi se svida i lako se skida (narucio sam si sa alia jos neki magnetic loop band i jos jedan gumeni zuto/crni) originalni je crveno crni. 

softwerski mi se sat svida i radi bez ikakvog lagga. znaci nema stekanja ili kasnjenja, kad potegnes sa prstom po satu reagira odmah, nije sad kao npr neki flagship telefon ali nije ni cijena takva. heart rate senzor radi dobro, steps rade dobro,gps radi dobro ali doslovno jede bateriju. Ja sam ga ugasio. bez GPS-a baterija traje super.  steps radi bez gps-a i to mi je najvaznije jer na poslu jako puno hodam pa si to volim mjeriti (iako si mjerim i preko moba). 

 

E sad malo losih stvari. bugoviti wifi i bluetooth. vec drugi dan sam morao raditi factory reset sata i obrisati aplikaciju na mobitelu. sat je jednotavno odbijao pronaci wifi ili bluetooth vec mi je pao mrak na oci i mislio sam da cu morat slati sat nazad pod garanciju, ali sam poceo guglati i vidi vraga dosta cesti problem. treba napraviti factory reset i na mobitelu u bluetoothu stisnuti na zaboravi ovaj uredaj i sve ispocetka. evo sad vec radi 2 dana normalno i spojen je konstantno na iphone 6s sa zadnjom verzijom ios-a. 

Amazfit app za ios je dobar mozes si podesiti neke sitnice i prek telefona mjenjati watch faces.

 

Stvar koja je definitivno najlosija na satu je ekran tj kvaliteta prikaza i svjetlina. u zatvorenom prostoru je katastrofa. Svjetlina je minimalna i izgleda stvarno lose. vidio sam na youtubeu da je kao malo losije al na videu mi je izgledalo ok ali uzivo je bilo razocaranje. na sucnu se vidi preodlicno. 

 

uglavnom po meni vrijedi sat te pare jer stvarno nije neka lova ali da sam ga vidio uzivo prije kupnje ovo oko svjetline bi mi bio deal breaker i gledao bi neki drugi sat.

 

Ukoliko netko zeli vidjeti par slika sata i opreme mogu poslikati nije problem. isprike na duzem postu.

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...
display name ivo kaže...

Bože ovo kao na onom Xiaomi.eu forumu, ovi sa Redmijima stalno neke probleme, prigovore, teorije zavjere...

 Haha, na kaj misliš? :D

 

Hoćeš reći da tko god kupi Redmi ima probleme i počne vjerovati u teorije zavjera, a mobiteli su savršeni? :D Nisam skužio poantu :)

Ma šalim se samo. Podsjetilo me samo na to da dok sam pratio tamo forum dosta članova koji su navodili probleme koristili neki iz Redmi serije... Što nije ništa čudno, može značiti samo da su dosta popularni i više zastupljeni. Čitao sam sve komentare za svaki tjedni ROM prije nego sam ga i sam flashao i s vremenom skužio da je 90% problema koje ljudi imaju s tim ROM-om uzrokovano time što ne čitaju upute i flashaju unazad verzije i prelaze sa stabilnog na tjedni ROM bez data wipe-a. A na prvu dok to ne skužiš ispada da ti mobiteli ništa ne valjaju po svemu što ljudi tamo pišu i na šta se sve žale.

 

A recimo ovo za ekrane... Ja sam se dugo dvoumio da li da kupim Mi4 jer me odbijala činjenica da se nigdje ne navodi gorila glass zaštita, da bi jedva negdje u to vrijeme iskopao podatak da koristi corning concor glass što je nešto slično (da ne ulazim sad u detalje). Hoću reći da možda isto vrijedi i za neke druge Xiaomi mobitele, što opet ne znači da ako i piše u praksi predstavlja neku zaštitu. Dosta ovisi i o uvijetima u kojima ga se koristi. Ja osobno nisam imao nikad nikakvih značajnijih ogrebotina ni na jednom svom mobitelu, niti sam ikad ekran razbio. Dok je kod nekih ljudi to ko dobar dan.

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

U malo vise od godinu dana nemam nikakav problem na note 3 pro, osim pocetnog kad je wifi lovil ispod 5mbit download od max 30... Bilo je do vendor roma... Od tad nikakvog problema, jedino povremeno se zagrije kod zesceg koristenja, npr igranje igre i testiranje 4g veze :D 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mogao bi ali kud ces davati 80$ za tako nesto. Imas i kod nas onda slicno za manje novaca, ovo je koliko sam nasao najeftinij https://goo.gl/47865T

10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne znam kako, ali ja sam to napravio i radi bez problema s tim da ne koristim lan konektore (pa ne mogu reci je li 100Mbs ili 1Gbs) vec samo wi-fi i to preko usb internet dongle-a.

Iskreno, ja sam dobio taj router na kineskom i prisjelo mi je da prevodim na translatoru za svaku sitnicu i kad sam otkrio da se moze staviti Asus firmware odmah sam to napravio bez razmisljanja jer je na engleskom :-)

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

Ne znam kako, ali ja sam to napravio i radi bez problema s tim da ne koristim lan konektore (pa ne mogu reci je li 100Mbs ili 1Gbs) vec samo wi-fi i to preko usb internet dongle-a.

Iskreno, ja sam dobio taj router na kineskom i prisjelo mi je da prevodim na translatoru za svaku sitnicu i kad sam otkrio da se moze staviti Asus firmware odmah sam to napravio bez razmisljanja jer je na engleskom :-)

 Hvala!

Malo ću onda pronjuškati po netu!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gdje naručiti Mi Wifi 3 router? Oko 200kn je vidim, to bi značilo da ne prolazi carinu bez PDV-a? Onda bolje negdje iz EU pa dođe na isto a brže stigne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Moj je prošao bez carine.

 

EDIT: btw vezano za njegov FW i kineski jezik, treba naručiti international verziju kojoj je app na engleskom i sve radi out of the box..

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 11:10 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

Mogao bi ali kud ces davati 80$ za tako nesto. Imas i kod nas onda slicno za manje novaca, ovo je koliko sam nasao najeftinij https://goo.gl/47865T

 

Ocito me nisi skuzio. Ja imam ovaj ZMI modem i platio sam ga dosta manje, samo mi treba nesto jace da imam dobar signal u cijeloj kuci. 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...
10alex kaže...

Mogao bi ali kud ces davati 80$ za tako nesto. Imas i kod nas onda slicno za manje novaca, ovo je koliko sam nasao najeftinij https://goo.gl/47865T

 

Ocito me nisi skuzio. Ja imam ovaj ZMI modem i platio sam ga dosta manje, samo mi treba nesto jace da imam dobar signal u cijeloj kuci. 

Onda si uzmi Xiaomi WIFI Repeater 2, to ti je ispod 10$ (opet paziti i uzeti international verziju koja je koji $ skuplja). Možeš i nekoliko komada pa da pojačaš signal u svim dijelovima gdje router slabo da je signal.

 

Taj sam ja naručio paralelno s Mi Routerom i došao je malo prije njega, kad sam spojio s bnet routerom radio je odlično..

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel mogu to isto sa Xiaomi 3C ? Djeluje mi puno bolje, a i ovaj tvoj se napaja samo preko usba, a to nemam kam stavit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 13:33 (TTTT).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ovisi sto hoces s njim, cijelo vrijeme spominjes 4G internet pa ako hoces da ga koristis za npr. "Pokucni internet" onda neces moci jer nemas gdje staviti sim ili u mom slucaju (USB internet dongle).

Inace taj USB ne sluzi za napajanje routera vec za razne stvari, mozes u njega ubosti vanjski disk pa ga share-ati preko routera ili kao sto sam ja napravio spojti USB internet dongle.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.8.2017 14:22 (10alex).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
TTTT kaže...

Jel mogu to isto sa Xiaomi 3C ? Djeluje mi puno bolje, a i ovaj tvoj se napaja samo preko usba, a to nemam kam stavit.

 Jedan USB punjač i uštekaš u zid..

 

A iskreno ne znam, vjerojatno se taj router može postaviti u repeater mode, ako ne može onda ti ne vrijedi osim ako ne dovedeš fizički kabel do njega..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
10alex kaže...

Ovisi sto hoces s njim, cijelo vrijeme spominjes 4G internet pa ako hoces da ga koristis za npr. "Pokucni internet" onda neces moci jer nemas gdje staviti sim ili u mom slucaju (USB internet dongle).

Inace taj USB ne sluzi za napajanje routera vec za razne stvari, mozes u njega ubosti vanjski disk pa ga share-ati preko routera ili kao sto sam ja napravio spojti USB internet dongle.

 

Imam 4G internet preko bezicnog rutera, a ujedno taj ruter moze biti i usb dongle jer kad ga preko usba spojim na laptop, net je jedno 20% brzi, samo taj ruter mi je preslab da bi lovio kroz 2 zida, pa sam mislio kupiti npr. ovaj 3C model u u njega ustekati preko usba ovaj moj ruter jer bi signal vjerojatno bio puno jaci, samo ne znam jel bi radilo. 

12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ako si blizu Rijeke, možemo se naći i isprobati sa Mi Wifi Mini routerom ako bi funkcioniralo.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...
floki26 kaže...

 

 Hvala :D

 

Al ipak mislim da nešto drugo ne štima s prometom. Gle ovo:

 

Kupljen promet:

 

 

Ostalo 100MB (0MB potrošeno), Mob javlja: 0 potrošeno

 

 

Ostalo 82MB (18MB potrošeno), Mob javlja: 12KB potrošeno

 

Ostalo 42MB (58MB potrošeno), Mob javlja: 14,4MB potrošeno

Ovo ipak nije "u granicama".

 Update:

nabavio sam Tele 2 karticu (Sim2Go, besplatna je), i pogodite što. Nakon tjedan dana korištenja razlika između internog brojača i tele 2 ispisa je točno 0.2MB :D

 

HT mi je u tom vremenu ukrao 50-100MB :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2017 23:12 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...
CyberDemonVZ kaže...
floki26 kaže...

 

 Hvala :D

 

Al ipak mislim da nešto drugo ne štima s prometom. Gle ovo:

 

Kupljen promet:

 

 

Ostalo 100MB (0MB potrošeno), Mob javlja: 0 potrošeno

 

 

Ostalo 82MB (18MB potrošeno), Mob javlja: 12KB potrošeno

 

Ostalo 42MB (58MB potrošeno), Mob javlja: 14,4MB potrošeno

Ovo ipak nije "u granicama".

 Update:

nabavio sam Tele 2 karticu (Sim2Go, besplatna je), i pogodite što. Nakon tjedan dana korištenja razlika između internog brojača i tele 2 ispita je točno 0.2MB :D

 

HT mi je u tom vremenu ukrao 50-100MB :D

 Kao sto sam i ocekivao,nista novo od T-coma,obracunska jedinica za neke tarife im je 1Mb sto je cisti kriminal

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Ja imam mi wifi repeater 2 i jedino preko app sam se mogao spojiti na njega kad sam stavio da sam u "mainland china". Sad mi sve notifikacije iz app dolaze na kineskom... Jel jos tko ima ovakvo iskustvo...?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Dan1234567890 kaže...
Ja imam mi wifi repeater 2 i jedino preko app sam se mogao spojiti na njega kad sam stavio da sam u "mainland china". Sad mi sve notifikacije iz app dolaze na kineskom... Jel jos tko ima ovakvo iskustvo...?

 Nisi kupio internacionalnu verziju. Lijepo je naglaseno na stranicama web shopova u opisu itema da kineska verzija nece raditi kako treba.

9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Na mom web shopu nije pisalo ništa. Ali hvala na info, u svakom slučaju :-)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...

Ako si blizu Rijeke, možemo se naći i isprobati sa Mi Wifi Mini routerom ako bi funkcioniralo.

 

Hvala na ponudi, ali bas i nisam. Budem vec nes iskombinirao. 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Dan1234567890 kaže...
Na mom web shopu nije pisalo ništa. Ali hvala na info, u svakom slučaju :-)

 Na gearbestu uglavnom pise, tamo mozes provjeriti. Znam recimo i za one IP kamere, odredjene verzije ne rade van Kine..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice