Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.258
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Windows 11

Pozdrav imam dva pitanja vezano za win11. Da li je on official izasao? Vjerojatno glupo pitanje, ali kad googlam naisao sam da na nekim stranicama kazu kako je izasao u 6mj 2021, a na drugim stranicama pise da tek 2022. Ukoliko je izasao, kako onda mogu napraviti upgrade s windows 10? citao sam da ako imam win10 key (imam onaj key koji se veze na hardware, oem ako se ne varam) da mogu besplatno napraviti upgrade na win11 i nema problema, da li to jos uvijek stoji ili su promijenili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11

Sjećam se vremena XP-a stavljali smo teme i skinove da dobijemo transparentnost, Windows 7 smo ukrašavali XP temama, 8icu i 10ku smo pokušavali prepraviti na 7icu a sada Win 11 iako nije ni izašao oblačimo u 10ku i 7icu a pretpostavljam da će biti poželjno 10ku "pretvoriti" u 11ku za one koji ne budu imali mogućnost za nadogradnju na Win 11. Najbolje da Microsoft dijelove grafičkog sučelja učini portabilnim i stavi otvoreni kod na GitHub pa nek svatko pravi kakav hoće (kao u onom vicu sa krmačom ).

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Imsovcanin kaže...

Pozdrav imam dva pitanja vezano za win11. Da li je on official izasao? Vjerojatno glupo pitanje, ali kad googlam naisao sam da na nekim stranicama kazu kako je izasao u 6mj 2021, a na drugim stranicama pise da tek 2022. Ukoliko je izasao, kako onda mogu napraviti upgrade s windows 10? citao sam da ako imam win10 key (imam onaj key koji se veze na hardware, oem ako se ne varam) da mogu besplatno napraviti upgrade na win11 i nema problema, da li to jos uvijek stoji ili su promijenili?

 Windows 11 nije još official izašao. Tek je u razvoju, sad je aktualan build 22000.160. Do njega dođeš tako da se prijaviš u Windows Insider Program i onda ti ponude instalaciju, to jest upgrade sa Windows 10.

Za sada je besplatan upgrade, ali to ne mora biti u budućnosti kad konačno finaliziraju OS i ponude ga na tržištu. Može M$ tu još svašta promjeniti.

 

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Windows 11
uss kaže...

Sjećam se vremena XP-a stavljali smo teme i skinove da dobijemo transparentnost, Windows 7 smo ukrašavali XP temama, 8icu i 10ku smo pokušavali prepraviti na 7icu a sada Win 11 iako nije ni izašao oblačimo u 10ku i 7icu a pretpostavljam da će biti poželjno 10ku "pretvoriti" u 11ku za one koji ne budu imali mogućnost za nadogradnju na Win 11. Najbolje da Microsoft dijelove grafičkog sučelja učini portabilnim i stavi otvoreni kod na GitHub pa nek svatko pravi kakav hoće (kao u onom vicu sa krmačom ).

 Pa da, koliko sam Xp, Vistu i Windows 7 modao temama i to mi je baš bilo fora, toliko nisam niti pokušavao na Windows 10. Ne zato što ne bih htio, nego je sve skupa postalo dosta kompliciranije za izvesti.

Doslovno bi sa svakim novim buildom OS-a prestali raditi resource patcheri pa onda čekaj da developeri tih programa naprave upgrade na noviju verziju i tako u krug. 

Izgubiš jednostavno volju zezati se time. Inače, postoji cijela zajednica modera to jest skin i resource kreatora okupljena na https://virtualcustoms.net/ i koliko vidim ljudi još uvijek nisu izgubili entuzijazam.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
Imsovcanin kaže...

Pozdrav imam dva pitanja vezano za win11. Da li je on official izasao? Vjerojatno glupo pitanje, ali kad googlam naisao sam da na nekim stranicama kazu kako je izasao u 6mj 2021, a na drugim stranicama pise da tek 2022. Ukoliko je izasao, kako onda mogu napraviti upgrade s windows 10? citao sam da ako imam win10 key (imam onaj key koji se veze na hardware, oem ako se ne varam) da mogu besplatno napraviti upgrade na win11 i nema problema, da li to jos uvijek stoji ili su promijenili?

 Windows 11 nije još official izašao. Tek je u razvoju, sad je aktualan build 22000.160. Do njega dođeš tako da se prijaviš u Windows Insider Program i onda ti ponude instalaciju, to jest upgrade sa Windows 10.

Za sada je besplatan upgrade, ali to ne mora biti u budućnosti kad konačno finaliziraju OS i ponude ga na tržištu. Može M$ tu još svašta promjeniti.

 

 U kakvoj je trenutno stanju win11? Pun bugova i bolje cekati ili je sad vec sve vise manje gotovo i samo poliraju stvari?

13 godina
offline
Re: Windows 11

Ja ga koristim otkad je izasao iso na netu,,,i za sad ni jedan problem nisam imao...

15 godina
offline
Re: Windows 11
Imsovcanin kaže...
..

 

 U kakvoj je trenutno stanju win11? Pun bugova i bolje cekati ili je sad vec sve vise manje gotovo i samo poliraju stvari?

 -vidi naslov, vidi 20tak stranica postova.. -čitaš i znaš sve :)

-w11 = w10 +1 .. uz zaobljene rubove, centriran meni i sl skeendeep kozmetičke promjene, uz requirementse koji veze ni sa čime nemaju (stvarnost vs ms plan), pa w11 radi kao što radi i svaki drugi os na istom računalu.

-nije za juzere .. a pošto nisi insider i sl. (napredniji) tad to nije nešto za tebe (kategoriju juzera) preporučljivo, no ako želiš, možeš.

.. a tad, od insider-dev-bete .. ne tražiš da je bug-free i sl, tj smisao-postojanje je upravo suprotno, otkriti... tj ako ti je ovo gore kriterij, tad si zalutao u temu, koristi aktualan os itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 11

Znam za slučajeve stavljanja na računare u komercijalnoj upotrebi . Facepalm iz očiglednih razloga, ali nisu u pitanju kompletni idioti, generalno stvar funkcioniše otprilike jednako dobro i pouzdano kao i W10.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...

Znam za slučajeve stavljanja na računare u komercijalnoj upotrebi . Facepalm iz očiglednih razloga, ali nisu u pitanju kompletni idioti, generalno stvar funkcioniše otprilike jednako dobro i pouzdano kao i W10.

 -siguran? .. ne samo zbog rada, w11 radi.. nego licence, to se jednostavno ne radi, dok se za komercijalu koristi isključivo ono što je predviđeno.. dok admin ima recimo ent-licence za bilo što što želi testirati, ali nikad ne u komercijali, nikad te licence to ne dozvoljavaju, tj ozbiljne firme to jednostavno ne rade jer bi recimo mogli platiti kaznu kao piraterija.. tako da bi izbacio negaciju (nisu) u boldanom :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 11

Pa, nisu idioti za tehniku, tu bih rekao da su relativno kompetentni, za ostalo nisam siguran.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11
galinjo24 kaže...

Ja ga koristim otkad je izasao iso na netu,,,i za sad ni jedan problem nisam imao...

 Jedino sta zeza je alt tab iz sa deska nazad u igru, nece vratit nazad u igru nego igra freeza, i onda nemres ni u task manager, mora restart. Jedino zbog toga sam se vratio na win 10, sve ostalo radi ko beba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 20:12 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Imsovcanin kaže...

 

 U kakvoj je trenutno stanju win11? Pun bugova i bolje cekati ili je sad vec sve vise manje gotovo i samo poliraju stvari?

 Ne bih rekao da je pun bugova, znao se dogoditi pokoji sitni problemčić u svakodnevnom korišptenju, ali niti slučajno nekakav critical bug.

Pogotovo na samom početku, na ranim buildovima. Ja ga koristim kao glavni OS i sad doslovno ne vidim nikakve probleme.

Što ne mora biti garancija za ostale korisnike, jer ono što je meni bilo problematično nekim drugim korisnicima se uopće nije pojavljivalo i obratno.

Cryogenic kaže...

 Jedino sta zeza je alt tab iz sa deska nazad u igru, nece vratit nazad u igru nego igra freeza, i onda nemres ni u task manager, mora restart. Jedino zbog toga sam se vratio na win 10, sve ostalo radi ko beba.

 Evo, kolega Cryogenic ima problema sa ALT+TAB-anjem a meni to ne pričinjava nikakve probleme, uredno se vratim u igru bez freezanja.

Ovisi sve o kombinaciji hardwarea koju korisnici imaju, ima nemali broj kombinacija i nekako je i logično da se gdjekome pojavi neki problem, ipak je OS još u Beti.

Ne branim M$, samo pokušavam biti objektivan. Dapače, češće sam pljucnuo na njih nego što sam ih hvalio ali ovo za sad izgleda sasvim pristojno.

Stignu oni još štošta i popraviti i pokvariti ;)

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
13 godina
offline
Re: Windows 11
Ja nemam problema sa alt tab i freezanjem igre.Koristim isto kao primarni os
15 godina
offline
Re: Windows 11
Imsovcanin kaže...
* * *

 

 U kakvoj je trenutno stanju win11? Pun bugova i bolje cekati ili je sad vec sve vise manje gotovo i samo poliraju stvari?

U odličnom stanju. Nema nikakvih Bugova (nije to pre-alpha neke video igrice). Nije ih ni bilo od zadnjeg Builda 10-tke, preko procurenih Builodava 11-tke, pa do regularnog 22000 (koji će takav i ostati) kao finalni Build + Upgradeovi koji će se sada označavati sa . iza. Primjerice 22000.160 je trenutni Build.

Instaliraj ga, Beta kanal je mislim .100 a Dev .160 (moja preporuka Dev kanal). Još malo lickanja i ode ovaj OS u nova računala već na jesen.

Osim poliranje stvari (za koje se manje više Dev tim pripremio) Win 11 ima još jednog saveznika a to je ni manje ni više nego Intel, je Win 11 će biti prvi OS optimiziran za onne BIG.small u Alder Lakeu, na tome se vjerojatno radi duboko u pozadini OS-a a da mi nismo ni svjesni.

11 godina
offline
Re: Windows 11
Cryogenic kaže...
VonMackensen kaže...
Lewis kaže...

Jel proradio classic shell na w11 ?

 Misliš na ovaj programčić?

Classic Shell - Start menu and other Windows enhancements

On nije u razvoju još od 2017 godine.

Ima open shell od istog developera, ali ni on ne šljaka.

Da, na open shell (Nasljednik Classic Shella) sam mislio.

Ne korisitm windowse bez toga, tako da dok to ne proradi dzaba mi free update na 11cu :).

thx

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
offline
Windows 11

Koristio sam 11 nekoliko dana i nisam se baš usrećio. Kod klasičnog korištenja aka surfanje, video, obrada dokumenata, su radili bez problema ali mi zato vr igre nisu radile nikak. Naravno, prošlo 10-ak dana dok sam se vratio s godišnjeg pa win odlučio pobrisati win.old folder tak da sam na kraju sve iz nule na 10. Glavni problem na 10-ki mi je bio nemogućnost kompa da ode u sleep. Na 11 također nije radilo, a ne radi ni sad nakon friške instalacije tak da to ostaje za dijagnostiku i dalje.

Uglavnom, 11 radi ok dok radi. Start mi je, iako ljepši, dosta manje iskoristiv nego na ceneru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Malo zanimljivosti, a i važno upozorenje za ekipu na DEV kanalu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 19:29 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Windows 11

Pokušavam pristupiti Windows Insider Programu, i veli mi da moram uključiti dijagnostičke podatke. Koliko vidim, oni su uključeni, pa sad ne znam di je problem? Prijavljen sam preko Microsoft računa u Insider Program.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 10:00 (JayCutler).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Treća slika, promjeni ovu opciju koju prvu vidiš, točku stavi na opciju ispod ove koja je odabrana.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 10:19 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 11

Valentine, stavio sam na neobavezne dijagnostičke podatke, i kad izađem van i ponovo uđem, opet su mi uključeni obavezni dijagnostički podaci??? Hm ......

15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Malo zanimljivosti, a i važno upozorenje za ekipu na DEV kanalu.

Lik prije svega nema pojma a drugo to upozorenje dobijam već preko 5 godina za Fast Ring kao da je nestabilniji, a kao stabilnije je u Slow Ringu (Danas bi to bio Dev i Beta).

Čisto da se netko ne uplaši, ja u Insider (Fast Ring, znao i 10-tak Buildova dobijati sedmično [Build - čitav novi WIndows]) programu sam već od 2014 (7 godina)) i nema tu nekih problema.

13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Valentine, stavio sam na neobavezne dijagnostičke podatke, i kad izađem van i ponovo uđem, opet su mi uključeni obavezni dijagnostički podaci??? Hm ......

Odradi promjenu preko registry baze.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/cant-change-value-for-diagnostic-and-usage-data/603f5a99-8514-44de-93bc-a245a5d364cc

Envy kaže...
Lik prije svega nema pojma a drugo to upozorenje dobijam već preko 5 godina za Fast Ring kao da je nestabilniji, a kao stabilnije je u Slow Ringu (Danas bi to bio Dev i Beta).

Ma ja sam više mislio da oni koji misle ostati na finalnoj verziji i izaći iz insider programa kad finalna verzija izađe, bi sada trebali prijeći sa dev na beta kanal jer ako ne izađu na vrijeme, kasnije ako požele,

to više neće moći napraviti bez da rade čistu instalaciju.

A siguran sam da ima takvih ljudi dosta ovdje, ne žele svi biti zauvijek na testnoj verziji kako želimo npr. ti i ja.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 14:42 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Ma ja sam više mislio da oni koji misle ostati na finalnoj verziji i izaći iz insider programa kad finalna verzija izađe, bi sada trebali prijeći sa dev na beta kanal jer ako ne izađu na vrijeme, kasnije ako požele,

to više neće moći napraviti bez da rade čistu instalaciju.

A siguran sam da ima takvih ljudi dosta ovdje, ne žele svi biti zauvijek na testnoj verziji kako želimo npr. ti i ja.

 Ovo sam prekjučer napravio. Zaustavio sam se na 22000.160 na Dev Channelu i sad sam na Beta Channelu.

Htio sam vidjeti kako fercera Windows 11, sve radi uredno i sad ću usporiti malo sa buildovima.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

sad ću usporiti malo sa buildovima.

Još jedna nadogradnja i više ne bi mogao napustiti insider program ako poželiš to napraviti kad izađe finalna verzija.

ps. ja se veselim jer ovaj u videu kaže da DEV kanal počinje sa testiranjem stvari koje će izaći na svjetlo dana u jesen 2022 godine,

a beta kanal nastavlja testirati ono što će na kraju biti i finalna verzija.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
9 godina
offline
Windows 11

Zašto windows ne može biti snappy duže od 10-ak dana? Imam instalirano par programa, c: particija je na pola puna, ne vrti se ništa u pozadini, ali i dalje se osjeti značajan pad brzine nekoliko dana nakon instalacije. Ista stvar je bila i s 10 i s 8 i s 8.1. Za starije nisam siguran. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Windows 11 bude bilo moguće instalirali na stariji hardware, ali ne kao upgrade nego kao čistu instalaciju ako se ne dodatno dorađuje ISO.

Pogledati prvih 12 minuta videa.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 8:24 (Valentin17).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11

Ajde bar nešto. Samo da ne bi sad oni dodali dio koda koji bi namjerno usporavao Windows na starijem hardveru. 🤔

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 9:33 (Marko :D).
13 godina
offline
Windows 11

But while it might seem like Microsoft’s opening up the floodgates, the confusing reality of Windows 11 upgrades hasn’t changed quite as much as you might think. While DIY PC gamers, IT admins, and other power users will be able to perform a clean install of Windows 11 on existing hardware dating back years, it’s not encouraging that at all.

First and perhaps most important, Microsoft informed us after we published this story that if your computer doesn’t meet the system requirements, it may not be entitled to get Windows Updates, even security ones. We’re asking Microsoft for clarification on that now. But secondly, it still sounds like Microsoft will be encouraging millions of people to replace their perfectly good Windows PCs.

IZVOR

Instalacija dopuštena, ali nema garancije da ćeš nastaviti dobivati ažuriranja, čak i ona sigurnosna preko WU. 

 

Microsoft be like;

 

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Windows 11 bude bilo moguće instalirali na stariji hardware, ali ne kao upgrade nego kao čistu instalaciju ako se ne dodatno dorađuje ISO.

..

 -to je tek besmislen-suprotan kriterij.. anti-logika. Potvrda da je to tako isključivo jer ms tako želi (otežati)... ne neki stvarni requirements, jer to npr TPM ni ne može biti jer to nije u rangu količine rama-diska, nije u rangu instrukcija cpua ili gpua.. nije čak u rangu rezolucije ekrana jer je to recimo fizičko ograničenje da bi nešto stalo na ekran i pri tome bilo čitljivo na svim računalima (pa zato mobitel verzija iste app ima drugačiju organizaciju sučelja..) itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice