Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 383.760
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Windows 11

Pa pitati ću te čemu tebi uopće služi računalo osim pizdekanja koje ovdje izvodiš? Bolje se uhvati pametnijeg posla...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Pitanjce

Od kada će sutra biti dostupan za "skidanje" Windows 11 preko njihovih stranica...i dali je to sutra uopće (ili je samo predstavljanje)?

 

Drugo, hoće li biti nadogradnja za nas Windows 10 korisnike kroz "update"

 

I treće, hoće li ova licenca vrijediti i na Windowsima 11....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

-da čitaš (u hrpi postova zagublejno..) 'znao' bi odgovore, evo ponovo:

 

-za sad, što ne mora značiti da će biti u budućnosti, key radi, aktivirani 10 aktivira 11, tj to je isti os, isti key, za sad (jedina razlika što na par mjesta piše 11 i ikone-thema..)

-win10 je posljednji win, što god to MSu značilo.. a nadogradnja (upgrade) nije ažuriranje (update).. mada je to ms izjednačio pa razika ne postoji, što će reć neovisno što ms kaže, možda će doći kao update, možda kao upgrade, možda neće.. :))

-ne bi trebao biti prije jesenskog h2-builda, tj po posljednjem mjesečnom planu 4-10 znači deseti-octobar/listopad .. ali win često kasni mjesec-dva, + naziv je 11 pa možda pomaknu  u 11ti, možda i to kasni pa izađe kasnije jer uvijek kasni tj većinom.. a izjave ms-a nemaju neku činjeničnu ili vjerodostojnu težinu, osim što imaju dugoročni roadmap po kojem idu dalje...

tj za sad, plan, w10 do 25te, pa matematika kad će ili kad bi w11 mogao izaći .. npr s LTS u 10tom, ako ne ove, iduće godine, odnosno 18 mjeseci prije gašenja 10 tj do polovice 23će.. ili jesen pod buildom 2023-h2.. recimo, jer uvijek kasne.

 

-a samo kašnjenje nije ni nešto važno, par mjeseci ili godina vamo-tamo... isto je.

 

-važnije, ako se ostvari plan, cilj, tad će licenca biti nevažna, tj po planu, win (soft) će biti free-đabe, .. ali ne baš đabe, tj nešto skuplje nego do sad. Usluga.

Tad neće biti važno imaš li key (a nije nešto ni sad, tj radi bez aktivacije, što demonstrira cilj), čak ni to da koristiš win-os, može npr linux-ubuntu, mac, andoroid.. iz pozicije MSa je to poželjno-idealno, bez supporta-obveze a pretplate kaplju ili nemaš uslugu. Tad ms više nije kriv za kvarove, za drivere, nema piraterije i brige koliko je izgubio ili mogao zaraditi, nego jednostavno, platiš-imaš, kao mobitel a sve ostalo je cloud i možeš prigovarati telekomu ili googletu ako nešto ne radi.. dok je tad ms nevinašce koje s tim nema veze, kao bilo koji drugi online servis, npr steam, netflix, itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...

Pa pitati ću te čemu tebi uopće služi računalo osim pizdekanja koje ovdje izvodiš? Bolje se uhvati pametnijeg posla...

Sinoć sam rekao da imam pravo testiranje (plaćeno) u kojom na stotine ljudi dijelim Screen preko Zoom Aplikacije koji opet emituje na taj Screen (čitaj: drugi kran) sasvim treća aplikacija.
Pa da bude u skladu sa temom, na Windowsu 11 pomicanje prozora (na sredinu, četvrtinu, gornju, donju - nije bitno) je za koplje olakšano nego u Windowsu 10. U W10 moraš do samog ruba uhvatiti prozor i doći do toga ti prozor podjeli u dva dijela. U W11 za sada palac gore.

Ne znam koji me bog prozivaš skoro četvorocifren broj računara što servisiram, što preprodam, što "očistim", što ispušem hladnjake kompresorom... unovči svoje znanje. Ovdje u ovoj šugavoj državi ja to moram raditi, da sam u Japanu mogao bi biti samo Astronaut ili primjerice pilot ionako mi iz Bosne bolje nismo ni zaslužili.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Gale92 kaže...

Pitanjce

Od kada će sutra biti dostupan za "skidanje" Windows 11 preko njihovih stranica...i dali je to sutra uopće (ili je samo predstavljanje)?

 

Drugo, hoće li biti nadogradnja za nas Windows 10 korisnike kroz "update"

 

I treće, hoće li ova licenca vrijediti i na Windowsima 11....

Mountaš Win 11 (ubaciš ga kao CD), Pokrenešsetup.exe kao admin unutar Windowsa i počinje instalacija (moći ćeš i raditi nešto na računaru jedno vrijeme), nakon toga i restart.
U toku instalacije odabari opciju a) koja kaže sačuvaj sve i programe i datoteke - nakon čega dobijaš Windows 11 isto kao da si je upgradeovao redovnim kanalima sa Windowsa 10.

Već sam o tome pisao, ali kao što ihush kaže treba samo malo pažljivije čitati.

Meni nije problem tebi ponovo odgovoriti, problem je što iza mojih leđa stoje dva laptopa za servisiranje a ja moram gornjem padobrancu odgovoriti koji ja đavo radim od računara.
Inače sam gledao u one krugove kako se vrte (tačkice) ali sada pišen na Bugu jer ne mogu u njih da gledam jer me kao hipnotišu pa mi se počne spavati ;-)

PS za sve: Nemojte živjeti još uvijek u dobu XP-a misleći da je samo Clean install onaj pravi instal.. igra se promjenila već skoro desetljeće.

13 godina
offline
Windows 11

A niš sutra klimica i Winsi 11...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Gale92 kaže...

A niš sutra klimica i Winsi 11...

Misliš prekosutra? Event je 24.6. u 17:00 po našem vremenu.

13 godina
online
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Misliš prekosutra? Event je 24.6. u 17:00 po našem vremenu.

Ne mora biti, ne znaš na kojem vremenu je on. 

Envy kaže...

Mountaš Win 11 (ubaciš ga kao CD), Pokrenešsetup.exe kao admin unutar Windowsa i počinje instalacija (moći ćeš i raditi nešto na računaru jedno vrijeme), nakon toga i restart..

Inače sam pobornik čiste instalacije, ali sve više i više razumijem one koji odrađuju nadogradnju jer teško se je oprostiti od Wina i programa koje si prilagodio sebi.

Mislim da bude išla nadogradnja na 11 kad izađe, a do tada virtualka radi savršeno, zadnji insider build dotjerao do kraja sa nadogradnjama i samo čekam sljedeći build, ma koji on bio.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 17:54 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
* * *
Envy kaže...

Mountaš Win 11 (ubaciš ga kao CD), Pokrenešsetup.exe kao admin unutar Windowsa i počinje instalacija (moći ćeš i raditi nešto na računaru jedno vrijeme), nakon toga i restart..

Inače sam pobornik čiste instalacije, ali sve više i više razumijem one koji odrađuju nadogradnju jer teško se je oprostiti od Wina i programa koje si prilagodio sebi.

Mislim da bude išla nadogradnja na 11 kad izađe, a do tada virtualka radi savršeno, zadnji insider build dotjerao do kraja sa nadogradnjama i samo čekam sljedeći build, ma koji on bio.

Da, i ja sma bio pobornik čiste instalacije ali sam taj zanat, odnosno staru naviku, izbacivao iz sebe pola desetljeća.

Sada kao regularni korisnik (primjerice Winsa 10) možeš lako preći u Insider program, instaliraš nadogradnju (novi Build ili točnije novi Windows) - ne sviditi se, roll back na staro, isključi Insider program, i to je to!

A da se veselim svakom novom nadogradnjom (faktički Buildom ili novim Windowsima) itekako se veselim posebno ujutru kada vidim ikonu a ja siđe i lagano dok se kava napravi on je već tu.

ALI sada sam na Winsu 11 ova DEV verzija, a izbrisao sam staru 10-tku tako da ne'am blage što se desilo sa 10-tkom (dvije sedmice nismo dobijali novi Build), za mene povratka više nema, istalo je samo prilagođavanje.

Kao što rekoh prava mana je Taskbar, ne to što je na sredini, (lako ga smjestiti u Left) nego je blago rečeno - totalno sfušeren. To što će prekosutra lijepo izgledati na prezentaciji u praksi je katastrofa, i ne toliko koliko ja preuveličavam ali je - to je činjenica.

A inače 95% toga što je u sadašnjim tkzv. Windowsu 11 sam već dobijao kroz pola godine (nove sličice, game bar) i bilo je problema.. u jednom Buildu maknuli moje favorite iz Explorera. Game bar jedan utorak radio katastrofa, u četvrtak došao novi Build i to ispravio... ali to su slatke muke. Nije kao prije 6 godina dobiješ novi Build (jednom se desilo) a GUI se raspadne. Ili jednom novi Build a ne vidi Mrežnu (na Drivera) ali mi uvijek stoje driveri za mrežnu u slučaju takvog problema.

Kada se kopiraju datoteke nema više da vidiš SVE koliko je ostalo i slično nego sada samo minutu.

Ne znam je li to dobro ili nije ali subjektivan dojam je da sve što je višak - izbaci. Za sada je ok. Nadogradnjom sam oduševljen, konačno da mi GOG, EPIC li STEAM ili ORIGIN ne pitaju za šifre.. i još se bolje Syncalo sa Tablet(Telefonom).

Žao mi što Setovi nisu prošli (bilo jednom u jednom Buildu).. moglo se fino organizovati radna površina ali i ovako imam dva monitora.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Gale92 kaže...

A niš sutra klimica i Winsi 11...

Klimica misliš na klimaks (vrhunac)? Neeee, odavno ja ne pratim evente niti jedne tehnološke kompanije pa ni Intela. Dođe ovdje u vijestima ukratko (kao prestavljanje Lenovo mobilnih radnih stanica) ili na drugim portalima ali da pratim 2 sata "ameeeeejziiing", ne pada mi na pamet - radije pogledam neki film.

A mi svoju zajednicu imamo ovdje: Windows Insider

A već dva dana sam ja na Winsima 11, nije teško zaključiti iz mojih postova, samo što sam sada izbrisao Staru Instalaciju Windowsa pa ako se kojim slučajem ne bude mogao Upgrade na finalnu (ne DEV verziju) opet isti postupak. Skineš Winse, Mountaš i pokreneš setup.exe. A onda će mi ostati ova stara instalacija.

Još nešto sam primjetio: nigdje nisam moga naći neki vodeni žig (ne vidljiv) nego da je negdje upisan. Nije Eval kopija, nema tajmera, Windowsi aktivirani - malo mi ništa nije jasno, mada ruku na srce malo sam i googlao.. ne da mi se. 

15 godina
offline
Re: Windows 11
To “gubljenje vremena” u kojem ti stvarno uživaš mene je zabavljalo do prije desetak i više godina. Od tada, samo finalna verzije i to nadogradnja, jer nemam više ni godina ni živaca, a ni zdravlja sve raditi od nule. Dovoljno sam pedantan da mi instalacija od 2016, uz sve update-ove koji su od tada izašli radi fluidno i brzo, a od smeća na računalu imam vjerojatno koju zaboravljenu log ili cache datoteku…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 11
Envy kaže...

Da, i ja sma bio pobornik čiste instalacije ali sam taj zanat, odnosno staru naviku, izbacivao iz sebe pola desetljeća.

Kaj budeš sutra kad ovi izdaju insider build, a ti ga npr. ne budeš imao ponuđenog u tom buildu koji je izašao na internetu?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Windows 11

Software Unboxed,"da čudo neviđeno W11 je fantastično brz ili ista priča kao i W10".Ostalo zna se, ne vidim samo ja da su malo vizualno pokrali Jabučare.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/sprema-to-microsoft-windowse-11/282988.aspx?page=1&jumpto=6375655&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 14:09 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Da, i ja sma bio pobornik čiste instalacije ali sam taj zanat, odnosno staru naviku, izbacivao iz sebe pola desetljeća.

Kaj budeš sutra kad ovi izdaju insider build, a ti ga npr. ne budeš imao ponuđenog u tom buildu koji je izašao na internetu?

Nisam siguran da te razumijem, a iskreno i ne znam šta se sutra dešava, predstavljanje Windowsa 11.

Gle.. ukratko.. koja god se sutra verzija prestavi (vjerojatno Build 22000) ja samo pokrenem setup.exe i ova DEV (procurena) ostane. Vidim svidi mi se nova verzija - izbrišem DEV.
Insider može postati svatko, ali posebne neke pogodnosti imamo mi koji smo upali u dati program odmah na početku. Ali nije poanta to. Imaš regularni windows, instaliraš Insider verziju ako ti se svidi ostaneš na njoj i sačuvaš staru verziju.

Faktički si besplčatan tester. Ja jednom davao ocjenu 1 (od 5) i rekao nema pozitivne ocjene dok ne dobijem drivere za LPT port i stari HP printer od 20 godina.. dođe email kasnije da su ispravili.

Možeš se šaltati kako želiš iz Insider verzije u regularnu i obratno. Preporuka da sačuvaš staru instalaciju da se možeš vratiti ako šta zapne, a Insider program i za 11 će se nastaviti i vjerujem verzija za jesen/zimu koja će izaći mi ćemo to kroz ljeto već vidjeti i dobiti.

Da opet ponovim, osim ovog šugavog taskbara, ja sam sve to mjesecima dobio. Malo obli prozori mi mozak piju, ali naviknem se i na njih (ne volim 3-rd party rješenja za mijenjanje GUI-a).

Vjerojatno sutra ide ova 22000 verzija jer je DEV ipak DEVeloper verzija. I ne znam šta imaju ispravljati jer za Taskbar moraju sjesti i zagrijati stolicu dobro, tu vjerujem da Insider verzije će ići najmanje jednom sedmično.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Može li ozbiljan korisnik računala, onaj kome računalo i za nešto konkretno treba pregaziti stabilan OS s DEV verzijom operacijskog sustava u razvoju i izbrisati mogućnost povratka? Ako je itko zaspamao temu gluparijama to si upravo ti. Ponašaš se kao da si na platnoj listi Microsofta!
Cijenim to što si Insider i pomažeš u ispravljanju bugova novih buildova, ali ovdje si majstore stvarno pretjerao!
Hej, pa radi se o verziji koja još nije dohvatila ni prvu betu? S razlogom, zar ne?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Imam računara k'o drva, kompletan backup, fizički + Cloud.
Koka boli đon što sam na jednom SSD-u instalirao DEV a izbrisao staru verziju?
Sikiraš se bespotrebno.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Windows 11

Danas navečer palim virtulaku i na Windowsu 11 gledam predstavljanje Windowsa 11. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 14:43 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Danas navečer palim virtulaku i na Windowsu 11 gledam predstavljanje Windowsa 11. 

 U kolko je predstavljanje?

13 godina
online
Re: Windows 11
Osvrtnik kaže...

 U kolko je predstavljanje?

Ja mislim u 16 sati po našem vremenu, ranije nego što sam prethodno pretpostavljao.

 

https://www.microsoft.com/en-us/windows/event

 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 15:31 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 11
Osvrtnik kaže...
Valentin17 kaže...

Danas navečer palim virtulaku i na Windowsu 11 gledam predstavljanje Windowsa 11. 

 U kolko je predstavljanje?

 Oko 17h

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Windows 11

Puko stream. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Windows 11

Možda bi bilo bolje (stabilnije) da sa linuxa streamaju .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Novi akcijski centar. Hvala Bogu! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11

Ako će ovi Windows radit kao ovaj stream ne piše im se dobro...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11

Kad je drugi put pukao, prešao sam na YouTube. Tamo imaš restream od CNETa koji radi bez problema, samo je lošije kvalitete. 

13 godina
offline
Windows 11

Pokretanje Android aplikacija na Windows 11?!?! Didn't see that coming...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Pokretanje Android aplikacija na Windows 11?!?! Didn't see that coming...

 a što si mislo da ispod haube radi ubuntu (linux..) tj koja je razlika linux-andorid? .. štoviše bilo koji soft, sve je soft a platfromski je samo ovisan o specifičnim fičerima koje neki ima drugi nema, npr kao frontendovi-distre dok za dio koji ostaje imaš emulatore-vm-wine itd.. ako se već nekome ne da preštrikati kod ili (važnije) za pravne-licenčne sitnice koje se ne mogu dirati (jer je naprosto tuđe-vlasništvo).. što pod linux-andorid platformom većniom nije problem zbog open-foss-a i open licenci.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Pokretanje Android aplikacija na Windows 11?!?! Didn't see that coming...

 a što si mislo da ispod haube radi ubuntu (linux..) tj koja je razlika linux-andorid? .. štoviše bilo koji soft, sve je soft a platfromski je samo ovisan o specifičnim fičerima koje neki ima drugi nema, npr kao frontendovi-distre dok za dio koji ostaje imaš emulatore-vm-wine itd.. ako se već nekome ne da preštrikati kod ili (važnije) za pravne-licenčne sitnice koje se ne mogu dirati (jer je naprosto tuđe-vlasništvo).. što pod linux-andorid platformom većniom nije problem zbog open-foss-a i open licenci.

Pa nisam baš očekivao da će tek tako donijeti podršku. Sad me samo zanima kada će Windows 11 postati dostupan—o tome ni riječi.

 

Početkom idućeg tjedna dolazi prvi službeni build Insiderima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 17:52 (Marko :D).
16 godina
offline
Windows 11

Kad je neki službeni release? Nisam gledao do kraja.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11

Ima negdje već repriza cijelog streama od početka?

 

Našao ovo:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 18:27 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice