Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.228
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Ako si naknadno dodao hr tipkovnicu, zar nisi morao preuzeti language file neki za hr tipkovnicu? Znači da na popisu imaš izbora za hr odabir tipkovnicu..

 mozda i jesam ne sjecam se vise ...  

your nudes are safe with me.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Kod clean instalacije win 10, koji jezik izabrati prilikom kreiranja usb stick-a. Želim da win 10 bude na engleskom jeziku, a tipkovnica na hr. Jel bolje onda izabrati u mct toolu eng jezik, pa kasnije u postavkama windowsa naknadno izabrat hr jezik za tipkovnicu, prikaz sata i datuma.

 -bolje, hr, tad su sve regionalne postavke defaultno hr-OK, dok se jezik/tipkovnica uvjek može dodati, lakši-kraći put je s hr ver dodati eng nego obrnuto (zbog ostalih postavki + tad su svi defaulti eng, npr za upgrade verziju itd).

-hr je dodatak na eng koja j eu svim instalacijama ispod haube-core, eng j euvjek tu, ostali jezici ovisno.. i 'pametnije' je tad imati hr koja ima oboje, tj kao što je nekad bilo s MSO, jezični paketi su bili free, ali kasnije je ms to promijenio i tko želi mora platiti skidanje dodatka, tj kao za win, n epostoji ni jedna razlog zašto bi to bilo eng, tj bolje hr, jer eng je tu uvjek ispod haube.

 

-udaljenost od točke A do točke B je identična udaljenosti od B do A, tad mi nitko ne može 'dokazati' da je bolje instalirati eng pa dodati hr nego obrnuto + ne mora biti tako lako i pitanje kad ms nešto promjeni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

U prilogu je slika settings za podešavanje zvuka. Dakle mene zanima dali ja nekako staviti prečicu dolje da već odma mogu birati gdje bude bio Output ?

 

Dakle na slici mogu birati 2, monitor i bluetooth slušalica. Dakle ako bluetooth slušalica ne radi onda moram vračati na monitor.

 

Postoji li takva mogučnost ?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
T700 kaže...

U prilogu je slika settings za podešavanje zvuka. Dakle mene zanima dali ja nekako staviti prečicu dolje da već odma mogu birati gdje bude bio Output ?

 

Dakle na slici mogu birati 2, monitor i bluetooth slušalica. Dakle ako bluetooth slušalica ne radi onda moram vračati na monitor.

 

Postoji li takva mogučnost ?

 

 kliknes dolje u taskbaru na volume ikonu pa imas za birati audio izlaz ?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ako kreiram windows 10 odnosno microsoft account sa gmail adresom umjesto sa outlook adresom, jel ima kakve razlike tipa, ne znam, kod sinkronizacije postavki tog accounta, korištenja onedrivea, microsoft store aplikacija i sl.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 22:45 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nema. Bit će ti dostupne sve usluge Microsofta osim Outlook e-maila.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Microsoft je povukao ažuriranje KB4524244 izdano 11. veljače zbog problema koje izaziva. 

 

➡ https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-confirms-windows-10-kb4524244-issues-and-pulls-the-update/

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
ihush kaže...
Dud kaže...

Hej momci koje je aktualno dobro mjesto za jeftini key za winse. Ne treba meni nego sestrinom dečku. Može link i na PP. Tnx unaprijed.

-google ne radi? win teme gdje se to spominje..

-ne trebaš key, osim ako trebaš R1.. tj win radi i bez aktivacije tako da za kućnu upotrebu ne moraš previše brinuti (niti je to nešto za PP... kao ni za zahvalu) :) .. osim ako je to oblik žicanja dok friday dijeli slatkiše.. :))

 

Poslao sam sada vec dosta keyeva ljudima koje ni ne znam (cak su mi i u okviru foruma nepoznati). Zadnji kojem sam poslao se nije ni zahvalio. Samo cekam da se ljudi pocnu zaliti moderatorima jer po par sati zna proci dok im posaljem key

 Hvala od srca , winsi rade i aktivirani !!! Sve najbolje u tvom životu ti želim !

 

Hvala, hvala, hvala !!!

"Just A Dream ".
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Windows 10’s latest update fail could be its most serious yet

Windows 10’s seemingly never-ending run of faulty updates is continuing to impact users, with reports emerging that Windows 10 KB4532693 is deleting files on some people’s PCs.

We’ve previously reported that KB4532693 was causing some serious issues for Windows 10 users, with people's Start menus and desktops reverting to their default states.

➡ https://www.techradar.com/news/windows-10s-latest-update-fail-could-be-its-most-serious-yet
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Ne znam jel nekakav update nesto sjebao ali zadnjih dana mi windows explorer ne funkcionira kad se windowsi tek dignu. Tek nakon par minuta krene. Mogu ga jedino rucno pokrenuti. Restart procesa ne pomaze. Imam na taskbaru explorer i nista se ne dogodi ako kliknem na njega. Jucer ujutro kliknuo valjda 10 puta. Kad eto nakon par minuta 10 prozora poiskakalo.

Kad ga rucno pokrenem taj jedan prozor mi radi bez problema.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kod mene zadnjih 2-3-4 dana wi-fi adapter svakih 15-20min ne sljaka, nema interneta, onda idem na Troubleshoot i to se popravi pa onda nakon nekog vremena opet zasteka??? 

Jucer koristio Live Linux preko USB-a (par sati) i nije bilo nikakvih problema. 

 

Ima netko neku ideju sta bi se moglo pogledat/napravit?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Instalirati Windows 7?

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Reinstalacija drivera?

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

...

 

Ima netko neku ideju sta bi se moglo pogledat/napravit?

 

Ima li kakvih korisnih informacija u nadzoru pouzdanosti, možda neki logovi da vidiš kaj se dešavalo netom prije puknuća veze ?

Meni se npr office jako sporo pokretao, no čim su završile ove radnje vidljive na ss, sve je opet bilo ok.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Reinstalacija drivera?

 

Zasto ako je do prije neki dan radilo godinama bez problema?

 

bunker kaže...
djigibao kaže...

...

 

Ima netko neku ideju sta bi se moglo pogledat/napravit?

 

Ima li kakvih korisnih informacija u nadzoru pouzdanosti, možda neki logovi da vidiš kaj se dešavalo netom prije puknuća veze ?

Meni se npr office jako sporo pokretao, no čim su završile ove radnje vidljive na ss, sve je opet bilo ok.

 

Gledao sam vec tu i nema nista, sve je po PS-u 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Marko :D kaže...

Reinstalacija drivera?

 

Zasto ako je do prije neki dan radilo godinama bez problema?

 

 Znaš da to nema nikakve veze kad su winsi u pitanju :) 

 

Ugl ako ni reinstall drivera ne pomogne možeš probati resetirati tcp/ip

 

Like this

 

Probaj ugasiti na adapteru ipv6 (ne pitaj zasto, ne znam, ali nekima je pomoglo...)

 

Da li ti drugi uređaju u lanu rade normalno? 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:26 (merio).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Eto, jucer i dans sve u redu...samo od sebe, nisam nista dirao...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

I kod mene "winsi" prave sranja već par dana, sve ovo što je linkano o problemima sam našao i kod sebe jbg. nažalost i patim se stavim nove winse i taman sve poštelujem, povuku neki updejt i sruše se sami od sebe instaliram drajvere od Atij-a i nestane mi "start" opcija i ikone sa desktopa, kad restartam, nedižu se winsi nego samo crni ekran i opcija "F2 ili Del" nepomaže, već sam pomalo lud od istraživanja što i kako, a do prije 10dana sve OK.

Probao i clear cmos, i nanovu instalaciju i prođe sve tzv. dobro pa instaliram MBO drajvere,zvuk i vga i taman se ponadam da će biti dobro i nakon 2-3h opet "crni ekran" i jbg. već počinjem sumnjati na samog sebe, da neznam instalitati winse

Skroz mi se kod restarta pali "num lock" na tipkovnici, a nisam dirao ništa u biosu osim "boot opcije" ??? Ako ju isključim kod podizanja sustava neće ući u winse, kad ostavim upaljeno bude sve normalno, a tipkovnica inaće radi OK.

 

 

Sorry postao u krivu temu može brisanje. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.2.2020 1:33 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Windows 10 - općenito

Zamolila me jedna gospođa da joj na laptopu sa 7-micom instaliram 10-tku pa bih molio malu pomoć...

1.Koji free program da upotrijebim za backup svih drivera

2.Ima li netko neki serial key koji mu je viška

HVALA 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Zamolila me jedna gospođa da joj na laptopu sa 7-micom instaliram 10-tku pa bih molio malu pomoć...

1.Koji free program da upotrijebim za backup svih drivera

2.Ima li netko neki serial key koji mu je viška

HVALA 

1. Instalacija drivera je prilično straight forward na 10ki, trebao bi povući sve potrebno sam. Ako i ne, sumnjam da nećeš uz malo kopanja pronaći potrebne po netu.

2. Keyevi se prodaju po par dolara, 20-30 kuna.(period)

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Zamolila me jedna gospođa da joj na laptopu sa 7-micom instaliram 10-tku pa bih molio malu pomoć...

1.Koji free program da upotrijebim za backup svih drivera

2.Ima li netko neki serial key koji mu je viška

HVALA 

Ako je Windows 7 aktiviran (i to piše u Control Panel ➡ System and Security ➡ System), samo nadogradi na Windows 10. Nadogradnja je još uvijek besplatna i Windowsi će biti aktivirani nakon iste. Što se drivera tiče, nikakav backup nije potreban. Windows 10 drivere instalira automatski prilikom instalacije sustava.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Zamolila me jedna gospođa da joj na laptopu sa 7-micom instaliram 10-tku pa bih molio malu pomoć...

1.Koji free program da upotrijebim za backup svih drivera

2.Ima li netko neki serial key koji mu je viška

HVALA 

 

Posaljem ti ja key

Freak Show Inc.
14 godina
online
Windows 10 - općenito

PROBLEM SA INSTALACIJOM WINSA...

 

Kaže: "Instalacija sustava windovs na taj disk nije moguća.Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu.Na EFI sustavima windows možete instalirati samo na GPT diskove"

 

KAJ DA RADIM ???

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Backupiraj na sigurno ako ima kaj bitnih podataka na tom disku, zatim kreiraj nove gpt particijske tablice i dalje ide instalacija koja je klasika...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 20:54 (bunker).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Konvertiraj u GPT. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

ili mbr ili gpt.. kako god želiš ili trebaš, no tad sve mora biti usklađeno-isto/podešeno, bios, install medij i mod diska.

-ovisi što se nudi u biosu, uefi-legacy ili oba, jednako može biti kreiran install-boot medij mbr-uefi-oba i zato koristi CMS/QuickBoot meni (F-nešto, f9-11 ili esc..) za boot u željenom modu tj tad medij vidiš i možeš izabrati gpt-mbr mod tj tad znaš, ne nadaš se sreći...

 

-ili (edit) najkrći put, tu gdje ti wininstall javlja problem, obriši particije, sve.. (backup podataka imaš) može i diskpartom clean shift+f10 za cmd.. dalje moraš znati :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 21:06 (ihush).
14 godina
online
Windows 10 - općenito

Hvala dečki...Marku posebna hvala jer mi je puno olakšao linkajuči video pomoću kojeg sam to najlakše shvatio kaj treba točno raditi 

 

Ma nisam to nikada radio pa rekoh pomagajte drugovi da nešto ne zeznem a nije moj uređaj.

 

Još jednom hvala svima...evo upravo se instalira 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 21:18 (andi.cro).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Hvala dečki...Marku posebna hvala

 

Taj Marko vazda nesto pomaze...

Freak Show Inc.
14 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
andi.cro kaže...

Hvala dečki...Marku posebna hvala

 

Taj Marko vazda nesto pomaze...

 Upravo sam želio editirat post i tebi također zahvalit  mada sam ti kliknuo HVALA u postu 

 

HVALA !!!

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

 Upravo sam želio editirat post i tebi također zahvalit  mada sam ti kliknuo HVALA u postu 

 

HVALA !!!

 

Ma nema na cemu. Dao sam ti key po nabavnoj cijeni

Freak Show Inc.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice