Win XP - problem sa internet konekcijom

poruka: 14
|
čitano: 3.709
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Win XP - problem sa internet konekcijom
Pozdrav društvo,

Formatirao sam jedan stari računar koji koristi Win XP, sve radi uredno osim internet konekcije.
Znate kako je izgledalo na XP znak za konekciji dole u čošku desno dva monitora ehh eto sve ima, na postavkama za TCP/IP postavljeno na Obtain IP address automatically, pingovo sam host prolaze svi paketi, ja fakat više ne znam šta bih pokušao da uradim evo par slika da bude jasnije, ako može biti jasnije.... hvala svima unaprijed na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Win XP - problem sa internet konekcijom

Probaj pingat router, ako ide onda možda nešto s dns-om ne štima, unesi ih ručno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Pingovao sam router i prolaze svi paketi... mozel kakvo kratko upustvo kako i sta sve da unesem od potrebnih stvari..
Ukucam ipconfig/all i tu sta izbaci od ip address subnet mask, default gateway dns server ukucam u TCP/IP ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Remijus kaže...
Pingovao sam router i prolaze svi paketi... mozel kakvo kratko upustvo kako i sta sve da unesem od potrebnih stvari..
Ukucam ipconfig/all i tu sta izbaci od ip address subnet mask, default gateway dns server ukucam u TCP/IP ?

 Tako je, pogledaš koja ti je sad adresa

I to onda uneseš u ona polja sa posljednje slike.

 

DNS staviš 8.8.8.8

i 4.4.4.4

 

Očito postoji veza s routerom, pretpostavljam da router ima vezu s netom.

Jedino što preostaje je da je pogrešan DNS (ili ga uopće nije prepoznalo).

 

Jedino što bi još moglo biti je nekakav firewall ili black lista na routeru, ali to vjerojatno nije u pitanju :D

 

EDIT:

Da lakše prepoznaš. Adresa gatewaya je nešto kao 192.168.1.1 (adresa routera, ona što si ju pingao)

Tvoja adresa je s posljednjom znamenkom drugačijom, npr: 192.168.1.2  ili recimo 100

A subnet mask je uvijek 255.255.255.0

 

Googleove DNS adrese su 8.8.8.8 i 4.4.4.4

Postoji i još poznati DNS 1.1.1.1 

A vjerojatno tvoj operater ima i svoje, al teško da su brzi ko ovi iznad :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 20:37 (CyberDemonVZ).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Sve sam uradio tako i opet ne može, kad sam unjeo nabedene podatke pingovao ruter i prolaze paketi, ugasio firewall i ništa.
Kad sve prikopcam na svoj racunar odmah radi internet, ali na ovom xp nece, meni je fakat cudno ovo, a kladim se da je neka caka obicna kao sto to obicno biva :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Win XP - problem sa internet konekcijom

probaj iz cmd-a

 

tracert google.com

 

pa vidi di zavrsava...

 

also,

 

1. da li imas neki antivirus (koji je mozda i firewall)

2. Probaj vidjeti koja ti je adresa dodjeljena na tvom kompu di sve radi pa copy/paste-aj ovdje (samo da ti je IP addr za 1 veca da ne bude upitnika)

3. Da li ti je datum na kompu OK?

 

 

 

 

da citiram Microsoft iz tog doba: "da li želite spojiti na internet da riješimo problem?" :D

 

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 21:19 (VladRi).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Win XP - problem sa internet konekcijom

A možda ti čak i browser ne valja, probaj pingati npr. google.hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Uradio traceret google.com i evo slika
Datum je tacan, a firewall je onaj sto dođe automatski kad se win xp install
Ugasio sam firewall i opet nista..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Remijus kaže...
Uradio traceret google.com i evo slika
Datum je tacan, a firewall je onaj sto dođe automatski kad se win xp install
Ugasio sam firewall i opet nista..

 A što točno tebi "ne radi"? Čini mi se da ti nije problem do mreže nego do Win XP-a koji ne podržava nove TLS protokole, 1.2 jedva a 1.3 nikako, pa ti se ne otvaraju web stranice (osim onih koje nisu na https-u).

12 godina
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Koji je procesor u tom računaru? Možda ne podržava SSE2.
Probaj i reset postavki IE-a, uključi i sve TLS protokole u tim postavkama.
First In Last Out
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Remijus kaže...
Pozdrav društvo,

Formatirao sam jedan stari računar koji koristi Win XP, sve radi uredno osim internet konekcije.
Znate kako je izgledalo na XP znak za konekciji dole u čošku desno dva monitora ehh eto sve ima, na postavkama za TCP/IP postavljeno na Obtain IP address automatically, pingovo sam host prolaze svi paketi, ja fakat više ne znam šta bih pokušao da uradim evo par slika da bude jasnije, ako može biti jasnije.... hvala svima unaprijed na savjetima.

 -mreža radi, internet radi, osim što ne zadovoljava minimum requirementsa za današnje korištenje, os-browser-cpu-gpu itd.

-sve se mijenja, protokoli kao ssl-tsl i bez update-supporta os je mrtav mada je teoretski soft vječan-nepoderiv (nisu ostale stvari kao standardi).

-probaš instalirati npr firefox ili koji browser .. jer svi ukidaju support za xp i zato je mrtav, alternativno, pribaviš stariji ff ili korsitiš neku linux distru kao xfce ako računalo zadovoljava tj sve ostalo je stvar softwarea+supporta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Win XP - problem sa internet konekcijom

ti u biti nemaš problem sa internet konekcijom već sa surfanjem. downloadaj na drugom računalu chromium for xp i pokreni instalaciju na tom. link za download: https://allxpsoft.com/chromium-windows-xp/

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Upravo tako, problem je sa portovima koje XP ne podrzava TLS 1.2, ne bih fakat ovo sam skontao nikad.

Ovo je jedan stari racunar koji koristi celeron cpu :) formatirao pa onstalirao xp service pack 3 pronasao sve drivere za maticnu grafiku zvuk mreznu kart, i odmah proradilo ali za protokole tesko da bi sam skontao sta je.
Hvala svima na savjetima i preporukama, pokusat cu instalirat ovaj chrome u zadnjem postu pa valjda ce nesto moci..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win XP - problem sa internet konekcijom
Ako si samo pokretao IE8, tu ti je odgovor
Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice