SSD ili Windows problem

poruka: 7
|
čitano: 2.206
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
SSD ili Windows problem

Pozdrav,

 

iamm jedan problem sa starim računalom. Ubacio sam u njega SSD sa novog računala na kojem je nasnimljen Windows 10. SSD je vidljivi  u BIOSU starog računala, prebacio sam i SATA configuration na AHCI, stavio First boot device na HDD i spremio postavke, ali kad ponovo pokrenem računalo, ono jednostavno ne podiže te Windowse 10. Ne bih htio kupovati novi SSD ili brisati ovaj. Je  li moguće da je problem u matičnoj klik? Jesam li u nećemu pogriješio ili mora biti čista instalacija windowsa na SSDu kako bi se bootao?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD ili Windows problem

Ako sam dobro shvatio, ti pokušavaš bootati Windows 10 instaliran na drugom računalu? To ti baš i neće ići, ako i uspiješ, velika je vjerojatnost da neće raditi stabilno, a ako uspije instalirati drivere za starije računalo, onda vjerojatno neće raditi ni na novome, na kojem su Windowsi instalirani.

 

Ako samo želiš pristupiti tom SSD-u, onda ne mijenjaš postavke za AHCI mode i boot ostavljaš na HDD-u na kojem su tamo Windowsi jer inače neće moći bootati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
SSD ili Windows problem

Jel ti bar pocne bootati windowse i onda Freeze/BSoD itd?

 

Ako da, onda ploca uredno prepoznaje SSD. Ali, nije OS sa iste platforme,

i zato ne radi. Eventualno da je OS podignut na istoj/slicnoj ploci,

ili da su bar chipseti isti ili slicne generacije, onda bi vec nekako i radilo.

 

Al te ploce sa nForce chipsetima su jedne od najgorih ikada, zato je i nVidia izasla iz tog biznisa.

Zadnji dobar chipset koji su napravili je bio nForce4, a prije toga nForce2,

a sve parne brojeve chipseta i ove "kamuflaze" sa raznim znamenkama, uzasni chipseti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD ili Windows problem

-jedan od mogućih razloga je licenca-zaštita (promjena mbo i key ne radi) .. a to ovisi o tipu licence i aktivacije, tj može win, ali ne želi MS.

-drugi razlog je kompatibilnost, postavke BIOSa, npr uefi-gpt.. ako stara mbo-bios ne podržava uefi tad ne može ništa s gpt diskom, može samo u starom-legaacy-mbr modu.

-treći, bilo što specifično, npr enkripcija-sec.boot ili nešto deseto.. tj ne radi se to tako, prvo nešto osnovnog moraš znati, podesiti.. i kad se može nije baš samo spojiš-upališ dok je npr boot-order nevažan u toj priči jer je samo redosljed bootanja.

 

-zašto se to radi? -koji je cilj? npr ne možeš na starom instalirati? .. tad nije kompatibilno, ne zadovoljava minimum requirementse.. ili nije podešeno, npr SSE2-SLAT, NX, AERO itd.. tj pročitaš zahtjeve i provjeirš što staro računalo može, koji cpu, koliko rama, koja vga-gpu.. npr ako ne podržava x64 tad može samo x32 a tad ne može ni GPT ... to su standardi-kompatibilnost i mora biti zadovoljeno kao uvjet, dok se neke stvari mogu podesiti u biosu ali ih računalo mora imati-podržavati da bi to mogao podesiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
SSD ili Windows problem

Uzeo sam vremena i nasnimio Windowse na SSD na starom računalu i  sve funkcionira puno brže nego na starom HDDu. Jedino imam problem sa internetom i to što mi pretražnici veoma sporo učitavaju stranice, a videe na youtube u jedva gledam. Internet brzina mi je također upola manja nego na novom računalu. Je li to do DDR2 na 800 Mhz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD ili Windows problem

Ako imaš neki stariji WiFi adaptor, može biti do njega, ali općenito, današnje web stranice koriste teže skripte, animacije, YT veću rezoluciju, noviji codec i slično.

 

Testiraj sa speedtestom na jednom i drugom, pa vidi razliku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
SSD ili Windows problem

ovaj prvi problem mi smrdi na uefi/mbr (ova mobo ako se dobro sjecam nema uefi)

drugi problem mi se cini kao driver za mreznu.

- ili radi sporo ili je signal nikakav (wifi)

- lan opcenito lag-a

pogledaj hardware ID u device manageru pa google pa skini prave drivere

 

 

ili odi na drp.su pa skini network pack pa nek ti sam on instalira drivere (sa time da moras poiskljucivat gomile ruskih govana / obrisat task iz task schedulera)
NULL!=NULL
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice