Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 220.994
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Imam 23 i pol godine, mladi sam vozač, vozio sam par puta od brata auto 110 kw. Jednom su me zaustavili, gleda vozačku, provjeri sve, vrati vozačku i prometnu možete ić. Ja osto zbunjen, a tresao sam se ko bosna 63. Super izvukao se, valjda nije dobro brojao godine ili mu nije onaj na stanici spomenio, ne znam. Drugi puta ista stvar, rutinska kontrola prometa, isto ne skuže da sam mladi vozač, puste me. Treći puta me zaustave naravno i čim je uzeo vozačku u ruke, mladi vozač jel, ja reko, a da fali mi pola godine. Uz moju priču da nisam kažnjavan i uredan vozač nasjeo je, rekao je bježi doma da te više ne vidim.
Jednostavno imao sam sreće.
Ovaj zakon me sad toliko ni ne veseli, u 11 mj bi imao 24 godine. Da je bio ranije, naravno da bi bio sretniji.
Uglavnom sretno mladim vozačima, pamet u glavu i redovno menjaš ulje, razumeš? I nemoj da te zmija ujede jer si ga tjerao preko đombe razumeš? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Bas sam gledao malo aute i svidio mi se volvo S60 i S80. Pristojan auto a o sigurnosti da i ne govorimo ima najbolje ocjene u SAD-u. I sad gledam motore i najslabiji motor je D2 i ima više od 80kW. I sad bi neko reako da se u takvom autu može divljat po cesti a realno nemože. Kada se uzme u obzir težina auta i snaga motora volvo je penzionerski gospodski auto sa traktorskim motorm. Sa druge strane netko ce kupiti djetetu spark-a koji ima jedva 60kw ali taj malo auto bez problema može ići 180 km/h i kad sa tom kantom mladi vozač udari u nešto neće ništa ostat od njega. Toliko o praktičnosti trenutnog zakona.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2015 1:56 (zeroname).
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Taj zakon bi imao smisla da je ograničenje broj godina koliko imaš vozačku - tipa 5. Jer do sada, ako imaš 18, položiš, ebi se do 24. godine. Netko položi sa 24 godine i definitivno je lošiji vozač i opasniji za sebe i druge ali ne, on smije sjesti i kakvog BMWa tricu i divljati po obilaznici...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Sum_of_all_fears kaže...

Taj zakon bi imao smisla da je ograničenje broj godina koliko imaš vozačku - tipa 5. Jer do sada, ako imaš 18, položiš, ebi se do 24. godine. Netko položi sa 24 godine i definitivno je lošiji vozač i opasniji za sebe i druge ali ne, on smije sjesti i kakvog BMWa tricu i divljati po obilaznici...

 Taj zakon nikad nije imao smisla jer vecina kvalitetnih auta danas je iznad 80kW. Zasto ja moram bit rob nekom reatrdiranom zakonu i birati aute nize klase, sa manje opreme i slabijim motorom jer se netko sjetio da je auto od 80+kW preopasan za mene... Dok jedan Suzuki Swift od 750kg i 75kW nije opasan... Zakon je retardiran od pocetka i hvala bogu da se mice. Jer da mi napise kaznu samo zato jer moj auto ima 81kW pa poceo bi vristat tamo pred njim.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Tocno to. Pa ako si budala mozes i sa ticom napraviti sr*nje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Sum_of_all_fears kaže...

Taj zakon bi imao smisla da je ograničenje broj godina koliko imaš vozačku - tipa 5. Jer do sada, ako imaš 18, položiš, ebi se do 24. godine. Netko položi sa 24 godine i definitivno je lošiji vozač i opasniji za sebe i druge ali ne, on smije sjesti i kakvog BMWa tricu i divljati po obilaznici...

 Apsolutno se slažem sa ovim komentarom, ja sam položio sa 18 godina i imam već 4 godine iskustva u vožnji ( nije nešto ali ajde )... i nisam nikako bio kažnjavan i nemam prometnih prekršaja. 

I jednom me zaustavila murija, klasično tražili vozačku i prometnu... i ovaj vidi da mi auto ima 83 kw... i zove u centralu da vidi što će sa mnom i nakon 20 minuta čekanja me pusti da odem dalje... radi 3 pišljiva kw.

Clueless gamers shouldn't judge
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Zna li tko što je sa ovim zakonom, da znam da planiram atesti 2.5 u kocki ili da ostanem na 1.8 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

 29.5. ukinut je stavak kojim je bilo uređeno ograničenje od 80 kw, ali ostali stavci tog članka i dalje vrijede - nulta tolerancija na alkohol, ograničenje od 120 na autocesti, 100 na brzoj cesti, 80 na ostalim cestama (izvan naselja)...

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2015 20:19 (Apachy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Može pitanje, pošto imam 26 god. i sad bih trebao za 13 sati ići polagati. Kad položim dali za mene vrijedi zakon "mladog vozača"??? Ili??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

ne, odnosi se samo na starost osobe, znači do 24 godine. još jedna nelogičnost oko tog zakona...

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pa ukinut je zakon o mladim vozacima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Defa.psd kaže...

Pa ukinut je zakon o mladim vozacima.

 Nije ukinut... izmijenjen je. Sve ostaje osim ogranicenja na snagu auta.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Apachy kaže...

 29.5. ukinut je stavak kojim je bilo uređeno ograničenje od 80 kw, ali ostali stavci tog članka i dalje vrijede - nulta tolerancija na alkohol, ograničenje od 120 na autocesti, 100 na brzoj cesti, 80 na ostalim cestama (izvan naselja)...

  bit će mi sve legalno napokon

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Evo jedne jako korisne informacije za one koji su do 2008 položili za a1 kategoriju. U skladu sa zakonom mogu jednostavno otic u policiju i tražit da im upišu A kategoriju bez ikakvih polaganja. Znam da nije vezano uz temu al se nadam da sam nekome,tko to nije znao, uljepšao dan!
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Mislim da ima još neka tema vezano uz polaganje ali nemog naći

Ugalvnom pitanje.Kad položim za auto koje još kategorije dobijem,i najbitnije el mogu voziti motore od 50cm3 , recimo ovako šta http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-tzr-50-50-cm3-oglas-15619644 ili http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-tzr-49-cm3-oglas-17211449

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 13:46 (MadMax2015).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Polaganjem B kategorije dobivas kategoriju i za traktor tj radni stroj te za mopede (do 50ccm)

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Lord_Marko kaže...

Polaganjem B kategorije dobivas kategoriju i za traktor tj radni stroj te za mopede (do 50ccm)

 a u šta spada onaj motor od 50ccm?

15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

znam da je M (ak se ne varam) kategorija do 50ccm, a A1 je do 125ccm, A2 je do 250ccm (nisam ziher) a A je sve kaj ima 2 kotaca.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Lord_Marko kaže...

znam da je M (ak se ne varam) kategorija do 50ccm, a A1 je do 125ccm, A2 je do 250ccm (nisam ziher) a A je sve kaj ima 2 kotaca.

 AM kategorija su mopedi, do 50ccm (14.5 godina), ako imaš B kategoriju nju automatski dobijaš.

 A1 kategorija do 125ccm , odnosno do 11kW (15,5 godina),  A2 kategorija 250ccm do 35kW (17.5 godina) i A katrgorija neograničena kubikaža, ali se može polagati tek s 14 godine, a oni koji imaju A2 kategoriju dvije godine mogu polagati  za A (npr. sa 18 položiš za A2, i onda sa 20 možeš polagati za A)

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 12:23 (TheMenstalist).
8 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

I dalje nema konkretnog odgovora

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Što ti želiš?
Sva vozila na 2 kotača koji imaju 50ccm
Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
14 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

opet se šire iste zablude, A2 kategorija NIJE do 250 kubika, nego samo do 35 kw (i mislim da je još neki omjer mase i snage ali to nisam siguran, no lako se provjeri). 

 

AM je za mopede, max 45 kmh i 49 ccm i dobije se s B kategorijom.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
TheMenstalist kaže...
Što ti želiš?
Sva vozila na 2 kotača koji imaju 50ccm

 

Nije istina, 50 ccm i max 45 kmh brzina.

Svi smo mi Mentalist.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Jakovp kaže...

opet se šire iste zablude, A2 kategorija NIJE do 250 kubika, nego samo do 35 kw (i mislim da je još neki omjer mase i snage ali to nisam siguran, no lako se provjeri). 

 

AM je za mopede, max 45 kmh i 49 ccm i dobije se s B kategorijom.

 Znači onakav kao iz oglasa nebih mogao voziti čak iako ima 50ccm

14 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ne znam, ne piše im max brzina, pogledaj u tvorničke podatke kolika im je max brzina.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Necak je imal prometnu, samo materijalna steta ALI, 

 

Ima vozacku mjesec dana, ima 18 godina mjesec dana, nezgoda je bila oko ponoci, auto 140KS, pokupio je 3 aluminijska stupica i napuhao 2,05. Murija je to sve vidjela. 

 

Kaj ga ceka?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Svašta. Nadajmo se puno para, koja godina bez vozačke i pametniji roditelji.
 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)

5 do 15k kuna za alkohol i 1k kuna za izazivanje prometne nesreće. Nadamo se maksimum, dakle 16k. I godinu dana bez vozačke.

 

Ima ebeno dobre sreće što nekog nije skupio jer bi to onda bila i zatvorska kazna od 3 do 5 godina.

 

Doduše, ja bi mu auto u prešu smjestio... Nema veze jel njegov il od ćaće, strica ili bake.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 15:59 (Sum_of_all_fears).
10 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Baš to, nemam pojma zakaj su mu uopce uzimali auto za 7000€, jos su ga uvezli iz DE...

 

Sva sreca nije nikom nista napravio, 2,03 jebote pa to si pijan ko tele. 

 

Mali ce fest najebat, tek je mjesec dana punoljetan. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Ma ti zakoni za mlade su sranje,nek malo gledaju penzionere,oni sa 80 mogu vidit pol metra pred sobom al i dalje mogu sjest u ferrarija i probit zvucni zid
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice