Stigao novi iPhone SE

poruka: 63
|
čitano: 9.623
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

"iPhone SE (2020) dolazi u tri boje, crnoj bijeloj ili crvenoj, a kod svih je prednja strana crna"

Fala dragom bogu što je ovim retard-dizajnerima Applu ulio malo mozga da prestave prednju boju telefona u crnoj boji.
Mislio sam da je na ovim promo slikama ovaj bijeli nazad bijel i naprijed bijele boje kad ono - wow. Fakat izgleda odlično jedino što nedostaje Space Gray.

Konačno kraj onim fuj bojama (roza, gold, pink i sličnim glupostima koju prekrije nazad maska a naprijed ostane bijeli telefon).

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Dc92 kaže...

Nadao sam se da će ipak ići na nešto moderniji dizajn koji uključuje mrvicu veći ekran sa manje mesa. Trenutno imam P30 pro i čekao s najavu SE2 da uzmem ako će biti zadovoljavajuće, no ovako ću ipak vjerojatno ići na Iphone 11 (pro). Korisnik sam androida od prvih smartphoneova ali mislim da ću preći na iPhone jer trenutno jedini znaju napraviti dobar mobitel normalnih dimenzija. 

 P30 pro je nenormalan???????? O boze kakvih gluposti cu ovdje procitati....

6 godina
neaktivan
offline
Stigao novi iPhone SE

Apple ponovno izdominirao konkurenciju.

 
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Stigao novi iPhone SE

Za moje pojmove nenormalnih dimenzija, da. Na papiru ne djeluje velika razlika u dimenzijama, ali P30 pro ne mogu većinom koristiti jednom rukom dok s iPhoneom to nije slučaj i nažalost oni jedini nude takav flagship. No, to je samo moje mišljenje, nemoj se toliko uzbuđivati.

 

On topic, vjerujem da će se SE2 dobro prodavati neovisno o zastarjelom dizajnu s obzirom da se i dan danas čak i "prastari" 7 i 8 dobro prodaju. 

5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Dc92 kaže...

Za moje pojmove nenormalnih dimenzija, da. Na papiru ne djeluje velika razlika u dimenzijama, ali P30 pro ne mogu većinom koristiti jednom rukom dok s iPhoneom to nije slučaj i nažalost oni jedini nude takav flagship. No, to je samo moje mišljenje, nemoj se toliko uzbuđivati.

 

On topic, vjerujem da će se SE2 dobro prodavati neovisno o zastarjelom dizajnu s obzirom da se i dan danas čak i "prastari" 7 i 8 dobro prodaju. 

Apple ce prodati bilo sta ako ima jabuku na sebi ;) Najnekriticniji kupci na svijetu... SVe super savrseno i bas po mjeri....

13 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

Apple ubio, stavio čip koji nema konkurenciju na tržištu iz telefona od 14 600+ kn u telefon od cca 3500-4000kn (recimo da ce tolko kostat, saznat cemo danas u 14h )

konkurencije NEMA!

 

bravo Apple 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 7:43 (Spike1983).
Moj PC  
2 1 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Stigao novi iPhone SE

Kak se tek onda osjecaju magarci koji imaju osrednji SOC koji su preplatili 1500€ previse

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Spike1983 kaže...

Apple ubio, stavio čip koji nema konkurenciju na tržištu iz telefona od 14 600+ kn u telefon od cca 3500-4000kn (recimo da ce tolko kostat, saznat cemo danas u 14h )

konkurencije NEMA!

 

bravo Apple 

 

 

 

 

 Koji sluzi tacno cemu? OSim kur....a na forumu i izdr.....a na benchmarke.....

U kojem tacno momentu koristenja mobitela ces primijetiti taj ultrabrz chip koji to stvarno jeste......

Tu rezu na tom jadnom ekranu ce pokretati na 60 hz sa 10% snage. OStatak?

 

 

15 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Spike1983 kaže...

Apple ubio, stavio čip koji nema konkurenciju na tržištu iz telefona od 14 600+ kn u telefon od cca 3500-4000kn (recimo da ce tolko kostat, saznat cemo danas u 14h )

konkurencije NEMA!

 

bravo Apple 

 

 

 

 

Evo za tebe usporedba.

I nije telefon samo SoC.

I da, slažem se sa tobom: Bravo Apple koji će za komponente od 70€ prodavati u pakovanju od 470€. Čista desetka za Apple iz Ekonomije 101. A nadodao bih i istu ocjenu za Marketing 101 pod izlikom: "Zvog Koronavirusa Apple smanjio cijene uređaja".

13 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Posmatrač kaže...
Spike1983 kaže...

Apple ubio, stavio čip koji nema konkurenciju na tržištu iz telefona od 14 600+ kn u telefon od cca 3500-4000kn (recimo da ce tolko kostat, saznat cemo danas u 14h )

konkurencije NEMA!

 

bravo Apple 

 

 

 

 

 Koji sluzi tacno cemu? OSim kur....a na forumu i izdr.....a na benchmarke.....

U kojem tacno momentu koristenja mobitela ces primijetiti taj ultrabrz chip koji to stvarno jeste......

Tu rezu na tom jadnom ekranu ce pokretati na 60 hz sa 10% snage. OStatak?

 

 

sluzi tome da kad izađe iOS 25 da ga i dalje vrti ko podmazan 

 

5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Spike1983 kaže...
Posmatrač kaže...
Spike1983 kaže...

Apple ubio, stavio čip koji nema konkurenciju na tržištu iz telefona od 14 600+ kn u telefon od cca 3500-4000kn (recimo da ce tolko kostat, saznat cemo danas u 14h )

konkurencije NEMA!

 

bravo Apple 

 

 

 

 

 Koji sluzi tacno cemu? OSim kur....a na forumu i izdr.....a na benchmarke.....

U kojem tacno momentu koristenja mobitela ces primijetiti taj ultrabrz chip koji to stvarno jeste......

Tu rezu na tom jadnom ekranu ce pokretati na 60 hz sa 10% snage. OStatak?

 

 

sluzi tome da kad izađe iOS 25 da ga i dalje vrti ko podmazan 

 

 Aaaaaaaaaaaaaaaa znaco to je investicija u buducnost.... pardon sadasnjost koju ce taj telefon dobiti za 4 godine ;)

 

15 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Spike1983 kaže...
* * *

 

 

sluzi tome da kad izađe iOS 25 da ga i dalje vrti ko podmazan 

 

Služi tome da ćeš reći da ti je iOS sa ver.24 nadograđen na iOS ver.25 u tome da ti se ekran pali i gasi umjesto LED notifikacije. 

Svaka tebi čast ako ti kupiš ovaj iPhone naspram onog Xiaomia koji ima OLED, 256 GB UFS memorije, 4-5k mAh, 4 kamere... itd itd.
Nemoj se naći uvrijđen ali volio bih znati koliko ti je godina?

Inače i ja sam bio protiv Appleovog ekosustava dok nisam na poklon dobio korišten 4s (a kasnije i prvi SE). Odličan je iOS i sviđa mi se, ali iPhone SE 2020 kupujem kada mu cijena bude 200€.

13 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Envy kaže...
Spike1983 kaže...
* * *

 

 

sluzi tome da kad izađe iOS 25 da ga i dalje vrti ko podmazan 

 

Služi tome da ćeš reći da ti je iOS sa ver.24 nadograđen na iOS ver.25 u tome da ti se ekran pali i gasi umjesto LED notifikacije. 

Svaka tebi čast ako ti kupiš ovaj iPhone naspram onog Xiaomia koji ima OLED, 256 GB UFS memorije, 4-5k mAh, 4 kamere... itd itd.
Nemoj se naći uvrijđen ali volio bih znati koliko ti je godina?

Inače i ja sam bio protiv Appleovog ekosustava dok nisam na poklon dobio korišten 4s (a kasnije i prvi SE). Odličan je iOS i sviđa mi se, ali iPhone SE 2020 kupujem kada mu cijena bude 200€.

u nicku mi je godište jelte  36

eh kud sreće kad bi android mogao radit isto nakon cca 3-4 godine, nemora nikakav novi soft imat nit ikakve điđe miđe, samo nek radi fluidno 

btw android user sam, vec dugi niz godina nemam ajfon 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:29 (Spike1983).
15 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Spike1983 kaže...
Envy kaže...
Spike1983 kaže...
* * *

 

 

sluzi tome da kad izađe iOS 25 da ga i dalje vrti ko podmazan 

 

Služi tome da ćeš reći da ti je iOS sa ver.24 nadograđen na iOS ver.25 u tome da ti se ekran pali i gasi umjesto LED notifikacije. 

Svaka tebi čast ako ti kupiš ovaj iPhone naspram onog Xiaomia koji ima OLED, 256 GB UFS memorije, 4-5k mAh, 4 kamere... itd itd.
Nemoj se naći uvrijđen ali volio bih znati koliko ti je godina?

Inače i ja sam bio protiv Appleovog ekosustava dok nisam na poklon dobio korišten 4s (a kasnije i prvi SE). Odličan je iOS i sviđa mi se, ali iPhone SE 2020 kupujem kada mu cijena bude 200€.

u nicku mi je godište jelte  36

eh kud sreće kad bi android mogao radit isto nakon cca 3-4 godine, nemora nikakav novi soft imat nit ikakve điđe miđe, samo nek radi fluidno 

btw android user sam, vec dugi niz godina nemam ajfon 

Pa isto smo godište. Stim da sam ja napunio 37 neki dan a ti još nisi, ali nije to bitno nego što se ponašaš kao da ti je 36/3=12 godina.

Naglasi prvo da si korisnik (ili barem bio) obje platforme pa onda neke stvari realno sagledaj.

Govorim kao papagaj: Andorid sa 8, 12 ili čak 16GB RAM-a je ubjedljivo ali ubjedljivo najgore optimiziran Operativni Sustav na kompletnoj IT sceni. Toliko o tome da je Android de facto Linux. Ali radi sasvim uredno a to što mu treba toliko RAM-a hm.. možda i ne treba. Naveo sam primjer Samsung J3 (Q4 2019) mobitela koji ima 1,5 GB RAM-a i opet evo mojoj snajki radi uredno a ona presretna.

Apple. Tvrdoglavi su kao magarci. A sve započinje pričom o MP3 sviraču zvanom iPod koju je izvukao kompaniju od propasti. I onda kada je svijet vidio kako se prstom miču i zoomiraju slike poludio je za telefonom. Zapravo poludio je kada je Apple najavio svoj telefon jer je iPod bio zvijezda tadašnje potrošačke elektronike bez da su išta znali o nadolazećem komadu budućeg hardwera.

A to što su neki Androdi starili na godišnjem nivou nije baš kriv Android. Ako ćemo ruku na srce krivi su korisnici koji su svijet telefona (iOS i Android) podjelili na iPhone i Samsung, a znamo šta je sve Samsung priredio sa svojim Bloatwareom.

Evo ja imam CH broj iz 2013-te na HTC ONE. Kada uzmeš u ruke taj komad Aluminija izgleda da još uvijek može posramiti neke današnje telefone. I radi savim normalno.
Evo ti youtube video nekog domaćeg korisnika koji je otvorio temu. 

. 31 Tab je lik otvorio.

Što ti navodim gornji primjer? Navodim ga upravo zato jer ne možeš reći da ti Android neće trajati 2-4 godine. Mojoj mami Leagoo (neki šrot kinez) bez problema radi i danas a ima ga već ne znam 4-5 godina.

Ne mogu da nađem članak gdje piše da će srednji segment Androida pokopati Flagshipove - a po meni - to i treba da se desi.

Inače i ja sam lično zagrijan za iPhone SE 2020 ali sa ovom cijenom kada gledam šta dobijaš iz Android svijeta, tačno bi se osjećao kao da bi mi netko na čelu istetovirao "ovcu". :-D

Eto lično nadam se nekoj lijepoj argumentaciji sa zajedničkim jezikom. A na dobrom smo putu obojica.

PS Svima: Ne kupujte Samsung flagshipove evo i zašto: ULTRA GUBITNIK!
. I samo mi treba još jedan padobranac koji će reći da će se nekom narednom futurističkom nadogradnjom sve kod Samsunga posložiti. Jer neće.

14 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Apple je upravo ubio srednju klasu Androida. Niti Pixel 4a s ovim ne može u istu rečenicu. Jedino što bi moglo odvratiti ljude je dimenzija ekrana. A osim toga ovo ima i sigurno 4 godine nadogradnji. To nema niti jedan Android, pogotovo ne u srednjoj klasi.
Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
izzy007 kaže...
Apple je upravo ubio srednju klasu Androida. Niti Pixel 4a s ovim ne može u istu rečenicu. Jedino što bi moglo odvratiti ljude je dimenzija ekrana. A osim toga ovo ima i sigurno 4 godine nadogradnji. To nema niti jedan Android, pogotovo ne u srednjoj klasi.

uzimas samo hardware u obzir, dok software, koji je kod apple-a majko moja, igra veliku ulogu.

paralelno koristim stari SE i Iphone7 sa Pixelom2 i nekoc Note4 vec 3 godine, i sve vise od poziva/mailova na iphone jednostavno ne mogu podnijet, a takvih ljudi ima hrpa.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 14:09 (nixass).
8 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
nixass kaže...
izzy007 kaže...
Apple je upravo ubio srednju klasu Androida. Niti Pixel 4a s ovim ne može u istu rečenicu. Jedino što bi moglo odvratiti ljude je dimenzija ekrana. A osim toga ovo ima i sigurno 4 godine nadogradnji. To nema niti jedan Android, pogotovo ne u srednjoj klasi.

uzimas samo hardware u obzir, dok software, koji je kod apple-a majko moja, igra veliku ulogu.

paralelno koristim stari SE i Iphone7 sa Pixelom2 i nekoc Note4 vec 3 godine, i sve vise od poziva/mailova na iphone jednostavno ne mogu podnijet, a takvih ljudi ima hrpa.

 Meni se cini oke taj iphone, al zbilja mi se nebi dalo prelazit na taj sistem sa androida. Imam android one na Mi A2 lite s kojeg sam maknuo i to malo gluposti sto je bilo gore i to mi je super jer zbilja ne volim imat hrpu gluposti na mobitelu, nego samo ono sto mi treba

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
online
Re: Stigao novi iPhone SE
Eto cijena kod nas 4k za najslabiji model od 64gb.

Mislim da je previše. Radije na njusci uzet novi xs/xr/11 za slicne novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

Envy ti mi se cinis ko onaj lik iz kvarta kaj svakog zahalta da bi mu nes objasnio jer mu je dosadno u zivotu NHF 

pricamo o jednom obicnom telefonu a ne lijeku za covid-19 tak da nema potrebe za nekim referatima i usporedbama ko da ti zivot o tome ovisi...

 

4000 kn, hm... malo too much al dobro, bude to uskoro doslo na 3500 pa i ispod pa ko voli nek izvoli 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
izzy007 kaže...
Apple je upravo ubio srednju klasu Androida. Niti Pixel 4a s ovim ne može u istu rečenicu. Jedino što bi moglo odvratiti ljude je dimenzija ekrana. A osim toga ovo ima i sigurno 4 godine nadogradnji. To nema niti jedan Android, pogotovo ne u srednjoj klasi.

 jel onih nadogradnji kad ti uspore mob? I sta ako ne dobijes nadogradnju? Mob crkne? Explodira? Teleportuje se u 4. kvadrant? Sta bude sa njime? Evo moj nece dobiti update na android 10 ali securoty patchevi uredno dolaze pa da se pripremim na taj katastroficni dogadjaj.....

 

16 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE

jos malo anegdote oko nadogradnji.

moj iPhone SE (prvi) je nakon zadnje nadogradnje poceo nevjerojatnom brzinom gubiti bateriju.

unutar 24h se sama isprazni od 100 do 0 u standby, jedino flight mode ili micanje SIM kartice van pomaze.

to mi je backup mobitel i lagano postaje beskorisan.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
nixass kaže...

jos malo anegdote oko nadogradnji.

moj iPhone SE (prvi) je nakon zadnje nadogradnje poceo nevjerojatnom brzinom gubiti bateriju.

unutar 24h se sama isprazni od 100 do 0 u standby, jedino flight mode ili micanje SIM kartice van pomaze.

to mi je backup mobitel i lagano postaje beskorisan.

 Cekaj jel ti to pricas o apple ciji mobiteli traju godinama jer dobijaju updateove??????? ccccc

Ja sam izenandjen ;)

 

Mislim da ti apple porucuje da nema smisla da ne kupis novi....

 

10 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

4000kn previse, ali nekakvih 3300 kad bude bit ce dobra kupnja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
nixass kaže...
* * * i sve vise od poziva/mailova na iphone jednostavno ne mogu podnijet, a takvih ljudi ima hrpa.

Ovo nikako ne mogu da skužim. Poziv na telefon i smeta ti. Defaultni ringtone ili šta je u pitanj?
 

Spike1983 kaže...

Envy ti mi se cinis ko onaj lik iz kvarta kaj svakog zahalta da bi mu nes objasnio jer mu je dosadno u zivotu NHF 

pricamo o jednom obicnom telefonu a ne lijeku za covid-19 tak da nema potrebe za nekim referatima i usporedbama ko da ti zivot o tome ovisi...

 

4000 kn, hm... malo too much al dobro, bude to uskoro doslo na 3500 pa i ispod pa ko voli nek izvoli 

 

Eee, zna mi biti dosadno a tamo gdje sam referentan moram onako u mom umiječu reći sirovu istinu. :-)

Inače gdje je 4000 kuna? Dajte link ljudi. Koliko sam negdje danas vidio bio je 4200 kuna za start a onda sam 3 sata gledao kada će skinuti onaj toranj na Zagrebačkoj katedrali. 

Uređivano: Ja sam ovdje vidio koliko košta: https://store.com.hr/proizvodi/iphone-se2?option_values%5B%5D=42&option_values%5B%5D=32&

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 21:44 (Envy).
12 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Pa na appleovoj stranici je 4000 preorder...
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Hornet_93 kaže...
Pa na appleovoj stranici je 4000 preorder...

Na ovoj stranici gore što sam linkao.
Piše 4.209,47 kuna PrednarudžbaŽ

Uređivano: ok, my bad: Plaćanje preko računa. Kontao sam da je ovo za firme.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 21:48 (Envy).
14 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Stigao novi iPhone SE
Gledao sam jedan review mobitela i jedna stvar mi je zapela za oko: kada se uspoređivao ekran na najvećem brightnesu između iP 11 i SE 2020., potonji izgleda vrlo mračno, zanimalo bi me kako to izgleda uživo...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

Navodno se razlikuje procesor A13 u njemu i ostalim skupljim iPhone-ima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stigao novi iPhone SE

1820mah baterija 😶😶😶😶

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice