Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

poruka: 229
|
čitano: 41.169
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Hrvatska Pošta počela je s naplaćivanjem pošiljki s eBaya i sličnih (i koje imaju free shipping i koje nemaju) punih 4 Kune i 50 lipa.
Dakle, naručite nešto od 20 centi, 1 dolar ili od 5 dolara (cijena nebitna) - plaćate našoj pošti 4.50 Kn PO POŠILJCI.
Koja je logika u tome? Otkad za poštu moraju platiti i pošiljatelj i primatelj, nije li internacionalno prihvaćeno da pisma i slično PLAĆA POŠILJATELJ?

Hoće li nam uskoro poćeti naplačivati i primanje pisama ili je to već i sada aktivno?

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 23:38 (191x7).
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

To ti je vec dosta dugo tako, ocito nisi nista narucivao poslijednje vrijeme, nego, mozes i odbit platit pa sam podici posiljku u postanskom uredu

15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Kad je to stupilo na snagu?

Meni je u ponedjeljak došao jedan paket savim normalno (bei ikakvog plaćanja), a očekujem drugi za 1-2 tjedna.

 

Morao si platiti poštaru pri primopredaji ili si morao ići na poštu (koji grad)?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Primio sam nekih desetak pošiljki sa ebaya ove godine, do sad nisam nista platio a ssve us mi bile dostavljene,  a još očekujem par njih.

Jel moguće da to svaki ured za sebe opet radi?

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

meni su poceli naplacivat prosle godine, oko 2-3 mjeseca ako se ne varam, a sada, od kad je sluzbeno, ne znam

 

evo link iz 2.2015

 

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/263036/paket-iz-kine-do-splita-stize-za-6-kn-a-posta-uzima-5

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 12:06 (jaZey).
14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Meni su bili naplatili tako nesto, ali mislim da je to bila lezarina.

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

od sad plaćaš i u poštanskom uredu 4.5kn za sve pakete koji su označeni ko "small packet" s tim da ti i od sad i ležarinu po danu od 1.5kn naplaćuju.ma ciganija

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Poštar kaže da im je naloženo od ovog tjedna. Sve što im je došlo ovaj tjedan dobilo je naljepnicu s bar kodom i za sve se plati 4.50 Kn i to sada čak i kada se preuzima u pošti.

Dakle 4.50 Kn poštaru ili u poštanskom uredu kada se podiže. Nema više free.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Neznam kak je ovo zakonski uopce moguce, ako je free shipping kako onda mogu naplatit pa koji vrag....sta ako platim 50 kn shipping, opet ce mi 4kn naplatit, Nema smisla

battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Nedavno narucio VR naocale, maske za mobitel u dva navrata niti jednom nisam morao nista platiti.

 

to je bila u zadnjih mjesec dana.

Doduše putem aliexpressa sam narucio

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Meni poštar sve pakete koje stanu nagura u kaslić kako ne bi morao platiti 4,5 kn. Samo velike pakete mi donosi na vrata i to platim. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Da li se to odnosi na posiljke koje dolaze van Europske Unije ili za sve. Posta je vec placena sto to ima vise s njima. Krezubi lopovi

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 12:28 (Magnolia_fan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dado16 kaže...

Neznam kak je ovo zakonski uopce moguce, ako je free shipping kako onda mogu naplatit pa koji vrag....sta ako platim 50 kn shipping, opet ce mi 4kn naplatit, Nema smisla

 "Free shipping" ništa ne znači i kao takav ne postoji. Nšta nije besplatno a to što prodavač na ebayu napiše da je besplatna poštarina znači samo da on od iznosa cijene itema plati poštarinu.

Magnolia_fan kaže...

Da li se to odnosi na posiljke koje dolaze van Europske Unije ili za sve. Posta je vec placena sto to ima vise s njima. Krezubi lopovi

 Odnosi se na sve pakete na kojima piše "small packet".

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Vidim da ne citate, to je uvedeno 2.5, znaci prije 3 dana, zato vam nije bilo dosad naplaceno, i svi paketi koji imaju small package ce biti naplaceni 4.5 kn, više nece ostavljat u sanducice, to sto vam prije ostavljao je prije... ovo je od 2.5

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 12:31 (dado16).
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sirka666 kaže...
dado16 kaže...

Neznam kak je ovo zakonski uopce moguce, ako je free shipping kako onda mogu naplatit pa koji vrag....sta ako platim 50 kn shipping, opet ce mi 4kn naplatit, Nema smisla

 "Free shipping" ništa ne znači i kao takav ne postoji. Nšta nije besplatno a to što prodavač na ebayu napiše da je besplatna poštarina znači samo da on od iznosa cijene itema plati poštarinu.

Magnolia_fan kaže...

Da li se to odnosi na posiljke koje dolaze van Europske Unije ili za sve. Posta je vec placena sto to ima vise s njima. Krezubi lopovi

 Odnosi se na sve pakete na kojima piše "small packet".

 upravo to...ako je on platio poštarinu, zasto ja moram opet.... totalna debilana

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

od sad treba prije podizanja paketa skoknuti do fine izmjeniti 100kn(da imaš i za sljedeći put) po lipu i dvije i fino im baciti na šalter hrpu tih lipa i nek si fino broje 4.5kn

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 12:36 (jura).
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Hmm od 2.5. A vec mjesecima naplacuju?

Dali su vam izadli kavu potvrdu ili racun o naplati te 4,50 kn?
Budi ponosan!
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sirka666 kaže...
dado16 kaže...

Neznam kak je ovo zakonski uopce moguce, ako je free shipping kako onda mogu naplatit pa koji vrag....sta ako platim 50 kn shipping, opet ce mi 4kn naplatit, Nema smisla

 "Free shipping" ništa ne znači i kao takav ne postoji. Nšta nije besplatno a to što prodavač na ebayu napiše da je besplatna poštarina znači samo da on od iznosa cijene itema plati poštarinu.

Magnolia_fan kaže...

Da li se to odnosi na posiljke koje dolaze van Europske Unije ili za sve. Posta je vec placena sto to ima vise s njima. Krezubi lopovi

 Odnosi se na sve pakete na kojima piše "small packet".

 Nigdje u EU se ne naplacuje postarina od primatelja osim ako ne podlijeze carini ili postarina nije placena. Kako ostale poste to reguliraju? Jedino se nasi pametnjakovici sjetili ekstra poreza. To treba zatvoriti i neka netko drugi preuzme.

14 godina
online
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

To su sve sranja, vidjeli su da imaju velik promet tih malih paketa i sad žele dodatno zaradit.

Ako platiš poštarinu xx€ sad moraj još plaćat njima 4,5kn da ti uruče paket.

Pa to nije baš normalno da se dva puta plaća poštarina jer je uručenje sadržano u poštarini.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
jura kaže...

od sad treba prije podizanja paketa skoknuti do fine izmjeniti 100kn(da imaš i za sljedeći put) po lipu i dvije i fino im baciti na šalter hrpu tih lipa i nek si fino broje 4.5kn

 ma ne 4.50 kn, bolje 4.46 lipa pa da broji najmanje dva puta hahaha

16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Najbolje je što očekuju da ti 50 lipa ne moraju vratiti.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dado16 kaže...

Vidim da ne citate, to je uvedeno 2.5, znaci prije 3 dana, zato vam nije bilo dosad naplaceno, i svi paketi koji imaju small package ce biti naplaceni 4.5 kn, više nece ostavljat u sanducice, to sto vam prije ostavljao je prije... ovo je od 2.5

 Upravo izvadio mali paketić iz sandučića, nije bilo nikakvih dodatnih troškova!

14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sisko93 kaže...
dado16 kaže...

Vidim da ne citate, to je uvedeno 2.5, znaci prije 3 dana, zato vam nije bilo dosad naplaceno, i svi paketi koji imaju small package ce biti naplaceni 4.5 kn, više nece ostavljat u sanducice, to sto vam prije ostavljao je prije... ovo je od 2.5

 Upravo izvadio mali paketić iz sandučića, nije bilo nikakvih dodatnih troškova!

 Problem je što nisu konzistentni i ni sami se ne pridržavaju svojih pravila.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sisko93 kaže...
dado16 kaže...

Vidim da ne citate, to je uvedeno 2.5, znaci prije 3 dana, zato vam nije bilo dosad naplaceno, i svi paketi koji imaju small package ce biti naplaceni 4.5 kn, više nece ostavljat u sanducice, to sto vam prije ostavljao je prije... ovo je od 2.5

 Upravo izvadio mali paketić iz sandučića, nije bilo nikakvih dodatnih troškova!

 Vjerojatno je u poštu (u Hrvatsku) stigao prošli tjedan. Tek od 02.05. lijepe te barkodove i naplaćuju.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
191x7 kaže...

Hrvatska Pošta počela je s naplaćivanjem pošiljki s eBaya i sličnih (i koje imaju free shipping i koje nemaju) punih 4 Kune i 50 lipa.
Dakle, naručite nešto od 20 centi, 1 dolar ili od 5 dolara (cijena nebitna) - plaćate našoj bandi 4.50 Kn PO POŠILJCI.
Koja je logika u tome? Otkad za poštu moraju platiti i pošiljatelj i primatelj, nije li internacionalno prihvaćeno da pisma i slično PLAĆA POŠILJATELJ?

Hoće li nam uskoro poćeti naplačivati i primanje pisama ili je to već i sada aktivno?

 

Jep, juče mi rekli na pošti da to kreće od danas

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-pitanja-odgovori/29179.aspx?page=395&jumpto=5019573&sort=asc&view=flat

 

Nije samo ebay, bilo što iz inozemstva, i iz EU, ako je small packet oni hoće 4,5kn. Logika im je da je ta poštarina inače jeftina i da je to samo do granice HR, a od granice do HR nije plaćeno pa je to ta naknada. Mada je zapravo više da su skužili da ima puno paketa pa što ne bi malo popunili kasicu prasicu....

 

Baš me zanima kako je u drugim državama, nije HR jedina koja prima pakete...

 

jaZey kaže...

To ti je vec dosta dugo tako, ocito nisi nista narucivao poslijednje vrijeme, nego, mozes i odbit platit pa sam podici posiljku u postanskom uredu

 

Ne može, od sada je preuzimao u pošti ili od poštara plaćaš 4.5kn. Nije dugo, obavijest je od prekjuče, do sada (tj. zadnjih nekoliko mjeseci) je bilo nešto nepisano da ako ti paket donese doma onda ti poštar naplati tu neku naknadu. Neki poštari su to radili, neki nisu, neki su radili pa prestali, no ovo sada je u svim slučajevima.

15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ja sam bio danas u pošti poslije 13h, podigao paket i ništa mi nije naplaćeno.

 

To svaki ured svoju ''pjesmu'' svira.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kostolomac kaže...

Ja sam bio danas u pošti poslije 13h, podigao paket i ništa mi nije naplaćeno.

 

To svaki ured svoju ''pjesmu'' svira.

 pa nije svaki paket small packet, a vjerovatno taj tvoj nije poslan ko small packet pa ti zato nisu i naplatili

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Zakonski su ti dužni uručiti paket, i zakonski te ne mogu prisiliti da platiš za uslugu koju nisi tražio. Zato u internacionalnome poštanskome prometu, nemoguće je poslati bilo koju vrstu pošiljke, a da ju ne platite, odnosno, ne može ići na račun primatelja. Ovaj njihov propis, krši se sa aktima svjetske i europske poštanske unije, a također krši se i sa njihovim vlastitim pravilima, kao i raznim drugim pravnim aktima

Moj PC  
1 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice