Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

poruka: 14
|
čitano: 3.306
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

Jedan od poznatih neovisnih servisa za MAC, Louiss Rossman, osvrnia se na logiranje i špijuniranje koje po novome u Big Sur verziji MacOS-a nije moguce iskljuciti 3rd party alatima. 

 

 

Da parafraziam sam kraj...

 

"I što je najtužnije od svega, dio koji će iz dna duše deprimirat ljude u komentarima videa - ljudi će ih svejedno kupovati... "

 

 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

Mi, korisnici, Windowsa 10 nemamo takvih problema. Mi smo se na to već navikli jer tako Windowsi rade još otkad je izašala prva verzija Windowsa 10.

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

5 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 Apple? Apple??? Koga boli kita za Apple i za to što oni kenjaju i za njihove korisnike? Normalni ljudi koriste PC i windowse koji nas oduvijek špijuniraju i ne rade kako treba i puni su problema. Da Apple, samo mi to još treba u životu...

 

 

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Filox kaže...
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 Apple? Apple??? Koga boli kita za Apple i za to što oni kenjaju i za njihove korisnike? Normalni ljudi koriste PC i windowse koji nas oduvijek špijuniraju i ne rade kako treba i puni su problema. Da Apple, samo mi to još treba u životu...

 

 

 

 Jakoristim PC i ne pusim price kako neko drugi brine o meni ali ajd to reci na nekoj od Apple tema ;)

5 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Posmatrač kaže...

 

 Jakoristim PC i ne pusim price kako neko drugi brine o meni ali ajd to reci na nekoj od Apple tema ;)

 Mogao bi, kad mi bude dosadno. Ja mislim da bi brzo izletio s foruma, koje sranje bi nastalo u sekundi. Ti Appleovci su malo fanatični, klonim se razgovora s takvim ljudima. Louis Rossman mi je sve objasnio o Apple proizvodima. U biti, nisu toliki problem proizvodi, koliko je problem politika firme. A zbog politike firme i proizvodi pate...

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 13:30 (Filox).
15 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Posmatrač kaže...
Filox kaže...

Moj svijet je srušen jer me OS špijunira. Mora da mi zato non-stop neka lova odlazi s računa...

 

Ništa strašno...

 Ne bi bilo strasno da Apple nije izgradio kult oko premise da im je sigurnost korisnika na prvom mjestu ;)

 -ne apple, jer sam to ne bi mogao, nego ujkosem i npr fbi, koji su tad 'dokaz' kako apple ajfon štiti, formalno-ustavno-pravno dok je stvarnost nešto drugo. Bezbrojni sudski igokazi gdje fbi traži a apple odbija.. pa npr moraju izraelci (jer ne smije fbi probijati, jer tad nije prihvatljiv dokaz, dok ne može reći da ima ključ, jer ga ne smije imati.. i zato taj igrokaz i izraelci..).

 

odnosno.. ne mora to biti posao OSa, nevažan, npr intel-chipset-tpm, pogotovo serverski i 'neugodnost' s rupom u hw-u ispod layera dostupno softu, naravno služi samo administratoru i dobrim momcima u dobre svrhe. Služi onom tko to kontrolira, ima pristup a ujko ima sve pa i internet-komunikacije, tad mu ni jedan dio nije problem ili nužan da bi do nekog podatka došao ako želi jer ima i sve ostalo. Dok se ovim samo olakša-skrati put, kao kad žele prisluškivati nečiji mob.. mogu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 13:38 (ihush).
8 godina
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

Google je najbolji!

 

Još ti svaki mjesec pošalje timeline gdje si bio. Nekih mjesta se ni ja ne sjećam.

 

Samo da mi žema to ne vidi. Još će mi googlo brak zafrknut. Morat ću ga tužit

Hmmm...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 17:58 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Marko :D kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

I antivirus, DNS, browser, ISP, CDNovi u dijagnostičkim logovima... Nebitan podatak. Ako sajt kojeg posjećuješ drži session u query stringu možda bi trebao ne koristiti ga više...

13 godina
offline
Re: Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti niš
Nuclear_Phoenix kaže...
Marko :D kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

MS bar ne šalje u plaintextu i da se ugasiti/zaobići tko baš ima izrazitu želju i potrebu...

 

Na stranu sa činjenicom - koga briga. Još čekam da mi netko pokaže privatne podatke koje je MS/Google/Apple ukrao "telemetrijom"... Ili wireshark pcap kako šalje nešto što ne bi smio. Anyone, someone?

ahem SmartScreen prikuplja cijele URL-ove svega što posjećuješ  ahem

I antivirus, DNS, browser, ISP, CDNovi u dijagnostičkim logovima... Nebitan podatak. Ako sajt kojeg posjećuješ drži session u query stringu možda bi trebao ne koristiti ga više...

Postoje firme koje to prate i na tome zarađuju. Možda nekome nebitan podatak, ali firmi koja se bavi time itekako bitan. Znaš kako se kaže; nekome smeće, drugome zlato.

 

I apsolutno se slažem da stranice koje drže session u queryju treba izbjegavati, srećom pa su te stranice u manjini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 19:03 (Marko :D).
12 godina
offline
Big Sur vas špijunira, i ne možete učiniti ništa

još jedan u dubokom dubokom moru razloga zašto je trebalo cijelu IT industriju zakonski regulirati još prekjučer. nikad u povijesti nije bilo toliko moći koncentrirano u jednoj ljudskoj djelatnosti, a da ona nije pod pravnom regulativom država, ma makar i međunarodnih organizacija ako ništa drugo...

yippee ki-yay
 
6 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice