Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

poruka: 6
|
čitano: 4.880
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

Pozdrav,

 

instalirao sam Office LTSC Professional Plus 2021 licencu.

 

U Excelu mi prikazuje brojeve u američkom formatu, znači sa zarezom nakon tisućica i točkom koja odvaja decimale (primjer: 10,000.52)

 

Također sintaksa formula je američki format, znači ne odvaja se unutar formula sa ; nego sa , primjer: =VLOOKUP(A4,A4:B25,2)  

 

Kako vratiti na europski format brojeva i formula?

 

Pokušao sam sa raznim format number te jezičnim postavkama unutar samog excela i windowsa 11 međutim bez uspjeha.

 

 

Hvala na savjetima

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

Što točno si mijenjao u samim Windowsima? Nemam 11, koristim 10 i dovoljno je da u Settings > Region odaberem nekud drugu zemlju pod Regional format i format brojeva u učitanom Excelu (verzija 2302, build 16130...) automatski se promijeni, znači nije potrebno ni ponovno pokretati Excel.

15 godina
offline
Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

programski jezici ispod haube koriste usa .. tak da ovisi što-gdje gledaš-želiš a osovske postavke-verzije kao i appsi koji vuku te postavke dodaš željeni jezik, npr hr (ne postoji eu) odnosno kao za tisuće ostalih postavki (zvuk i sl) podesiš ponašanje appsa regionalno tj ili čita sys-os postavke ili podesiš konkretno, tj ako čita os tad os trebaš prebaciti na željeni jezik tj dodati ga (i postaviti kao primarni-default ili svaki put čenđati)..

 

ili postavi si pitanje 'zašto?' .. čemu-svrha neke verzije kao ltsc tj ako nisi od efigs-zemalja a upravo to trebaš.. krositiš odgovarajuću verziju (dok su sami win isti, nema boljih, stvar je samo u licenci i supportu longterm..).

- ah greška, to je office, no opet isti odgovor, kompliciraš jednostavne stvari, korisit odgovarajuću veziju koja ima odgovarajući support-jezik (no naravno ako si 'prisiljen' tad se snalaziš, dodaš mui-jezike-lispove za potrebno, istina ms sve to malo prikrije, no pronaći češ ako potražiš, kao što si i ovaj office.. :) ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 17:36 (ihush).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

Ja sam taj problem, kod iste verzije Officea na Windows 11, riješija promjenom regionalnih postavki u Control panelu ka na slici.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?
Mosha kaže...

Ja sam taj problem, kod iste verzije Officea na Windows 11, riješija promjenom regionalnih postavki u Control panelu ka na slici.

 

 

 

 

 To se tako i rjesava. Prvo se tu pogleda.

14 godina
offline
Excel - vraćanje na europsku sintaksu formula?

Problem riješen u Control panelu i Regionalnim postavkama. Iz nekog razloga je bilo postavljeno na USA.

 

Hvala svima na odgovoru i pomoći.

 

Pozdrav

 

 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice