Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
matrix777 kaže...

Po prvi put kupujem SSD pa bi trebao pomoc pri odabiru. Prosječan sam korisnik i trebam kapacitet od 250GB.

 

Laptop je Asus K550J(X), pod opisom "moj pc".

 

Na što trebam paziti? Oznake? Stavio bi ga na mjesto HDD-a, trebam li gledati SATA II ili SATA III? Te trebam li na još što pripaziti?

 Koliko kuna zelis/mozes izdvojiti?

Kovačić
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...
matrix777 kaže...

Po prvi put kupujem SSD pa bi trebao pomoc pri odabiru. Prosječan sam korisnik i trebam kapacitet od 250GB.

 

Laptop je Asus K550J(X), pod opisom "moj pc".

 

Na što trebam paziti? Oznake? Stavio bi ga na mjesto HDD-a, trebam li gledati SATA II ili SATA III? Te trebam li na još što pripaziti?

 Koliko kuna zelis/mozes izdvojiti?

 Pa ne previše, prosječan sam korisnik, riknuo mi je HDD pa zato i uzimam SSD, svaki SSD će mi biti napredak. 

 

Dali je ovo recimo ok? Vidim da je 480GB a cijena korektna. Ili da uzmem neki za slične novce 250GB ako igra bitnu ulogu?

 

Link

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 19:10 (matrix777).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
matrix777 kaže...
acmilan2 kaže...
matrix777 kaže...

Po prvi put kupujem SSD pa bi trebao pomoc pri odabiru. Prosječan sam korisnik i trebam kapacitet od 250GB.

 

Laptop je Asus K550J(X), pod opisom "moj pc".

 

Na što trebam paziti? Oznake? Stavio bi ga na mjesto HDD-a, trebam li gledati SATA II ili SATA III? Te trebam li na još što pripaziti?

 Koliko kuna zelis/mozes izdvojiti?

 Pa ne previše, prosječan sam korisnik, riknuo mi je HDD pa zato i uzimam SSD, svaki SSD će mi biti napredak. 

 

Dali je ovo recimo ok? Vidim da je 480GB a cijena korektna. Ili da uzmem neki za slične novce 250GB ako igra bitnu ulogu?

 

Link

 Bas zato i pitam do kolko kuna mozes ic, mozda stane i 480GB SSD 

 

Da, mozes i ovaj veci uzet, neces osjetiti kao prosjecan korisnik neke bitne razlike medju bilokojim od njih, al gledas uvijek da ubodes cim duzu garanciju, koji god bio model i marka - Kingston, Crucial, Adata, Gigabyte, Samsung (Mozda 5 najkoristenijih)

Kovačić
9 godina
offline
Re: Koji SSD?

U Linksu je ta cijena, par kuna iznad 400, dobro da sam pogledao jer je u SD 550 isti taj. Tnx

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
matrix777 kaže...

U Linksu je ta cijena, par kuna iznad 400, dobro da sam pogledao jer je u SD 550 isti taj. Tnx

 Ima isti za jeftinije, ovisi otkud si i imas li te trgovine oko sebe.

 

link 

 

p.s. imas tu i ostale, vise komada je ispod 400kn

Kovačić
15 godina
offline
Koji SSD?

Tražim neki SSD za lap, trenutno mi je unutra 128gb M.2, uzeo bih neki 256 - 480GB ( ovisi o cijeni ).

 

Lap radi dnevno 10-12h , uredski posao, nista zahtjevno.....

 

Pa ako može neka preporuka.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
kostolomac kaže...

Tražim neki SSD za lap, trenutno mi je unutra 128gb M.2, uzeo bih neki 256 - 480GB ( ovisi o cijeni ).

 

Lap radi dnevno 10-12h , uredski posao, nista zahtjevno.....

 

Pa ako može neka preporuka.

 

 Do kolko kuna onda?

Jer je cijena posebna za svakog od modela, velicine, ali i trgovine.

 

Adata SX6000 256GB  512GB  Kvalitetniji od 256GB i još jedan 256GB  512GB

Imas jos tu samsung 960/970 EVO i Pro modele koji su u vecini slucajeva skuplji.

 

Kovačić
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...
kostolomac kaže...

Tražim neki SSD za lap, trenutno mi je unutra 128gb M.2, uzeo bih neki 256 - 480GB ( ovisi o cijeni ).

 

Lap radi dnevno 10-12h , uredski posao, nista zahtjevno.....

 

Pa ako može neka preporuka.

 

 Do kolko kuna onda?

Jer je cijena posebna za svakog od modela, velicine, ali i trgovine.

 

Adata SX6000 256GB  512GB  Kvalitetniji od 256GB i još jedan 256GB  512GB

Imas jos tu samsung 960/970 EVO i Pro modele koji su u vecini slucajeva skuplji.

 

 Uzeo bi onda 512Gb, može do 700-800kn. Zadnji link mi se čini ok.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Odaberi si jedan od ova dva - Adata SX8200 Pro  Adata Gammix S11 Pro

 

Prednost za sx8200 jer je jeftiniji, a brzinom tu negdje. Također pogledaj gdje je dulja garancija i to je to.

Kovačić
9 godina
offline
Koji SSD?

Kupio sam danas SSD od 250GB, ubacio umjesto HDD-a na laptop, i bootao nove win 10 pro sa sticka, instalirao neke drivere i par manjih alata poput winrar i sl, odem na "moj Pc" i vidim da imam slobodno 177GB od 231. wtf? očito je negdje problem, nema šanse da je zauzeto 55GB od toga što sam instalirao. Nisam radio nove particije, imam jedan disk (c)

 

Edit: sada vidim da imam datoteku windows.old veličine 29GB. Smijem li to obrisati? No i dalje mi se čini da je je nemoguća "potrošnja" i unatoč tome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 19:49 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

otidji u disk properties pa pocisti malo disk clean up-om  .Uvijek ima nekih gigabajta i gigabajta  raznih tempova , repova od apdejta itd . 

 

edit _: e to ti je to o cemu govorim .. da , smijes obrisati ..idi na c disk properties , pa disk cleanup i onda clean system files ( tu mozes obrisat taj windows old i ostalo smece )

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 19:52 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
error_666 kaže...

To nije nista cudno ni neobicno jer nijedan disk nema prostora koliko piše .Taj ti ima otp oko 230GB dostupnog prostora.  

 Kužim to ali nisu windowsi + driveri 55GB, nema šanse, Možda 8GB max, windowsi su oko 5GB

9 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ma clean install sam napravio, nema ništa junka, HDD mi je crko i ubacio sam ssd

12 godina
offline
Koji SSD?

windows old ti je 30 gb i imas bar jos 5 ostalog smeca minimalno .Pocisti to i bit ce  uredu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

sad si rekao gore da imas windows old od 29GB , znaci da imas . Provjeri tamo gdje sam ti napisao u proslom postu . 

 

EDIT windowsi iznose punoo punoo vise od 5 GB kad se instaliraju btw ( oko 20 GB ), a i iako je clean install opet ces imat par GB smeca svejedno . Napisao sam ti sta da provjeris , a ti kako zelis 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 20:00 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji SSD?
error_666 kaže...

sad si rekao gore da imas windows old od 29GB , znaci da imas . Provjeri tamo gdje sam ti napisao u proslom postu . 

 

EDIT windowsi iznose punoo punoo vise od 5 GB kad se instaliraju btw ( oko 20 GB )

 išao sam kako si rekao, izračinao je 30GB i kada je izvršio "clean disk" i dalje je isto. a kada pokušam obrisati direkto taj folder windows.old ne dozvoljava mi jer traži dopuštenje od SYSTEM.

 

Edit: našao, sada je ok, malo smo zatrorali, isprike svima. Tnx.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 20:04 (matrix777).
4 godine
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav ekipa.

Kupio sam jučer PNY Portable SSD Elite 240GB isključivo za gledanje 4K filmova na TV preko USB 3.0.

Iskopirao  4K film od 56 GB (sa laptopa koji ima SSD interni disk) i trajalo je kopiranje 30 minuta nakon što sam formatirao disk na NTFS, jer je na formatu exFAT kopiranje stajalo dugo na 55 minuta i nije se micalo vrijeme. Probao sam kopirati film od 13 GB i trajalo je preko 7 minuta. Kopiram isti taj film natrag na laptop i traje 50 sekundi. Isti film kopiram na stari eksterni HDD Transcend 1TB i u oba smjera kopiranje traje 2.5 minute.

Na SSD disku piše da je brzina pisanja 400MB/s što je i bio uz brzinu čitanja razlog za kupnju istog.

  • Molio bih savjet i preporuku?
  1. Za neki drugi disk, ako je greška u ovom disku.

Kupio bih i eksterni HDD ako je dovoljno brz za gledanje 4K filmova preko USB 3.0.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Uf, je li to onaj SSD koji je bio na akciji za Cyber Monday u Linksu?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

Uf, je li to onaj SSD koji je bio na akciji za Cyber Monday u Linksu?

 To ne znam. Kupio jučer na mall.hr

12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Testiraj ga na više računala ako imaš mogućnost.

 

Uglavnom, kod SSD-a vrijedi: koliko para toliko muzike. Ako je bio posebno jeftin, to ti je objašnjenje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Koji SSD?

pozdrav,

 

uzeo sam mac mini mid 2010 za dnevni boravak cisto da mi sluzi za lagano browsanje i gledanje anime-a i tako nekih videa, znaci nista preterano. 

 

trenutno i njemu ima 320GB HDD, koji biste SSD preporucili da ubacim u njega? jer nesto sam citao po netu ispravite me ako grijesim ali on posto je iz 2010 podrzava SATA II mislim. 

 

hvala

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
CyberDemonVZ kaže...

Testiraj ga na više računala ako imaš mogućnost.

 

Uglavnom, kod SSD-a vrijedi: koliko para toliko muzike. Ako je bio posebno jeftin, to ti je objašnjenje.

 Cijena od 290-390kn na Nabava.hr u 9 dućana.  Platio sam 323kn - treći po cijeni jeftiniji prvo.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?

@_itsmoriarty

Ne treba te zamarati sata II. Uzmi sata 3 SSD, normalno će raditi.

Na prošloj stranici je bio odličan link za 500GB SSD diskove.

Odaberi neki s najviše garancije i koji ti paše u budžet. Recimo neki MX500 ili WD blue...

 

Edit: ovo

https://www.nabava.net/ssd-disk?se=2074%2C260814%2C291084

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2020 13:34 (CyberDemonVZ).
6 godina
offline
Re: Koji SSD?
CyberDemonVZ kaže...

@_itsmoriarty

Ne treba te zamarati sata II. Uzmi sata 3 SSD, normalno će raditi.

Na prošloj stranici je bio odličan link za 500GB SSD diskove.

Odaberi neki s najviše garancije i koji ti paše u budžet. Recimo neki MX500 ili WD blue...

 

Edit: ovo

https://www.nabava.net/ssd-disk?se=2074%2C260814%2C291084

 hvala kolega, 

 

uzecu ti onda WD Blue 3D NAND 500GB jako je jeftin. 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
14 godina
offline
Koji SSD?

niti jedan disk nakon formatiranja "nema" oglašeni kapacitet jer....

 

kilo je u ITu 1024, ne 1000

 

na 3, dobivamo gigabajte: 1024*1024*1024= 1073741824 bajtova je jedan gigabajt, tj. podijelite s 1000na3 - eto 7,37 % razlike

 

250 GB SSD ima 233 GB formatiranog kapaciteta, 1 TB disk - 931 GB

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji SSD?

Riješio NVME M2 na matičnoj koja nema NVME M2 priključak i sasvim zadovoljan sa rezultatima za 60$

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Može pomoć za prijatelja. Ima ovu matičnu Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 te želi ssd od 2TB. Koristio bi ga za sve. Svakodnevan rad, gaming, filmovi i sl. Koji bi mu SSD preporučili? Možda Crucial MX500 2TB ili ADATA XPG SX8200 Pro SSD 2TB. Preferira Alzu Shop ali ne mora nužno kupiti u njoj. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

SSD za filmove = bačen novac. Kolko taj prijatelj ima novaca za potrošit na SSD? 2TB SSD nije baš jeftin.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

SSD za filmove = bačen novac. 

 

Nije istina, na SSD-u film od 2h pogledas za 1h, brze je 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

SSD za filmove = bačen novac. Kolko taj prijatelj ima novaca za potrošit na SSD? 2TB SSD nije baš jeftin.

 Do 3k kuna.

ibme74 kaže...
The_Fichek kaže...

SSD za filmove = bačen novac. 

 

Nije istina, na SSD-u film od 2h pogledas za 1h, brze je 

 Bolje paše za mnogobrojne sapunice:D

 

Uglavnom želi kompletno zamjeniti HDD

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 17:35 (Aces of Anarchy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice