TV ne može da prihvati digitalni signal

poruka: 4
|
čitano: 1.972
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
TV ne može da prihvati digitalni signal

Samsung TV je spojen na digitalni signal pomoću resivera od operatera. Vjerojatno je netko od ukućana nešto pritisnuo i digitalni signal se izgubio. Ostalo je samo nekoliko kanala na analognom signalu. Kada u postavkama odaberem digitalni signal (HDMI/DVI), izbaci mi poruku da je neraspoloživo. Zna li netko kako da riješim problem? Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: TV ne može da prihvati digitalni signal
zombie kaže...

Samsung TV je spojen na digitalni signal pomoću resivera od operatera. Vjerojatno je netko od ukućana nešto pritisnuo i digitalni signal se izgubio. Ostalo je samo nekoliko kanala na analognom signalu. Kada u postavkama odaberem digitalni signal (HDMI/DVI), izbaci mi poruku da je neraspoloživo. Zna li netko kako da riješim problem? Hvala.

 Brkaš Digitalni video signal (hdmi) i Digitalni/analogni signal emitiranja programa dvb-t/2. negdje u postavkama recievera moraš mijenjati postavke.

10 godina
offline
Re: TV ne može da prihvati digitalni signal

U biti danas više ne koristimo analogni signal jer i zamaljski kanali su DVB-T2 tj. digitalni kao i IPTV preko STB vašeg internet provajdera.

Jedino analogna mogućnost je ostala ako se koristi SCART . Pitanje je samo da li je tv-antena spojena na TV ili taj STB , i da li je spojen HDMI kabal sa STB na TV. Ako TV ima više HDMI ulaza možda je netko promjenio , a isto nije loše provjeriti postavke za izlaz (output) iz STB i rezolucije koje tv podržava.

9 godina
offline
TV ne može da prihvati digitalni signal

Možda je kolega iz BiH pa mu i zbilja prikazuje analogne kanale. Jel prijemnik uključen, na koji ulaz je spojen na taj prebaciš. Ako je uključen i ne radi probati drugi hdmi kabel, ako i dalje ne radi probaj na drugom tv-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice