Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.082
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Isplati se, nove lampe su po 50 kuna.

 

ok, hvala

 

16 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ;)

 

Imam neki Samsungov TV, nije tako ni star, mislim 2013.

 

Od nedavno se pojavljuje neka bijela pozadina, tj. vertikalne bijele linije.

 

Ideje?

 

 
 
 
 
 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav svima. Imam Grundig 40 LXW 102-8600 DL. Kad se upali pojave se horizontalne linije na desetak sekundi i nakon toga samo sivi ekran. Osvjetljenje je ok. Ima netko kakvu ideju??? Hvala.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
macak kaže...

.....

Ideje?

 Vjerovatno flat kabel od ekrana nema dobar spoj.

pufek kaže...
Pozdrav svima. Imam Grundig 40 LXW 102-8600 DL. Kad se upali pojave se horizontalne linije na desetak sekundi i nakon toga samo sivi ekran. Osvjetljenje je ok. Ima netko kakvu ideju??? Hvala.

 Može biti svašta.

Možd samo isto flat kabel (ako TV radi, npr. ako se čuje zvuk), ili je panel krepao, ili je nekaj na napajanju.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
macak kaže...

.....

Ideje?

 Vjerovatno flat kabel od ekrana nema dobar spoj.

pufek kaže...
Pozdrav svima. Imam Grundig 40 LXW 102-8600 DL. Kad se upali pojave se horizontalne linije na desetak sekundi i nakon toga samo sivi ekran. Osvjetljenje je ok. Ima netko kakvu ideju??? Hvala.

 Može biti svašta.

Možd samo isto flat kabel (ako TV radi, npr. ako se čuje zvuk), ili je panel krepao, ili je nekaj na napajanju.

 

 

Promijenio sam T-Con modul ali problem ostaje i dalje...!?

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Onda je napajanje vjerovatno.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hm... Sa napajanja imam izlaz 24V, i na inverter i na system!?

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ovaj dio koji ide na system je vjerovatno samo za audio pojačalo, a pogledaj jel ima koji konektor za 5 i 12V.

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Ovaj dio koji ide na system je vjerovatno samo za audio pojačalo, a pogledaj jel ima koji konektor za 5 i 12V.

 Očito da se onda moram prebaciti na ovo drugo napajanje. Ovdje vidim da ima izlaz 5V!? Moram to provjerit...

12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vidim da na motherboard dolazi 5V. Tek sada niš ne znam, nadao sam se da je problem u napajanju...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Slikaj te horizontalne linije i sivu sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...
nenadhebiv kaže...
Dobio sam staru plazmu Panasonic TH-42PV7P na poklon. Spojio sam preko scarta Vivax dvb-t na televizor i dobio jako lošu sliku koja treperi. Ali zanimljivo je da teletekst ne treperi, nego je slika izvrsna. Spojio sam dvd uređaj, također preko scarta, ali slika i u ovom slučaju treperi.
Jednostavno nemam ideju šta bi mogao biti problem. Propuštam li nešto? Ima li ko savjet?

Probaj drugi scart kabel.

Ako bude isto, provjeri jel se konektor od scarta na televizoru klim, i probaj neki hdmi uređaj ili npr. računalo preko VGA porta (premda sumjnam da je neki kvar u televizoru)

Ako se scart klima, onda ga treba otvoriti i prelemiti mu konektor.

Ako i onda ne radi, onda probati drugi scart konektor.

 

 Probao sam preko istog scart kabla spojiti stari televizor, sve radi normalno. Inače ovaj tv ima samo SCART i HDMI priključak. Dobio sam info od ranijeg (prvog i jedinog) vlasnika da SCART nikad nije koristio, nego samo HDMI jer ima kabelsku. HDMI priključak ne radi iz nepoznatog razloga, vjerojatno je raskliman od čestog korištenja.

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerovatno onda je problem sa scartom (možda samo konektor, a možda i neka elektronika oko njega).

Treba otvoriti i pogledati.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Vjerovatno onda je problem sa scartom (možda samo konektor, a možda i neka elektronika oko njega).

Treba otvoriti i pogledati.

Napravio sam vizualni pregled, nakon što sam dobro očistio sve od prašine, skinuo sam matičnu, ali ne vidim nikakav problem, čak i HDMI priključak izgeda dobro (ne klima se). Nigdje se ne vide bilo kakvi tragovi pregaranja ili slično.

Može li biti nešto drugo, ili da tv ipak odnesem negdje na servis?

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Još samo gledaj kad klimaš scart vidi li se na lemnim mjestima napuknuće spojeva (onih srebrnih s donje strane).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 13:17 (fer-de-lance).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Postovanje . Kupio sam prije nekih mjesec dana tv smart 43VLE6620BP. Znaci tv mi se ugasi i upali sam od sebe .Dali je to dovoljan razlog da ga saljem na garanciju i u cemu je problem ?I to sam primjetio samo dok sam aplikaciji Youtube spojen na wifi.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, reklamiraj obavezno.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
nenadhebiv kaže...
fer-de-lance kaže...

Vjerovatno onda je problem sa scartom (možda samo konektor, a možda i neka elektronika oko njega).

Treba otvoriti i pogledati.

Napravio sam vizualni pregled, nakon što sam dobro očistio sve od prašine, skinuo sam matičnu, ali ne vidim nikakav problem, čak i HDMI priključak izgeda dobro (ne klima se). Nigdje se ne vide bilo kakvi tragovi pregaranja ili slično.

Može li biti nešto drugo, ili da tv ipak odnesem negdje na servis?

 Ponovo sam pronašao vremena da se zabavim rastavljanjem televizora i skidanjem matične. Pregledao sam scart priključke. Ne postoji nikakva pukotina s donje strane, niti se priključak može klimati, zbog posebnih ojačanja kojima je (su) pričvršćen za matičnu (proizvedeno i sastavljeno u Japanu). Ponovno sam sve vratio i probao klimati SCART priključke, za vrijeme dok je tv bio uključien, ali slika nije bila ni u jednom trenutku bolja. Da ponovim, kad je uključen bilo koji program slika lagano treperi, ali čim prebacim na teletekst, svi pikseli stoje savršeno na svom mjestu. Evo i kratki video kako to izgleda: https://vid.me/If5k

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 23:57 (nenadhebiv).
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Prestaje li možda treperenje s vremenom, odnosno kad se dobro zagrije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

Imam LG LED SMART TV (42LB5700). Problem je u tome sto nema osvjetljenja. Zvuk ima, kad posvijetlim baterijom, vidi se slika u pozadini. Rastavio sam ga, na maticnoj ploci djeluje sve sasvim uredno. Mjerio sam napon na izlazu gdje se napaja LED pozadinsko osvjetljenje i on iznosi 103 VDC. Jednom mi je i uspio normalno upaliti sasvim slucaju, pojavilo se i osvjetljenje, međutim opet ga nema. Da li je taj napon na izlazu za LED normalan? 


 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerojatno je. Je li edge ili direct led panel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Prestaje li možda treperenje s vremenom, odnosno kad se dobro zagrije?

 Ne, nakon dva i pol sata rada, intenzitet treperenja je isti. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hvala svima na pomoći. Uspio sam detektirati smetnju, radilo se o antenskom priključku koji dolazi s krova kroz zidnu utičnicu. Kad sam priključio sobnu antenu, tv je radio normalno. 

Kako je moguće da za isti antenski priključak stari (crt) televizor radi normalno, a noviji (plazma) ne radi kako treba? Zna li netko šta bi moglo biti? 

11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ima li neko slučajno šemu za MIP988CH (ploča napajanja iz HEMA LCD TV) jer je nisam uspio naći na netu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo jednog pitanjca...  naime prilično sam siguran da mi je otišao t-con na LCD TV-u 32LG3000. Stara generacija, no čini mi se jako dobrom, šteta za baciti. Na TV u je ugrađen T-con oznake 3969I, a po netu pronalazim zamjenske sa oznakom 3969TP, dok su ostale oznake (CPWBX RUNTK) jednake. Znači kod mene je oznaka slovo I, a za nabaviti ima samo sa oznakom TP. Vizualno potpuno isto izgledaju, no svjestan sam koliko su te sub-oznake potencijalno bitne, pa velim bolje pitati znalce. Znači trebao bi samo mišljene o tomu da li je to kompatablino ili da se okanim ćorava posla i sačekam da se pojavi t-con baš sa I oznakom. Osobno nemam iskustva sa servisom LCD TV-a pa ne zamjerite na pitanju, možda je odgovor banalo jednostavan, a možda i ne. Da li trebam voditi računa o još nečemu?
Pozdrav, Elvis

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Rješeno, greška je bila u tisku oznaka, ipak se radi o TP oznaci, pod lupom se odlično vidi. Pozz, ekvis
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav ljudi treba mi pomoc. Imam u spavacoj sobi telefunken tv i na njemu je resiver nag box 254 tv kad prebacijem kanale koristim resiver tv se ugasi. I ne mogu da ga upalim sve dok ga be iskljucim iz struje i cekam par minuta. I tako se ponavlja. Dali neko zna sta da radim. Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav
Hitno mi treba savjet ako netko mozda zna kako mogu upaliti tv(elit) bez daljinskog jer sam ga izgubio a na tipke od tv-a nece.Zna li netko kako?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poštovani!

 

Molim pomoć! Spojila sam pc sa lcd tv-om putem vga kabla! Nakon nekog vremena mi se tv počeo gasiti tj. nema slike ali ima tona, samo dok ne gledamo preko pc-a. Kada smo gledali nešto preko pc-a, tv normalno radi! Sada se slika nije niti upalila, tona ima! Dali mi netko može pomoći, ne znam šta bi napravila!

Unaprijed zahvaljujem!

 

I molim vas, žensko sam, k tome i plavuša, molim jezikom za laike!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 21:48 (jendor).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Koji tv u pitanju? Bit će da je vrijeme za servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice