Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

poruka: 6
|
čitano: 2.328
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

Pozdrav, imam Sony KD-55XE8505 i Amazon Alexa Echo dot 4. Uspio sam upariti većinu uređaja koje sam htio ali ne uspijevam Sony tv.

 

Prema opisu na Sony stranici HR nije još podržana. Jel postoji način da se to nekako zaobiđe?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

Jel podržava alexa google home? jer ja imam svoj sony tv uparen na google home pa možda tako...

5 godina
offline
Re: Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

Ja imam fire cube i sony tv star jedno 12 13 godina i uredno radi....

15 godina
offline
Re: Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

Ok, znam da funkcionira preko drugog uređaja, ali Sony ima unutar sebe, samog TV-a podršku za Alexu ali koliko sam shvatio ograničen je na zemlje.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
5 godina
offline
Re: Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti
matt750 kaže...

Ok, znam da funkcionira preko drugog uređaja, ali Sony ima unutar sebe, samog TV-a podršku za Alexu ali koliko sam shvatio ograničen je na zemlje.

 To je vrlo cudna stvar. Imao sam firetv stick i alexa nije radila u Bosni. Tako kaze... Kupim fire tv cube i odjednom radi.... 

15 godina
offline
Sony KD-55XE8505 i Alexa kako upariti

Eto, ulovio sam malo više slobodnog vremena pa mi je svemoćni google otvorio vidike. :D

 

Uglavnom slijedio sam ove upute:

 

"I took a different road on this, the app in my case was installed on the TV but didn't show because of my location, so I enabled developer mode and enabled the app via ADB.

To enable developer options go to settings/about and click about 7 times over the build, a message should pop up

Then look for developer options in setting and enable ADB

Download SDK platform tools from here

Run powershell from inside the platform-tools folder (make shure both the TV and PC are on the same wifi network)

 

Da Powershell proradi unutar foldera koristio sam ove upute:

Within File Explorer:
Press and hold the ALT key.
Press the F key. This will open the file menu.
Press the S key. This option will select Open Windows PowerShell and will expand another sub-menu.
Lastly, press the R key. PowerShell will open in the current directory.

 

Now type these commands:

.\adb connect xxx.xxx.xxx.xxx:5555 (this should be the IP of your TV in your network) - znači npr. IP adresa 192.168.1.1.. Da vidite na TV-u točnu IP adresu idite na Settings, System, About device. Tamo ćete imati IP adresu TV-a.

.\adb shell pm enable com.sony.dtv.smarthomesettings

 

After that the "TV control setup with amazon alexa" app should be visible in your TV apps

 

If after that you still don't see the app, then try to install the APK with this command:

.\adb -s xxx.xxx.xxx.xxx:5555 install d:\pathtoyourapk\SmartHomeSetting.apk

 

If everything works fine, it installs and you still don't see the app, maybe run the .\adb shell pm enable com.sony.dtv.smarthomesettings command again in case the app is hidden.

 

Uglavnom sve proradilo bez problema :D

 

Ako želite enablati skillove koji su regijski zaključani onda se poigrajte sa adresom na amazonu. Za to sam slijedio upute sa youtube-a

 

Uživajte :D

 

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice