Samsung smart TV - kulturni šok :(

poruka: 11
|
čitano: 13.682
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(
Nedavno sam svoj prastari TV zamijenio s najnovijim Samsung QLED-om (Tizen OS) i doživio šok, blago rečeno. Zasad mi se čini kao veliki korak unatrag što se tiče funkcionalnosti. Imam opciju vraćanja u dućan ali mi se čini da bi to bilo preradikalno + vjerojatno borba protiv vjetrenjača.

Najprije, dobio sam samo neki metro daljinac sa samo 10-ak tipki i bez iti jednog broja na sebi. Pa kako da na brzinu prebacim na npr, 16. kanal? Znam da se može koristiti krvavi bixby ali ne zna svatko u kući engleski jezik niti se navike mogu tako brzo promijeniti. Ima li neki brži način za promjenu kanala, a da nije opcija sljedeći/prethodni kanal?

Dalje, ne vidim načina za pisanje HR dijakritičkih znakova kada nešto pišem na TV-u, npr. prilikom pretraživanja youtubea. Prilikom inicijalnog podešavanja uređaja odabrao sam jezik hrvatski i lokaciju Hrvatska. Dakle, svoj na svome.
Međutim, kada nešto trebam napisati prikaže se virtualna tipkovnica QWERTY umjesto hrvatske QWERTZ te nema HR dijakritičkih znakova. Može li se tu šta napraviti ili je Tizen teška banana?

Ima li TV ugrađen media player s kojim mogu preko mreže (SMB) otvoriti mkv datoteku i da podržava titlove? Vidim jedino crni plex, zar je to jedina opcija?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Samsung smart TV - kulturni šok :(

Tizen je općenito šrot.

Za neke najosnovnije stvari ok, ali zašto uopće kupovati smart TV koji je toliko ograničen.

Naravno, osim ako je to jedini TV koji zadovoljava omjer cijene/kvalitete slike, onda ok.

Onda uzmeš neki Android TV box uz to, kaj je puno bolje rješenje, jer smart TV-ovi s Androidom imaju puno lošiji hardver od najjeftinijeg TV boxa, tak da je na kraju najbolje uzeti TV koji nije smart, a da ima vrhunsku sliku i onda dokupiti neki Android TV box za cca. 200-300 kuna pa je to super stvar.

Tizen je mrtav OS.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 21:40 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Samsung smart TV - kulturni šok :(
kuro kaže...
Nedavno sam svoj prastari TV zamijenio s najnovijim Samsung QLED-om (Tizen OS) i doživio šok, blago rečeno. Zasad mi se čini kao veliki korak unatrag što se tiče funkcionalnosti. Imam opciju vraćanja u dućan ali mi se čini da bi to bilo preradikalno + vjerojatno borba protiv vjetrenjača.

Najprije, dobio sam samo neki metro daljinac sa samo 10-ak tipki i bez iti jednog broja na sebi.Pa kako da na brzinu prebacim na npr, 16. kanal? Znam da se može koristiti krvavi bixby ali ne zna svatko u kući engleski jezik niti se navike mogu tako brzo promijeniti. Ima li neki brži način za promjenu kanala, a da nije opcija sljedeći/prethodni kanal?

Dalje, ne vidim načina za pisanje HR dijakritičkih znakova kada nešto pišem na TV-u, npr. prilikom pretraživanja youtubea. Prilikom inicijalnog podešavanja uređaja odabrao sam jezik hrvatski i lokaciju Hrvatska. Dakle, svoj na svome.
Međutim, kada nešto trebam napisati prikaže se virtualna tipkovnica QWERTY umjesto hrvatske QWERTZ te nema HR dijakritičkih znakova. Može li se tu šta napraviti ili je Tizen teška banana?

Ima li TV ugrađen media player s kojim mogu preko mreže (SMB) otvoriti mkv datoteku i da podržava titlove? Vidim jedino crni plex, zar je to jedina opcija?

A gle, prije kupnje određenog TV-a prvo se informiraš(Google+Jubitu da vidiš kak šta izgleda recimo daljinski) kaj se sve nudi.Dakle kakav Smart TV/verziju operativnog sustava ima određeni TV, +hardver jer i TV daljinski je vrlo bitan hardver.

 

 

Moraš znat kaj hočeš, ili ako za nekoga kupuješ TV moraš pitat šta kupac želi dakle klasičan daljinski, ili ovu tvoju fensi spodobu od daljinskog upravljača.Slabo upučeni kupac ili korisnik, ili recimo starija osoba u godinama od tvojeg Samsung daljinca dobit če slom živaca.

 

Onak ukratko, ako netko traži vrlo slične TV opcije kao na klasičnom Android mobu=moraš kupit TV sa Android OS-om.Nema tu puno mudrovanja, bez obzira na određene mane TV Android OS-verzije to je onako uzmi ili ostavi.U ovom primjeru Sony, dakle Android TV OS i kao što vidiš to je onako klasičan daljinski upravljač.

 

 

Kaj spada pod Roku TV OS, pa realno svi ostali TV operativni sistemi koji nisu klasičan Android TV OS.U ovom primjeru recimo Hisense VIDAA U OS, ili vrlo jednostavno i pregledno sučelje sa velikim vodičima+opet manje više okvirno klasičan TV daljinac.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 21:20 (rambox).
13 godina
odjavljen
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Pa ukoliko nisi zadovoljan proizvodom, možeš ga vratiti ako imaš mogućnost, možda bi ti i izašli u susret da kod njih kupiš drugi TV. 

Ukoliko ne, daljinski možda da uzmeš neki univerzalni, a kao što su kolege rekle, eventualno i neki Android TV box, ili možda Chromecast? Iako, ne vidim razlog zašto ne bi vratio TV

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(
Previše je tu sitnih potencijalnih problema za istražiti prije kupovine, daljinski sam čak i vidio na slikama prije kupovine ali sam svejedno očekivao lakše korištenje.

Nije mi to neki nepremostivi problem zbog kojeg bih vratio TV. Rješiv je, ako nikako drugo onda kupovinom "glupog" daljinca za ukućane koji se ne snalaze s ovim.

Nego, nadao sam se da će netko reći nešto pametno oko pitanja koja sam postavio, a vidim se se tema pretvorila u čajanku :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Preciznije odgovore možeš očekivati jedino kad napišeš koji model TVa si kupio 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Godinu i pol imam MU8000 i brijem da sam to malo crno govance od daljinskog tražio više nego sve ostale daljince u zadnjih 25 godina. Uzet ću za njega jedan običan daljinac, odgovara mu i sa drugog Samsunga kaj mi je u drugoj sobi.

 

Još jedna stvar, glasovno upravljanje je katastrofa. Imam odličan izgovor engleskog ali ova telka mene ne razumije, niti ženu dok je stari Sony XD9305 razumio i mumljanje s drugog kraja sobe. Dal je to zbog Androida/Googlea ili nečeg drugog ne znam al ako ću na novu telku, onda ili Sony ili ak saznam kakav je LG glede glasovnog upravljanja.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Osobno nemam nikakvog problema s Tizenom niti daljinskim... ali moguce da je to zato sto ne gledam kanale :)) Tj kad sam ih gledao, koristio sam ionak A1 daljinski za mijenjanje kanala. 

 

Sto se tice prepoznavanja glasa, slazem se da je katastrofalno, do te mjere da sam potpuno prestao koristit jer mi je lakse utipkat daljinskim nego 10 puta pokusavat dok me ne shvati.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Jučer kupio UE43RU7452

 

pa ta žena u tvu razumije sve.

 

sa maxtva preskače na youtube i pokreće točno izgovorenu pjesmu (što sam se strašno začudio da sam na hrvatskog izgovorio ime pjevača i pronašla ga)

 

Možda je od modela do modela razlika.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

Kupio samsung 55q70, po meni daljinski vrh, sve mjenjam glasovno bez problema, ne korisrim vise ni daljinski od kucnog kina ni od a1 kabelseke,sve sa ovim minijaturnim. Sve sta ustekam na usb je bez problema pokrenilo, slika vrhunska, jedina zamjerka kad su titlovi ukljuceni pri izrazito mracnim scenama se oko titlova vidi odsjaj. Meni ne treba android a ako ikad bude treba nabavim ga za par stotina kuna.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung smart TV - kulturni šok :(

starija tema, ali moram se negdje ispucati.

dakle, kupim samsung smart eu50tu7xxx telku. od cijele smart priče mi treba jedino youtube, netflix i tu i tam streamat nešto s moba. drugo me ne zanima. znači i njihov smart će biti oke. ali... uvijek ali.

 

idem preštekati zvučnike, držim u ruci 3.5mm kabel, tražim, gledam ko tele di je utor za sluške jer je na staroj tekli bilo tako ukopčano. nema. ok, valjda ima cinčeve, makar ih nisam vidio. opet, teleći pogled, nevjerica, nema pa nema. jel moguće da faking telka nema analogni izlaz zvuka? idem guglat, gugl potvrđuje moje nevjerničke sumnje. nema analognog izlaza. ok, ali nije ok.. nije mi to niti logično, niti normalno, niti najmanje očekivano, ali što je tu je.

 

kako onda spojiti vanjske zvučnike? ima optički i bluetooth izlaz. nijedno ni drugo nemam kao ni valjda 80% populacije. odlično. kupim optički konverter. radi sve super, ali broj 2. ako zvuk ide preko optike, ne može se regulirat glasnoća daljinskim. ono, say what? naravno da pojačalo nema daljinski niti mi treba još jedan u optjecaju. dakle, rješenje koje to nije. ajmo dalje.

 

bluetooth. to je bar relativno jednostava tehnologija. bude radilo. naručim preko aliexpresa neki za 50 kn. nije najeftinije, ali niti ne dam 200kn za to. uštekam, spoji se, super, ali broj 3, sad audio-video nije u syncu. dobro, vidio sam prije u postavkama da ima delay zvuka za namjestiti. ajmo probat. pomičem lijevo-desno, niš se ne dešava. onda skužim, piše sa strane da faking podešavanje delaya ne radi s bluetoothom nego samo s optikom i hdmi arcom. pa je li to moguće.

jel ta mrtva telka proizvedena u hrvatskoj od strane nekog državnog crosunga da je taj audio dio toliko retardirano idiotno napravljen van svake logike?

 

povrh svega, niti castanje ne radi kako spada, neke aplikacije na mobu uopće ne vide telku, samo vide chromecast koji imam otprije i koji sam mislio proslijedit dalje. kao, kupujem novu mega smart telku, pa mi neće trebat. ipak niš od tog.

 

sve drugo je ok, ali da sam ovo nabrojano znao bome bi tražio dalje. dođe mi da otvorim telku i prebrikam žice sa zvučnika.

 

to je, sad idem naručit neko pojačalo za 30$ s alija u nadi da ono preko bluetootha neće imat delay. dobrodošli u samsung u 2021. godinu. fuck yeah.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice