Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

poruka: 10
|
čitano: 2.657
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

Za Black Friday sam kupio novi QE55Q80T. Mjesec dana poslije ga je potres srušio i razbio panel. Samsung to ne pokriva.

 

Popravak dođe 5800 kn, i zadržavam jamstvo (2 + 3 godine akcija).

 

Novi primjerak bi me došao 7000 kn u Elipseu, ali onda je jamstvo samo dvije godine.

 

Ili da čekam nove modele u proljeće i kupim nešto sasvim drugo? Što savjetujete?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

Računaj da bi prodajom razbijenog TV-a za djelove mogao dobiti 800 - 1000 kn (ovisno o modelu, možda i malo više). Znači, za 1300 kn razlike dobiješ novi TV, ali s kraćim jamstvom.

 

 

Također, dobro provjeri da li ti jamstvo u slučaju popravka vrijedi, da li oba jamstva vrijedi i što pokrive (moguće da ćeš imati godinu na popravak i greške vezane s popravkom, a 2 godine na ostalo).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

Također računaj na to da ćeš se načekati s prodajom po dijelovima. Novi TV koji je u jamstvu ne treba dijelove s oglasnika ako se što i pokvari. Tak da za 2,3 godine tek...

Ja na ovim starim kramama koje prodajem (TVi od 2010 naovamo) za dijelove imam koja 2 poziva mjesečno vezano za dijelove...

IT me iznevjeri
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

moj jedan je najebao u potresu star cca 5 god full hd 43" smart tv dobio sam 800kn
za dijelove od frajera i na posljetku kupio novi.

15 godina
offline
Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

1. piši kući "propalo", "svaka škola košta" i "bolje spriječiti nego liječiti"

2. nov televizor montiraj na zidni/stropni (vesa) nosač (sve je bole od onih bezveznih nogica)

3. razbijeni televizor zbrini u reciklažnom dvorištu ili daj nacionalnoj manjini za uskrs

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?
bloodborne kaže...

moj jedan je najebao u potresu star cca 5 god full hd 43" smart tv dobio sam 800kn
za dijelove od frajera i na posljetku kupio novi.

  Dobro si ti to i utopio

 

Ajar kaže...

2. nov televizor montiraj na zidni/stropni (vesa) nosač (sve je bole od onih bezveznih nogica)

 Pod obavezno izgubiti postolje i napomenuti kod prodaje ali držati cijenu, krucijalni korak.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 15:21 (Alkaline).
14 godina
online
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?
Ajar kaže...

1. piši kući "propalo", "svaka škola košta" i "bolje spriječiti nego liječiti"

2. nov televizor montiraj na zidni/stropni (vesa) nosač (sve je bole od onih bezveznih nogica)

3. razbijeni televizor zbrini u reciklažnom dvorištu ili daj nacionalnoj manjini za uskrs

 Zašto bi Srbi htjeli razbijeni TV?

-
4 godine
protjeran
offline
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?
Alkaline kaže...
bloodborne kaže...

moj jedan je najebao u potresu star cca 5 god full hd 43" smart tv dobio sam 800kn
za dijelove od frajera i na posljetku kupio novi.

  Dobro si ti to i utopio

 tj. lazem on je kupljen 2013, 2014 sam uzeo samsunga. znaci 7 god star :D
 nadodao jos 2000 i nes sitno i uzeo 55" 4k meni dobro. :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?
Alkaline kaže...

Također računaj na to da ćeš se načekati s prodajom po dijelovima. Novi TV koji je u jamstvu ne treba dijelove s oglasnika ako se što i pokvari. Tak da za 2,3 godine tek...

Ja na ovim starim kramama koje prodajem (TVi od 2010 naovamo) za dijelove imam koja 2 poziva mjesečno vezano za dijelove...

Jamstvo primjerice ne pokriva udar groma. Kod udara groma crkne sve ono što na razbijenom preživi.

 

Moje iskustvo je da je takav TV otišao za 3 dana od stavljanja na njuškalo za 800 kn, a radilo se o jeftinijem modelu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Potres srušio novi TV: popraviti ili baciti?

OK, u tom slučaju da. A neka stavi u prodaju pa će vidjet što i kako.

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice