Na koju visinu postaviti TV na zid?

poruka: 6
|
čitano: 8.775
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Na koju visinu postaviti TV na zid?

Pozdrav

 

Stavio bih televiziju na zid, pa bih htio cuti vasa misljenja i savjete. Procitao sam dosta clanaka, ali i dalje nisam siguran na koju visinu postaviti.

 

Na kojoj je vama visini tv na zidu? Visina ociju? Ili malo povise? Koliko vam to na kraju ispadne u cm od od tla do centra tv-a?

 

Takodjer me zanima savjet za nosac 55'' tv-a?

Fiksni ili pomicni?

 

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na koju visinu postaviti TV na zid?

Sredina TVa na oko metra od poda

9 godina
offline
Na koju visinu postaviti TV na zid?

Nisi naveo jel u pitanju dnevni boravak odnosno kauč ili spavaća soba i krevet. Ak je kauč onda razina očiju = centar tv, a ako se leži onda je malo više. Nosač to sam procjeni jel ti treba lijevo desno ili ne. Fiksni uzmi onaj s nagibom gore dolje da možeš uštimat ako slučajno previsoko postaviš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Na koju visinu postaviti TV na zid?

Nema tu pravila, imam kolegu koji je opsjednut da donji rub televizije mora bit u ravnini očiju, a onda imaš čudo njih koji imaju tv niže od razine očiju. Meni osobno paše da je cca sredina ekrana u razini očiju, tako mi se čini da je najmanje naprezanja za vrat.... ali svako po svoje.

Imaš isto tako čudo ljudi koje vole sidit u kinu u prvih 4-5 redova, a ja radije neću gledat film nego tako blizu sjedit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Na koju visinu postaviti TV na zid?

Gornji rub TV-a u visini očiju ili max sredina TV-a u visini očiju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na koju visinu postaviti TV na zid?
Mari27 kaže...

Pozdrav

 

Stavio bih televiziju na zid, pa bih htio cuti vasa misljenja i savjete. Procitao sam dosta clanaka, ali i dalje nisam siguran na koju visinu postaviti.

 

Na kojoj je vama visini tv na zidu? Visina ociju? Ili malo povise? Koliko vam to na kraju ispadne u cm od od tla do centra tv-a?

 

Takodjer me zanima savjet za nosac 55'' tv-a?

Fiksni ili pomicni?

 

Hvala unaprijed 

 Postaviš kako tebi paše.

Pročitao sam hrpu tekstova i pogledao videa prije kupovine TV-a.

Najčešće je: "sredina TV-a u visini očiju kad sjediš na kauču, ili koji cm više"

Ali ima ljudi koji postave TV iznad kamina, ima onih kojima je na stalku na podu, ili na stoliću, pa kako ispadne ispadne.. i nije da se netko buni.

Ili da ćeš imati zdravstvene posljedice jer krivo drži glavu. Kad se gleda TV nisi baš tako ukočen ko kad se radi i bulji u monitor koji je recimo krivo podešen.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice