Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.646
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
aloh325 kaže...

Nije mi jasno zasto su televizori toliko dns skupi, to msm za one kod kojih je slika "ugodnija" oku. Npr 65" LG OLED G1 kosta cak 20 000kn. Pitanje je dal to trebas bit udaren u glavu pa kupit tv za tu cijenu? Pa kosta vise od high-mid end gaming racunala, pisljivi pixeli. Ja reko kontam, moze se nac jako dobar tv za 4000 kn, reko ocito ne moze ispod iljadu eura. Cak i 4000 kn za tv sam mislio da mi je preskupo buduci da tehnologija stalno napreduje pa je pitanje dal ima smisla davat uopce tolike pare. Za nas standard je malo previse. Kud je problem sto jos stalno guraju taj smart tv OS, kod boli briga za te njihove tizen os, web os kad postoje daleko bolji streaming uredaji koji imaju bolji OS nego ijedan Smart tv os. Doslovno se bogate se na "sirotinji"

 

Kako možeš reći da su televizori danas skupi? Pa jeftiniji su nego ikad. 

2016 je LG B6 koštao 16000kn a Sony XD9305 15000kn u 55". Kupio sam Sonya. Iduće godine kad je izašao B7, koštao je 20000kn prvih par mjeseci. 

 

Danas imaš LG C1 za 7000kn u 55" i za 12000kn 65" aloooo

 

ti si visokobuđetan mladic, ja u inat LG-u ne dam svoju hrvatsku valutu, al buduci da nemam izbora ocito cu morat, jer nemrem fino gledat filmove bez da glavonje na televizoru nisu previse obojane od kontrasa i boja. Pljacka na visokom nivou, a sve za odreden broj pixela, 4k, mos mislit, za par godina ce bit 69k. Al sta cu, mora se, nema druge.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 14:00 (aloh325).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A i zakonom treba zabranit televizore manje od 65" i uvest da oled 65" kosta 3500 kn pa nadalje. Size does matter. Cak i za manju sobu 65" uopce nije problem.
Svaka ce rec da je velicina bitna, pa tako i pametni televizor. Sve je u velicini, ja provjerio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 14:10 (aloh325).
 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

Ovdje u globalu svi kupuju C1 tako da ne vjerujem da netko ima doma bas taj model Philipsa.

Koliko kosta taj?

 oko 8800 ako vjerujemo googlu ;)

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aloh325 kaže...

A i zakonom treba zabranit televizore manje od 65" i uvest da oled 65" kosta 3500 kn pa nadalje. Size does matter. Cak i za manju sobu 65" uopce nije problem.
Svaka ce rec da je velicina bitna, pa tako i pametni televizor. Sve je u velicini, ja provjerio.

 Nitko te ne tjera da kupiš televizor manji od 65". Za 3500 kn se kupuje tv za dječju sobu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pqweasdyxc kaže...
aloh325 kaže...

A i zakonom treba zabranit televizore manje od 65" i uvest da oled 65" kosta 3500 kn pa nadalje. Size does matter. Cak i za manju sobu 65" uopce nije problem.
Svaka ce rec da je velicina bitna, pa tako i pametni televizor. Sve je u velicini, ja provjerio.

 Nitko te ne tjera da kupiš televizor manji od 65". Za 3500 kn se kupuje tv za dječju sobu.

 Bas zato sto postoje razne velicine tv-a, upravo zato i je tolika razlika u cijeni pogotovo kod vecih televizora. Kad bi 65" bio standard, televizori bi bilo daleko jeftiniji jer pocetna cijena u tom slucaju ne bi nikako mogla bit 10 000kn, vec daleko manja, barem 3500kn, ako me kontas sto zelim reci.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

 Ja imam baš taj model i sve najbolje o njemu.To mi je prvi OLED tv a i prije sam preferirao više klase LCD-a od Philipsa.Andoird "leti na njemu" sve slike od Netfilxa , PS5 su predivne , ambilight da ne pričam koje iskustvo daje za oči.Ma zapravo za mene bar kad se naučiš na Android TV i ambilight ne kupuješ drugi tv.Jedino je razlika u odnosu na 806 slabiji daljinac i ima ambilight na 3 strane u odnosu na 4 strane....

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam GoT na HBOmax na CX i baš su me živcirali titlovi u tamnim scenama jer se uvijek pale uz peak brightnes a uz naočale to sve previše svijetli. Skužio da aplikacija ima fenomenalne opcije za podešavanje titlova, stavio crnu pozadinu i opacity titlova na 75% i sad su sivi. Preporod. Ono je stvarno too much jer sam se osjećao ko da mi netko blinka sa lampom u oči svaku novu rečenicu. Znači da TV ima peak od 2000nitsa ili nedaj bože 4000nitsa jebali bi ježa.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

 Ja imam baš taj model i sve najbolje o njemu.To mi je prvi OLED tv a i prije sam preferirao više klase LCD-a od Philipsa.Andoird "leti na njemu" sve slike od Netfilxa , PS5 su predivne , ambilight da ne pričam koje iskustvo daje za oči.Ma zapravo za mene bar kad se naučiš na Android TV i ambilight ne kupuješ drugi tv.Jedino je razlika u odnosu na 806 slabiji daljinac i ima ambilight na 3 strane u odnosu na 4 strane....

Ambilight nije bas dobra ideja koristiti na oledu jer se gubi kontrast. Sa druge strane je dobar za ips gdje fino zamaskira nedostatak istoga.

 

Shvacam ja da su ljudi navikli na neke stvari, ali to ne znaci da moraju na tom ustrajati zauvijek, cisto zbog navike.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

htio bih kupiti TV od 65". Sto mislite o https://www.sancta-domenica.hr/samsung/product/qn85a-neo-qled-4k-smart-tv-2021__QE65QN85AATXXH (50% popusta?) ?

Rang cijene mi je do 9000kn. 

Udaljenost od TV-a je cca 3m (pretpostavljam da je 65" onda ok, trenutno imam 50" i malo mi je premalen).

TV ce se uglavnom koristit za gledanje nogometa, tu i tamo koji film/serija, u buducnosti mozda ps5 pa je 120+hz pozeljno.

Volio bih da TV ima i respektabilan siroki kut gledanja.

Vidim da se ne forumu dosta spominje LG C1 al to mi je trenutno pre skupo, isplati li se cekat popust za takav TV i jeli uopce realno da ga uskoro vidimo ispod 10k?

TV planiram kupiti do pocetka HNL sezone :)

EDIT: gledajuci rtings reviewe rekao bih da mi je SDR Brightness rating bitan jer ce se TV nalazit u dnevnom sa dosta prirodnog svjetla.
"OFFTOPIC": LG C1 nema dobar SDR brightness rating i pise da postoji velika mogucnost od permanent burn-in-a.. misljenja?


Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2022 15:04 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
21 mjesec
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebam preporuku za telku cijene do 4.500kn. Koristit ce se za basic stvari - gledanje filmova, serija. Trenutno imam iskon box i koristim samo netflix i YT, tako da sto se aplikacija i OSa tice nisam zahtijevan, bitno da je relativno brz i kompatibilan sa win pc i android uredjajima. Sirok kut gledanja nije bitan, u prostoriji ima dosta osvjetljenja sa prozora ali tv se gleda vecinom predvecer tako da ni to nije krucijalno, a i moze se zamraciti po danu. Dijagonala bi trebala biti bar 50-55", a s obzirom na budzet mislim da ni ne ide vise.

Prvo sam gledao LG nanocell 863 i hisense u8gq. S tim da mislim da oba imaju IPS panel, a za hisense sam naletio na par losih komentara (prakticki downgrade sa verzije od prosle godine)

Kako dugo nisam kupovao telku dobro bi mi dosao neki savjet vas iskusnijih korisnika 😁 

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sedamtri1 kaže...

Pozdrav,

trebam preporuku za telku cijene do 4.500kn. Koristit ce se za basic stvari - gledanje filmova, serija. Trenutno imam iskon box i koristim samo netflix i YT, tako da sto se aplikacija i OSa tice nisam zahtijevan, bitno da je relativno brz i kompatibilan sa win pc i android uredjajima. Sirok kut gledanja nije bitan, u prostoriji ima dosta osvjetljenja sa prozora ali tv se gleda vecinom predvecer tako da ni to nije krucijalno, a i moze se zamraciti po danu. Dijagonala bi trebala biti bar 50-55", a s obzirom na budzet mislim da ni ne ide vise.

Prvo sam gledao LG nanocell 863 i hisense u8gq. S tim da mislim da oba imaju IPS panel, a za hisense sam naletio na par losih komentara (prakticki downgrade sa verzije od prosle godine)

Kako dugo nisam kupovao telku dobro bi mi dosao neki savjet vas iskusnijih korisnika 😁 

Hvala!

 

 

 Ako si gledao LG 50nano863 onda je to VA na 120Hz (50", 60", 70" su VA).

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50nano863&cod=&cdo=

 

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj savjet ti je da si malo proguglaš i vidiš na nabavi cijene i modele Panasonic Tv-a...ja sam sa svojim u boravku i više nego zadovoljan a čini mi se da su nepravedno zapostavljeni kako u preporukama tako i u ponudi naših dučana.

 

Kada bih usporedio Lg cx oled i njega...obzirom da Panasonic isto ima glossy finish mogu reči da tko ne kuži bi ga na prvu zamjenio sa Oled panelom....skaliranje mu je također jača strana tako da tv sadržaj izgleda besprijekorno čist i oštar, prekrasnih prirodnih boja....ništa te ne košta malo proguglat, ja požalio nisam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da to je taj, skužio sam naknadno da je ipak VA.

Pretpostavljam da bi taj preporučio? imaš možda još neki možda prijedlog?
tnx!

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Blackcastle kaže...
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

 Ja imam baš taj model i sve najbolje o njemu.To mi je prvi OLED tv a i prije sam preferirao više klase LCD-a od Philipsa.Andoird "leti na njemu" sve slike od Netfilxa , PS5 su predivne , ambilight da ne pričam koje iskustvo daje za oči.Ma zapravo za mene bar kad se naučiš na Android TV i ambilight ne kupuješ drugi tv.Jedino je razlika u odnosu na 806 slabiji daljinac i ima ambilight na 3 strane u odnosu na 4 strane....

Ambilight nije bas dobra ideja koristiti na oledu jer se gubi kontrast. Sa druge strane je dobar za ips gdje fino zamaskira nedostatak istoga.

 

Shvacam ja da su ljudi navikli na neke stvari, ali to ne znaci da moraju na tom ustrajati zauvijek, cisto zbog navike.

A gle... ja gledam svoj use case i mogu ti reći da većinu vremena TV pušta Youtube, crtiće, dnevnik, tekma (zeleni ambilight je milina kada liga prvaka), ljubav je na selu :).. i u tim scenarijima uvijek gori neko svjetlo u kuhinji, ambijetalna lampa, itd..

Ambilight u tim slučajevima ne narušava sliku jednostavno jer je soba osvjetljena..

 

Par puta tjedno pustim si neku seriju ili vikendom film, e onda je sve pogašeno (mrkli mrak) i nema ambilighta.. ali to je možda 10% usage TV-a

 

Nisu svi scenariji isti i ne vidim zašto bi onda Ambilight bio toliko loš baš za svaki scenarij.. zato ljudi vole Ambilight

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

 Ja imam baš taj model i sve najbolje o njemu.To mi je prvi OLED tv a i prije sam preferirao više klase LCD-a od Philipsa.Andoird "leti na njemu" sve slike od Netfilxa , PS5 su predivne , ambilight da ne pričam koje iskustvo daje za oči.Ma zapravo za mene bar kad se naučiš na Android TV i ambilight ne kupuješ drugi tv.Jedino je razlika u odnosu na 806 slabiji daljinac i ima ambilight na 3 strane u odnosu na 4 strane....

 

Ja imam prošlogodišnju verziju 65OLED705 i onda je išao uz povrat za 7.500 kn. Vidim da i sada ima neki povrat ali ne na 706 model.  Ambilight je definitvno fora makar nisam kupio TV zbog toga nego što mi se činio best buy za te pare. Integrirani Android je predobra stvar.. 

 

Imho Philipsu po kvaliteti OLED slike i funkcionalnosti ništa ne fali, a za 20 do 30% je jeftiniji.. Da kupujem sada, vjerovatno bih gledao isti model

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Imho Philipsu po kvaliteti OLED slike i funkcionalnosti ništa ne fali, a za 20 do 30% je jeftiniji.. 

 zapitaj se zašto je toliko jeftiniji

obzirom na povijest firme možeš s vrlo visokom sigurnošću smatrati da su uštedjeli na komponentama unutra

no, ako ga nabaviš s 5g garancije onda je valjda ok

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sedamtri1 kaže...

da to je taj, skužio sam naknadno da je ipak VA.

Pretpostavljam da bi taj preporučio? imaš možda još neki možda prijedlog?
tnx!

 Sony 50X85j (VA na 120Hz, DirectLED) ali je skuplji:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+50x85&cod=&cdo=

 

 

Eventualno Samsung 50Q80A (VA na 120Hz, FALD):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+50q80&cod=&cdo=

 

21 mjesec
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
sedamtri1 kaže...

da to je taj, skužio sam naknadno da je ipak VA.

Pretpostavljam da bi taj preporučio? imaš možda još neki možda prijedlog?
tnx!

 Sony 50X85j (VA na 120Hz, DirectLED) ali je skuplji:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+50x85&cod=&cdo=

 

 

Eventualno Samsung 50Q80A (VA na 120Hz, FALD):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+50q80&cod=&cdo=

 

 super, hvala ti!

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 11:49 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zikko kaže...

 Za po danu sa dosta svjetla bi bolji bio Samsung, ali je pitanje da li se gleda direktno od naprijed ili i sastrane.

 

Ako je vecinom od napred onda QN95A (VA na 120Hz MiniLED) koji je najsvjetliji i ima i širokokutni filter, ali preporucam pogledati u ducanu sastrane kako ti se cini. Posto je VA biti ce dobar i navecer.

 

Ako ipak treba siri kut onda QN90A (IPS na 120Hz MiniLED), isto pogledati u ducanu. Inace ducan je najgori za razgledavanje, ali tvoje koristenje po puno svjetla nogomet je kao oni demoi u ducanu pod reflektorima.

 

QN85 ne preporucam jer je manje svjetao za takav use case (kao terasa kafica po danu).

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 14:13 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zikko kaže...

Puno dnevnog svijetla na oledu za gledanje nogometa ti uopce nece smetat,problem je ako sunceva svijetlost direktno udara i gledas sadrzaj koji ima tamne/mracne scene...onda je oled kao ogledalo ako nemas zastore.

Evo naprimjer ja trenutno koristim svoj G1 kao monitor dok pisem ovaj tekst i bez obzira na dnevno svijetlo nema niti jedne refleksije na ekranu jer je browser bjelo plavi,tek kada je slika tamna/crna pa se ugase pikseli onda se pojave refleksije.

LG ti ima dobar motion na oledima pa nece ismat niti blur slike prilikom gledanja nogometa a da o DSE niti ne pricam koji na oledu u globalu skoro ne postoji dok na LCDu moras imat srece da kupis cist panel ali ok ti bi uzeo top end lcd od Samsunga pa nekakva kontrola kvalitete panela sigurno postoji.

Moja preporuka je C1 za tvoj usage scenario,pogotovo ako ti se skupi ekipa da gledate tekme onda ce ti sirok kut gledanja na oledima dobro doc.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Puno dnevnog svijetla na oledu za gledanje nogometa ti uopce nece smetat,problem je ako sunceva svijetlost direktno udara i gledas sadrzaj koji ima tamne/mracne scene...onda je oled kao ogledalo ako nemas zastore.

Evo naprimjer ja trenutno koristim svoj G1 kao monitor dok pisem ovaj tekst i bez obzira na dnevno svijetlo nema niti jedne refleksije na ekranu jer je browser bjelo plavi,tek kada je slika tamna/crna pa se ugase pikseli onda se pojave refleksije.

LG ti ima dobar motion na oledima pa nece ismat niti blur slike prilikom gledanja nogometa a da o DSE niti ne pricam koji na oledu u globalu skoro ne postoji dok na LCDu moras imat srece da kupis cist panel ali ok ti bi uzeo top end lcd od Samsunga pa nekakva kontrola kvalitete panela sigurno postoji.

Moja preporuka je C1 za tvoj usage scenario,pogotovo ako ti se skupi ekipa da gledate tekme onda ce ti sirok kut gledanja na oledima dobro doc.

 Je, samo ako je kao na terasi kafića po danu, Samsung će biti vidljivo svjetliji. Tako sam bar ja shvatio način korištenja, ekipa, roštilj i sl., vani sunce, svjetlo iz svih smjerova itd. ...

 

Kod mene na moru su gosti u jednom trenutku odnijeli TV (običan LG IPS UP7400) van na terasu zbog tekme, po suncu (stavili TV taman u sjenu balkona, a oni na suncu) i jedva se nešto vidjelo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2022 15:08 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da se javim, nakon puno gledanja i istraživanja kupio sam 65oled706/12, zasad sve prva liga štima, ps5 u odnosu na stari samsung led je nebo i zemlja u igrama.

Bebać je tu uletio :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sinkee kaže...

Evo da se javim, nakon puno gledanja i istraživanja kupio sam 65oled706/12, zasad sve prva liga štima, ps5 u odnosu na stari samsung led je nebo i zemlja u igrama.

Bebać je tu uletio :)

Ima 2x hdmi 2.1 zar ne?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
sinkee kaže...

Evo da se javim, nakon puno gledanja i istraživanja kupio sam 65oled706/12, zasad sve prva liga štima, ps5 u odnosu na stari samsung led je nebo i zemlja u igrama.

Bebać je tu uletio :)

Ima 2x hdmi 2.1 zar ne?

 Tak je, 2x 2.1 i 2x 2.0
https://www.philips.hr/c-p/65OLED706_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sinkee kaže...
MEGATAMA kaže...
sinkee kaže...

Evo da se javim, nakon puno gledanja i istraživanja kupio sam 65oled706/12, zasad sve prva liga štima, ps5 u odnosu na stari samsung led je nebo i zemlja u igrama.

Bebać je tu uletio :)

Ima 2x hdmi 2.1 zar ne?

 Tak je, 2x 2.1 i 2x 2.0
https://www.philips.hr/c-p/65OLED706_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv

Vrhunski tv.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sinkee kaže...
MEGATAMA kaže...
sinkee kaže...

Evo da se javim, nakon puno gledanja i istraživanja kupio sam 65oled706/12, zasad sve prva liga štima, ps5 u odnosu na stari samsung led je nebo i zemlja u igrama.

Bebać je tu uletio :)

Ima 2x hdmi 2.1 zar ne?

 Tak je, 2x 2.1 i 2x 2.0
https://www.philips.hr/c-p/65OLED706_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv

 Bit češ zadovoljan....provjereno!!!

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

 Ma bebac je uvijek u kadru :)

eh, iskreno nisam ti neki veliki znalac oko slike tako da ne znam kako provjerit taj motion :)
Mogu ti posnimit ako kaj treba ili pojasni u par crta kaj gledat pa javim -.-

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice