Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem novi tv i gledam LG C1. Tv gledam uglavnom navečer i to samo serije ili film. Osim kvaliteta sadržaja volim i kvalitetu zvuka i slike. Pitanje za vlasnike C1, da li bi na mom mjestu kupili C1 ili bi sada kupili ipak nešto drugo? Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam 65C1, prezadovoljan i svakako preporuka, od slike, webOS do daljinskog.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BDS kaže...

Kupujem novi tv i gledam LG C1. Tv gledam uglavnom navečer i to samo serije ili film. Osim kvaliteta sadržaja volim i kvalitetu zvuka i slike. Pitanje za vlasnike C1, da li bi na mom mjestu kupili C1 ili bi sada kupili ipak nešto drugo? Hvala

 Za zvuk se onda preporuca neki Hi-Fi sustav ili sounbar, iako nije da je los u C1, ali nema sub, samo stereo i naravno glasnoca.

 

Od C1 bolje bi bio Sony A90j (u manjoj mjeri A80j) ali je razlika mala, tj. ako mozes i znas primjetiti razliku onda se isplati. Ili LG G1 koji je svjetliji, ali opet skuplji. Pogledaj usporedbe po netu.

 

Zadnje bi bio novi QD-OLED koje imaju Samsung S95B i Sony A95K, veca svjetlina i bolji volumen boja (moze svjetlije prikazati boje, ne samo bijelu), ali su prva generacija i kostaju vise...

 

 

EDIT: ako se odlučiš za C1 (ili koji drugi) javi se na forum da ti pomognemo sa namještanjem (nekoliko Youtube videa sa objašnjenjima i što treba odmah nakon vađenja iz kutije itd.)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 16:29 (Mad Ant).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

B1 je zapravo skoro pa isti tv kao C1, rijetki su kojima je potrebno više od dva 2.1 hdmi porta, ako je potrebno onda C1 ima 4 2.1 porta, sve ostale razlike su primjetne možda tijekom laboratorijske analize. B1 je u nekim situacijama bolji, C1 u nekim drugima situacijama, kupite onaj koji je u tom trenutku jeftiniji što uostalom sugerira i rtings. Osobno imam 65B1 i gledam za sekundarni tv veličinu 48" što B1 nažalost nema pa budem još razmislio dal uzet 48A1 ili platit više za 48C1.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

B1 je zapravo skoro pa isti tv kao C1, rijetki su kojima je potrebno više od dva 2.1 hdmi porta, ako je potrebno onda C1 ima 4 2.1 porta, sve ostale razlike su primjetne možda tijekom laboratorijske analize. B1 je u nekim situacijama bolji, C1 u nekim drugima situacijama, kupite onaj koji je u tom trenutku jeftiniji što uostalom sugerira i rtings. Osobno imam 65B1 i gledam za sekundarni tv veličinu 48" što B1 nažalost nema pa budem još razmislio dal uzet 48A1 ili platit više za 48C1.

Rtings nazalost radi jednu kardinalnu gresku,oni usporedjuju razlicite velicine oled panela a opce je poznato da oledi sto je veca dijagonala imaju losiju uniformiranost a to onda povlaci hrpu toga za sobom.

Naprimjer ne moze se usporedjivat ako su testirali 55inch B1 a 65inch C1 jer ce B1 imat bolje uniformirani panel,gradaciju itd.

Ekipa koja kupuje vece dijagonale u globalu znaju kakva je situacija ali ima i dosta korisnika koji misle da je to sve isto.

 

Zato me izuzetno impresionira uniformiranost QDOLED panela vec u prvoj generaciji proizvoda.

 

Btw C1 ima bolji cip,bolji near black,shadow details itd ali trazi recenzije 55inch vs 55inch ili 65 vs 65....

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rtings je radio review na 55" i za B1 i za C1. Mixed usage je 8.8 za oba tv-a i to je nekakva ocjena za prosječnog korisnika. Movies i HDR movies je dobio sitno bolju ocjenu za B1, C1 je sitno bolja ocjena za PC monitor, preostale kategorije (tv shows, sports, gaming i hdr gaming) su izjednačeni. Razlike postoje, naravno, al su za prosječnog korisnika tijekom prosječnog korištenja nevidljive, uostalom cijena im je skoro pa ista jer se i radi o skoro pa istim televizorima nego se eto u americi lg odlučio prodavat b seriju isključivo online pa se c nametnuo kao the deal. Svatko nek kupuje što god želi al vidim da se u zadnjih mjesec dana koliko sam pročitao preporučuje isključivo C1 pa sam samo napisao ono što i rtings tvrdi, kupite ono što je trenutno na većem popustu, osim ako trebate 4 2.1 porta, onda kupite C1.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
BDS kaže...

Kupujem novi tv i gledam LG C1. Tv gledam uglavnom navečer i to samo serije ili film. Osim kvaliteta sadržaja volim i kvalitetu zvuka i slike. Pitanje za vlasnike C1, da li bi na mom mjestu kupili C1 ili bi sada kupili ipak nešto drugo? Hvala

 Za zvuk se onda preporuca neki Hi-Fi sustav ili sounbar, iako nije da je los u C1, ali nema sub, samo stereo i naravno glasnoca.

 

Od C1 bolje bi bio Sony A90j (u manjoj mjeri A80j) ali je razlika mala, tj. ako mozes i znas primjetiti razliku onda se isplati. Ili LG G1 koji je svjetliji, ali opet skuplji. Pogledaj usporedbe po netu.

 

Zadnje bi bio novi QD-OLED koje imaju Samsung S95B i Sony A95K, veca svjetlina i bolji volumen boja (moze svjetlije prikazati boje, ne samo bijelu), ali su prva generacija i kostaju vise...

 

 

EDIT: ako se odlučiš za C1 (ili koji drugi) javi se na forum da ti pomognemo sa namještanjem (nekoliko Youtube videa sa objašnjenjima i što treba odmah nakon vađenja iz kutije itd.)

 thx Ant, svakako se javim..biti će pitanja

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

Rtings je radio review na 55" i za B1 i za C1. Mixed usage je 8.8 za oba tv-a i to je nekakva ocjena za prosječnog korisnika. Movies i HDR movies je dobio sitno bolju ocjenu za B1, C1 je sitno bolja ocjena za PC monitor, preostale kategorije (tv shows, sports, gaming i hdr gaming) su izjednačeni. Razlike postoje, naravno, al su za prosječnog korisnika tijekom prosječnog korištenja nevidljive, uostalom cijena im je skoro pa ista jer se i radi o skoro pa istim televizorima nego se eto u americi lg odlučio prodavat b seriju isključivo online pa se c nametnuo kao the deal. Svatko nek kupuje što god želi al vidim da se u zadnjih mjesec dana koliko sam pročitao preporučuje isključivo C1 pa sam samo napisao ono što i rtings tvrdi, kupite ono što je trenutno na većem popustu, osim ako trebate 4 2.1 porta, onda kupite C1.

U pravu si,testirali su C1 od 55inch.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

Rtings je radio review na 55" i za B1 i za C1. Mixed usage je 8.8 za oba tv-a i to je nekakva ocjena za prosječnog korisnika. Movies i HDR movies je dobio sitno bolju ocjenu za B1, C1 je sitno bolja ocjena za PC monitor, preostale kategorije (tv shows, sports, gaming i hdr gaming) su izjednačeni. Razlike postoje, naravno, al su za prosječnog korisnika tijekom prosječnog korištenja nevidljive, uostalom cijena im je skoro pa ista jer se i radi o skoro pa istim televizorima nego se eto u americi lg odlučio prodavat b seriju isključivo online pa se c nametnuo kao the deal. Svatko nek kupuje što god želi al vidim da se u zadnjih mjesec dana koliko sam pročitao preporučuje isključivo C1 pa sam samo napisao ono što i rtings tvrdi, kupite ono što je trenutno na većem popustu, osim ako trebate 4 2.1 porta, onda kupite C1.

 

Razlika je prvenstveno utoliko što je C1 uvijek svjetliji i to u vrlo važnom dijelu raspona - od 500 do 1000 nita. Tako da je razlika od cca 150 nita ipak solidna, naspram recimo 1200 i 1350 nita što je praktički neprimjetno bez mjerenja (skala nije linearna). Znači drugim riječima C1 daje bolji HDR highlights, tj. HDR feeling na kraju. C1 nije obavezan, ali s obzirom da je skoro uvijek malo skuplji i isplativiji, to je najveći neprijatelj B1.

 

Na to ide jači CPU, drugačiji processing, dizajn i ostalo...

 

B1 vs C1:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b1-oled-vs-lg-c1-oled/21420/21421?usage=1&threshold=0.10

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 22:10 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BDS kaže...

Kupujem novi tv i gledam LG C1. Tv gledam uglavnom navečer i to samo serije ili film. Osim kvaliteta sadržaja volim i kvalitetu zvuka i slike. Pitanje za vlasnike C1, da li bi na mom mjestu kupili C1 ili bi sada kupili ipak nešto drugo? Hvala

 Kupi C1 i uzivaj. Ne komplikuj. ;)

Ja ga imam i ne zalim niti pare sto sam dao za njega a dao sam 1550 EUR u januaru... U BiH ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

"Znači drugim riječima C1 daje bolji HDR highlights, tj. HDR feeling na kraju."

A rtings, odnosno sami tvoj link za usporedbu, kaže da u dvije hdr kategorije u nijednoj C1 nije dobio bolju ocjenu od B1, u hdr movies su oba dobili 9.0 dok je u hdr gaming B1 dobio za 0.1 veću ocjenu od C1.

 

 

Zaključak: "The LG B1 OLED and the LG C1 OLED sit alongside each other in the 2021 LG lineup. They have many of the same features and performance, but they use different processors, which we don't test. The C1 gets brighter, but the difference isn't very noticeable. The C1 also has a wider refresh rate range because it has low frame rate compensation that allows the VRR to drop below 40Hz, which the B1 doesn't have. The B1 has much better gradient handling, so there's less banding in HDR content."

 

Uostalom početna cijena za 65" modele (za ostale veličine neznam jer nisam kupovao u ostalim veličinama) je bila 2700 eura za B1 i 2800 za C1, eto koliko je sami LG cijenio nadoplatu dva dodatna 2.1 porta i neke ostale prosječnom oku relativno neprimjetne sitnice, 3.7% veća cijena od B1. Kad sam ja kupovao razlika je bila između njih cca 210 eura zbog različitog popusta, tko će trebat četiri porta naravno kupit će C1, al s obzirom da će uvijek B1 bit jeftiniji od C1 nek ljudi dobro razmisle dal im se isplati nadoplaćivati razliku za skoro pa isti tv, nekom će se isplatiti al većini mislim da neće. 

 

Još jednom ponavljam da je B serija manje popularna isključivo jer se u Americi (a možda i još negdje, al ipak su recenzije iz amerike glavni opinion makeri) iz nekog meni nepoznatog razloga LG odlučio prodavati isključivo online, što znači da ne možeš doći u trgovinu i zapravo vidjeti taj tv, možeš ga na slijepo jedino kupovati online a nitko neće baš naslijepo pljunut par tisuća dolara dok si marginalno skuplju C seriju mogao u trgovini vidjet, isprobat i puno lakše se odlučit na kupnju i eto fame o C seriji a B seriju koja je bar 97% jednaka kao C serija nitko ni ne spominje (osim rtingsa koji kažu da ako ne trebaš 4 2.1 porta da se kupi između te dvije serije ono što je u tom trenutku na nižoj cijeni)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

"Znači drugim riječima C1 daje bolji HDR highlights, tj. HDR feeling na kraju."

A rtings, odnosno sami tvoj link za usporedbu, kaže da u dvije hdr kategorije u nijednoj C1 nije dobio bolju ocjenu od B1, u hdr movies su oba dobili 9.0 dok je u hdr gaming B1 dobio za 0.1 veću ocjenu od C1.

 

 

Zaključak: "The LG B1 OLED and the LG C1 OLED sit alongside each other in the 2021 LG lineup. They have many of the same features and performance, but they use different processors, which we don't test. The C1 gets brighter, but the difference isn't very noticeable. The C1 also has a wider refresh rate range because it has low frame rate compensation that allows the VRR to drop below 40Hz, which the B1 doesn't have. The B1 has much better gradient handling, so there's less banding in HDR content."

 

Uostalom početna cijena za 65" modele (za ostale veličine neznam jer nisam kupovao u ostalim veličinama) je bila 2700 eura za B1 i 2800 za C1, eto koliko je sami LG cijenio nadoplatu dva dodatna 2.1 porta i neke ostale prosječnom oku relativno neprimjetne sitnice, 3.7% veća cijena od B1. Kad sam ja kupovao razlika je bila između njih cca 210 eura zbog različitog popusta, tko će trebat četiri porta naravno kupit će C1, al s obzirom da će uvijek B1 bit jeftiniji od C1 nek ljudi dobro razmisle dal im se isplati nadoplaćivati razliku za skoro pa isti tv, nekom će se isplatiti al većini mislim da neće. 

 

Još jednom ponavljam da je B serija manje popularna isključivo jer se u Americi (a možda i još negdje, al ipak su recenzije iz amerike glavni opinion makeri) iz nekog meni nepoznatog razloga LG odlučio prodavati isključivo online, što znači da ne možeš doći u trgovinu i zapravo vidjeti taj tv, možeš ga na slijepo jedino kupovati online a nitko neće baš naslijepo pljunut par tisuća dolara dok si marginalno skuplju C seriju mogao u trgovini vidjet, isprobat i puno lakše se odlučit na kupnju i eto fame o C seriji a B seriju koja je bar 97% jednaka kao C serija nitko ni ne spominje (osim rtingsa koji kažu da ako ne trebaš 4 2.1 porta da se kupi između te dvije serije ono što je u tom trenutku na nižoj cijeni)

Mislim da je prava razlika dublja i manje primjetna prosjecnom kupcu. Uglavnom, C1 i B1 TV-i su identicni, tj. imaju identican panel, elektroniku i software. Zasto je onda C1 svjetliji? Cini se da kao i kod procesorske linije paneli koji se rade na istom pogonu imaju razlicita svojstva, pa se neki brze griju od drugih te iz tog razloga b1 ima manje svjetline nego c1. I unutar C serije sam vidio da postoje 5% oscilacije tako da teorija je cini se ispravna.

 

Dakle B serija je opcenito C serija nize kvalitete izrade pa se rebranda u B seriju i spusta cijena (i stavljaju se neke dodatne nebitne - "jeftine u proizvodnji" razlike da zamute vodu, tipa 40hz VRR i 2.1 portovi). Po meni je bolje kupiti C seriju, pogotovo jer je razlika u cijeni minimalna, a sa time osiguravas da si dobio kvalitetniji panel, sto sigurno igra ulogu i na vijek trajanja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 10:06 (vRay).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

"Znači drugim riječima C1 daje bolji HDR highlights, tj. HDR feeling na kraju."

A rtings, odnosno sami tvoj link za usporedbu, kaže da u dvije hdr kategorije u nijednoj C1 nije dobio bolju ocjenu od B1, u hdr movies su oba dobili 9.0 dok je u hdr gaming B1 dobio za 0.1 veću ocjenu od C1.

 

 

Zaključak: "The LG B1 OLED and the LG C1 OLED sit alongside each other in the 2021 LG lineup. They have many of the same features and performance, but they use different processors, which we don't test. The C1 gets brighter, but the difference isn't very noticeable. The C1 also has a wider refresh rate range because it has low frame rate compensation that allows the VRR to drop below 40Hz, which the B1 doesn't have. The B1 has much better gradient handling, so there's less banding in HDR content."

 

Uostalom početna cijena za 65" modele (za ostale veličine neznam jer nisam kupovao u ostalim veličinama) je bila 2700 eura za B1 i 2800 za C1, eto koliko je sami LG cijenio nadoplatu dva dodatna 2.1 porta i neke ostale prosječnom oku relativno neprimjetne sitnice, 3.7% veća cijena od B1. Kad sam ja kupovao razlika je bila između njih cca 210 eura zbog različitog popusta, tko će trebat četiri porta naravno kupit će C1, al s obzirom da će uvijek B1 bit jeftiniji od C1 nek ljudi dobro razmisle dal im se isplati nadoplaćivati razliku za skoro pa isti tv, nekom će se isplatiti al većini mislim da neće. 

 

Još jednom ponavljam da je B serija manje popularna isključivo jer se u Americi (a možda i još negdje, al ipak su recenzije iz amerike glavni opinion makeri) iz nekog meni nepoznatog razloga LG odlučio prodavati isključivo online, što znači da ne možeš doći u trgovinu i zapravo vidjeti taj tv, možeš ga na slijepo jedino kupovati online a nitko neće baš naslijepo pljunut par tisuća dolara dok si marginalno skuplju C seriju mogao u trgovini vidjet, isprobat i puno lakše se odlučit na kupnju i eto fame o C seriji a B seriju koja je bar 97% jednaka kao C serija nitko ni ne spominje (osim rtingsa koji kažu da ako ne trebaš 4 2.1 porta da se kupi između te dvije serije ono što je u tom trenutku na nižoj cijeni)

 

Problem je u RTINGS ocjenama i kako su prezentirane, tj. sakrivaju neke stvari i izjednačavaju stvari koje nisu iste. Lijepo se vidi razlika u mjerenju koja nije zanemariva, kao što sam napisao prije, a ocjena naoko identična. To je kao da ocjenjujemo dva auta, ali ne po brzini, međuubrzanju, max G sili u zavoju, nosivosti i sl. već dajemo arbitražne ocjene od 1 do 10 koje ništa zapravo ne znače. Zamisli ocjenu ubrzanja od 0-100km/h od 7.5 bodova, šta to znači?!? Tako i ovdje - šta tebi znači 8.9 naspram 9.1? Apsolutno ništa i nije usporedivo sa drugim organizacijama, a niti unutar RTINGS-a ti ne daje baš dobru informaciju osim vrlo, vrlo ugrubo. RTINGS to radi jer je moderno za neoprane mase stavljati takove prepojednostavljene skale, iliti marketing njihove stranice za "normies" ekipu koja pogleda samo početak texta ili pak samo navedenu ocjenu na nekom drugom sajtu. Ostali koji poznaju materiju odmah skrolaju niže na specifična mjerenja i skoro nikada ni ne gledaju ocjene, pogotovo one grupne na vrhu.

 

Tako da kani se tih ocjena ako nećeš gledati detaljna mjerenja specifičnih stvari, jer po njima će neka dva TV-a biti ista/slična, a zapravo velika razlika u određenim situacijama. Jednako tako i sažetci reviewa u 2 rečenice. I SAD nema veze s nama i našim navikama kupovanja, a kamo li da slijepo slušamo RTINGS kao neke "opinion makere", njihova vrijednost je u obavljenim testovima, a ne blesavim i često krivim zaključcima po kojima su poznati. Npr. tek u zadnje vrijeme navedu da, heh, neki TV-i nemaju isti panel u svim veličinama na različitim kontinentima, prije su uredno tvrdili da su svi kao i taj neki testirani (bez navođenja da oni rade samo USA/Kanada modele), što je potpuno krivo, a čitaoc/gledaoc izvan SAD-a je sam trebao znati caku da kod njega nije tako.

 

Jednako krivo razumijevanje bi npr. savjetovalo Megatami da ne uzme G1 već C1, jer G1 je neprimjetno svjetliji/različit pa bezveze (kao da je to jedina razlika)... a čovjek uzimao specifično zbog boljeg HDR prikaza i zna što to zapravo znači.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 12:35 (Mad Ant).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Napisali su rtingovci par puta u komentarima da ce morat modificirat metodu ocijenjivanja,doduse rade oni to godinama ali daleko je to od onoga sto bi trebalo bit.

FlatpanelsHD takodjer mjenjaju nacin recenziranja,testiranja i ocijenjivanja.

 

Ali takodjer je tu sve veci broj faktora kako su TVi sve kompleksniji featursima pa im posao i prilagodba niti nisu lagani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Napisali su rtingovci par puta u komentarima da ce morat modificirat metodu ocijenjivanja,doduse rade oni to godinama ali daleko je to od onoga sto bi trebalo bit.

FlatpanelsHD takodjer mjenjaju nacin recenziranja,testiranja i ocijenjivanja.

 

Ali takodjer je tu sve veci broj faktora kako su TVi sve kompleksniji featursima pa im posao i prilagodba niti nisu lagani.

 

Najveći grijeh je i dalje trpanje različitih ocjena pod zajednički nazivnik, od pojedinačnih stavki unutar svake podkategorije, te onda te iste podkategorije u glavnije i tako dalje do glavne ocjene. Taj problem je skoro nemoguće riješiti zadovoljavajuće da te krajnje ocjene potpuno opisuju ovako komplicirane proizvode, pogotovo što je situacija asimetrična i različiti TV-i su različito dobri zavisno od različitih situacija itd.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

Napisali su rtingovci par puta u komentarima da ce morat modificirat metodu ocijenjivanja,doduse rade oni to godinama ali daleko je to od onoga sto bi trebalo bit.

FlatpanelsHD takodjer mjenjaju nacin recenziranja,testiranja i ocijenjivanja.

 

Ali takodjer je tu sve veci broj faktora kako su TVi sve kompleksniji featursima pa im posao i prilagodba niti nisu lagani.

 

Najveći grijeh je i dalje trpanje različitih ocjena pod zajednički nazivnik, od pojedinačnih stavki unutar svake podkategorije, te onda te iste podkategorije u glavnije i tako dalje do glavne ocjene. Taj problem je skoro nemoguće riješiti zadovoljavajuće da te krajnje ocjene potpuno opisuju ovako komplicirane proizvode, pogotovo što je situacija asimetrična i različiti TV-i su različito dobri zavisno od različitih situacija itd.

Mislim da flatpanels to bolje rijesava,nejdu toliko u dubinu svake stave i ocjenjivanje istih ali je istaknuta kvaliteta slike itd kroz ocjenu.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1655279478

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

G1 naspram C1 nije isto što i C1 naspram B1 jer G1 ima evo panel dok C1 i B1 imaju isti "standardni" panel. Uostalom odnose među serijama je najbolje definirao sami LG cjenovnim rangom, al eto svi su bolji stručnjaci od onih koji rade u LG pa oni sami ne znaju kako pravilno postaviti cijene vlastitih proizvoda. Ja se povlačim iz ove rasprave, svoje mišljenje iz vlastitog iskustva sam napisao, tko želi ga uzet u obzir super, tko ne želi opet dobro.

 

65A1 2200€

65B1 2700€

65C1 2800€ 

65G1 3500€

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mijanB kaže...

G1 naspram C1 nije isto što i C1 naspram B1 jer G1 ima evo panel dok C1 i B1 imaju isti "standardni" panel. Uostalom odnose među serijama je najbolje definirao sami LG cjenovnim rangom, al eto svi su bolji stručnjaci od onih koji rade u LG pa oni sami ne znaju kako pravilno postaviti cijene vlastitih proizvoda. Ja se povlačim iz ove rasprave, svoje mišljenje iz vlastitog iskustva sam napisao, tko želi ga uzet u obzir super, tko ne želi opet dobro.

 

65A1 2200€

65B1 2700€

65C1 2800€ 

65G1 3500€

 

Aha, sada najednom je "prosječnom korisniku" C1 <-> G1 vidljiva i bitna razlika, a C1 <-> B1 nije. Taj prosječan korisnik najednom je naučio razliku C1/G1 ali je u mutnom kod C1/B1. Osim što mu je zapravo svejedno i ne vidi niti jednu razliku, te može komotno otići kupiti A1.

 

Valjda su svi koji postoje danas spomenuli barem jednom kako je cijena B1 profulana i preblizu C1 i nema nikakvog razloga uzimati B1 osim(!) u slučaju da je B dosta jeftiniji ili nema C1 za kupiti. Treći dodatni je za naše i slična tržišta gdje se ekipa voli hebat za 2 kune... dok kupuju stvari koje su luksuz...

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 9:34 (Mad Ant).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije mi jasno zasto su televizori toliko dns skupi, to msm za one kod kojih je slika "ugodnija" oku. Npr 65" LG OLED G1 kosta cak 20 000kn. Pitanje je dal to trebas bit udaren u glavu pa kupit tv za tu cijenu? Pa kosta vise od high-mid end gaming racunala, pisljivi pixeli. Ja reko kontam, moze se nac jako dobar tv za 4000 kn, reko ocito ne moze ispod iljadu eura. Cak i 4000 kn za tv sam mislio da mi je preskupo buduci da tehnologija stalno napreduje pa je pitanje dal ima smisla davat uopce tolike pare. Za nas standard je malo previse. Kud je problem sto jos stalno guraju taj smart tv OS, kod boli briga za te njihove tizen os, web os kad postoje daleko bolji streaming uredaji koji imaju bolji OS nego ijedan Smart tv os. Doslovno se bogate se na "sirotinji"

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 15:55 (aloh325).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aloh325 kaže...

Nije mi jasno zasto su televizori toliko dns skupi, to msm za one kod kojih je slika "ugodnija" oku. Npr 65" LG OLED G1 kosta cak 20 000kn. Pitanje je dal to trebas bit udaren u glavu pa kupit tv za tu cijenu? Pa kosta vise od high-mid end gaming racunala, pisljivi pixeli. Ja reko kontam, moze se nac jako dobar tv za 4000 kn, reko ocito ne moze ispod iljadu eura. Cak i 4000 kn za tv sam mislio da mi je preskupo buduci da tehnologija stalno napreduje pa je pitanje dal ima smisla davat uopce tolike pare. Za nas standard je malo previse. Kud je problem sto jos stalno guraju taj smart tv OS, kod boli briga za te njihove tizen os, web os kad postoje daleko bolji streaming uredaji koji imaju bolji OS nego ijedan Smart tv os. Doslovno se bogate se na "sirotinji"

 Rtx3080 je do nedavno bila 1700-2000eu polovna na ebay.de toliko o sastavljanju kompa za cijenu G1.

U Hr je bilo jos gore....

Ja sam 55inch G1 proslo ljeto platio 1300eu u Mediamarktu

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kljucna rijec: "do nedavno". Da li svaki pc treba rtx 3080? Ne treba. Cak i sa slabijom grafickom od rtx 3060 sve igre se mogu lezerno vrtit, imam konfu od 2 soma eura umjesto za jedan televizor. Svatko ce se vjerujem slozit da je za tv puno dat 2000 eura kad ga usporedis sa drugom tehnologijom tipa racunalo, mob itd.. koji su daleko funkcionalniji nego tv. Te cijene definitivno treba korigirat
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aloh325 kaže...
kljucna rijec: "do nedavno". Da li svaki pc treba rtx 3080? Ne treba. Cak i sa slabijom grafickom od rtx 3060 sve igre se mogu lezerno vrtit, imam konfu od 2 soma eura umjesto za jedan televizor. Svatko ce se vjerujem slozit da je za tv puno dat 2000 eura kad ga usporedis sa drugom tehnologijom tipa racunalo, mob itd.. koji su daleko funkcionalniji nego tv. Te cijene definitivno treba korigirat

Cisto da bude korektno, G1 65 incha je dobavljiv za 16k kuna, a ne 20k.

 

LG C1 65 incha je dobavljiv za 11k kuna. G verzija je za ljude dubljeg dzepa, a razlika u kvaliteti u ovom slucaju nije toliko velika da bi opravdala cijenu.

 

Dakle, prakticno najbolji tv mozes nabaviti za 11k kuna (ima boljih ali razlika nije tolika da budu kategoriju iznad C1). Za tu lovu ne mozes sastaviti niti mid-segment konfiguraciju, a sa druge strane playstation mozes kupiti za par k kuna.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...

Cisto da bude korektno, G1 65 incha je dobavljiv za 16k kuna, a ne 20k.

 

LG C1 65 incha je dobavljiv za 11k kuna. G verzija je za ljude dubljeg dzepa, a razlika u kvaliteti u ovom slucaju nije toliko velika da bi opravdala cijenu.

 

Dakle, prakticno najbolji tv mozes nabaviti za 11k kuna (ima boljih ali razlika nije tolika da budu kategoriju iznad C1). Za tu lovu ne mozes sastaviti niti mid-segment konfiguraciju, a sa druge strane playstation mozes kupiti za par k kuna.

 

aloh325 kaže...
kljucna rijec: "do nedavno". Da li svaki pc treba rtx 3080? Ne treba. Cak i sa slabijom grafickom od rtx 3060 sve igre se mogu lezerno vrtit, imam konfu od 2 soma eura umjesto za jedan televizor. Svatko ce se vjerujem slozit da je za tv puno dat 2000 eura kad ga usporedis sa drugom tehnologijom tipa racunalo, mob itd.. koji su daleko funkcionalniji nego tv. Te cijene definitivno treba korigirat

 

 

Plejka ide za oko 5-6 soma... i ne vrijedi toliko, ali s obzirom na situaciju nestašice/izoliranosti doma, sada najednom vrijedi.

 

Ali svejedno što stavimo u usporedbu, ekonomija proizvodnje je ono što na kraju diktira cijenu naspram želja kupaca i proizvođača. OLED-i su zapravo dosta pojeftinili, pogotovo u zadnjih par godina. Dosta nas ovdje je kupilo jedan u tom razdoblju, puno više nego 2-3 godine prije. Dovoljno je reći da prije nisi mogao uopće razmišljati o OLED-u ispod 10 000 kn.

 

Prave egzotike tipa LG OLED R, koji se izrola iz kućišta, još uvijek koštaju bolesno:

 

https://www.tomsguide.com/news/i-just-tested-lgs-amazing-rollable-oled-tv-can-someone-lend-me-dollar100000

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 19:31 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa, da li je u kakvom paralelnom svemiru danas moguće dobiti tv 65'' dijagonale i da ima hdmi 2.1 zbog ps5 za cca 6tisuća hrk. 

Naime, gledam lg c1 već dugo vremena, ali jednostavno mi je 11k previše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sinkee kaže...

Bok ekipa, da li je u kakvom paralelnom svemiru danas moguće dobiti tv 65'' dijagonale i da ima hdmi 2.1 zbog ps5 za cca 6tisuća hrk. 

Naime, gledam lg c1 već dugo vremena, ali jednostavno mi je 11k previše.

Pa zasto onda ne gledas 55,48 inch ako si ne mozes priustit 65inch taj koji zelis?.....

Pogledaj cijene LG LCDova,oni ti imaju IPS ekrane u 65inch ali dosta njih ima hdmi 2.1

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sinkee kaže...

Bok ekipa, da li je u kakvom paralelnom svemiru danas moguće dobiti tv 65'' dijagonale i da ima hdmi 2.1 zbog ps5 za cca 6tisuća hrk. 

Naime, gledam lg c1 već dugo vremena, ali jednostavno mi je 11k previše.

 Zasto ti je bitan hdmi 2.1 za ps5, pa sve normalno radi i na hdmi 2.0. 

Jedino sto nije moguce vrtit igru ba 120 hz, ali ne znam da i jedna igra radi na 120 hz, 4k 60hz je neki optimum za ps5

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
sinkee kaže...

Bok ekipa, da li je u kakvom paralelnom svemiru danas moguće dobiti tv 65'' dijagonale i da ima hdmi 2.1 zbog ps5 za cca 6tisuća hrk. 

Naime, gledam lg c1 već dugo vremena, ali jednostavno mi je 11k previše.

 Zasto ti je bitan hdmi 2.1 za ps5, pa sve normalno radi i na hdmi 2.0. 

Jedino sto nije moguce vrtit igru ba 120 hz, ali ne znam da i jedna igra radi na 120 hz, 4k 60hz je neki optimum za ps5

Za sada je nekih tridesetak igara koje imaju 120fps opciju na Ps5.

Zadnje 3 koje znam su Rezi 2,Rezi 3 i Rezi 7.

Probao sam Rezi 2 u 120fps na Ps5 i XsX i radi fantasticno uz 120fps VRR.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aloh325 kaže...

Nije mi jasno zasto su televizori toliko dns skupi, to msm za one kod kojih je slika "ugodnija" oku. Npr 65" LG OLED G1 kosta cak 20 000kn. Pitanje je dal to trebas bit udaren u glavu pa kupit tv za tu cijenu? Pa kosta vise od high-mid end gaming racunala, pisljivi pixeli. Ja reko kontam, moze se nac jako dobar tv za 4000 kn, reko ocito ne moze ispod iljadu eura. Cak i 4000 kn za tv sam mislio da mi je preskupo buduci da tehnologija stalno napreduje pa je pitanje dal ima smisla davat uopce tolike pare. Za nas standard je malo previse. Kud je problem sto jos stalno guraju taj smart tv OS, kod boli briga za te njihove tizen os, web os kad postoje daleko bolji streaming uredaji koji imaju bolji OS nego ijedan Smart tv os. Doslovno se bogate se na "sirotinji"

 

Kako možeš reći da su televizori danas skupi? Pa jeftiniji su nego ikad. 

2016 je LG B6 koštao 16000kn a Sony XD9305 15000kn u 55". Kupio sam Sonya. Iduće godine kad je izašao B7, koštao je 20000kn prvih par mjeseci. 

 

Danas imaš LG C1 za 7000kn u 55" i za 12000kn 65" aloooo

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u?

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2022 15:47 (Huurux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Huurux kaže...

pozdrav svima,

 

 

Zainteresiran za za philips 65oled706 , imate li kakvih iskustava o dotičnom tv-u.

Ne želim davati 12000 kn za 65oled806 ili lg c1.

Preferiram android tv.

 

 

Hvala i lp.

Hrvoje

Ovdje u globalu svi kupuju C1 tako da ne vjerujem da netko ima doma bas taj model Philipsa.

Koliko kosta taj?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice